Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
watson
watson 2013. 09. 18. 08:50
Előzmény: #66355  pancserlama.
#66360
láma, a végén a telket el sem kell adni, hogy a buszgyártó munkások is tudjanak hol lakni ;)))
watson
watson 2013. 09. 18. 08:48
Előzmény: #66358  pancserlama.
#66359
1742Ft/jegy értékben napi áron gondolnám fair-nek
pancserlama.
pancserlama. 2013. 09. 18. 07:03
Előzmény: #66357  pancserlama.
#66358
Watson úr !

Ha Rába megveszi az Ikarus (esetleg nevet) akkor mennyi kp jegyért cserélnél kp jegyet ?!))

Kezdhetjük újraárazni a Rábát !
pancserlama.
pancserlama. 2013. 09. 18. 06:18
Előzmény: #66356  tigus7313
#66357
Jó reggelt !
Ok kezdtem aggódni !))
Félre értettelek .
tigus7313 2013. 09. 17. 21:19
Előzmény: #66355  pancserlama.
#66356
én csak az első etapról beszélek.
pancserlama.
pancserlama. 2013. 09. 17. 20:59
Előzmény: #66354  tigus7313
#66355
A busz és ellentételezés, szóval alsóhangon 15+10 Mrd ra 450 m.ot gondolsz ?
Ez szerintem nagyon konzervatív !
Gyenge 2% !

Szerintem iparágit hozni fogja !
A hatékonyság a Rába kftéknél léptékkel javulnak !
Mind (jármű,alkatrész is !) szinte csúcson fog járni !

tigus7313 2013. 09. 17. 20:43
Előzmény: #66350  pancserlama.
#66354
a nagyon optimista változat ez:
0,450,450,450,450,450.....
(vagyis évente 450)
Törölt felhasználó 2013. 09. 17. 20:43
Előzmény: #66344  tigus7313
#66353
...hmm...!

...hát igen, hiszen a Marmon rendelés sürgősségi és bonyolultsági "felárai" igencsak kiesnek jövőre...!
...ám a JD rendelések "megszaladhatnak"...!
...valami olyasmiről kaptam vállalkozói infót, hogy bár "kutya drága" a JD új szuper gépe, - de a teljesítménye -, "behozza az árát", ha akad munkája...!

..."nem vagyok képben" az ellentételezések EBITDA szintjeivel, ám a futóművek és tengelycsuklók, stb. (nagy bonyolultságúak) kivételével, nemigen közelíthetik meg, a 8 %-os szintet...!
...ezért vagyok pesszimista, ebben a busz projektben...!
...ha meg "utólagos" ellentételezések alakulnak ki, - akkor -, akár még a veszteség elkerülés is óriási siker lenne, a meghitelezések költségei okán...!
...ami segíthet, az a számítógépes beszállítói, szerelési ütemezés, stb...!

...meglátjuk, mire jutnak...!
Törölt felhasználó 2013. 09. 17. 20:24
Előzmény: #66351  pancserlama.
#66352
Holnap átmegyünk az 1K-n!
pancserlama.
pancserlama. 2013. 09. 17. 19:14
Előzmény: #66348  tigus7313
#66351
Szerintem a fáziskésés tárgyéven belüli !
Majd ha beállt a rend folyamatos és az igény szerinti .
pancserlama.
pancserlama. 2013. 09. 17. 19:12
Előzmény: #66346  tigus7313
#66350
0+450

Úgy gondolod a buszok 0 fedezetüek ?
tigus7313 2013. 09. 17. 19:12
Előzmény: #66347  pancserlama.
#66349
nincsenek benne, új (potlólagos)megrendelés kell, úgy tudom.
tigus7313 2013. 09. 17. 19:11
Előzmény: #66345  pancserlama.
#66348
nem nagyon lehetséges a tárgyévben.
a Volvonak ki kell választani mit szeretne (nem feltétlen rövid idő), Rába megnézi tudja-e gyártani, mintagyártás, tesztelés, 0 sorozatgyártás, minőségellenőrzés, újrateszt, stb.

ez mind időbe telik.

mondjuk az kivétel lehetne, ha valamiből eddig 20 ezret kért,és most kér 50 ezret, de arra is fel kell készülni. de valszeg nem ez lesz a szokványos.
pancserlama.
pancserlama. 2013. 09. 17. 19:10
Előzmény: #66344  tigus7313
#66347
Azt tudjuk ,hogy az eddigi Volvo megrendelések az ellentételezésben benne vannak ? Vagy nincs és a szerződés a busz értek ~70% a vonatkozik ?!
tigus7313 2013. 09. 17. 19:05
Előzmény: #66343  pancserlama.
#66346
A 380 m valójában + 600 millió

én erre az esetre azt mondanám:
0+450.
pancserlama.
pancserlama. 2013. 09. 17. 19:04
Előzmény: #66342  tigus7313
#66345
Én a kumminikálásban az ellentételezést tárgyévre értettem !
Ennek érdemes volna utánna nézni !

Gondolom a számítás alapja akkor is jó csak csúszás van az árbevételnövekedésben .
tigus7313 2013. 09. 17. 19:01
Előzmény: #66341  Törölt felhasználó
#66344
"A projekt profittartalma azonban a csoportszintű fedezetnél (idén EBITDA szinten közel 8 százalék lehet) alacsonyabb, vagyis 380 millió forint alatt alakulhat."

mondok egy meglepőt:
2014-re sokkal kevesebb lesz, utána (az ellentételezés miatt) pedig jóval több.
pancserlama.
pancserlama. 2013. 09. 17. 18:59
Előzmény: #66341  Törölt felhasználó
#66343
Az elemzésben nincs benne az ellentételezés !
Minden busz ábevételt szorozhatun 1,7 el annak tudatában hogy a + 70 % széleskörű termeket takar vélhetően jelentős futóművet is !

Tehát átlagos fedezet tartalom esetén is jelentős a növekedés !
A 380 m valójában + 600 millió

Persze ha nem tévedek !))
tigus7313 2013. 09. 17. 18:56
Előzmény: #66337  pancserlama.
#66342
nem.

200 busz esetén számolható lenne a 15 mrd.
a többi a következő ÉVEKben jelentkezik majd.
Törölt felhasználó 2013. 09. 17. 18:25
Előzmény: #66332  sokmani
#66341
...hmm...!

...hááááááát, HA, erre is tekintettel vagyunk:

"...vagyis a Volán megrendelése a (Rába) csoportszintű éves bevételek mintegy tizedét jelenti. A projekt profittartalma azonban a csoportszintű fedezetnél (idén EBITDA szinten közel 8 százalék lehet) alacsonyabb, vagyis 380 millió forint alatt alakulhat. Véleményünk szerint a buszszállítások előnye nem elsősorban a magas profitabilitás, hanem a kapacitások minél magasabb kihasználtsága és a projekt által szerzett referencia..."

...a csuklósok darabára: cca. 78,7 mFt körül lehet...!
...akkor nem nagyon akad "rugózhatnékunk"...!

...sőt...! ...a MAN 106 db szóló busz szállítási lehetősége, ami cca. 5,2 mrdFt értéket képviselhet, - igencsak a török gyártás -, költségszintjével indokolható...!

...a szóló buszok darabára: cca. 49,06 mFt körül lehet...!

...azaz, ezt a szólóbuszos tendert, a RÁBA/VOLVO elbukhatta, ha pályázott rá...!

...kérdés, hogy a jövőbeli pályázatokban, alá képesek-e menni, az ajánlati áraikkal, a konkurensek árai alá, stb...!

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek