Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 11. 29. 15:29
Előzmény: #51413  Törölt felhasználó
#51420
...hmm...!

...normális helyzetben, nagyon jól gondolod...!
...ám, éppen a vonatkozó komment IGAZOLHATJA, hogy itt messze nem lehet normális helyzet, az "állam apu" oldalán...!
...egy "svinglit" már, - hála a "könyvelő tudoroknak" -, kiderített ez a "közösség", én pedig igyekszem tovább verni, az "üstdobomat"...!
...biztos többet tudhat, mint mi, csak hát, a bizonyítékot nem ismerteti...!
...na, ezért is, indokolt az "üstdobom" verése, mert akár az is kiderülhet, hogy valami "maffia" fészkelhetett be, az állam gépezetbe...!
...jól gondolom...?
pancserlama.
pancserlama. 2011. 11. 29. 15:27
Előzmény: #51408  zolaaa
#51419
Nagyon jó a kérdés !))
bigyula 2011. 11. 29. 15:20
Előzmény: #51410  Törölt felhasználó
#51418
"...na most, csak az alapot tekintve, az ugye, a MANYUP-ból "érkezett" és országgyűlési valami az, hogy annak értékei, CSAK a nyugdíj alapba, esetleg államadósság törlesztésére fordítható...!"

Akkor honnan veszik azt az 530 milliárt forintot, amit bevallottan az idei költségvetésben elköltenek, és a MANYUP vagyonból van?
Törölt felhasználó 2011. 11. 29. 15:12
Előzmény: #51414  madridista_
#51417
...hmm...!

...nyugodj meg...!!!
madridista_
madridista_ 2011. 11. 29. 15:07
Előzmény: #51415  Törölt felhasználó
#51416
Önámítás az egész!
Törölt felhasználó 2011. 11. 29. 15:03
Előzmény: #51411  madridista_
#51415
...hmm...!

...nagyon félre viszed az "énekemet"...!
...én az "üstdobomat" verem...!
...az ügy büntető ügyi része okán...!
...amelyet továbbra is "verem", - le is írtam miért -, azaz kemény okom van rá...!
...fordítva állhat fent a "rábeszélés" tényállása, hiszen - talán - nem tévedek, hogy a felajánlás, vagy az eladás pártján lehetsz...!
...különben pedig, amúgy azt csinálsz, amit akarsz, engem nem zavar, de ha valaki tanácsot kér és tudok segíteni, azt - mint alább -, megteszem...!
madridista_
madridista_ 2011. 11. 29. 14:57
Előzmény: #51413  Törölt felhasználó
#51414
Majd ha az állam megáll 51%-nál és a kutya sem veszi,majd 10 év múlva örülsz ha valaki ad érte hatszázat!:-)
Törölt felhasználó 2011. 11. 29. 14:51
Előzmény: #51411  madridista_
#51413
600-ért már venni kell, nem eladni... barátom :)
Törölt felhasználó 2011. 11. 29. 14:47
Előzmény: #51409  bigyula
#51412
...aztán...!

"...a tulajdonában álló részvények darabszáma..." ez a megfogalmazás, "piszkosul" félre érthető, az "átlag jó emberek" számára...!
...ugyanis, az messze nem a "magyar állam" tulajdona MÉG, hanem különböző "intézményeié", amelyeknek EGYEDI - személyes - FELELŐSSÉGEIK is VANNAK, azaz, egyes személyek felelősségei MEGÁLLAPÍTHATÓAK, míg - úgy "ámblok" -, a magyar állam felelőssége esetén, a személyi felelősség, csak nagyon ritka esetben azonosítható be...!
...ez a büntethetőség miatt, igen lényeges különbség...!!!
...ezért szól, az "üstdobom"...!
madridista_
madridista_ 2011. 11. 29. 14:40
Előzmény: #51410  Törölt felhasználó
#51411
Nem fáradtál még el?
Lebeszéled az embereket,hogy ne adják míg lehet"jó áron" majd később jó lesz hatszázért eladni? Akkor meg rezeghet az alsó nadrágod,nehogy bepereljen valaki a sok süketelésért!
Törölt felhasználó 2011. 11. 29. 14:33
Előzmény: #51409  bigyula
#51410
...hmm...!

...értem a gondjaidat...!
...csakhogy, az "állam", nem egy "kis" család, ahol nem kell, "könyvelni", hanem egy "nagy" család, ahol e-nélkül, ellenőrizhetetlen, zsivány dolgok is előfordulhatnának...!
...na most, csak az alapot tekintve, az ugye, a MANYUP-ból "érkezett" és országgyűlési valami az, hogy annak értékei, CSAK a nyugdíj alapba, esetleg államadósság törlesztésére fordítható...!
...mind két esetben, lehetetlen részvényekkel fizetést teljesíteni...!
...ezért el KELL eladni...!!! ...ám az időzítés, nagyon nem mindegy, - ahol óriásit is lehet bukni -, hozzá nem értés, vagy indokolatlan sürgetés, vagy egyáltalán az értékesítési stratégia híján, vagy akár hibás stratégia esetén...!
...ez aztán lehet még SZÁNDÉKOS, vagy GONDATLAN is, amikor megállhat a bűncselekmény alapos gyanúja, de döntést a bíróság hozhat...!
...itt a GONDATLANSÁG esete állhat fent, bár a fene sem tudja nem-e SZÁNDÉKOS...!
bigyula 2011. 11. 29. 14:11
Előzmény: #51407  Törölt felhasználó
#51409
Idézet (remélem jól másoltam) az ajánlatból:

"1.4 Az Ajánlattevőnek a Társaságban fennálló közvetlen és közvetett befolyása mértéke, a tulajdonában álló részvények darabszáma

A Magyar Állam az Ajánlat felügyeleti jóváhagyás céljából történő benyújtása időpontjában különböző társaságain, alapjain, szervein vagy egyéb szervezetein keresztül az alábbiak szerint rendelkezik részesedéssel a Társaságban:

Tulajdonos Darabszám Tulajdoni
hányad
--------------------------------
ALAP 2 084 729 15.47%
MFB Invest 91 464 0.68%
--------------------------------
Összesen: 2 176 193 16.15%"

Tehát, továbbra sem értem, hogy az MNV-nek miért kellene az amúgy a Magyar Állam tulajdonában levő részvényeket megvásárolnia? Az, hogy az egyik zsebéből (MNV) átutal a másikba (Alap), az nálam nem vásárlás. Akár utasíthatná is az Alapot, hogy adja át a részvényeket az MNV-nek.
zolaaa 2011. 11. 29. 14:00
Előzmény: #51407  Törölt felhasználó
#51408
Este hétkor Szász Károly az Arénában - Kérdezzen Ön is!

Nahát?

- miért kell 4 ország jóváhagyása a versenyhatósági eljárásban? Melyik 4 ország lehet ez? Kinek van ehhez köze??

Törölt felhasználó 2011. 11. 29. 13:21
Előzmény: #51400  bigyula
#51407
...rosszul tudod...! ...benne van a VÉTELI AJÁNLATBAN, hogy meg KELL vásárolnia...!
...ha másképpen nem "beazonosítható" a fogalom, akkor úgy már - talán - EGYÉRTELMŰ, hogy 100 %-os felvásárlást irányzott elő, amelynek a BIZONYÍTÁSÁRA, írásbeli KÖTELEZETTSÉGET VÁLLALT a nyugdíj ALAP, hogy ilyen, 815 Ft/rv-es áron ÉRTÉKESÍTI az MNV-nek a tulajdonában álló rv-ket...!
...na, éppen ezért verem az "üstdobot", a büntető ügybe való "száműzés" indokoltsága okán...!
...így már "tisztább"...?
Törölt felhasználó 2011. 11. 29. 13:13
Előzmény: #51404  joocukor
#51406
...hmm...!

...valami faxolást KÉR, az Unicredit, a kitöltött részvény "nyilvántartásról", egy megadott számra...!
bigyula 2011. 11. 29. 12:59
Előzmény: #51404  joocukor
#51405
Sajnos erre nem tudok válaszolni, mert én nem ajánlom fel. Szerintem kérdezd meg az Unicreditet.
joocukor 2011. 11. 29. 12:56
Előzmény: #51403  bigyula
#51404
igen, ez világos

csak azt nem értem, ha a transzfer megbízásnál cél-számlának az ilyen és ilyen számú "Felvásárlás 2011" nevű számlát adom meg, honnan fogja tudni az Unicredit, hogy annak az én ép. számlámra kell kerülnie ? Mondjuk az V. mellékleten rajta vannak a személyi azonosító adataim, de én úgy gondolom, hogy ilyenkor a fogadó oldali ügyfélazonosítót is fel kellene tüntetni, vagy tévedek ?
bigyula 2011. 11. 29. 12:51
Előzmény: #51401  joocukor
#51403
Nem csak a nyilatkozatot kell leadni, hanem át is kell transzferálni a részvényeket.
Steelman 2011. 11. 29. 12:42
Előzmény: #51401  joocukor
#51402
december 12
joocukor 2011. 11. 29. 12:39
#51401
egyébként mi a nyilatkozat leadásának határideje ?

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek