Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 10. 20. 19:15
Előzmény: #67439  pancserlama.
#67440
2 év
pancserlama.
pancserlama. 2013. 10. 20. 19:08
Előzmény: #67438  Törölt felhasználó
#67439
Mikor?
Törölt felhasználó 2013. 10. 20. 18:53
Előzmény: #67427  Törölt felhasználó
#67438
800-nálinkább kiszálltak az emberkék.
akkor adták oda 815-ért az államnak.
3000 szerintem benne lehet simán.
pancserlama.
pancserlama. 2013. 10. 20. 17:34
Előzmény: #67434  Törölt felhasználó
#67437
Amit nem tudok (mert csak mostanában kezdtem el figyelni a céget), hogy ez a nagyjából 3milliárd körüli nettó eredmény (tehát adózás és minden költség utáni) mennyire reális mondjuk az elkövetkező 5-10 évben.

A RÁBA 5-10 éves távlatban ?
A minimum 200 a maximum megjósolhatatlan
Az állami tervek akár (jelenlegi részvény db melett ) mamég meseszerű számot is hozhatnak !
Watsonnak 12 ben azt mondtam 13 ban 2-300 tud a cég !
Gondoltuk volna ?)
15 ben van realitása a tartós 400 értéknek !

pancserlama.
pancserlama. 2013. 10. 20. 17:17
Előzmény: #67434  Törölt felhasználó
#67436
Ha a telket a valós értékén számítjuk be(érdekesség hogy az állam ezt nem tette a felvásárláskor, és valaki perelt is miatta), akkor 1200 körül van a sajáttőke tudtommal, szóval efeletti lehet a fair érték.

Ezt mekkora telek értékkel számoltad ?
Telek nélkül Q3 nál 1050 körül van !

Telek 2012 es becslés szerint 4,6 Mrd !

Törölt felhasználó 2013. 10. 20. 17:05
Előzmény: #67434  Törölt felhasználó
#67435
Köszönöm szépen!
Törölt felhasználó 2013. 10. 20. 14:25
Előzmény: #67432  Törölt felhasználó
#67434
Egy profitképes cég részvényára azért normál esetben a sajáttőke felett van. (vannak kivételek, pl közműcégek, vagy most éppen a szétzúzott Telkó).

Ha a telket a valós értékén számítjuk be(érdekesség hogy az állam ezt nem tette a felvásárláskor, és valaki perelt is miatta), akkor 1200 körül van a sajáttőke tudtommal, szóval efeletti lehet a fair érték.

Ha egy átlagos 10-es P/E-t veszünk (kormányzati hátszéllel és szinergiákkal szerintem ez a 10-es szint több mint reális), akkor a 10*200 FT (kb jelenlegirészvényenkénti eredmény), vagyis 2000 FT-os árfolyam azért nem tűnik bolondságnak.

Amit nem tudok (mert csak mostanában kezdtem el figyelni a céget), hogy ez a nagyjából 3milliárd körüli nettó eredmény (tehát adózás és minden költség utáni) mennyire reális mondjuk az elkövetkező 5-10 évben.

Azt gyanítom, hogy a bevétel és így az eredmény inkább nőhet a sok tervezett projekt miatt , de nem tudom biztosan és nem akarok fals infót adni

Törölt felhasználó 2013. 10. 20. 14:16
Előzmény: #67431  watson
#67433
Majd ha lesz időm, kiszámolom, hogy a legutóbbi 600FT -os árfolyam óta kb mennyi papír cserélt gazdát, és ez kb mekkora részét képezi a haza magánszemélyeknél levő papírok egészének.

Tudom jól , hogy vannak itt régimotorosok, akiknek 2000-ről is van papírjuk, gondolom ők már kivárják az igazán magas szinteket, de nehéz tisztán látni az arányokat.

Törölt felhasználó 2013. 10. 20. 14:06
Előzmény: #67430  Törölt felhasználó
#67432
Számszerűsítve mit takar szerinted a "fundásan teljesen OK. " kifejezés?
Mennyi lenne a rába fair piaci ára?
watson
watson 2013. 10. 20. 13:32
Előzmény: #67430  Törölt felhasználó
#67431
nem kell beszarni attól hogy 600-on napi pár százas forgalommal vettek...
megsúgom, hogy láma és a Generli ott betermelt papírjaitól nem aggódnék annyira ;)
egyenlőre jobban megmozgatja a fantáziáját Ica(Ő a csapos) és Nyuszika, mint 1500 alatt a Rába ;))
Törölt felhasználó 2013. 10. 20. 12:54
Előzmény: #67428  tigus7313
#67430
Ha nem arról a szintről, akkor van még lentebbről: )

egy-két hónap alatt nőtt majd' 30%-ot, 2012 augusztusában pedig volt 600 alatt is ha jól tudom, szóval 100%-os hozam egy év alatt, ez azért meghozza az eladókat is

ezért félek venni, akkor is ha fundásan teljesen OK.

Kis visszakor talán nem ártana

tigus7313 2013. 10. 20. 12:40
Előzmény: #67428  tigus7313
#67429
szóval jó sok levegő fér még ebbe a lufiba, mert még igen kókadtnak tűnik:)
tigus7313 2013. 10. 20. 12:38
Előzmény: #67427  Törölt felhasználó
#67428
a funda elég régóta ott van mögötte, csak melós a cég gazdálkodását megérteni.
(alapkezelők nem is vették rá a fáradtságot)
aztán az államosítás megakasztotta az árfolyamba történő beépülést, amit úgy néz ki mostanra nőtt ki az árfolyam.

olyan sok beszálló szerintem nincs erről a szintről, mivel nagyon alacsony volt a napi átlagos darabszám, ami gazdát cserélt.
a közönség most kezdett beszállni a részvénybe.
Törölt felhasználó 2013. 10. 20. 12:23
Előzmény: #67426  Törölt felhasználó
#67427
ti meddig várjátok Rábát?

Elég érdekes, mert elsőre nekem lufinak tűnt ez az emelkedés (nem rég még 600 volt), de van mögötte funda azért (ha tényleg 200 FT felett van az EPS, ez nem magas árfolyam), és pl ötéves charton kinézek belőle egy 1500-at, ami innen még 25% .

Viszont mindig ott motoszkál az emberben: a sok 800-900 FTon bszállt emberke egyre nagyobb valószínűséggel száll ki, ahogy nő az árfolyam...

Törölt felhasználó 2013. 10. 20. 11:47
Előzmény: #67425  Ody_Mnadrell
#67426
ez van sajnos.
remélem egyszer begyógyul ez a magyar tőzsde.
Ody_Mnadrell 2013. 10. 20. 11:36
Előzmény: #67424  Törölt felhasználó
#67425
Sajnálom. :( Ezek szerint még tartod a PE -t. Nekem most semmi nincs, pénzem se tőzsdézni. :) Bár a RABA-t azért érdekességképpen figyelem és örülök, hogy ennyire elszállt.
Törölt felhasználó 2013. 10. 20. 11:35
Előzmény: #67423  Ody_Mnadrell
#67424
szia!
ez egyelőre plusszos.
remélem az is marad.
a többiről / OTP, MTel, FHB, Synergon, PE / meg ne is beszéljünk.
Ody_Mnadrell 2013. 10. 20. 11:31
Előzmény: #67420  Törölt felhasználó
#67423
Mizu Madrid? Remélem nyerőben vagy. :) Végre valami hoz is a konyhára nem csak visz.
pancserlama.
pancserlama. 2013. 10. 20. 11:22
Előzmény: #67420  Törölt felhasználó
#67422
Ez nagyon látványos !

link
pancserlama.
pancserlama. 2013. 10. 20. 11:21
Előzmény: #67420  Törölt felhasználó
#67421
Sly szerint giga buli !
Ezért aztán eladta a Rábát !((

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek