Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
balentum 2017. 11. 26. 09:35
Törölt hozzászólás
#84100
balentum 2017. 11. 26. 09:31
Törölt hozzászólás
#84099
pancserlama.
pancserlama. 2017. 11. 26. 09:26
Előzmény: #84095  wallasz
#84098
1-2 közintézmény megloditaná az érdeklődést illetve az árakat is 
wallasz
wallasz 2017. 11. 26. 09:04
Előzmény: #84090  ferike73
#84097
Köszi ferike73, hogy megosztottad velünk.
farkasj41 2017. 11. 26. 08:59
Előzmény: #84095  wallasz
#84096
a modern városok  dolognak én is megörültem , bíztam és bízom benne hogy a félhalott rába is a telek matt feltámad , de egyenlőre semmi hír ,valahol az érdek elakad....?????
wallasz
wallasz 2017. 11. 26. 08:36
Előzmény: #84094  pancserlama.
#84095
Viszont a Modern Városok Program elég reménykeltő. Iszonyat pénzeket nyomtak és nyomnak bele, ha arról jönne hír, hogy a rába telkére terveznek valamit a MVP-ból, az elég ütős hír lenne!
pancserlama.
pancserlama. 2017. 11. 26. 08:15
Előzmény: #84090  ferike73
#84094
Kell ragaszkodni az eladhatatlanhoz ?
Mama mondta
Ha senkinek nem kell az elképzelés akkor rosz a koncepció 
Törölt felhasználó 2017. 11. 25. 23:08
Előzmény: #84090  ferike73
#84093
...még annyit, - hogy ha -, olyan "szuper" a koncepció (az érdeklődés hiánya nem erre mutat!), akkor a nagy tulaj helyében, - vennék egy építőipari céget -, oszt' azzal építeném meg a "koncepciót", a munka végeztével meg a "fenekére csapnék" (eladnám)...!
...ám a koncepció kockázata, így már a Rábáé lenne...!!!!!!
...csakhogy, én még olyan koncepcióról nem tudok, - ahol az önkormányzati igénnyel együttes projekt megtérülése -, ésszerű időn belül, várható...! 
Törölt felhasználó 2017. 11. 25. 21:53
Előzmény: #84090  ferike73
#84092
...hmm...!
"...új koncepció értelmében..."
...én csak, - a cca. 5-6 évvel ezelőtti -, "koncepciót" ismerem, amely megjelent a Rába Magazinban...!
...valaki ismeri, - az esetlegesen -, ettől újabb koncepciót...?
"...De eddig érdemi érdeklődő hiányában nem tudott elindulni a megvalósulás..."
...ha az általam ismert "koncepció" volna az alap, - akkor nem lennék meglepve -, az érdeklődés hiánya okán...!
...de meg, - az időzítéssel is lehet valami gond -, hiszen most, még fontosabb projektekre sincs érdeklődés, az építőipari kapacitás szűke miatt...!
Törölt felhasználó 2017. 11. 25. 21:19
Előzmény: #84089  Törölt felhasználó
#84091
ferike73
ferike73 2017. 11. 25. 21:10
#84090
Sziasztok! Megkaptam Steszli Ádám Úr válaszát a telek hasznosítására vonatkozó kérdésemre:
"Kedves Ferenc, 
Köszönöm levelét és érdeklődését!
Győr városával közösen kialakított új koncepció értelmében a cél egy magas műszaki színvonalon megvalósuló, multifunkcionális és a környezeti-, társadalmi-, gazdasági fenntarthatóságot messzemenően figyelembe vevő városrész kiépítése. Ezen projekt létrejöttét segítendő különböző szakmai fórumokon mutattuk be a területet és a tervet. De eddig érdemi érdeklődő hiányában nem tudott elindulni a megvalósulás. Azonban bízunk benne, hogy a jelenleg élénkülő ingatlan építkezés és a meghirdetett Modern Városok Program – mely keretében Győr, mint az ország és a régió kiemelkedő ipari központja - újabb kivitelezőket hozhat és a korábbi tervek megvalósulásra támogatólag hathat. 
Üdvözlettel:
Steszli Ádám
befektetési kapcsolattartó"
Törölt felhasználó 2017. 11. 25. 20:36
Előzmény: #84088  wallasz
#84089
...hmm...!
"...Csakúgy, mint a nem hasznosítás/nem értékesítés..."
...ebben tévedsz...!
...különösen az értékesítés jelentene horribilis kárt a részvényesek számára...!
...ugyanis, ez az eset, egy soha vissza nem pótolható üzleti lehetőség, végleges elveszését okozná...!
...merthogy, amíg a tulajdonában áll az ingatlan, addig mindig húzhatná annak hasznait, - míg értékesítés esetén -, a részvényesek, - akár fityiszt is kaphatnak az orrocskájukra -,  hiszen a befolyt értékeknek, messze semmi közük az osztalékhoz...!
...például, fejlesztésre költhetnék, oszt' ha sikeres a fejlesztés, akkor 5-10 évig, - talán -, visszafizeti a költségeket, mert a mai technológiai fejlődés olyan gyors, hogy sokszor az is bizonytalan, hogy a fejlesztés költségeit vissza termeli-e...!
...még a "nem hasznosítás" is előnyösebb az eladásnál, hiszen hitelfedezetként szolgálhat és szolgál is a Rába számára, ami különösen nagy érték is lehet...!
...stb. stb. stb...!
wallasz
wallasz 2017. 11. 25. 19:55
Előzmény: #84085  Törölt felhasználó
#84088
Azért az tudják, hogy a nyilvántartási érték "számviteli politika" alapján való meghatározása a kisrészvényeseknek nagy hátrányt jelent...Csakúgy, mint a nem hasznosítás/nem értékesítés.
Törölt felhasználó 2017. 11. 25. 19:14
Előzmény: #84085  Törölt felhasználó
#84087
...és...!
...itt a topikban, már jeleztem, - hogy nekem van egy akkora ötletem -, "mint ide Lacháza"...! ...:-)))...!
...de csak nem "kukorékolom el" a lényegét, - nehogy már a Rábán kívül -, más kaszálhasson belőle...!
...hogy a részvényeimet ki keljen miatta "hajítanom", - mert kihúzhatnák a "szőnyeget" (a telket) -, a Rába alól...! ...:-(((...!
ferike73
ferike73 2017. 11. 25. 18:51
Előzmény: #84081  pancserlama.
#84086
Jön a választás addigra ez is feljebb lesz mondjuk ez nálam tuti..
Törölt felhasználó 2017. 11. 25. 18:37
Előzmény: #84084  wallasz
#84085
...hmm...!
...jó a kérdésed...!
...a valóság az, hogy hasznosításról, nem emlékszem, hogy szó kerülhetett eddig...!
...jobbára, talán az egyik felszólalásomban említettem a bérletben való hasznosítás lehetőségét, az eladás alternatívájaként, illetőleg a centenárium okán, talán emlékeim szerint, - mintha jeleztem volna -, az elidegenítés hátrányait...!
...de, a fő kritikám, a nyilvántartási értékre vonatkozott...! ...amire meg azt a választ kaptam, - sokadszor -, hogy a "számviteli politika" az oka, a nyilvántartási értéknek...!
...aztán, már nem emlékszem pontosan, hogy a kgy-n, vagy magán beszélgetésben kaptam olyan választ, hogy az ötletpályázati felvetésem, jó ötlet...!
A jegyzőkönyvek nem felejtenek...!
...másrészt, a valóságban, - csak itt a topikban kibontakozott viták eredménye -, a mára már bizonyítottan helyes irányban kialakított álláspontom...!
...ehhez pedig évekre volt szükség...!
wallasz
wallasz 2017. 11. 25. 17:44
Előzmény: #84083  Törölt felhasználó
#84084
Nantal, te kgy-re járó vagy. Az lenne a kérdésem, hogy amikor kgy-n a telek hasznosításáról kérdeztek, mi a menedzsment válasza? Hasznosításban gondolkodnak vagy eladásban? Vagy egyszerűen kitérő választ adnak? A legközelebbire lehet, elnézek.
Törölt felhasználó 2017. 11. 25. 17:32
Előzmény: #84081  pancserlama.
#84083
...na, "ezt kapd el, ne a náthát"...!
"...Az egyik legnagyobb online áruház 19 focipályányi (azaz 138 ezer négyzetméteres), dortmundi raktárában már ilyen önvezető rendszer működik, és a fejlesztésre fordított összeg a webáruház szerint egyetlen év alatt megtérült..."
http://hvg.hu/brandcontent/20171120_Onmukodo_raktarak_forradalmasitjak_a_logisztikat
...merthogy, a "telken", - csak a legalsó pince szinten -, 3 db ilyen méretű "nyavalya" volna elhelyezhető...!
...szerinted, ráfizetéssel...?
...na, ezért volna, - horribilis "bünti" -, eladni akár csak egyetlen m2-t is a "telekből"...!
Krumenaker 2017. 11. 25. 16:28
Előzmény: #84077  watson
#84082
Ne viccelj már, nem fog itt senki hűsölni... Egy bizonyos vagyoni-pozícionális szint fölött nálunk az "érinthetetlenek" kasztjába kerül mindenki.
pancserlama.
pancserlama. 2017. 11. 25. 16:15
Előzmény: törölt hozzászólás
#84081
A Q4 jó 
Szóval akár be is lázasodhat a RÁBA 

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek