Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
elgreco55 2003. 09. 10. 18:32
Előzmény: #640  Törölt felhasználó
#641
Hali ! Hát HM-ben nagyon reménykedem ! Szia.holnap reegeltől vagyok, csók Ícának !elgreco
Törölt felhasználó 2003. 09. 10. 20:27
Előzmény: #641  elgreco55
#642
Azért elgondolkodtató.
A portfolió ügyfele a Rába.
És ennek ellenére korrekt, valósághű információkat tud és közöl a Rábáról.
Határozotta n kedvelem ezt az oldalt a pártatlansága miatt.
http://www.po rtfolio.hu/cikkek.td p?k=7&i=33166
Törölt felhasználó 2003. 09. 11. 15:01
Előzmény: #642  Törölt felhasználó
#643
Hát erről ennyit.
Megvolt a bikaemelkedés.
Béla teljesen befelé fordult és csendben mélán meditál a Rába kiszórásán.
p.lama
É s egy tibeti forog az agyában.
Mégpedig:
Hát ez nem jött be.
elgreco55 2003. 09. 11. 16:08
Előzmény: #643  Törölt felhasználó
#644
Hali Láma !Nagyon meleg van, ittam egy jéghideg Holsteint,most mi történt végül is ,kicsit fáradt vagyok, megmagyaráznád ?Köszi! elgreco
Törölt felhasználó 2003. 09. 11. 20:54
Előzmény: #644  elgreco55
#645
Nem akar ez a fránya Rába sehova sem mozdulni.
Kezd fogyni a korcsma türelme.
Ennyi pozitív hír hallatán már az egekben kéne lennie az árfolyamnak.
Valami gáz lehet a színfalak mögött, csak ezt még a köztudottan tájékozott Béla sem tudja.
p.lam
Törölt felhasználó 2003. 09. 11. 20:59
Előzmény: #645  Törölt felhasználó
#646
Ja!!??
Mi ez kérem?
Reklámozzuk a lét?
Én is benyomtam ma pár korsóval, a jobbikból !
De nem ám a kommersz fajtából.
Én DAB-ot, szürcsöltem ma, Ica szavaival (Ö a csapos) élve, a minőségi nedűből.
p.lama
Törölt felhasználó 2003. 09. 12. 08:23
Előzmény: #646  Törölt felhasználó
#647
Akkor nézük miböl is élünk?
p.lama
Törölt felhasználó 2003. 09. 12. 08:57
Előzmény: #647  Törölt felhasználó
#648
Láma!
Én a hazai sörgyártásból (és annak marketing kommunikációjából) írom a doktori disszertációmat, ezért igyekszem minden sört, mindenhol kipróbálni. Csapolt DAB-bal még nem találkoztam idehaza. Hol mérik?
elgreco55 2003. 09. 16. 09:00
Előzmény: #646  Törölt felhasználó
#649
Szia Láma !Én,nem reklámozom csak betolom a jó lét.Dabot én is csípem, a Károlyi utcában,lehetett, jó csapoltat inni !elgreco
brand 2003. 09. 16. 11:13
Előzmény: #649  elgreco55
#650
Kedves Lelkes Rába rajongók!
Nem tölt el örömmel, de úgy tűnik eddig rendre engem igazolnak a tények és a hírek. A színfalak mögé én sem látok, de nem hiába hangsúlyoztam annyit idáig az alkatrész üzletágat. Ha a pletykáknak lehet hinni ott van az egyik kutya elásva... (csődgondnokság, eladás) szóval komoly költségek lehetnék még ott, talán ez az a ballaszt ami húzza lefele, egy amúgy sem sikeres cég árfolyamát.
HM megrendelés, miota a topic életre kellt ebbe kapaszkodunk..
Péter kém megmondta a takaréskosság polgári erény, nos állambácsi is takarékoskodni fog jövöre, különben, hiába jó a Rába 2004-ben (no azért ne igyunk előre a medve bőrére) államháztartási hiány, folyó mérleg elszáll, és vele a 8000 pontos BUX is.
Egyszóval a sztorinak nincs vége, csak az első felvonás közeledik a végéhez.
brand
elgreco55 2003. 09. 16. 11:48
Előzmény: #650  brand
#651
Kedves Brand ! Te racionálisan gondolkodsz, én iracionálisan, erre sokszor ráfáztam talán most nem !elgreco
Törölt felhasználó 2003. 09. 16. 15:20
Előzmény: #650  brand
#652
Kedves Brand!
Olvastam ama néhány sorodat, de egyet ne felejts el mielőtt bármiféle csődgondnokságról beszélsz az alkatrész üzletágnál. A tőzsdén a Rába csoport van kb. 8-10 milliárdnyi értékű ingatlanvagyonnal, egy elnyert katonai tenderrel egy futómű- és egy alkatrész üzletággal. Szerinted megengedhetné magának a Rába, hogy csődbe menjen egy leányvállalata...? a válasz egyszerű nem - hogy más okot ne soroljak fel...ekkora hitelvesztést nem engedhet meg magának egyetlen holdingszervezetű vállalat sem. Ja és ne felejtsük el a fő tulajdonos(oka)t sem...
Szerintem a sztorinak tényleg nincs még vége, szerintem ennél rosszabb nem jöhet és bízom a happy end-ben.
brand 2003. 09. 16. 16:01
Előzmény: #652  Törölt felhasználó
#653
Kedves Bambula!
Valóban nem engedhetné meg :)
brand
Törölt felhasználó 2003. 09. 16. 16:06
Előzmény: #653  brand
#654
Kedves Brand,
Szerintem nem is engedi.... :-)))
Bambula
Törölt felhasználó 2003. 09. 17. 15:54
Előzmény: #654  Törölt felhasználó
#655
Nincs itt semmi gond.
Béla szerint már a harmadik negyed is nyereséges lehet.
Szerintem enyhe mínusz.
A HM megrendelésnek, pedig sokkal nagyobb jelentősége van, mint sokan gondolják.
Ja és itt jegyzem meg: A kisbüdösben az a pletyka járja, hogy nő az USA megrendelés és növelik a fizikai állomány létszámát.
Ergo, megvolt a cég eredményességének az alja.
p.lama
elgreco55 2003. 09. 18. 08:42
Előzmény: #655  Törölt felhasználó
#656
Hali Láma ! Istennek hála, na meg Bélának !elgreco
brand 2003. 09. 18. 13:53
Előzmény: #655  Törölt felhasználó
#657
Kedves Láma!
Most végül is Te hogyan viszonyulsz a harmadik negyedéves eredményhez, mert bevallom kissé összezavarodtam a korábbi beírásaid és a mostani szerint?
:)
Én azért azt mondom lehet erős a Futómű, de amíg a nyakán ott a kolonc (Alkatrész) addig nem tud szárnyalni.
Üdv
bran d
Törölt felhasználó 2003. 09. 19. 15:15
Előzmény: #657  brand
#658
Hogyan viszonyulok?:)))))))
Kérlek alássan, hormon és pozíciófüggő a válasz.
Amúgy javuló tendenciát mutat a cég, de még nem az igazi jelige.
p.lama
Törölt felhasználó 2003. 09. 19. 15:45
Előzmény: #658  Törölt felhasználó
#659
"..........Medgyess y Péter kijelentette: szükség van a közigazgatás, az egészségügy és a honvédelem reformjára,........ "!!!
brand 2003. 09. 22. 12:57
Előzmény: #659  Törölt felhasználó
#660
Kedves Rábás honfitársak!
Újfent a fundamentumokhoz fordulok, hogy a javuló teljesítményről alkotott homályos képet némileg élesítsem.
Sajnos úgy tűnik az Alkatrész nagyobb kolonc lesz mint ahogyan az várható, hiszen egy olyan üzletág, mely azt a vevőt sem tudja kiszolgálni, amelyik adja az alapanyagot, maga szervezi szállítást, és az előre leadott ütemtervnek megfelelően hívja le a rendeléseit akkor ott a 2-3 éve szajkózott hatékonyságjavulást azt hiszem át kell, hogy értelmezzük. Remélem a Futóműnél, kissé jobban működnek a szervezeti folyamatok.:)
Sajnos az előbb vázolt szituáció nem egy kivételes eset, és elég kínos lehet mindazoknak akik felelősek érte.
Mindamellett jól mutatja ez a Rába mindennapjaiból kiragadott példa, hogy a Rábának egy (akár HM) megrendelés kevés, hogy abból eredményt realizáljon, talán a legjobb lenne, ha valaki más kiszolgálná a vevőt, és vételár a Rába számlájára kerülne átutalásra.
Üdv,
bra nd
Törölt felhasználó 2003. 09. 23. 16:49
Előzmény: #660  brand
#661
Ez a Kinai buli azért jónak túnik!
p.lama
brand 2003. 09. 24. 08:27
Előzmény: #661  Törölt felhasználó
#662
Ebben csak az a fájó, hogy csak most kommunikálják, pedig már elsüthették volna két évvel korábban is, ha ennyire kellenek a pozitív hírek, nem tudom milyen lehet a Q3.
üdv,
brand
Törölt felhasználó 2003. 09. 24. 15:57
Előzmény: #662  brand
#663
Béla szerint jobb a vártnál, de még elképzelhető a negatív eredmény is.
p.lama
brand 2003. 09. 24. 16:53
Előzmény: #663  Törölt felhasználó
#664
A kérdés már csak az ki mit vár :)))
Én alkatrész növekvő mínusz, ha csak nem attraktívan kezdenek könyvelni, Futómű hasonlóan Q2-höz.
üdv,
brand
Törölt felhasználó 2003. 09. 24. 21:03
Előzmény: #664  brand
#665
És Eur/Usd ??
Határozottan érdekes:))
p.lama
brand 2003. 09. 25. 08:17
Előzmény: #665  Törölt felhasználó
#666
Ha csak ettől függ a cég mínuszának csökkenése, az régen rossz...
A mínusz dollár, az mínusz euro és mínusz forint :)))
brand
Törölt felhasználó 2003. 09. 28. 16:15
Előzmény: #666  brand
#667
Hát én ehhez nem értek.
Valószínüleg igazad van.
Én a fedezeti ügyletekről írtam.
Vagy ha attól csökken a mínusz az is rossz?
Habár ez felveti azt a kérdést, ha nyereséges és növeli a pluszt, akkor az is rossz-e?
Hm nem bonyolítom e kérdést, mert jobb, ha követem Béla egyszerű korcsmai logikáját.
Miszerint :
A lé mindegy honnan folyik lé marad.
Megjegyzem a magvas megállapítás egyes kutatok szerint Tibet illetve Tibet környéki eredettel bír. (Ergo letudtam a e havi „tibetimet” is)
Keleti történészek leiratai szerint Kínai eredetek is felelhetők benne, vélhetően a Rába Kínai agresszív piacszerző politikája, ebből merítődött.
Egyes lére szakosodott kocsmai körök, rebesgetik, hogy tervei közt szerepel a cégnek a „LÉRE FEL” szlogen céges jelmondatként történő köztudatba helyezése.
p.lama
ui .:
Gyengébbeknek:
Lé = lóvé, suska, gempa, mani, korpa…………..stb
Törölt felhasználó 2003. 09. 28. 16:18
Előzmény: #666  brand
#668
Ja igen.
Kimaradt a „dokumentum”.
Igaz ez már nagyléptéket sugalló érték meghatározás.
p.lama
Törölt felhasználó 2003. 09. 29. 15:00
Előzmény: #668  Törölt felhasználó
#669
",,,,,,,,,A társaság felvásárlásáról nyilatkozva a vezérigazgató elmondta, hogy az 1990-es évek közepén lezajlott iparági fúziós hullámot követően most elsősorban a stratégiai szövetségek kialakítása a jellemző. Ilyen stratégiai szövetségekben a Rába is részt kíván venni, mindazonáltal ez nem jelenti azt, hogy azonnal felvásárlási szándék jelentkezne a partner részéről.
..."
Aha)))
Azonna l..? ezt hogy is kell érteni?
Cáfolunk?
p. lama
brand 2003. 09. 29. 18:58
Előzmény: #669  Törölt felhasználó
#670
Szárnyaló fantázia... :) Szárnyaljon csak :)
Én továbra is a fundamentumokra tekintek, valamint az akadozó vállalati folyamatokra. Gondolom ezkre tekint a leendő vőlegény is... :)
brand
Törölt felhasználó 2003. 09. 30. 02:07
Előzmény: #670  brand
#671
Így igaz:))))))))
1750 en.
p,lama
brand 2003. 10. 01. 11:44
Előzmény: #671  Törölt felhasználó
#672
Üdv Láma!
No megfogja a 895, vagy végre beszakad az árfolyam?
Bár felfelé van tér 1750-ig... :)))
brand
Törölt felhasználó 2003. 10. 01. 12:24
Előzmény: #672  brand
#673
Hova szakadjon ez már?:))))
Elkezdtem tapétázni a papírjaimmal a szobát.
Kisbüdösben is tervezi a törzsközönség a papír, tapétaként történő hasznosítását.
Ha már ilyen hírekre is esik……………….?!)))
p.l ama
brand 2003. 10. 02. 15:57
Előzmény: #673  Törölt felhasználó
#674
Azért úgy tűnik rendesen gyömöszkölik lefelé, vagy ez csak fenéképítés?
brand
Törölt felhasználó 2003. 10. 03. 14:22
Előzmény: #674  brand
#675
Fontolgatom én is, hogy egy kisebb emelkedésben kiszórom.
Kezd remegni a kezem.
p.lama
Törölt felhasználó 2003. 10. 03. 15:19
Előzmény: #675  Törölt felhasználó
#676
Láma,
Ha ennyi ideje kitartasz felesleges az alján eladnod. Jöttek a jó hírek és én most kezdek optimista lenni. Sajnos még nem sokan hiszik el, hogy a cégvezetés képes a céget 2004-re profittermelővé alakítani.
elgreco55 2003. 10. 03. 15:19
Előzmény: #675  Törölt felhasználó
#677
Szia Láma !Mi a gáz, van ok a pánikra?elgreco
Törölt felhasználó 2003. 10. 03. 15:28
Előzmény: #677  elgreco55
#678
Két alternatíva motoszkál bennem.
Kiszórni és más után nézni.
Vagy pedig megduplázni a mennyiséget és elmenni a déltengerekre………..
H m dúskeblek……….pálmafá k….tenger…….ajaj))))
p.lama
elgreco55 2003. 10. 03. 15:35
Előzmény: #678  Törölt felhasználó
#679
Valóban,dupla,tripla , vagy,semmi, ez itt kvestyön !elgreco
elgreco55 2003. 10. 03. 16:33
Előzmény: #679  elgreco55
#680
Záró, 890 szép nap ez a halálra !

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek