Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
jofani1 2019. 11. 20. 11:28
Előzmény: #93179  atikasz
#93180
Ilyen egyszerű?
atikasz 2019. 11. 20. 11:18
Előzmény: #93178  jofani1
#93179
mert nem adják és nem veszik.
jofani1 2019. 11. 20. 11:07
Előzmény: #93177  csuloktata
#93178
Miért nincs forgalom?
csuloktata 2019. 11. 20. 10:57
Előzmény: #93176  pancserlama.
#93177

Hány éve jelezted?
Hány év múlva lesz?
Miben lesz multi? Első tengelyben?
Ezzel a vezetéssel? Elkapkodni nem fogják.
pancserlama.
pancserlama. 2019. 11. 20. 07:31
#93176
“Európai nagyágyú lesz a Rába”
..
Évekkel ezelőtt jeleztem multinacionális cég lesz a Rába.
S ez nem a megmondtam kategória hanem olvasni kell a szemekben.
Nagyágyú ?!
..
A Rába jó
pancserlama.
pancserlama. 2019. 11. 20. 05:19
Előzmény: #93172  Törölt felhasználó
#93175
Egy kicsit elutazom s azonnal robban a bomba ?
..
Szóval nincs semmi gond az időzítéssel 
Simán most lettek kész az utolsó szösszenettel is, a konzervatív következetesség miatt sem előbb sem később nem akartak jelentgetni.
..
Várható (várt) volt a bejelentés
 ..
A korcsma gratulál a menedzsmentnek !
Vélhetően OTP s kishölgy is reagálni fog.
..
Lesz e változás a kommunikációban ?
Várjuk a következő bejelentést akvizíció vagy giga beruházás ?
A Rába jó
pancserlama.
pancserlama. 2019. 11. 20. 05:05
Előzmény: #93172  Törölt felhasználó
#93174
Minden rendben ezzel 
pancserlama.
pancserlama. 2019. 11. 20. 05:05
Előzmény: #93172  Törölt felhasználó
#93173
Minden rendben ezzel 
Törölt felhasználó 2019. 11. 19. 22:46
Előzmény: #93169  pancserlama.
#93172
Böszme nagyot..
Csodálatosan érthetetlen a mai bejelentés időzítése és üzenete.
Azt írják, hogy októberben zárták a próbaüzemet.
Remek.
És miért november 19-én jelentik be, miközben volt egy negyedéves jelentés is út közben, ahol beharangozták a világ felének a végét?
Tegyük fel, hogy azért nem abban, mert az szeptember végéig ad számot..
OK. De akkor miért vártak még legalább 19 napot?
Vagy legalább miért nem tették mellé a gyors gyászjelentésnek ezt is ellentételezésként?
És ha már be is jelentik, akkor hova ez a kapkodás, hogy nap közben benyomják?
Legalább kértek volna egy felfüggesztést..
Vagy lehet, hogy volt felfüggesztés, csak észre sem vesszük már a nulla forgalomban? A fene érti ezt..
Aztán ott vannak a számok, amik nekem szintén nem jönnek ki.
"Ebben az évben az új soron több mint 30 ezer mellső futómű-tengely készül, ami az európai uniós piac 8-9százaléka. "
Az általános iskolai matek szerint ha idén 2 hónap alatt gyártanak 30 e darab valamit az egy év alatt elvileg 6*30e db valami lenne, azaz 180 e db. De egy mondattal később már csak 150 e az éves cél. ("A Társaságterveiben szereplő évi 150 ezer darab termék gyártása a jelenlegi európai piac mintegy 50 százalékát fedi le.")
Most akkor mi van? Ha lehet választani, akkor én a 180-at szeretném kérni.
Vagy a differencia az már a várható selejt és a cigiszünet bekalkulálva? :(
Ha valaki érti, akkor legyen szíves elmagyarázni..
Addig is örülök annak, hogy minden szépen lezárult ebben a projektben. Ha pénzt is megkapja a cég, hátha csökken a hitelállomány. Már az is valami, még ha a saját tőke nem is nagyon nő majd.
Ica biztos azt mondaná a pult mögül, hogy félig tele a pohár, örüljek.
Igyekszem is, és valóban van okom rá, mert még a lap alján is ott a rejtett örömhír.
Valószínűleg újra jól fog menni a Rábának, mert nagy az érdeklődés..
A három évente egyszer bekövetkező bejelentéshez rögtön 3 ember is kell kontaktnak a dübörgő érdeklődésre tekintettel.
Mert egyébként a kereskedést elnézve nekem az egy ember is soknak tűnne. És egyéb elfoglaltságait figyelembe véve meg tudnám érteni, hogy Steszli Ádám egyik munkakörének van is valami értelme. De mit csinál mellette a kommunikációs munkatárs, és pláne mit csinál ez a CCG kommunikáció? Tessék mondani, ez nekem részvényesként mibe kerül és mit termel? Ugye már a felmondásukat töltik november 19-én a gyorsjelentés után?
pancserlama.
pancserlama. 2019. 11. 19. 17:54
Előzmény: #93165  Wisy
#93171
Otp adja
Biztosítja a likviditást 
pancserlama.
pancserlama. 2019. 11. 19. 17:38
Előzmény: #93163  sokmani
#93170
Tudják mit csináltak
2020
Busz+hm...
Árbevétel jövőre 👍
Reméljük eredmény is lesz 
pancserlama.
pancserlama. 2019. 11. 19. 17:36
Előzmény: #93158  atikasz
#93169
Ez nagyot szólt 
csongor64 2019. 11. 19. 16:17
Előzmény: #93167  signal2
#93168
aki múlt héten belevett 40-k körül 1150-ig bennfentes kereskedő lehetett valszeg,1500 re visszahúzzák még lehet idén ,ezért nyomták ilyen nagyon az elmúlt két évben az árjegyző közreműködésével
signal2
signal2 2019. 11. 19. 15:10
Előzmény: #93165  Wisy
#93167
Akkor kell adni, amikor van vevő. Ilyen egyszerű.
sokmani
sokmani 2019. 11. 19. 15:08
Előzmény: #93165  Wisy
#93166
Mert akkor még nem tudták,aki tudta kikapta!
Wisy 2019. 11. 19. 14:58
#93165
Csak azt nem értem, miért adnak el 1100 alatt több mint 30 millió forintnyi részvényt erre a hírre....
kövesi 2019. 11. 19. 14:31
Előzmény: #93160  lukskypoker
#93164
Szarágyú.
És fordítva fog elsülni.
sokmani
sokmani 2019. 11. 19. 14:22
Előzmény: #93162  sokmani
#93163
Már csak a megrendelésekre lennék kíváncsi de hát azt nem szokás teregetni. Fő hogy beindul a termelés a kalapácson.
sokmani
sokmani 2019. 11. 19. 14:16
#93162
Meglátjuk hogy mi lesz,szerintem nem blöff,akkor pedig fordul a kocka! Kár is 1000 alá várni mert olyan nem hiszem hogy lenne!
atikasz 2019. 11. 19. 14:07
Előzmény: #93160  lukskypoker
#93161

sok hűhó semmiért:)
minden szarban lévő cég figyeli a forumot?:))

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek