Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 03. 12. 19:57
Előzmény: #2579  Monster
#2580
Semmi informaciom nincs, igy reszemrol akkor adom el, ha 600 alatt latom (es nem csak 1-2 pillanatig).
Es meg mindig csak akkor vennek belole, ha 700 felett latnam...
En arra szavaznek, hogy nem indokolt egyik iranyban sem a komoly elmozdulas (egyenlore).
Monster 2006. 03. 12. 19:41
Előzmény: #2578  Törölt felhasználó
#2579
Ha emlékeim nem csalnak, fél évvel ezelőtt is ugyanezt tanácsoltad, akkor is pár héten belülre, azóta javult a cég helyzete, az árfolyam sem esett lejjebb.
Félreértés ne essék, nem azt mondom, hogy nem lesz igazad, hanem azt, hogy a számok nem ezt támasztják alá.
Amúgy ha megfogadják a tanácsodat, akkor tényleg lényegesebb lesz az árfolyam, ez nem kétséges:)
Törölt felhasználó 2006. 03. 12. 10:21
Előzmény: #2577  oszlopos
#2578
Ingyenes jótanács:
Rába részvényeket eladni!
Két-három hét mulva az árfolyam lényegesen alacsonyabb lessz.
Figyelmeztetés: A jó tanácsot érdemes megfogadni, de betartani nem kötelező.
oszlopos 2006. 03. 10. 14:32
Előzmény: #2576  matteo
#2577
jelenleg több mint 20%-kal versenyképesebb a Rába-profitábilisabb- mint a HUFUSDmélyponton...és a papír meg sem moccan....még...
matteo 2006. 03. 07. 17:49
Előzmény: #2566  Törölt felhasználó
#2576
Szia Penznyelo,
köszi :) Tegnap direkt nem válaszoltam, hogy ne befolyásoljam ilyen téren a fórumtársainkat; - egész jól megúsztam.. ;) Talán mer én tényleg nem akartam venni, nem úgy, mint Te :P
Törölt felhasználó 2006. 03. 07. 13:08
Előzmény: #2574  pancserlama.
#2575
P.lama

Nagyon nem figyelem a fórumotokat, lehet ismétlés amit írok, de néhány dolog a részvényről:
- speki papír amíg nem hozza az igért növekedési sztorit, ezért kevés komoly piaci szereplő foglalkozik vele. Csupán két elemző foglalkozik így-úgy a társasággal. Amint a pozitív számik jönnek, úgy fedezik fel a többiek is.(Az idén várható!)
- Ami még a sorok között található az a kihasználatlan ingatlan-állomány. Publikus a beruházások elkezdöttek( bevásárló-központ, lakópark!). Már a Q1-nek is hozni kell ezzel kapcsolatos eredményeket, de a szokásos májusi prezentációnak ezzel foglalkozni kell!!
Addig a kevés piaci szereplő ide-oda mozgathatja az árfolyamot.
Májusban sokminden eldőlhet!
pancserlama.
pancserlama. 2006. 03. 07. 12:25
Előzmény: #2571  Törölt felhasználó
#2574
Asset

A klasszikus sorok között is kell tudni olvasni??!!!
Gratulálok.
Akkor most beverjük az árat?
Kérdés:
Miért van 10 000 db vételen is és eladási oldalon is?

p.lama
Törölt felhasználó 2006. 03. 07. 12:18
Előzmény: #2572  matteo
#2573
Hová küldhetem a számlát?
Persze előtte ted fel az összes kérdésedet!
matteo 2006. 03. 07. 12:00
Előzmény: #2571  Törölt felhasználó
#2572
a január 1-i árfolyam megvan, a március 31-edikit hol kell megnézni?
Törölt felhasználó 2006. 03. 07. 11:53
Előzmény: #2570  pancserlama.
#2571
Konkrétan a határidős nyitott ügyleteken a cég elszámolt dec. végén 1.357 millió forintot. Ezt az IFRS szabályai szerint januárban eredmény javító tételként kell visszakönyvvelni.
Ehhez meg kell nézni a január 1-i árfolyamokat, valamint a március 31.-ieket, és kalkulálható a fedezeti poziciók egyenlege.
Persze a forint gyengülés, dollár erősödés időlegesen a fedezeti poziciókat rontja, de ugyan ilyen mértékben javul az üzemi eredménye.
pancserlama.
pancserlama. 2006. 03. 07. 10:55
Előzmény: #2569  Törölt felhasználó
#2570
BÉT honlapján is megtalálod rá a választ

Konkrétan ??
Ez komolyan érdekelne!!

Mert akkor esetleg Béla leállítja az eladásokat.
Amúgy ha 625 alá bemegy akkor kiszállni és feledni uraim.

p.lama
Törölt felhasználó 2006. 03. 07. 08:17
Előzmény: #2564  matteo
#2569
matteo!

Köszi a tanácsot, de ne sajnálj nagyon a Rábám miatt. Bár minden papíron annyit tudnék keresni, mint tavaly ezzel!
A "1,5Mrd"-plusszal kapcsolatosan ajánlok néhány számvitellel kapcsolatos tankönyvet, estleg a BÉT honlapján is megtalálod rá a választ.(Q4)
A többit beszéljük meg májusban!
Törölt felhasználó 2006. 03. 06. 20:35
Előzmény: #2567  Törölt felhasználó
#2568
Ez az Ikarusos dolog még be is jöhetne, mert ha azokat Kínában és Iránban is szerelnék össze a futóműveket valszeg innen vinnék ki.
(Persze ebben annyi a "ha", hogy...)

Az eladott ingatlanokból Kínában kellene egy gyárat építenie a Rábának, itthon meg maximum a legkevésbé élőmunkaigényes termékgyártást és a K+F-et kellene hagyni, akkor lehetne longolni.
Törölt felhasználó 2006. 03. 06. 20:19
Előzmény: #2566  Törölt felhasználó
#2567
Autoipar...ki lesz nyirva....usa-ban a köv a GM csödje akkor sasold majd a rabat...a roman honvedsegnek is szallitania kene hogy nyereseges legyen....vekony szalon függ nagyon es az egerek mar ragjak....hacsak nem fog szeles gabinak az ikarusokba vmit szallitani ...talan szarnyakat.........dehat ha jol tudom azt is keletebbre szerelik össze... .
Törölt felhasználó 2006. 03. 06. 19:32
Előzmény: #2564  matteo
#2566
Matteo:)
Egyetértek, mi mást is mondhatnék. Most majd mindjárt megkapod, hogy csak azért akarsz lebeszélni mindenkit, hogy te vegyél...meg biztos az fáj, hogy neked nincs...Bla-bla-bla. Sajnos ismerem már:)
Törölt felhasználó 2006. 03. 06. 19:30
Előzmény: #2564  matteo
#2565
Sziasztok

Nekem is hasonló a véleményem, hogy ugyan üzemi szinten javulóban a cég és a Dolcsi/Euro erősödés a HUF-fal szemben is jót tesz neki, és ez még lehet elég is lenne a pozitív üzemihez.
Viszont ki tudja, hogy mennyi fedezeti ellenügyletük van???
Mert ha sok akkor elolvadhat a még nem is biztos nyereség.

Én is gondolkodtam az utóbbi 1-2 hónapban, hogy veszek, de aztán lebeszéltem magam erről.
Egy olyan totális fordulat kellene ami a Plast-nál már megvolt --> és látszódik is az árfolyamon.
A Dana ügy pedig igenis negatív, mert bizonytalanságot hozott.
matteo 2006. 03. 06. 18:09
Előzmény: #2562  Törölt felhasználó
#2564
- 2005 minden negyedévében veszteséges volt
- tavaly ilyenkor 740 Ft volt az árfolyam
- a fedezeti ügyleteken akkor nyer, ha a dollár gyengül, de ha a dollár gyengül, az az exportbevételben jelent kiesést, - hiszen pont emiatt fedez
- ez a szám, amit írsz: "1,5Mrd plusz" - még kitalációnak is rossz, - nem tudom, miért akarod a többieket ezzel megtéveszteni
- a Dana ügy különösen fontos

- ma nagy forgalommal esett, ha 640 sem tartja meg, rövid távon újra beborul a kép

Asset, nekem mindig is az egyik kedvencem volt a Rába, és mindig drukkoltam neki, DE amikor csak a remény miatt tartottam, az örökösen kevésnek bizonyult. Most is szívesen vettem volna, ha ugyanekkora forgalommal felfelé indul el.
Csak arra szeretnélek kérni, hogy ne árts másoknak, és ne csapd be magadat sem. Nyugodtan drukkolj, én is azt tenném, de fals dolgokat légyszi ne írj be.
Kösz.: matteo
csa-csi
csa-csi 2006. 03. 06. 16:23
Előzmény: #2557  csa-csi
#2563
Csak mosolyogni tudok, a sunyi mocorgáson, miközben néhányan időzavarba kerülvén, ideges kapkodással akarját lenyomni a papír árát. Mohóság? Ravaszság? Ez inkább már ügyetlenség! :)
Törölt felhasználó 2006. 03. 06. 15:28
Előzmény: #2561  Törölt felhasználó
#2562
Plusz is lesz a pénzügyi tételekkel:
-EBITDA tendencia pozitiv, de azért a téli energia díja most még ronthat,
-az eddigi árfolyamok alapján a fedezeti ügyleteken kb 1,5 milliárd plusz,
-ingatlanhasznosítás!!
- a Dana-ügy elhanyagolható.
Ha megnézed hogy kb. egy évvel ezelőtt is itt járt az árfolyam és ehhez a teljesítmény mit javult, látható az alulértékeltség. (Korábbi nagy tétel piacra kerülése miatt)
A BUX-hoz képest is van mit javulnia.(BUX esés estén is)
Kitartás!
Vétel!
Törölt felhasználó 2006. 03. 06. 14:29
Előzmény: #2560  matteo
#2561
Szívesen!

Szerintem egyébként ez lesz a legkérdőjelesebb negyedév a Rábánál, egyrészt a szintén kérdőjeles BUX iránya miatt másrészt pedig mert a köv. gyj-nél már mindenki plusszt vár majd (persze főleg a futóműnél). Addig szerintem is inkább lefelé, és talán majd a jelentés előtti optimizmusban fel.

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek