Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Norbert75 2011. 11. 07. 17:25
Előzmény: #49838  xmann
#49840
Mért menne le ha 30 napig 815 ön vevők a részvényekre?
Törölt felhasználó 2011. 11. 07. 17:25
Előzmény: #49829  Törölt felhasználó
#49839
Azért a Rába a saját részvény tranzakciójával még bekavarhat az állambácsinak, ha mondjuk védekezésképpen beáll 850 HUF-ra és elkezdi onnan venni!!!
xmann 2011. 11. 07. 17:23
Előzmény: #49836  xmann
#49838
egyébként egykét nap őrjöngés után én arra tippelnék hogy 750-790 környékére áll be
Törölt felhasználó 2011. 11. 07. 17:22
Előzmény: #49832  Norbert75
#49837
Nálam 869 -re jön ki a limit, de gondolom annyira azért nem megy fel, hanem 815 és vízszintes vonsl, vagy ilyenkor hogy van? Anno a pannonvalto-nál is az 1400-ra beállt és kész.
xmann 2011. 11. 07. 17:22
Előzmény: #49832  Norbert75
#49836
szép álmokat...

valószínű kimenet: az állam megszerez 55-75%-ot, és bennmarad a papír a tőzsdén. felmegy 800 környékére, majd piactól függően mozog tovább

2. lehetőség: nem kap az állam 50%-ot csak mondjuk 40-et, de érvényes az ajánlat. Ekkor törekedni fgo az 50%+1-re, ezért ez a legelőnyösebb a befektetőknek

3.lehetőség: nem kap 50%-ot, és eláll az ajánlattól, az ár 800 környékén marad egy ideig majd lecsorog

4. lehetőség: 90% fölé kerül és mindenkit kiszorít 815-ön.

én az elsőre tippelnék esetleg 2.

1000 ft most nem lesz egy ideig
var-jozsi 2011. 11. 07. 17:20
Előzmény: #49833  Törölt felhasználó
#49835
Pedig ez olyan egyszerü mint a 2*2. Te tényleg nem tudod hogy hol vagy!!!
andrasone
andrasone 2011. 11. 07. 17:19
Előzmény: #49827  andrasone
#49834
erre csak az a megoldás , hogy ne adja el senki! :)
Törölt felhasználó 2011. 11. 07. 17:17
Előzmény: #49831  Törölt felhasználó
#49833
Na ennek fuss neki megegyszer, mert 2 sulyos tevesztest is tartalmaz.
Norbert75 2011. 11. 07. 17:16
#49832
Tud ez menni 40% ot is 871 Ft ra,akár már holnap,de én 999 en akarom eladni.link Ha sokam 1000 en akarjuk látni akkor ott is lesz.
Törölt felhasználó 2011. 11. 07. 17:15
Előzmény: #49828  zolaaa
#49831
S ha még a megengedett 40%-al sikerülne lenyomniuk, akkor 70% nyereséget is elérhetnek!
Törölt felhasználó 2011. 11. 07. 17:15
Előzmény: #49827  andrasone
#49830
Nezd meg az utolso kereskedesi napot, paran bevasaroltak, megugrott az arfolyam. A bennfentes kereskedest viszont (elvileg itt is) buntetik.
Törölt felhasználó 2011. 11. 07. 17:13
Előzmény: #49825  Törölt felhasználó
#49829
815-el tesztelhetett az allam, mint az elobbi posztomban irtam, nagyon nem faradtak azzal, hogy a minimumnal tobbet ajanljanak. Bajuk nem lesz ebboln az ajanlatbol, foleg, ha ennyiert is megkapjak, de valszeg tudjak ok is, hogy magasabbra kell tenniuk itt a lecet. Bar Monika megmondta, hogy ennyiert is megeri (persze nem a veszteseknek).
zolaaa 2011. 11. 07. 17:10
Előzmény: #49823  var-jozsi
#49828
egyetértek jozsi

s most lehet harsogni, hogy 30%-os prémium a záró árhoz képest

persze
andrasone
andrasone 2011. 11. 07. 17:10
Előzmény: #49822  Törölt felhasználó
#49827
ha én lennék a kormány, akkor holnap magánszemélyként jól bevásárolnék a kollégáimmal, hogy utána elfogadjam a saját cégem "állam" ajánlatát , hogy meglegyen 50%+1 ,
jól ki van ez találva...
zolaaa 2011. 11. 07. 17:09
Előzmény: #49822  Törölt felhasználó
#49826
egyébként az a verzió is lehetne hogy nem akar az állam különösebben venni,
csak mivel elérte a 25%-öt ajánlatot kell tennie s azt megtette a minimum áron?

- mert pénze annyira nagyon nincsen rá..

- ugyanakkor a DRB-t meg csak megvette...

Esetleg az árfolyam mélyrepülése a DRB kifárasztását célozta?
Törölt felhasználó 2011. 11. 07. 17:09
Előzmény: #49822  Törölt felhasználó
#49825
Urak, megnéztem 815 alatt az utóbbi időben kb. 3,9-4m db. rv cserélt gazdát.

Ez beszédes, hogy nem volt bődületes forgalom, tehát nem sokan szállnának ki nyerőben összességében.
Törölt felhasználó 2011. 11. 07. 17:08
Előzmény: #49822  Törölt felhasználó
#49824
Kiakasztják?
var-jozsi 2011. 11. 07. 17:07
Előzmény: #49820  Törölt felhasználó
#49823
Julius óta esik alacsony forgalommal,elgondolkoztam kinek éri meg ilyen alacsony áron éladni, hisz már 3ve nem volt ilyen alacsony, de minden nap 3-5mill.forgalommal csak esett.Nincs üldözési mániám, de most már ezt felül kell vizsgálnom. Szerintem ezt már azóta készitették elő, hogy ilyen áron tehessenek ajánlatot.Nagyon sokaknak800-1000 Ft közöttről ragadtak be/sajnos én is/
Törölt felhasználó 2011. 11. 07. 17:02
Előzmény: #49821  Törölt felhasználó
#49822
16:53-as hír

holnap le és fel 40%-ot mehet
Törölt felhasználó 2011. 11. 07. 16:59
Előzmény: #49819  Törölt felhasználó
#49821
Marmint Ok lehet, hogy tudjak, hogy meddig mehetnek el, megis alacsonyat mondtak. Ill. valoszinuleg tudjak :). Akkor visszavonom a gondolatkiserletem.

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek