Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
brand 2003. 09. 22. 12:57
Előzmény: #659  Törölt felhasználó
#660
Kedves Rábás honfitársak!
Újfent a fundamentumokhoz fordulok, hogy a javuló teljesítményről alkotott homályos képet némileg élesítsem.
Sajnos úgy tűnik az Alkatrész nagyobb kolonc lesz mint ahogyan az várható, hiszen egy olyan üzletág, mely azt a vevőt sem tudja kiszolgálni, amelyik adja az alapanyagot, maga szervezi szállítást, és az előre leadott ütemtervnek megfelelően hívja le a rendeléseit akkor ott a 2-3 éve szajkózott hatékonyságjavulást azt hiszem át kell, hogy értelmezzük. Remélem a Futóműnél, kissé jobban működnek a szervezeti folyamatok.:)
Sajnos az előbb vázolt szituáció nem egy kivételes eset, és elég kínos lehet mindazoknak akik felelősek érte.
Mindamellett jól mutatja ez a Rába mindennapjaiból kiragadott példa, hogy a Rábának egy (akár HM) megrendelés kevés, hogy abból eredményt realizáljon, talán a legjobb lenne, ha valaki más kiszolgálná a vevőt, és vételár a Rába számlájára kerülne átutalásra.
Üdv,
bra nd
Törölt felhasználó 2003. 09. 19. 15:45
Előzmény: #658  Törölt felhasználó
#659
"..........Medgyess y Péter kijelentette: szükség van a közigazgatás, az egészségügy és a honvédelem reformjára,........ "!!!
Törölt felhasználó 2003. 09. 19. 15:15
Előzmény: #657  brand
#658
Hogyan viszonyulok?:)))))))
Kérlek alássan, hormon és pozíciófüggő a válasz.
Amúgy javuló tendenciát mutat a cég, de még nem az igazi jelige.
p.lama
brand 2003. 09. 18. 13:53
Előzmény: #655  Törölt felhasználó
#657
Kedves Láma!
Most végül is Te hogyan viszonyulsz a harmadik negyedéves eredményhez, mert bevallom kissé összezavarodtam a korábbi beírásaid és a mostani szerint?
:)
Én azért azt mondom lehet erős a Futómű, de amíg a nyakán ott a kolonc (Alkatrész) addig nem tud szárnyalni.
Üdv
bran d
elgreco55 2003. 09. 18. 08:42
Előzmény: #655  Törölt felhasználó
#656
Hali Láma ! Istennek hála, na meg Bélának !elgreco
Törölt felhasználó 2003. 09. 17. 15:54
Előzmény: #654  Törölt felhasználó
#655
Nincs itt semmi gond.
Béla szerint már a harmadik negyed is nyereséges lehet.
Szerintem enyhe mínusz.
A HM megrendelésnek, pedig sokkal nagyobb jelentősége van, mint sokan gondolják.
Ja és itt jegyzem meg: A kisbüdösben az a pletyka járja, hogy nő az USA megrendelés és növelik a fizikai állomány létszámát.
Ergo, megvolt a cég eredményességének az alja.
p.lama
Törölt felhasználó 2003. 09. 16. 16:06
Előzmény: #653  brand
#654
Kedves Brand,
Szerintem nem is engedi.... :-)))
Bambula
brand 2003. 09. 16. 16:01
Előzmény: #652  Törölt felhasználó
#653
Kedves Bambula!
Valóban nem engedhetné meg :)
brand
Törölt felhasználó 2003. 09. 16. 15:20
Előzmény: #650  brand
#652
Kedves Brand!
Olvastam ama néhány sorodat, de egyet ne felejts el mielőtt bármiféle csődgondnokságról beszélsz az alkatrész üzletágnál. A tőzsdén a Rába csoport van kb. 8-10 milliárdnyi értékű ingatlanvagyonnal, egy elnyert katonai tenderrel egy futómű- és egy alkatrész üzletággal. Szerinted megengedhetné magának a Rába, hogy csődbe menjen egy leányvállalata...? a válasz egyszerű nem - hogy más okot ne soroljak fel...ekkora hitelvesztést nem engedhet meg magának egyetlen holdingszervezetű vállalat sem. Ja és ne felejtsük el a fő tulajdonos(oka)t sem...
Szerintem a sztorinak tényleg nincs még vége, szerintem ennél rosszabb nem jöhet és bízom a happy end-ben.
elgreco55 2003. 09. 16. 11:48
Előzmény: #650  brand
#651
Kedves Brand ! Te racionálisan gondolkodsz, én iracionálisan, erre sokszor ráfáztam talán most nem !elgreco
brand 2003. 09. 16. 11:13
Előzmény: #649  elgreco55
#650
Kedves Lelkes Rába rajongók!
Nem tölt el örömmel, de úgy tűnik eddig rendre engem igazolnak a tények és a hírek. A színfalak mögé én sem látok, de nem hiába hangsúlyoztam annyit idáig az alkatrész üzletágat. Ha a pletykáknak lehet hinni ott van az egyik kutya elásva... (csődgondnokság, eladás) szóval komoly költségek lehetnék még ott, talán ez az a ballaszt ami húzza lefele, egy amúgy sem sikeres cég árfolyamát.
HM megrendelés, miota a topic életre kellt ebbe kapaszkodunk..
Péter kém megmondta a takaréskosság polgári erény, nos állambácsi is takarékoskodni fog jövöre, különben, hiába jó a Rába 2004-ben (no azért ne igyunk előre a medve bőrére) államháztartási hiány, folyó mérleg elszáll, és vele a 8000 pontos BUX is.
Egyszóval a sztorinak nincs vége, csak az első felvonás közeledik a végéhez.
brand
elgreco55 2003. 09. 16. 09:00
Előzmény: #646  Törölt felhasználó
#649
Szia Láma !Én,nem reklámozom csak betolom a jó lét.Dabot én is csípem, a Károlyi utcában,lehetett, jó csapoltat inni !elgreco
Törölt felhasználó 2003. 09. 12. 08:57
Előzmény: #647  Törölt felhasználó
#648
Láma!
Én a hazai sörgyártásból (és annak marketing kommunikációjából) írom a doktori disszertációmat, ezért igyekszem minden sört, mindenhol kipróbálni. Csapolt DAB-bal még nem találkoztam idehaza. Hol mérik?
Törölt felhasználó 2003. 09. 12. 08:23
Előzmény: #646  Törölt felhasználó
#647
Akkor nézük miböl is élünk?
p.lama
Törölt felhasználó 2003. 09. 11. 20:59
Előzmény: #645  Törölt felhasználó
#646
Ja!!??
Mi ez kérem?
Reklámozzuk a lét?
Én is benyomtam ma pár korsóval, a jobbikból !
De nem ám a kommersz fajtából.
Én DAB-ot, szürcsöltem ma, Ica szavaival (Ö a csapos) élve, a minőségi nedűből.
p.lama
Törölt felhasználó 2003. 09. 11. 20:54
Előzmény: #644  elgreco55
#645
Nem akar ez a fránya Rába sehova sem mozdulni.
Kezd fogyni a korcsma türelme.
Ennyi pozitív hír hallatán már az egekben kéne lennie az árfolyamnak.
Valami gáz lehet a színfalak mögött, csak ezt még a köztudottan tájékozott Béla sem tudja.
p.lam
elgreco55 2003. 09. 11. 16:08
Előzmény: #643  Törölt felhasználó
#644
Hali Láma !Nagyon meleg van, ittam egy jéghideg Holsteint,most mi történt végül is ,kicsit fáradt vagyok, megmagyaráznád ?Köszi! elgreco
Törölt felhasználó 2003. 09. 11. 15:01
Előzmény: #642  Törölt felhasználó
#643
Hát erről ennyit.
Megvolt a bikaemelkedés.
Béla teljesen befelé fordult és csendben mélán meditál a Rába kiszórásán.
p.lama
É s egy tibeti forog az agyában.
Mégpedig:
Hát ez nem jött be.
Törölt felhasználó 2003. 09. 10. 20:27
Előzmény: #641  elgreco55
#642
Azért elgondolkodtató.
A portfolió ügyfele a Rába.
És ennek ellenére korrekt, valósághű információkat tud és közöl a Rábáról.
Határozotta n kedvelem ezt az oldalt a pártatlansága miatt.
http://www.po rtfolio.hu/cikkek.td p?k=7&i=33166
elgreco55 2003. 09. 10. 18:32
Előzmény: #640  Törölt felhasználó
#641
Hali ! Hát HM-ben nagyon reménykedem ! Szia.holnap reegeltől vagyok, csók Ícának !elgreco
Törölt felhasználó 2003. 09. 10. 17:58
Előzmény: #639  elgreco55
#640
Hát mit is mondjak?:))
A helyzet nem kimondottan szívderítő.
Ezt már csak egy orosz felvásárlási pletyka tudná helyre hozni.
Vagy esetleg jön a giga HM megrendelés?
p.lama
elgreco55 2003. 09. 10. 16:31
Előzmény: #638  Törölt felhasználó
#639
Szia Láma !elkeserítő amit mondasz, Béla szerint ilyen szar a helyzet ? Ica mit mond ? elgreco
Törölt felhasználó 2003. 09. 10. 16:09
Előzmény: #637  Törölt felhasználó
#638
......léc"
Törölt felhasználó 2003. 09. 10. 16:08
Előzmény: #636  elgreco55
#637
Rába: veszélyben a BUX tagság?
2003.09.10 15:26
"Rezeg a léc mondta" vala Béla a magas ugró bajnok.
p.lama
elgreco55 2003. 09. 08. 13:37
Előzmény: #635  Törölt felhasználó
#636
Cső Láma !Én a kivásárlásra gondoltam, a HM megrendelések meg stabil hátteret bíztosítanak !elgreco
Törölt felhasználó 2003. 09. 08. 12:46
Előzmény: #634  elgreco55
#635
elgreco55
Szász haver.
No mi lesz a Rábával?:)))K&H Bank bank kiszórta.
Benne csucsul egy rakás politikus.
Szerintem egy akkora HM megrendelés lesz ebből, vagy kivásárlás mint a ház…………
elgreco55 2003. 09. 08. 12:08
Előzmény: #633  Törölt felhasználó
#634
Hali Láma !Üdv, Bélának, Icának, és "kisbüdös" kollektivának !elgreco
Törölt felhasználó 2003. 09. 07. 11:46
Előzmény: #632  Törölt felhasználó
#633
Mint ahogy az emelkedés is mutatja, pezseg valami, és valakik valamit tudnak.
Ha csak nem a felvásárlás valós alapokon nyugvó pletyka.
Ettől függetlenül Ica (Ö a csapos) szerint óvatos optimizmusra int mindenkit.
A cég fellendülése az utolsó negyedévtől várható.
Még a harmadik negyed eredmény velőtrázó lehet és azt az árfolyamon keményen, megérezhetik a kalandor spekulánsok.
A „kisbüdös” colektivájának álláspontja egyértelműen az, hogy rövidtávra a Rába nem kimondottan jó befektetés.
Javaslat a kisebb emelkedésben történő eladás.
p.lama
Ui.:
Pozícióban van p.lama és közép-hosszú távon, gondolkodik.
Tehát kisebb emelkedésben eladás p.lámának a javaslat.
Rövid távú futóknak ajánlatos jövőre beszállni, amikor is stabilizálódik, és dinamikus emelkedést mutat az eredmény.
Törölt felhasználó 2003. 09. 04. 13:16
Előzmény: #631  Törölt felhasználó
#632
Ica (Ö a csapos) viszont azt mondja:
Valami pezsgés van a cég háza táján, mert veszik fel a dogozókat……….
De hát, mint tudjuk Ica csak egy csapos……
p.lama
Törölt felhasználó 2003. 09. 04. 12:38
Előzmény: #630  Törölt felhasználó
#631
Béla szerint ki kell szórni a Rábát, ha rövidtávra gondolkodik a spekuláns.
Viszont ha van 10-20 év türelme, akkor tartani kell.
Nagy jövő áll a Rába előtt.
p.lama
Törölt felhasználó 2003. 09. 04. 12:35
Előzmény: #629  elgreco55
#630
Hm
Béla azt kérdi tőlem az alábbi beírások kapcsán:
Mi van?!
Hogy jön ez ide?
P.lama
elgreco55 2003. 09. 04. 09:04
Előzmény: #628  Törölt felhasználó
#629
Hali,Cs.József !Köszi. az infót !elgreco
Törölt felhasználó 2003. 09. 03. 23:42
Előzmény: #626  elgreco55
#628
Halihó! Jó kérdés. Nem jelent semmit,ki vette meg, ha megvették egyáltalán.
A tulaj, még mindig a Holding,a kockázat így a miénk maradt!!
Motor MBO kft.is van: Jakab Attila,Fodróczy Elemér,Szakács József nevű tulajdonosokkal.Hogy ez mire jó?
Kérdezni őket is lehet:/36/-96-624-06 6-on.
Törölt felhasználó 2003. 09. 03. 23:26
Előzmény: #626  elgreco55
#627
Hát kérem szépen ebből az emelkedésből kimaradt a Rába.
Ide vonatkozó tibeti:
Ami késik nem múlik.
p.lama
elgreco55 2003. 09. 03. 08:55
Előzmény: #625  Törölt felhasználó
#626
Hali Láma !Csak jöjjenek is a hírek ! A mai Portfoli cikk, Rába Motor Kft-ről valóban nem jelent semmit a Rába részvényére ? Kik, vették meg annó, a cége?
Törölt felhasználó 2003. 09. 02. 18:24
Előzmény: #624  elgreco55
#625
Nem baj, hogy majd.
Az a fontos, hogy jöjjenek a hírek!!!
És jönnek is!
P.lama
elgreco55 2003. 09. 02. 15:01
Előzmény: #623  Törölt felhasználó
#624
Szia Láma !Ez csak egy hír a Portfoliótól !Moszkvában, megjelentek egy kiállításon,hogy üzlet legyen, még sok idő kell, és ez nem is biztos !Szóval pihi !elgreco
Törölt felhasználó 2003. 09. 02. 11:40
Előzmény: #622  Törölt felhasználó
#623
"Az orosz piacon erősít a Rába
2003.09.02 08:25
Évek óta a Rába stratégiai céljai között szerepel, hogy fejlett iparági technológiát képviselő, saját fejlesztésű alacsony padlós buszfutóműveivel megjelenjen az export piacokon. Az elmúlt héten megrendezett Moszkvai Autószalonon 4 gyártó által forgalmazott alacsony padlós busz is Rába futóművekkel volt szerelve ............"
p.lam a és A Béla
Törölt felhasználó 2003. 09. 01. 22:49
Előzmény: #621  Törölt felhasználó
#622
A DaimlerChrysler növekedést vár (Munkatársunktól; 2003-09-01 18:50)
\"A világ legnagyobb teherautógyártója mind forgalmának, mind nyereségének növekedésére számít. Árbevételének 10%-os emelkedését tervezik, és arra számítanak, hogy nyereségük, a költségcsökkenések révén, még ennél is nagyobb arányban nõ.\"
Törölt felhasználó 2003. 08. 29. 10:33
Előzmény: #620  brand
#621
Így igaz, gondolatébresztő.
Cs ak ezt nem értem ebben a bika környezetben a Rába miért nem száguld:)
Lehet, hogy el kéne Bélának gondolkodnia a befektetésein?
p.lam am
brand 2003. 08. 29. 08:03
Előzmény: #618  Törölt felhasználó
#620
Láma!
Bár növekszik az USA, de...
A NABI cikk azért gondolatébresztő egy kicsit.
Bár ha az Alap nem ad el akkor egyetlen magyar gépipari céget lehet csak megszerezni, már ha akarja valaki... :)
brand
Törölt felhasználó 2003. 08. 28. 18:29
Előzmény: #618  Törölt felhasználó
#619
felejtő!
vigyázó szemetek a linamar-ra vessétek!
Törölt felhasználó 2003. 08. 28. 16:02
Előzmény: #617  brand
#618
Így igaz!
p.lama
brand 2003. 08. 28. 15:37
Előzmény: #616  Törölt felhasználó
#617
Alkatrészt eladjuk, Futóművet fejlesztjük, hogy nyereségesen is képes legyen termelni...
Ha nem akkor csak csökkentjük a veszteségeinket, persze csak addig amíg a fix költségeink megnövekedett volumenren terülnek el, ha már maga a gyártás is vesztesége akkor stagnálás, azaz marad a minusz :)
brand
Törölt felhasználó 2003. 08. 28. 14:51
Előzmény: #615  brand
#616
"Meglódult a tengerentúl gazdasága ......"
Akkor most mi is lesz?:)))
p.lama
brand 2003. 08. 28. 14:37
Előzmény: #614  Törölt felhasználó
#615
Nem, csak kétkedő :)
brand
Törölt felhasználó 2003. 08. 28. 14:26
Előzmény: #613  brand
#614
Hm
Nem is olyan negativ vélemény ez:)))
p.lama
brand 2003. 08. 28. 12:11
Előzmény: #612  Törölt felhasználó
#613
Kedves Láma!
Jómagam a kételkedők táborához tartozónak vallom magam, s ez nem is igen fog változni az idei évben.
A piac előre beáraz, ha lát kedvező jelek, ill. ha piszihés rövidtávú rally alakul ki. Szerintem a Rába piacára most egyik sem jellemző.
A menedzsment kezd kommunikatívabb lenni, ez helyes, de hogy mennyire hiteles ez már más lapra tartozik. A korábbi rábás metodikára visszaemlékezve nem is alaptalan a kételkedésem azt hiszem. A HM tenderbe kapaszkodni hosszú távon lehet, sőt az USA is feltámad, de ettől még lehet-e nyereséges a Rába?
Vajon ha feladja korábban nyújtott kedvezményeit akkor is ki tudja majd használni a megindüló növekedést, és ha megtartja lesz-e nyereség.
Az immáron három éve zajló költségcsökkentés semmilyen eredménnyel nem járt, a veszteségek nem csökkentek, sőt (alkatrész)...
Szóva l várok teletömött zsebbel, de nem Rába részvény van benne az biztos :)
brand
Törölt felhasználó 2003. 08. 28. 11:48
Előzmény: #611  Törölt felhasználó
#612
"Mindazonáltal érdemes kiemelni, hogy a függvényként említett költségvetési helyzet - mint az a koalíciós vitából is kitűnik - távolról sem kecsegtet túl sok jóval."
Miért ne kecsegtetne?)))
p.la ma
Törölt felhasználó 2003. 08. 27. 17:34
Előzmény: #610  dmz
#611
Igen......és a NABI kezd keményen veszteséges lenni.
Jönnek a -milliárdok!
Majd pedig a névérték.......
RÁBA viszont gödör alja............
Teh át NABI nem is annyira biztató((((
p.lama
népmeséi?))
dmz 2003. 08. 27. 17:28
Előzmény: #609  Törölt felhasználó
#610
Nyilvánvalóan Pláma aktuális befektetéseit övező aktuális népmeséről lehet itt szó. Én nem hiszek abban, hogy a magyar spekulánsok szektorokban gondolkodnának, a portfólió gépipari részét pedig most egymással versenyezve lecserélnék Nabiról Rábára. Abban méginkább nem, hogy a piacon ez érezhető hatással lenne. Mindkét papír olcsó most és mindkettő lehet még olcsóbb. Ettől én még a Nabit biztonságosabbnak tartom középtávon, az átmeneti kiesések rendeződése után sokkal könnyebben megvalósítható a tartósan pozitív CF (egyedi kompozit technológia, amely az üzemanyagcella elterjedésével tarolni fog a piacon, jelenleg is hatalmas rendelésállomány, stb). A Rábában sokkal rosszabbak a kilátások, minden terméke helyettesíthető, egyes üzletágak pedig tartósan veszteségesek évek óta.
Törölt felhasználó 2003. 08. 27. 15:13
Előzmény: #608  brand
#609
Valóban, ezek nyomos érvek.
De kérem a tőzsde ELÖRE ÁRAZ (ezt még Ica is (Ö a csapos) elismeri.
Matematiku s barátom, (egyben a kocsimat is javítgatja szabad idejében) szerint az eladok, rövidesen elfogynak és a vevőjelenlét fog a Rába kereskedésben dominálni.
Miáltal, ecerü a következtetés az árfolyam határozott és dinamikus emelkedést produkálhat.
Tehát az önbeteljesülés elvének megfelelően a tőzsde a Rába fundamentumain alapuló, jelenleg siralmas, árfolyamát, az egekbe illetve magasabb régiókba emeli.
p.lama
ui.:
Nabi?
Mit is válaszoljak erre?
A mai világban a konspiráció és a színfalak mögött maradás egy elengedhetetlen feltétele az eredményes pénzügyi sikernek.
Ergo ügyesen csinálják, nem látványosan áramoltatják a NABIBÓL a Rábába a pénzt ))
brand 2003. 08. 27. 10:59
Előzmény: #607  Törölt felhasználó
#608
Láma!
Én nem látom, hogy hol nyomják a pénzt a Rába részvényekbe, a forgalom több mint csendes, ill. visszatért a tavalyi szintre. A Futóműben én is bízom, de az idei év még kevés lehet, és a 4. negyed ha jó is lesz, amire én még mindig kevés esélyt látok, bár többet mint idáig, akkor az csak a jövő évben indíthatja be a papírt.
De azért vigyázó szemet az alkatrészre is vessétek, nagy gubanc lehet ott...
Vagy bedöntik, vagy eladják, vagy kisöprik :)
brand
Törölt felhasználó 2003. 08. 27. 09:14
Előzmény: #604  Törölt felhasználó
#607
Megjegyzem, a nagyorrú Gergö szerint, aki géplakatosból lett bróker és ez által a gépipari papírokban jelentős jártaságot szerzet, azt jósolta, hogy igen is a Rába lehet a 2003-as év sztár papírja.

Usa éled, megrendelések nőnek…………
Spekik a NABIBól nyomják át a lét a Rábába…….
Portfolió is kezd optimista hangvételt pedzegetni…….
Ajaj mi lesz itt!? ))
p.lama
Törölt felhasználó 2003. 08. 27. 09:05
Előzmény: #605  brand
#606
Béla tegnap esti pletykája:
Rövidesen napvilágot lát a következő HM szerződés, 5 feletti megrendelés állománnyal.
4. negyed nyereséges jeligével?
Ica (Ö a csapos) szerint természetesen ez sem jelent semmit ))
p.lama
brand 2003. 08. 27. 08:40
Előzmény: #604  Törölt felhasználó
#605
Csatlakoznék az előttem szólóhoz.
Idén figyeld a futóművet és kezdj el búcsút venni az alkatrésztől...(vagy így vagy úgy)
brand
Törölt felhasználó 2003. 08. 26. 16:47
#604
Türelem, nem a Rába lesz a 2003-as év sztárpapírja. Hosszú vergõdés várható a papírban, ezt nem túl bölcs dolog benne ülve kivárni. Ha valaki szeret türelmesen ülni azt inkább egy jó áramszolgáltatóban tegye, az legalább hoz is valamit.
Üdv
Törölt felhasználó 2003. 08. 26. 14:02
Előzmény: #602  Törölt felhasználó
#603
Nagyon úgy tűnik nincs vevő a Rábára ((
p.lama
Törölt felhasználó 2003. 08. 25. 08:04
Előzmény: #601  brand
#602
Béla !Béla!
Kezd olyan érzésem lenni, hogy a Rába árfolyam mozgására nem lehet, a legjobb indulattal sem azt mondani, hogy hektikus.
Itt megragad, Ica (Ö a csapos) szerint, ami köztudott azt jelenti +-10% és hosszabb ideig sávos mozgás várható.
p.lama
brand 2003. 08. 15. 08:13
Előzmény: #600  elgreco55
#601
Az alját én mindkettőnél lejjebbre várom, van most elég sztárpapír amiket húzzanak, csendesen kis forgalommal a Rába tovább csúszhat, a NABI-t még öntögethetik :) Én megvárom a 2000-et, A Rábánál meg a 800-850-et aztán onnan mi lesz, majd akkor kiderül.
brand

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek