Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
zborde
zborde 2006. 02. 14. 14:17
Előzmény: #2499  zsosz
#2500
ARP,
ebben a pancserláma Rába árfolyam összefüggésben azért van valami :-)

Mindenesetre ARP Rába sejtéseként be fog vonulni a Tőzsde almanachba (vagy körtenach :)
zsosz
zsosz 2006. 02. 14. 12:16
Előzmény: #2498  Törölt felhasználó
#2499
Mit aggódtok?
A Rába visszatér, mint nyúl című előadást látjátok!
Csak ma lenyúlt a korábban lehagyott versenyzőért, a syniért is!! Ez a kis trió miért ne szaladhatna együtt akár a tancs-féle célba?!!!(882):-DDD
Törölt felhasználó 2006. 02. 14. 12:06
Előzmény: #2491  pancserlama.
#2498
"Nem vagyok én annyira sértődékeny"

Na azé..... me ezé szeretünk :o)
Törölt felhasználó 2006. 02. 14. 11:54
Előzmény: #2494  Törölt felhasználó
#2497
Sacis! 40-től lefelé stopok voltak. Az alját úgysem sikerül eltalálnunk, bár 1x nekem sikerült OTP-ben, kaptam 3 db-t !!!!!! Csakazértis rájátszottunk, hogy az aznapi csúcson eladtuk. Na erről ennyit!
pancserlama.
pancserlama. 2006. 02. 14. 11:53
Előzmény: #2495  pancserlama.
#2496
Ha napon belül fordul megúsztátok )))

(Béla)

p.lama
pancserlama.
pancserlama. 2006. 02. 14. 11:50
Előzmény: #2493  Törölt felhasználó
#2495
625 nél fordul a Fibonacci szerint:)))))

p.lama
Törölt felhasználó 2006. 02. 14. 11:48
#2494
Hát, találhattam volna jobb belépőt 650-nél, most akkor , mi van, tényleg a stoppok lehettek, Tancs????
Törölt felhasználó 2006. 02. 14. 11:37
Előzmény: #2492  Törölt felhasználó
#2493
Szia Tancs! Csak megtaláltalak. :-)))
Az előbb feltetem egy kérdést a sarokban, hogy érdemes lehet-e még rávenni a meglévő syni pakkra, vagy a céláradig még lesz jobb alkalom?
Köszi!
Vagy inkább Rába?
Törölt felhasználó 2006. 02. 14. 11:32
Előzmény: #2491  pancserlama.
#2492
P.Láma! Ok. :-)))
A kicsik stopjait szépen aktiválták az imént.
pancserlama.
pancserlama. 2006. 02. 14. 11:30
Előzmény: #2490  Törölt felhasználó
#2491
Nem vagyok én annyira sértődékeny.
Amúgy azt hiszem valóban érdemes veszegetni.

p.l
Törölt felhasználó 2006. 02. 14. 11:26
Előzmény: #2489  Törölt felhasználó
#2490
:-))))
P.Láma! Megverünk, ha megsértődsz!!!! :-))))
Törölt felhasználó 2006. 02. 14. 11:12
Előzmény: #2488  Törölt felhasználó
#2489
TANCS

Neee, az nekünk nem jó ha láma visszaveszi.... ő bölcsnek és filozófusnak jó - de sajna kontraindikátor. (legalábbis ebben- ezen nincs mit szépíteni - ez van)
Törölt felhasználó 2006. 02. 14. 11:07
Előzmény: #2485  pancserlama.
#2488
P.Láma!
ARP írta, hogy Te vagy az indikátor! :-))))
Szvsz még Te is visszaveszed ma.....
Törölt felhasználó 2006. 02. 14. 11:05
Előzmény: #2484  Törölt felhasználó
#2487
Szvsz csak kicsik adnak (rövidre vevők), a türelmesebbek vásárolnak, mert azért a kilátások sokat javultak,- a számok önmagukért beszélnek!
akpo 2006. 02. 14. 11:04
Előzmény: #2485  pancserlama.
#2486
En is erosen gondolkodom, habar kemenyen egyelore nem tudok beszallni, mert nincs keret.
pancserlama.
pancserlama. 2006. 02. 14. 11:02
Előzmény: #2484  Törölt felhasználó
#2485
Istentelenül sok az eladó.

Mi történt?
Ennyire nem rossz az eredmény!

p.lama
Törölt felhasználó 2006. 02. 14. 10:56
#2484
Tancs, vettem most, szerinted ez jó beszállás lehet? köszi
Törölt felhasználó 2006. 02. 14. 10:49
Előzmény: #2482  zborde
#2483
Én tartom továbbra is, s a számaimat is! Cél:882.
zborde
zborde 2006. 02. 14. 10:10
Előzmény: #2480  Törölt felhasználó
#2482
Ha ez a trend folytatódik a Rábánál akkor 2006 a valódi árfolyamemelkedés éve lesz.
SZVSZ most egy nagyon érdekes időszak következik.
pancserlama.
pancserlama. 2006. 02. 14. 10:02
Előzmény: #2480  Törölt felhasználó
#2481
Átlagos homogén és várt eredmény a Rába Semmi ficfang.
No várjuk Széles úr attrakcióját addig is eladás.

p.lama

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek