Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pancserlama.
pancserlama. 2014. 02. 16. 17:41
Előzmény: #70439  Törölt felhasználó
#70440
Törölt felhasználó 2014. 02. 16. 17:13
Előzmény: #70438  pancserlama.
#70439
...hmm...!

...ez a "mondása", - MOST -, "szamárság"...!
...az ingatlan, 300 eFt/m2, - ÁTLAG érték alatt -, "kótyavetye"...!!!
...a hitel meg, - 11 %-os "üzemi marzs" mellett -, a maga cca. 5-8%-os költségével, - MOST -, kifejezetten "ELŐNYÖS ÜZLET", - HA -, a fejlesztésnek, - legalább -, akad középtávú (cca. 5 év), PIACI ALAPJA...!

...kgy. mikorra várható, választás előtt, vagy után...?
pancserlama.
pancserlama. 2014. 02. 16. 13:57
Előzmény: #70436  Törölt felhasználó
#70438
Viszont mama azt is mondta:

Ingatlan is hitel is pénzbe kerül !
Ha nem hasznos mindkettőtől szabadulni kell !
pancserlama.
pancserlama. 2014. 02. 16. 12:45
Előzmény: #70436  Törölt felhasználó
#70437
Bölcs Aszony a mama !
Törölt felhasználó 2014. 02. 16. 12:22
Előzmény: #70435  pancserlama.
#70436
Nekem szimpatikusabb az a szöveg, ami úgy indul, hogy az ingatlanvagyon kiüti a hitelt. És amíg nem ezt hallom, addig minden nagyobb beruházás tételes indoklást igényel az osztalékkal szemben.
Eddig sem ment sehová az árfolyam a jövőbeli ígéretekkel, csak a már megtermelt pénzt árazzák be kis szórással. Amíg nincs változás a tulajdonosi szerkezetben, addig szerintem ez így is marad.
Egyébként meg az osztalék per definíció húzza le az árfolyamot, úgyhogy ez nem érv. Nekem Mama azt mondta, hogy a pénz egyedül nálam van jó helyen. ;)
pancserlama.
pancserlama. 2014. 02. 16. 11:30
Előzmény: #70434  Törölt felhasználó
#70435
Ekkora hitelnél korai az osztalék
Szerintem érdemesebb a Rábába árfolyam szempontból befektetni mint oszralék papírként !

Pl Az akvizíció jó gondolat
Anno Kína jó bulinak indult !

Osztalék akár le is húzhatja az árfolyamot !
Törölt felhasználó 2014. 02. 16. 10:35
Előzmény: #70432  tigus7313
#70434
"Mindenesetre folytatódik a pénztermelés, és lassan el kell gondolkoznia a menedzsmentnek mire is költi azt:)
(már pedzetgették: kihelyezett gyártás)
"

Ez szerintem más problémát is felvet, mint normális esetben. Azt gondolom, hogy jelen tulajdonosi állapot változatlanságát feltételezve ismét fel fog lángolni a tulajdonosi ellenérdek.
Nyers megfogalmazásban: amíg nincs látványosan redukálva az állami üzletrész és fenyegetettség, addig kifejezetten az azonnali pénzt akarom megkapni, és nem vagyok hajlandó még többet politikai kockázatba tenni egy bizonytalan megtérülésért.
Amúgy a menedzsmentnek is ez lehetne a középtávú érdeke, ha nem akarja a méret növekedésével magára húzni a hiénák figyelmét. Más nézőpontból: miért küzdenének a jelentősebb üzletmérettel járó jelentősebb problémaheggyel, ha közben a javadalmazásukban ez nem tud tükröződni? Esetleg a szürke megoldások felé tolja el a tevékenységüket?
Újra felüti a fejét a bizalmatlanság, a félelem. Így nem fog az árfolyam a magasabb P/E felé tolódni, mi meg számolgatjuk majd az elmaradt hasznot, meg a kártérítés lehetőségeit.
Szóval ez itt egy szavazat a 100% osztalékra.
Meg egy üzenet az illetékes elvtársaknak, hogy húzzanak bele a kivonulásba, ha nem akarnak feljelentéseket, nyomozást, bíróságot, sajtóhercehurcát egy esetleg nem tisztán fidesz kormány felügyeletében.
pancserlama.
pancserlama. 2014. 02. 16. 10:06
Előzmény: #70432  tigus7313
#70433
Én árnyalatnyilag mindig is optimistább vagyok
DE ha szinten marad a 2013 már akkor is nyert ügy.
Mint eddig is én a busznak nagyobb jelentőséget tulajdonitok.
Lehet, hogy kisebb a nyereségtartalma, de „sok dolog” sincs vele….
Ha rontja is a % os megközelítésben a képet hozza a pénzt.
(már pedzetgették: kihelyezett gyártás)

Ha jól emlékszem kb 10 éve már próbálkozott a Rába Kínában, akkor szétmanipulálták a lehetőséget reméljük tanultak és okosabban csinálják.
tigus7313 2014. 02. 16. 09:45
Előzmény: #70431  pancserlama.
#70432
szerintem meg az árfolyamhatás jól jön, hogy a közelébe legyen 2013-nak.

Mezőgazdaság területén (ld. JD utolsó jelentése,melyben 6%-os visszaesést vár a mezőgazdaságigépek értékesítésében) nem lesz olyan jó év, mint 2013-ban.

A busz a bevételt dobja meg, de a nyereségtartalma nem lesz akkora, mint a vállalati átlag. Majd az ellentételezés igen, de az csak 2014 második felében (végén) indul emlékeim szerint.

Mindenesetre folytatódik a pénztermelés, és lassan el kell gondolkoznia a menedzsmentnek mire is költi azt:)
(már pedzetgették: kihelyezett gyártás)

na meg folytatódik az üzletfejlesztés,amiből már kaptunk ízelitőt az eddigi közzétételekből.
pancserlama.
pancserlama. 2014. 02. 16. 08:49
Előzmény: #70428  tigus7313
#70431
Szerintem 2014 ben a árfolyamhatás nélkül is hozza a cég a 2013 at

Álltalánoságban nő az árbevétel +busz....
Árfolyam csak hab a tortán
pancserlama.
pancserlama. 2014. 02. 15. 20:58
Előzmény: #70428  tigus7313
#70430
Mire gondolsz ?
Törölt felhasználó 2014. 02. 15. 20:30
Előzmény: #70426  Jocek
#70429
Jövőhéten kezdik el az árazást.
tigus7313 2014. 02. 15. 20:27
Előzmény: #70424  pancserlama.
#70428
"2014 re min. +20 % prognosztizálható"

ha minden változatlan maradna, akkor igaz lenne, de nem az:(

A tavalyi Q2-t nem lehet túlszárnyalni egyelőre.
tigus7313 2014. 02. 15. 20:25
Előzmény: #70423  pancserlama.
#70427
pécsi buszok ára kb. 90 millió Ft, az nem rossz, ott nem érzek problémát.

a maradék 61 db vételára meg euro alapú:)

így nincs devizakockázat.
Jocek 2014. 02. 15. 20:10
Előzmény: #70425  Törölt felhasználó
#70426
de ha előre áraz akkor már régen 1500 fölött kellene járni, nem? :)
Törölt felhasználó 2014. 02. 15. 19:56
Előzmény: #70424  pancserlama.
#70425
és ugye azt mondják a tőzsde előre àraz.
pancserlama.
pancserlama. 2014. 02. 15. 19:53
Előzmény: #70422  tigus7313
#70424
Nem tudom mennyi a 2013 eredmény
DE
2014 re min. +20 % prognosztizálható !
pancserlama.
pancserlama. 2014. 02. 15. 19:29
Előzmény: #70422  tigus7313
#70423
Ünneprontó vagyok ha a busz importot negatívnak vélem ?
Vagy esetleg azt fedezik ?

Ellentételezés kioltja ?
Jármű veszteséges lehet ?

tigus7313 2014. 02. 15. 18:59
Előzmény: #70421  pancserlama.
#70422
jó:)

A 46-48 milliós deviza egység helyett már csak kb. 30 millió devizaegység hitel van.
vagyis legalább 15 millió Ft-tal kisebb optikai eredményromlást (hitelátértékelés) okoz 1 Ft gyengülés az eur-hoz képest, míg az üzemi eredmény hatás hasonló,mint eddig, de egyre növekvő eur árbevétellel meg tovább nő (most legyen kb. 60 millió Ft/forintonként)
pancserlama.
pancserlama. 2014. 02. 15. 17:26
Előzmény: #70420  Törölt felhasználó
#70421
link

Lehet számolni !

Csökkenő hitel melett !

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek