Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 03. 13:28
Előzmény: #60139  Törölt felhasználó
#60140
Nem
Valamit félreértettél nem vélelmeztem hogy speki vagy....
(Igaz valahol mindenki az)

Béla
Törölt felhasználó 2012. 10. 03. 13:09
Előzmény: #60125  pancserlama.
#60139
...hmm...!

...valamikor, 2008 környékén jutottam hozzá, egy ingatlan eladásból komolyabb tőkéhez, amit bankba "csaptam", de a kamatok esése okán, a részvények felé "orientálódtam", oszt OTP-be "ugrottam"...!
...innen, - részben -, komoly mínuszokat "benyalva", csipegettem ki, a muszáj eseteimhez szükséges adagokat...! ...mígnem aztán, 2010 elején, kis eredménnyel, "kiszabadultam" az OTP ketrecéből...! ...ekkor "ugrottam", - jórészt -, a Rábába, figyelemmel a jócskán alulértékeltségére, amit az ingatlan vagyona mutatott és mutat ma is...!
...majd jött az "ajánlat" és "tigus" VISSZAKÉZBŐL beírt kommentje, - igen megalapozott kifogása -, az "ajánlat" jogszerűségeivel kapcsolatosan...!
...a 30 nap alatti kommentek alapján "kikupálódva", éltem az "ajánlat" elfogadásának a lehetőségével, ám, - fejre nem esetként -, JOGFENNTARTÓ NYILATKOZAT csatolásával...!
...csakhogy, a "mitfájer" UniCredit, "páros lábbal" billentett "ülepen"...! ...amiből a "billentés" napján, VISSZAKÉZBŐL éltem a jogorvoslati lehetőségeimmel, - mint jogkereső állampolgár -, a LFÜ-nél, illetőleg ezt megelőzően a bíróságnál...!
...a bíróság, - a topikba bemásolt módon -, ugye "kiröhögött"...!
...a LFÜ eljárás BEFEJEZÉSÉRE meg, - október közepére vonatkozó -, tájékoztatással rendelkezem...!
...miközben, - a bíróság "kiröhögése" okán -, jócskán benne vagyok, a Strasbourgi anyagaim összehozásában...!

...na most, ez a részvényesi "ténykedésem", - szerintem -, nem jellemző a spekikre...!

...vagy tévednék...?
zolaaa 2012. 10. 03. 12:31
Előzmény: #60114  tigus7313
#60138
én úgy emlékeztem, hogy a program változatlan feltételekkel újraindult (?)

ezért következtettem a 3.tranche fennmaradására

kár, hogy megszűnt

tartósan 1000 feletti árfolyam szinte elképzelhetetlen jelenleg, de még a 900 is..
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 03. 11:59
Előzmény: #60136  Törölt felhasználó
#60137
Itt egyáltalán nem forog fen a bennfentesség kérdése.
A bennfentesség egy belső (nem publikus) információ anyagi előnyszerzés céljából kifolyólag történő felhasználása !
Itt meg aztán anyagi előnyről a legnagyobb jó vagy rosszindulattal sem beszélhetünk.
A tényállás (részvényvásárlás) jelenleg inkább közelit a mazoizmus, esetleg a nonprofit vagy önfeláldozás kategóriához.
Ica (ő a csapos) szerint valószínűbb a Lipótmező bezárásának következménye, de hát ez már nem az ügyvéd inkább a pszichológus asztal kérdése.

Gáza a zeg-zugügyvéd
Törölt felhasználó 2012. 10. 03. 11:22
Előzmény: #60133  Törölt felhasználó
#60136
Igazából közkincsé tettek egy olyan állítást amire hivatkozva nem lesz bennfentes kereskedés.
Megjegyzem, hogy MO-n még egyetlen bennfentes kereskedésről sem hallottam hivatalosan.
Törölt felhasználó 2012. 10. 03. 11:10
Előzmény: #60134  Törölt felhasználó
#60135
Kérlek!
Törölt felhasználó 2012. 10. 03. 11:07
Előzmény: #60133  Törölt felhasználó
#60134
köszi. már vissza is nyomták 820-ra
Törölt felhasználó 2012. 10. 03. 10:50
Előzmény: #60132  Törölt felhasználó
#60133
Veszegetik a papírokat, mert megmondták, hogy ennél többet ér.
Mindenkinek megmondták, mindenki veheti, így semmiképp nem bennfentes.
Törölt felhasználó 2012. 10. 03. 10:39
Előzmény: #60131  Törölt felhasználó
#60132
én azt nem értem, hogy ha veszegetik a papírokat, majd mikor már mindenki tele van vele, akkor bejelentenek valami nagyon jót, akkor az nem bennfentes kereskedés??
Törölt felhasználó 2012. 10. 03. 10:36
Előzmény: #60130  atikasz
#60131
Most változott a darabszám, de nagyon hasonló.
atikasz 2012. 10. 03. 10:30
Előzmény: #60129  Törölt felhasználó
#60130
azok nem 110,220,440 es vételek voltak?:-)
Törölt felhasználó 2012. 10. 03. 10:26
Előzmény: #60128  Törölt felhasználó
#60129
Újabb vétel a vezetőktől.
Törölt felhasználó 2012. 10. 03. 10:00
Előzmény: #60127  Törölt felhasználó
#60128
szerintetek lesz résbetöltés? az előző 2 meghúzás után is volt, hol gyorsabban, hol lassabban..
link
Törölt felhasználó 2012. 10. 03. 08:38
Előzmény: #60126  signal2
#60127
Tudom. De elvárom, hogy akarjanak. :)
signal2
signal2 2012. 10. 03. 07:56
Előzmény: #60116  Törölt felhasználó
#60126
Az MNV-nek 76%-nyi szavazata van. Tehát hiába hívsz össze KGY-t, ha ők nem akarnak változtatni.
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 03. 06:20
Előzmény: #60124  Törölt felhasználó
#60125
Jó reggelt !

Ezt a nem vagy speki gondolatot nem értem !
Törölt felhasználó 2012. 10. 03. 00:52
Előzmény: #60122  pancserlama.
#60124
...háááááát, ezt az árfolyam görbe árulhatja el...!
...én nem "speki" voltam és vagyok...!
...:-)))...!
...de a Rába, - jelenlegi -, "államosításának" az áldozata, legalább is eddig...!!!
Törölt felhasználó 2012. 10. 02. 22:40
Előzmény: #60122  pancserlama.
#60123
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 02. 22:06
Előzmény: #60121  Törölt felhasználó
#60122
Az MNV ajánlatkor is vásárlással mutatták a jó irány !?
Törölt felhasználó 2012. 10. 02. 21:03
Előzmény: #60120  pancserlama.
#60121
...hmm...!

...háááááááát, bármi is a "színlelés", a részvényvásárlások mindenképpen pozitív lépések...!
...ráadásul saját lóvéból...!
...az igaz, hogy csinálhatnák ezt egyetlen lépésből is, ám akkor - talán -, az lenne az igazi kifogás...!
...így meg, "mutatják az irányt", - ha jól gondolom -, merthogy van "miből", hiszen - számold ki -, meddig bírják ezt a tempót, az "államosításból" befolyt lóvéval...!
...na, "ottan körül", jöhet valami...!
...szerintem...! link
...de ez sem több egy találgatásnál...!

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók