Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pancserlama.
pancserlama. 2012. 01. 03. 17:46
Előzmény: #52839  JOJO
#52840
1 db al beverte valaki ma a Rábát ?
JOJO 2012. 01. 03. 13:14
#52839
Kedves Láma !

Hátránya csak annak van amikor a barik hagyják magukat összeterelni mert azt remélik hogy majd a másikat ölik csak le ! pedig ÁÁÁÁÁ dehogy mindegyiket !
cree1 2012. 01. 03. 12:51
Előzmény: #52813  Törölt felhasználó
#52838
Szia Nantal!

Nem követtem, mi az ami miatt perelsz? Azt írtad, hogy eladtad, nem?
pancserlama.
pancserlama. 2012. 01. 03. 09:06
Előzmény: #52836  Törölt felhasználó
#52837
Jó reggelt!
A pertársaságnak hátránya is van.
Törölt felhasználó 2012. 01. 02. 17:39
Előzmény: #52834  JOJO
#52836
...ami a pertársaságot illeti, azt már jóval korábban felvetettem, - ezen a fórumon -, volt is rá kellő mértékű igény (kb. 300 eFt értékű siker díj felkínálással), ami vállalkozó szellemű és tapasztalt ügyvédi iroda, - komoly jelentkezése esetén -, igencsak jócskán bővülhetett is volna...!
...de, egyetlen komoly jelentkező sem "jött össze", akkor...!
...ma pedig már ez lehetetlen...!
...merthogy ahhoz, hogy ügyfélé is válhasson egy részvényes, - a VÉTELI AJÁNLAT során -, ahhoz egy JOGFENNTARTÓ NYILATKOZATON keresztül vezethet csak az út...!
...ennek meg már "lekettyent" a lehetősége...!
...tudtommal, rajtam kívül csak még egy személynek akad ilyen lehetősége...!
Törölt felhasználó 2012. 01. 02. 17:20
Előzmény: #52834  JOJO
#52835
...Kedves JOJO...!

...Köszönöm, a tippjeit...!

...egy része, már a keresetemben szerepel...!
...ami hiányzik, azt a tárgyaláson kiegészítésként nyújtom be...!

...amúgy messze nem bízom, a bírósági eljárásban, ezért hathatósabb közbelépés irányában (Barossó úr)fejtem ki jelenleg az aktvitásom...!
JOJO 2012. 01. 02. 16:16
#52834
Kedves Nantal !

érdemes lett/lenne volna egy pertársaságot szervezni.Bíróságon jogi passzusokra kell hivatkozni egyébként rövid úton elküldik az embert. Jogi képviselő híján a panaszos fél előadja mondókáját, a bíróság pedig azt rögzit amit jónak lát. Legalább arra hivatkozzatok hogy az ajánlattevő (MNV) jó erkölcsbe ütközően járt el (--§), továbbá hogy a Tpt 72§ a lehető legmagasabb vételi árat jelöli meg az ajánlat tevő számára ajánlattételi árnak és a 815 nem az volt mert 315m számolta azt a vagyon elemet ami 6mrd ugyan azon IFSR beszámolóban. Továbbá a jogalkotói szándék a Tpt 72§ megalkotásánál nem az volt hogy egyik tulajdonos a másikat kisemmizhesse hanem a tisztességes ajánlattételi ár meghatározása és a 815 Ft nem az.
A kereseteteket csak pár gondolattal szerettem volna segíteni ezért kértem amit kértem!

Sok sikert!
Törölt felhasználó 2012. 01. 02. 15:12
Előzmény: #52832  JOJO
#52833
...hmm...!

...Kedves "JOJO"...!

...hát, nem így gondoltam, az indokoltságának a jelzését...!

...nem paragrafus "játék" ez...!
...ez egy komoly érdekvédelem a részemről, azaz nem holmi találgatás, stb...!
...egy megfontolt befektetésemet tett tönkre, ez az állami, - megalapozatlan -, felvásárlási ajánlat, ami ellen igyekszem jogorvoslatot találni...!

...majdnem mindegy is a paragrafusi hivatkozás, - ebben az általános, jogállamisági hiány közepette -, azokat ugyanis, úgy tekergetik, hogy még a jó isten sem tudna azon elmenni, hiába is írják, - általában -, azokat le...!

...de, ha vissza olvas, - ebben a topikban -, november 07.-ig, sok mindenre választ kaphat...!
JOJO 2012. 01. 02. 08:04
#52832
Üdvözlet mindenkinek !

Kedves Nantal45 a bírósági eljárásban az általatok felhívott jogszabályokra lettem volna kiváncsi. Illetve megtudnátok küldeni a kereseteteket emailben ?

Üdv
Törölt felhasználó 2012. 01. 01. 18:22
Előzmény: #52822  JOJO
#52831
...BUÉK mindenkinek...!

...MOST épen, - egy perc időm sincs -, a határidőim okán...!
...de, az eljárás nagyon bonyolult, alig hiszem, hogy e-mai-en keresztül "képbe hozhatlak" (de telefonon esetleg)...!
...ámbár egyszerű részlet kérdésekben, persze nem kizárt...!
...ha végig kísérted, vagy kíséred, ezt a topikot, november 7.-től, akkor persze egyszerűbb a helyzet és lenne remény, a "képbe hozásodra" e-mail-en keresztül is...!

...de, legalább a kérdésed "irányultságát" közölheted a topikban...?
...mert akkor én is "képbe kerülhetek"...!
...így meg "csevegésre" is gondolhatok, amire meg messze nincs időm...!
...nagyon komoly munkáim vannak hátra, a bírósági és más eljárások kapcsán...!
...bocsi...!
Törölt felhasználó 2012. 01. 01. 16:05
Előzmény: #52829  pancserlama.
#52830
Bár nem én vagyok a pf számítógépese (max. a korcsmáé), de szerintem az teljesen rendben van. pl.: 00:00:13 az percben nézve csak 00:00, és mai időpont. :)
pancserlama.
pancserlama. 2012. 01. 01. 12:04
Előzmény: #52823  pancserlama.
#52829
Viszont feladtam a portfóliónak a feladatott illetve a számítógépesüknek.
2012 re datálta a 00 ó 00 perces bejegyzésem !?
Miért nem tavalyra illetve miért nem az jelenik meg hogy tegnap-ma ?!
pancserlama.
pancserlama. 2012. 01. 01. 12:01
Előzmény: #52827  Ody_Mnadrell
#52828
Én telefonról löktem egy BUÉ ot és mint látszik is 00.00 kor érkezett))
Kezdjük jó hangulatban és holnap, sikeres kereskedéssel az évet!
Ody_Mnadrell 2012. 01. 01. 10:04
Előzmény: #52826  pancserlama.
#52827
csak felnéztem mielőtt lefekszek. :))
pancserlama.
pancserlama. 2012. 01. 01. 09:38
Előzmény: #52824  Ody_Mnadrell
#52826
Te is ?))
ambrika 2012. 01. 01. 08:46
Előzmény: #52823  pancserlama.
#52825


BUÉK !

Ody_Mnadrell 2012. 01. 01. 00:01
Előzmény: #52823  pancserlama.
#52824
Ilyenkor is itt? :)
pancserlama.
pancserlama. 2012. 01. 01. 00:00
Előzmény: #52822  JOJO
#52823
BUÉK !
JOJO 2011. 12. 31. 10:15
#52822
Üdvözlet Mindenkinek !

Nantal45 légyszíves egy email címet, szeretnék tőled privát kérdezni az eljárással kapcsolatban.

üdv
pancserlama.
pancserlama. 2011. 12. 31. 10:03
Előzmény: #52819  sanka
#52821
Van, aki panaszol, vannak akik bíróság és van aki ügyészség!
Szóval megy az ellenállás))

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek