Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pancserlama.
pancserlama. 2011. 07. 14. 12:18
Előzmény: #45477  watson
#45480
Többek közt én azt hiányolom, hogy nincs egy átfogó piaci érték az ingatlanok összességére
100 éves értékeken van nyilvántartva és nesze neked befektető bogarászd találgasd stb.
Legalább az érték a szándék kommunikálva lenne érthetően számolhatóan!
Csoda hogy itt topog az árfolyam ?!
Törölt felhasználó 2011. 07. 14. 12:17
Előzmény: törölt hozzászólás
#45479
Hát én biza vettem 778-on - már ha érdekel valakit.
Törölt felhasználó 2011. 07. 14. 12:12
Törölt hozzászólás
#45478
watson
watson 2011. 07. 14. 12:10
Előzmény: #45474  pancserlama.
#45477
Rába értékesítendő ingatlanok link

Nekem a 9. oldalon az Audinak bérbeadott parkoló tetszik :)
ugye bitangul sokat fizet az Audi hamár megrendelések híján vannak??? ;)
miért nem látom ezt a mérlegben? :)))
Törölt felhasználó 2011. 07. 14. 12:10
Törölt hozzászólás
#45476
Törölt felhasználó 2011. 07. 14. 12:03
Előzmény: #45474  pancserlama.
#45475
Ez a részvény egy rakás FOS!!!
pancserlama.
pancserlama. 2011. 07. 14. 11:11
Előzmény: #45473  watson
#45474
És még akkor felmerül a többi ingatlan kérdése!
Itt is tájékoztatási hiányosság van a menedzsment részéről.
Egy próba pert megérne az előbbi téma!
2-3 éve aszem valaki a közgyűlésen az ingatlan miatt nem fogadta el a beszámolót.
Emlékeim szerint 97 % volt az igen !
Intő jel lehet ez is.
watson
watson 2011. 07. 14. 11:04
Előzmény: #45471  Törölt felhasználó
#45473
"rendre visszatérő problémám az ingatlan és az értéke. De maradjunk egyelőre csak az értékénél: 6 MRD? ráadásul a mérlegből kihagyva, amikor 7xx-en küzd az árfolyam? Normális ez? Bizony, ha jónak is kell látszani, akkor ki kell tenni a dolgokat a kirakatba, hogy ne csak a vájtfülűek érzékeljék a valós értékeket. "

Hát igen, ez szerintem nemcsak opció, hanem kötelesség is lenne. Ebben a könyvvizsgálók véleménye is megoszlik, és többen opcionálisságot vélnek felfedezni, hogy csak a kieg. mellékletben kell-e kimutatni.

Én határozottan állítom, hogyha jogkövetők a cégek, akkor a jelentős, a könyv szerinti mértékkel összemérhető (> +- 20-50%) értékelési különbözetet ki kell mutatni. Ez pedig most ex has mondom 400m és 10mrd között 2500%.
Sőt tovább megyek, tévedni emberi dolog, de ha erre a jelentősnél is jelentősebb különbözetre ha valaki felhívja a figyelmet és nem kerül kimutatásra az már az én jogértelmezésem szerint büntetőjogi kategória.
Tigussal egyszer már polemizáltunk erről ha jól emlékszem ;)
pancserlama.
pancserlama. 2011. 07. 14. 10:55
Előzmény: #45471  Törölt felhasználó
#45472
Igen
És még humorossá is sikerült)))
Törölt felhasználó 2011. 07. 14. 10:42
Előzmény: #45470  pancserlama.
#45471
Szép napot a kollégáknak! Jó látni, hogy érdemi témák kerültek szóba. Kivételesen vissza kellett lapoznom, mert értelmes gondolatokról maradtam le tegnap. Sajnos előrébb nem jutottam, továbbra is Tigus és Láma között billeg a véleményem attól függően, hogy melyik kérdést teszem fel magamnak. Viszont ha valamerre mindenképpen tenni kellene a voksot, akkor kb 51-49 arányban a saját szavazatommal Láma mellé állnék a közgyűlésen.
Vannak dolgok, amiket nagyon nehezen emésztek meg, és ha nincs megindokolva, akkor pedig egyáltalán nem. Alapvetően ilyen az árfolyam kérdése. (Ki gondolná? :)) Szép dolog, hogy eladói nyomás van, meg tartalékonak az mnyp-re, de ettől még a 180 napos átlag elég fájdalmas. Egy-egy leszúrás érdektelen, de, hogy tartósan itt szenvedünk, az előbb-utóbb jogi kategóriává, és üzleti szemponttá válhat, és ezt minden eszközzel meg kellene az én alkalmazottamnak akadályoznia, vagy repül..
Ugyancsak zavar a CFO és a hedge témakör. Nekem már az egyszeri túlfedezés is komoly gombóc volt, de már kettőnél tartunk a strigulázásban, és háromig meg számolni sem tudok.. Már Tigus is elismeri, hogy van valami zavarodottság a fejében. Mégis meddig fogjuk fizetni ezt az embert és a bénázása árát? A végén még opcióra is jogosult lesz? Nehogymár. És kinek a közvetlen felelőssége, hogy nincs még leváltva? És miért nincs még eltakarítva? Van valamilyen más érdeke Pintérnek, mint a tulajdonosi érték? Miért nem tudunk róla? Olyan pártpénztárnok gyanús nekem ez a CFO. Lehet, hogy van mit kiteregetnie? Nosza, beszélgessünk, hogy hol a pénzünk!
Harmadik rendre visszatérő problémám az ingatlan és az értéke. De maradjunk egyelőre csak az értékénél: 6 MRD? ráadásul a mérlegből kihagyva, amikor 7xx-en küzd az árfolyam? Normális ez? Bizony, ha jónak is kell látszani, akkor ki kell tenni a dolgokat a kirakatba, hogy ne csak a vájtfülűek érzékeljék a valós értékeket.
pancserlama.
pancserlama. 2011. 07. 14. 10:34
Előzmény: #45468  watson
#45470
A rendszerváltás óta talán az egyetlen cég aminek a privatizációja „félbemaradt” megrekedt.
Mindenkép ezek a tisztázatlanságok és Pintérék a kívánttól nagyobb hatalma, kontrolálatlansága nem tesz jót a részvényeknek.
Ami viszont jót tehet az az, hogy ez lebeg a levegőben és ez bármikor változhat !
Talán érthető, ha bekerülne a telek a könyvekbe (Tud erre valaki becslést? Minden ingatlanra!! ) valamennyi adó is megjelenne, gondolom ettől is ódzkodik Pintér.
Szóval ez a sok-sok tisztázatlanság, mi ha nem Pintér sara?
Törölt felhasználó 2011. 07. 14. 10:31
Törölt hozzászólás
#45469
watson
watson 2011. 07. 14. 10:22
Előzmény: #45457  tigus7313
#45468
Üdv ismét a fedélzeten! :)

A tőkeemelés minden formája megkérdőjelezhető, ha a meglévő tőkére sem biztosított a megfelelő eredményesség.
A méretgazdaságosság miatti növekedés/akvirálás, vagy valami nagyon profitabilis terület fejlesztése persze elgondolkodtató, de félő hogy ez a meglévő részvények jövedelmezőségének a terhére történhetne, ahogy erre történt volna a korábbi premizálós tőkeemelés is, amit az idő igazolt, és hál' istennek a tulajdonosok leszavaztak.

A hedge kezeléssel szerintem valami elvi probléma is lehet. Hiányzik számomra belőle a következetesség.
Elvárás lenne hogy csak stabilizáló eszköz legyen amibe számomra nem fér bele az ötletszerű 'zárás'. Üzemszerűen ki kellene futtatni a kontraktusokat és leszállítani a befolyt devizát, ez biztosítja a fix marzsot (vagy zárással egyidőben, és pozitív jelenértéken konvertálni). Nem szerencsejátékozni kéne vele. Több idő jutna érdemi munkára is szerintem.
Persze lehet csak azért írom ezt mert nem látunk bele kellően, de amit látunk abból a következetlenség tűnik ki.

Amit még hiányolok, az összefügg az eredményességgel is, hogy a tulajdonos a legutolsó szempont a cégnél. Fontos a munkavállaló hogy képzett legyen és megmaradjon (4napos munkahét...), fontos a menedzsment hogy premizáljuk (MRÖP), de hol vannak a tulajdonosok?
Kisrészvényes szív ha sajáttőkét figyelembe vevő események következnének be mert az ingatlan nincs kimutatva, az eredményesség olyan amilyen, nettó nincs kimutatva egy ideje, stabil növekedése nem látható. Nagy részvényes aki néha a bizalmának hangot adna (akár vásárlással is) se szakmai se pénzügyi nincsen, sőt aki csendben lenne sincs ;)
Oszd meg és uralkodj előnyeit élvezi a menedzsment egy ideje és pályázik a tulajdonosi szerepre.
Hogy ez jó vagy sem azt az idő megmondja, egyenlőre nem túl szimpatikus ez a felállás.

Jelen mértékű hitelállomány fennállása is kérdőjeleket állít rendesen és válaszolhatsz is ezzel kapcsolatban ha van rálátásod. A CIB gyakorlatilag diktálhat hitelfronton, mert olyan mértékű az eladósodás, mi van ha egyszer azt mondja hogy nem, és fizessetek, mert az olasz anyám csavarja a tökömet? ;)
Törölt felhasználó 2011. 07. 14. 10:15
Törölt hozzászólás
#45467
Törölt felhasználó 2011. 07. 14. 10:12
Törölt hozzászólás
#45466
pancserlama.
pancserlama. 2011. 07. 14. 10:08
Előzmény: törölt hozzászólás
#45465
Nem szorítja ezt senki nincs eladó de vevő sem!

Törölt felhasználó 2011. 07. 14. 10:00
Törölt hozzászólás
#45464
pancserlama.
pancserlama. 2011. 07. 14. 09:56
Előzmény: törölt hozzászólás
#45463
Ez az amiről beszélek.
Az érződik a kereskedésen (Rába) hogy a piac valamit nem tud, nemért, nem ismer….
És én ezt a menedzsment rovására írom.
Törölt felhasználó 2011. 07. 14. 09:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#45462
Nem tudni, mi a franc folyik a papír körül.
Sajnos ez nem mozgás, inkább vergődés.
Törölt felhasználó 2011. 07. 14. 09:47
Törölt hozzászólás
#45461

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek