Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
elgreco55 2003. 12. 11. 11:59
Előzmény: #1000  Törölt felhasználó
#1001
Cső Láma !Hogy érted, hogy döntsünk ?elgreco
Törölt felhasználó 2003. 12. 11. 13:06
Előzmény: #998  Törölt felhasználó
#1002
Kedves Láma barátom :o)
el kell áruljam írásom homályos volta nem tükrözte kristálytisztán, hogy megjelenésem a vételi oldalon kiváltott-e tényleges vásárlást-e vagy sem...
De azért kötöttem is, de bizodalmam nem nyugszik kellően biztos talajon a nagy volumenek megindításához.
Ezt talán még Ica (azt hiszem Ő a csapos) is megérti...

Már csak egy apró kérésem marad a pihenésed idejére! Mégpedig, hogy hanyagold azon italok körét, melyek bármilyen kapcsolatot fel tudnak mutatni a magyar tőzsde légkörét erőteljesen szennyező Heineken, Amstel féle csoportosulással...
Ugyanis jelenleg erőim jelentős részét ezen 'nagybüdös' csoportosulásnak kell szentelnem!
De ígérem amint sikerül tiszta sört önteni a pohárba, erőteljesebb figyelmet fogok szentelni a gépiparnak is!

Addig is Heineken- és Amstel- (+ társai) mentes, gondtalan élvezeteket kívánok.
szívélyes üdvözlettel:
BMX

ui: az élvezzük az életet juttatta eszembe az alábbiakat:
heihomepage: A heineken élmény/vendégkönyv TÖRÖLVE! ennyit az élményről...
Törölt felhasználó 2003. 12. 11. 13:36
Előzmény: #1001  elgreco55
#1003
Hogy értem a döntsünk?:))
Hm……. mivel a tökét már nem divat.
Sőt ellenkezőleg, nem is illik.
Döntsünk, hogy döntünk-e.
Vagy kérlek, döntsünk a piacra egy halom papírt……………
De én döntöttem!!!
Ma nem döntök.
SÖR?
Nem iszom, de megkell mondanom, hogy úgy ámblokk, abszolút nem iszom.
Nem én!!!!
Mert kérem ha vedelhet az ember akkor minek igyon?
Mindenki ismeri az ide vonatkozó tibeti detox mondást.
Ne igyál, ha vedelhetsz is!!!
p.lama
Törölt felhasználó 2003. 12. 14. 20:26
Előzmény: #1003  Törölt felhasználó
#1004
Érdekes lesz a hétfő))
Béla, mint a nagypolitika szakértője.
Néhány „felessel” enyhítette a nagy diktátor elfogásának hírére keletkezett izgalmát.
Sarki asztalánál gondterhelt arccal morfondírozik a nagy kérdés és a feles poharai felett.
Mi lesz hétfőn?
A pozitív hírre adni vagy venni?
Rába elszáll, vagy beszakad?
Ez itt a kérdés nem az adó előleg!!
p.lama
Törölt felhasználó 2003. 12. 14. 21:57
Előzmény: #1004  Törölt felhasználó
#1005
A hét nagy meglepetése a RÁBA lesz, megyünk felfelé. Béla a felesektől feldobva már most megnyította a könyvet és komoly vételi szándékot jelentett be USA és kinai befektetők megbízásából
elgreco55 2003. 12. 15. 06:53
Előzmény: #1005  Törölt felhasználó
#1006
Borúra, derü !derü ?elgreco
Törölt felhasználó 2003. 12. 15. 11:20
Előzmény: #1006  elgreco55
#1007
Már az is jó ha nem esünk a jó hírre )))))))))
elgreco55 2003. 12. 15. 12:32
Előzmény: #1007  Törölt felhasználó
#1008
Szia Láma !Hanem, emelkedünk,865 !elgreco
Törölt felhasználó 2003. 12. 31. 23:02
Előzmény: #1008  elgreco55
#1009
Boldog újévet kívánok minden olvasónak és Rába tulajdonosnak.
Nem utolsósorban Deák úrnak!
Mivel a következő év a Rába és a szent Láma éve lesz.
Kérem Deák urat, gyújtson meg egy füstölőt a „Rába rakéta” tüzén.
Buék
P.Lama
2003 emlékére és 2004 év mottójaként álljon itt egy ősi Kínai illetve Tibeti vallási idézet:
„Isten benépesité a földet Kínaival és adott nekik Rába traktort hogy tudják mivel művelni kertjeik…….”
De talán a régi kedvelt Kinai fohász is itt lehet?!
Miszerint több milliárd keleti földműves reggeli imáját a következőkkel fejezi be.
„És adj nekünk bort, búzát és alvázat”
p.lama
desszert 2004. 01. 01. 01:53
Előzmény: #1009  Törölt felhasználó
#1010
Hat ahogy elneztem a csutortoki kereskedes vegeredmenyet, lehet lesz benne valami!
"A következő év a Rába és a szent Láma éve lesz
Törölt felhasználó 2004. 01. 02. 18:59
Előzmény: #1010  desszert
#1011
A kártya és a csillagjósok az év részvényének jósolják a RÁBÁ-t. Legyen igazuk!
Törölt felhasználó 2004. 01. 05. 10:40
Előzmény: #1011  Törölt felhasználó
#1012
Kedves sorstársaim.
Mai nappal elbúcsúzom, és mint már említettem téli álomra hajtom fejem.
Felszerelkezt em szakirodalommal és elvonulok a világ és tőzsde, számomra nagyon kedves zajától.
Találkozunk pár hét múlva.
Mindenkinek jó tőzsdézést és busás hasznot.
Udv
p.lama
Törölt felhasználó 2004. 01. 05. 11:07
Előzmény: #1012  Törölt felhasználó
#1013
Milyen lehet ez az átszervezés a RÁBÁ-ra?
elgreco55 2004. 01. 05. 11:37
Előzmény: #1012  Törölt felhasználó
#1014
BUÉK LÁma !Telelni vonulsz?Jó pihenést!elgreco
brand 2004. 01. 06. 08:11
#1015
Boldog Új Évet Mindenkinek!
Bár én már decembertõl téli álomba merültem, de egy lázálom felvert békés pihegésembõl. A Futómû irányítását Pintér Úr veszi magához, és közben fejek hullanak. Ha még az Alkatrészrõl lett volna szó, de úgy tûnik a baj jóval nagyobb. A Futómû sem húz, úgy ahogy kellene. Pedig már-már meginogtam a Rábát illetõen, és már-már hajlottam volna egy árnyalatnyival jobb Q4 felé, de ezek után, maradok a helyemen, és továbbra is szkepticizmusom beszél majd belõllem.
brand
Törölt felhasználó 2004. 01. 06. 08:41
#1016
Nagyon lecsendesült a piaca.Mit vártok a papír árfolyamától ?
Törölt felhasználó 2004. 01. 06. 11:08
Előzmény: #1016  Törölt felhasználó
#1017
Ilyen szemetet nem tartunk itt, elég csak itt a RÁBA!
Törölt felhasználó 2004. 01. 06. 16:05
Előzmény: #1014  elgreco55
#1018
Végre egy jó hír, de csak szerintem jóval később fog csak az árban megjelenni és az emelkedéshez jóval nagyobb forgalom kell!
Törölt felhasználó 2004. 01. 14. 09:05
Előzmény: #1018  Törölt felhasználó
#1019
Nagyon nagy csend van a ház tájékán, vajon mi lesz a Q4?
brand 2004. 01. 15. 08:40
Előzmény: #1019  Törölt felhasználó
#1020
Erste 905 Ft célárfolyam, szépen belőtte a bázist :)
brand
Törölt felhasználó 2004. 01. 15. 09:51
Előzmény: #1020  brand
#1021
Ez így igaz, de az okosok honnan vették ezt a számot. De legalább ez már valami és talán megy még fejjebb.
Törölt felhasználó 2004. 01. 19. 20:29
#1022
Kedves Láma!
Remélem viccnek veszed, mert én annak szánom!!
Böngésztem a híreket (pl. hogy megvan-e Baumgartnernek a zsozsó), és ezt találtam:
"A nap képe: fókuszban a Láma!"
http://hirtv .hu/modules.php?op=m odload&name=News&file=article&sid=15276
Rég nem hallottam Felőled! Írod a könyvedet, nyaralsz a Déltengereken, vagy csöndben gyűjtögetett a szebb napokat is megért Rábát? (Bár a 720-hoz képest most nem is áll rosszul + az ERSTE is felminősítette a múltkor (tartásra, ha jól emléxem :))
Tehát: mi újság???
Törölt felhasználó 2004. 01. 19. 20:33
Előzmény: #1022  Törölt felhasználó
#1023
Hopsz, csak kicsit lejjebb kellett gördítenem a topikot!
Akkor hát kellemes továbbképzést!
Aztán valami "Pancser(láma) és a Pannon(plast)" c. topikot is hozz magaddal, amikor visszatérsz!
Törölt felhasználó 2004. 01. 30. 10:35
Előzmény: #1023  Törölt felhasználó
#1024
Sziasztok!!!
Újra itthon.
Rövidesen (ha sikerül újra beilleszkednem) jelentkezem.
p.lama
Törölt felhasználó 2004. 01. 30. 15:46
Előzmény: #1024  Törölt felhasználó
#1025
Szűkül a „szalag” )))
No uraim, lehet tippelni merre fog „kitörni” az árfolyam?
Béla adni vagy venni fog?
p.lama
brand 2004. 01. 30. 17:56
Előzmény: #1025  Törölt felhasználó
#1026
Valami nem stimmel nekem..., szerződések, bevételek, de az eredményességről mindenki hallgat, a vezér magához ragadja a hatalmat a Futóműben, az Alkatrész a HM megrendelés kapcsán csak az árbevételről regél, Nekem ez nagyon ismerős, kb. két és fél évvel ezelőtről, akkor nem lett túl jó vége...
brand
elgreco55 2004. 01. 31. 07:44
Előzmény: #1024  Törölt felhasználó
#1027
Üdv Láma itthon!elgreco
elgreco55 2004. 01. 31. 07:46
Előzmény: #1024  Törölt felhasználó
#1028
Üdv Láma itthon!elgreco
Törölt felhasználó 2004. 01. 31. 08:02
Előzmény: #1025  Törölt felhasználó
#1029
Sajnos lefelé. Majd jövőre már Béla venni fog sokat, nagyon sokat!
Törölt felhasználó 2004. 02. 04. 08:58
Előzmény: #1029  Törölt felhasználó
#1030
Élvezetes a Rába elmúlt napok béli árfolyama.
Kellemese n izgalmas érzés látni az eredményvárakozás miatti „feszültséget” a grafikonon.
Béla vénájában apai ágon szerzet, majd autodidakta módon tökéjre fejlesztett költői vér azt mondatja vele.
„ha elpattan a húr…………!?”
Hát igen.
Valóban, ez az idegek játéka))
Mellesleg, Ica (Ö a csapos) szerint, ki a világot mindig is méla objektivitással szemléli, ha egyszer elszakad, akkor egyszerűen kiveri Béla szemét.
Hm…… de hát ö csak ilyen.
Mindig is erotikus megközelítésben látta a tőzsdét.
p.lama
Törölt felhasználó 2004. 02. 04. 09:36
Előzmény: #1030  Törölt felhasználó
#1031
Csak ugy olvasgatok.........
Amerikai autópiac: biztató jelek
http://www.por tfolio.hu/cikkek.tdp ?k=2&i=37559&pfAuth=5abbdb37803eed997abe ff94d2a39387
p.lama
Törölt felhasználó 2004. 02. 04. 10:54
Előzmény: #1031  Törölt felhasználó
#1032
Milyen Q4-t vársz?
Törölt felhasználó 2004. 02. 04. 12:41
Előzmény: #1032  Törölt felhasználó
#1033
Jó a kérdés.
Ez most egy megválaszolhatatlan kérdés.
Ingatlanok, fedezeti ügyletek.
Nincs nagy jelentősége.
Ami jelentőséggel bír az USA, Kina, HM és a közeljövö NATO és EU ………..
Ha javul a hatékonyság, akkor buli van, ha nem, akkor Icának ( ö a csapos) van igaza és ki kell szórni a papírt.
Talán az biztató lehet, hogy a hazai spekik adogatják, részesedésük ha „bemegy 35% alá” talán elkezdődhet az emelkedés.
Tippem 3,5-4 milliárd mínusz.
P.lama
Törölt felhasználó 2004. 02. 05. 09:24
Előzmény: #1033  Törölt felhasználó
#1034
Lassan a RÁBA teljesen feledésbe merül, Ica ott áll a pultnál és nincsen forgalom!
Törölt felhasználó 2004. 02. 05. 09:59
Előzmény: #1034  Törölt felhasználó
#1035
Mindenki várja, hogy mit alkotott tavaly a Rába.
Szerény véleményem szerint nagyon kemény munka folyt tavaly.
Majdnem súrolta az „erőlködés” kategóriát.
Ha sikerült „helyretenni” a céget, akkor ez egy „szakmai csoda” lesz és minden elismerésem az új menedzsmentnek.
Ha nem, akkor, pedig mindent megtettek és ennyi volt…….. el kell felejteni a papírt.
Lassan közeleg nekem is a betervezett futam idő vége, és ha nem produkáltak, akkor, rovatott váltok és láma új vizekre evez.
Mivel a pénz beszél az idő halad……
Ergo öregszem és gyarapodni kéne.
No szóval a déltengerekről nem kívánok lemondani.
Tudod Kata ?
Dúskeblek………..coltél , no meg heveny semmit tevés…….
p.lama
Törölt felhasználó 2004. 02. 05. 11:40
Előzmény: #1035  Törölt felhasználó
#1036
Katika!
Azért a nagy unalomban egy reménysugár))))
Az első negyed már pozitív.
Béla vezette korcsmai becslések szerint 400-600 millió közti.
A söntésen támaszkodó vidéki vendégek azt pletykálják, hogy beindult a cég, és mint egy Svájci óra úgy működik.
Közhangulat a cégnél jelentősen javult, dolgozok istenként, tisztelik az efendit……….stb
A hangszórókból Kínai cseng-csöng dinasztia béli indulók, harsognak.
Meg nem erősítet pletyka szerint a következő hazánkba érkező 3,5 fős (eredetileg 7 fősre tervezett csak fele otthon maradt) kínai turistacsoport, futó látogatást tesz a futóműben
Tehát nincs veszve itt még semmi.
p.lama
Ui.:
E gyes rosszindulatú híresztelések szerint a pénzügyi vezetés hétvégeken jósdába jár, illetve kisebb áldozatokat mutat be a forint gyengülés érdekében.
A rossz indulatúság egyértelmű.
Hisz gazdasági ismeretek terén pallérozatlan hajléktalanok is tudják, hogy a közeli csirkésnél vásárolt mélyfagyasztott mirelit pipik, jelen piaci helyzetben, miszerint megfáztak és influenzásak, jelentős forgalmi értéket nem képviselnek.
Így a Q1 eredményét mérvadóan nem befolyásolja eme költség.
Törölt felhasználó 2004. 02. 05. 14:23
Előzmény: #1036  Törölt felhasználó
#1037
Ezzel egyetért Ica is, csak a családjának mindenpénze a Rábában fekszik! A pultnál a fogyasztás pedig 0. Mindenki már a Q1-re hivatkozik és hitelt kér rá!
Törölt felhasználó 2004. 02. 05. 14:44
Előzmény: #1037  Törölt felhasználó
#1038
Csak úgy lazán meditálok.
Elvégre munkahelyen vagyunk vagy mija szösz-mösz?
Az a nagy gondolat foglalkoztat engem, hogy most mi is van?
Mert ugye mire jó egy gyorsjelentés? (azon túlmenően, hogy cefetül gyors)
Vegyük példaként a Rábát.
Egyik alternatíva a „langyosviz” effektus, mikor is az eredmény semmit mondó.
Hm…… a legkellemetlenebb szituáció, hisz nincs miről beszélni, nem lehet a rizsát lökni és Béla is hitelét veszti.
Részben lombardját folyósító banknál, részben, pedig követői előtt.
Nem utolsó sorban Ica (Ö a csapos) szintén megvonja bizalmát és ez Béla részérős súlyos alkoholmegvonási tüneteket, eredményezhet, kizökkentve öt a delériumtrémens irigylésre méltó állapotából.
Jelen taglalt eredmény szürkesége aszociativ okok folytán, Béla és egyes követőinek társadalmi réteg változásából fakadó anyagi nélkülözése (szélsőséges esetben anyagi csőd) okán, elesnek napi maligánfok szükségletüktől.
No tehát, hogy érthetőbb legyen.
Szürke, semmit mondó eredmény = alkohol elvonás = megjelennek a kis pici szürke egerek.
Egy kicsit belekavarodtam.
Ki is törölhettem volna.
De hát akkor miért írtam?
No meg amúgy is munkaidőben vagyunk.
Tehát semmit mondó langyos eredmény kimondottan kellemetlen piaci reakciót vált ki.
Még rá gondolni is rossz.

Következő lehetőség.
Kellemetl en, hűvös és fagyasztó sikoly.
Egyértelmű tanúbizonyság az eddigi tendencia folytatódásának.
Ves zteség, leírás, egyszeri kiadás………………………
Kilá tástalan jövő………..
További létszám leépítés, gyárbezárás………..
Árf olyam történelmi mélyponton…………
Draku lát megszégyenítő tollforgatók, szemfogaikról csöpögő vérrel irt elemzéseik………..
Béla és Ica (Ö a csapos) kedvenc légköre.
Van kit és mit szidni, van miről beszélni.
Nem utolsó sorban, továbbra is átitathatja Béla szívét az adrenalin és a remény.
Ica (Ö a csapos) ismét régi lehet.
Pipacsokkal és búzavirágokkal tarkítót réten vidáman szökellő suta módjára penderülhet korcsmája asztalai közt.
Ujjra nőnek érezheti magát, miközben kecses szökkenésekkel és kedveskedő káromkodásokkal ugorja át a kelleténél többet ivott asztal alatt lévő vendégeket.
Tehát, kérem szépen rossz eredmény egyértelmű gyönyör.
Következő lehetőség.
Angyalok futóművön vonulnak, fanfárokon konfettit fújnak az ünneplő tömegbe…………
Tamburma jor vezette kezeslábasba öltözött nagykeblű nyuszikák felvonulása……..
Korm ányközi díszebédek Kinai éttermekben…………
Egye nes adásban közvetítés az alkatrész üzemből Big Brother stílusban.
(feladat: alkatrészekből összerakni egy légvédelmi úteget, nyerteseket ki is lövik)
Megindulhat a profit realizálás a parketten.
Egy apróság ami kérdéses csak.
Az elmúlt időszak forgalmát tekintve ki fog itt eladni, hisz nem vett senki.
Hol és kinél lehetnek a papírok?
Ki „jegeli” a tulajdon egy részét?
Kinél lehet a Rába 35% spekik?
Több mint egy éve?
Nem spekire jellemző tartás ez!!!
Ez a nagy kérdés, kedves hölgyeim és uraim.
p.lama
Törölt felhasználó 2004. 02. 05. 15:22
Előzmény: #1038  Törölt felhasználó
#1039
Most lépett be a kocsmába a főkönyvelő hatalmas mosollyal, mert 10 hordó sört kért soron kivül azonnalra és 10 üveg whiskyt. Mondja nagy az ünneplés, de csak jövő szerdán mondhat többet, de azért már most lefoglalta az egész kocsmát jövő hétre!
Törölt felhasználó 2004. 02. 05. 22:00
Előzmény: #1039  Törölt felhasználó
#1040
Béla és az összesküvés elmélet.
Béla csuklik, keményen csuklik.
Részben az elfogyasztott nagy mennyiségű alkohol hatására, részben barátja Gedeon a kerület kiöregedett hajléktalanjának okfejtéseitől.
Az aluljáróban kalapja mellet megöregedet és lumbágóval küszködő barátja, órákon keresztül ecsetelte, üldözési mániával átitatott történetét a Rába megvételéről.
Béla mikor megértette, hogy miként kerül az asztalra a tapéta, PVC, internet és futómű?
Erős rángógörcs és akut csuklás lett úrrá rajta.
Kubai szambázó látványát nyújtva, azonnal áttáncolt a sarki asztalnál határozott aktivitással alkoholizáló barátjához, Kázmérhoz.
Kázmér fiatalabb éveiben jogra járt. (Melegedni és kabátot lopni)
Ennél fogva a korcsma törzsvendégeinek jogi képviseletét látta el.
Elsődlegesen büntetőperekben ért el kiemelkedő eredményeket, de a több lábon állás elvén, jeleskedett a társasági törvény rejtelmeiben is.
Kiemelkedő érzéke, miszerint az elmúlt két évtizedben, még nem végződőt letöltendő ítélet nélküli eljárása, téli időszakban nagymennyiségű fröccs és tömény bevételére jogosította fel a kerület hajléktalajai részéről.
Rosszhisze mű pletykák szerint évekkel ezelőtt karrierje majdnem megbillent.
Mikor is a sarkon kolduló, világtalan Géza bácsit, szemmellverés vádjával a független magyar kúria padjára ültették.
A felmentő ítélet határozottan megingatta Kázmér karrierjét.
De itt meg kell jegyezni, hogy Ica (Ö a csapos) szerint, ez egy szimpla rosszhír terjesztés és rész igazság csak.
Ö úgy emlékszik Kázmér fellebbezett és letöltendő lett az ítélet.
Vélhetően az utóbbi az igaz.
Ismerve Kázmért, minden törvény által megengedett és támogatott eszközt felhasznál, védence érdekében.
Hol a hamistanúzásra történő felbujtás, hol a bíróság megsértésének eszközével élve, de ügyfele érdekét mindig szemellőtt tartva, harcol az igazságért és a lehető legszigorúbb ítéletért.
Béla, a prókátornak felvázolva a gazdasági összesküvés elméletét, egyúttal kinyilvánítva a birtokában lévő papírok esetleges ellenséges felvásárlásának lehetőségét.
Feltett e a kérdést Gézának.
Most akkor mi is van?
Hm mi lenne?
Tartsad, és majd meglátjuk!!
Válaszol ta Kázmér.
Majd nyájas mosollyal kinyújtotta a kezét, felfelé fordította tenyerét, jelezvén, hogy a tanács nem ingyen volt.
p.lama
Törölt felhasználó 2004. 02. 06. 12:26
Előzmény: #1040  Törölt felhasználó
#1041
Ha megnézzük az ajánlatokat, egyértelmű a piac várakozása.
Jóval nagyobb az eladói oldal, mint a vevő.
Lehet, hogy ez nem is várakozás? Egyszerűen többet tudnak egyesek?
p.lama
Törölt felhasználó 2004. 02. 10. 10:25
Előzmény: #1041  Törölt felhasználó
#1042
Hát a mai vásárlások szerint nagyon harmatag lesz a Q4!
prfecó 2004. 02. 10. 13:44
#1043
Ritka a gazdasági topicon az ilyen mélységesen filozófus, ugyanakkor a gazdasági elemzést is rejtő elemzési irodalom.Esetlegesen más tőzsdei céget is lehetne e formában átvizsgálni és az eredményt közzétenni. A teljesség igénye nélkül javallanám a Pick, Phyl esetleg a Brau , mint Béla kedvenc "üditő" itala.
Törölt felhasználó 2004. 02. 10. 14:11
Előzmény: #1042  Törölt felhasználó
#1044
Ugyan Kata.)))
Kit is érdekel a Q.
A lényeg hogy az egyik tulaj növelje a részesedését.
Kényte len lesz felhajtani az árat.
Ma pedig a „bennfentesek” adnak )))))))
p.lama
Törölt felhasználó 2004. 02. 10. 14:14
Előzmény: #1043  prfecó
#1045
Csatlakozom: remek irodalmi szösszeneteket ir nekünk ez a láma... A dolog külön szépsége, hogy emlékeim szerint Béla és Ica (ő a csapos) még sohasem találta el, hogy mi is lesz az éppen aktuális Rába gyorsjelentésben, úgyhogy lehet kimondottan csak az irások irodalmi részére koncentrálni. (egyébként arra gyanakszom, hogy az elörejelzés pontossága az elfogyasztott sör mennyiségével forditottan arányos, ezért a korcsma törzsközönsége helyből hátrányban van)
Az irások amúgy különösen élvezetesek szerintem, úgyhogy hajrá, csak igy tovább :)
Törölt felhasználó 2004. 02. 10. 20:36
Előzmény: #1045  Törölt felhasználó
#1046
Köszönöm az elismerő szavakat.
Határozott an jól esik.
Mint meggazdagodni vágyó gyarló ember és nem utolsó sorban szám és tollforgató elme, dicsérő szavaitok díjazom, és nagyon jól esik.
Remélem lesz annyi akaratom, hogy magasztalásaitok nem tesznek öntelté, és nem száll a dicsőség, tőzsdén és egyéb hazárdjátékon megőszült (ez füllentés de ide ez illik) fejembe.
Zavarban vagyok, mert megdicsért emberként kritizálnom, észrevételeznem kel, tisztelt házigazdánk (portfolió) elemzését kedvenc papírunk, a parkett ördögeként is emlegetett, Rába árfolyamáról, fundamentumairól.
Me gjegyzem várakozásom a meghirdetés előestéjén kedvezőtlenebb.
De az 1 pontban említett USA nem lendül, mert………..
Hm kérem, ezt nem tudhatjuk.
Miért is?
Azon egyszerű oknál fogva, hogy azok az USA eladások tárgyát képező nehézterhek, vélhetően még a 3. negyedben gyártott Rába termékből készültek.
Miáltal a 2004 első negyedben tervezett eladások alkatrészei a Rábánál a 2003 utolsó negyedben készülnek.
Ergo ha az első negyed eredmények USA növekednek, akkor a Rába azt meg előző negyede illik, hogy növekedjen.
Továbbá ha nem növekedik az első negyed sem, akkor kikell szórni ezt a papírt mert valami gáz van (ez Ica (ö a csapos) véleménye.
Eredmény? !
Nem tudom valójában a cikk eredményétől kedvezőtlenebb.
De kérem nem is szempont.
A növekedés az iparágban előbb utóbb eljön.
Vélhetően megvolt az „alja”
Az árfolyamok is rendeződnek középtávon.
A kényszerből fakadó költségcsökkentő intézkedések meglettek.
Minden adott az eredmények javulására.
És az is eljön.
A szempont a tulajdonosok a menedzsment szándéka, „tisztasága”.
Az eddigi intézkedések, tempó és hozzáállás (itt kiemelném Deák urat) azt sugallja, hogy javítani akarnak, és mindent megtesznek profin és hozzá értőn.
Tehát kérem a bizalmam jó helyre tettem, amikor is megvettem a cég egy szeletét.
Hm hogy aztán a tőzsde, mint piac ezt honorálja?
Leszek-e gazdagabb?
Nagyon nem érdekes.
Maximum együtt szegényedek a Rábával.)))
Elveim és stratégiám szerint, ha 3 év alatt megduplázom tőkém, akkor még jó vagyok.
Ebből 1 eltelt.
A következő kettőt meg majd meglátjuk)))
Javulás t látok a cégben.
És mikor vegyen egy „olcsón venni drágán eladni” elvet valló befektető?
Ja kérem?
Lehetett volna olcsóbban is?
p.lama
Törölt felhasználó 2004. 02. 10. 22:50
Törölt hozzászólás
#1047
Törölt felhasználó 2004. 02. 11. 08:49
Előzmény: törölt hozzászólás
#1048
Béla!!!
Béla!!!!
p.l ama
Törölt felhasználó 2004. 02. 11. 09:08
Előzmény: #1048  Törölt felhasználó
#1049
Lujza meghallgatta Béla fohászát, de úgy tűnik túlságosan is.
A dolog kb úgy működik, hogy 1. ha jó/jobb az eredmény, de ezt várják már hosszú ideje, akkor realizálás (is van - persze nem mindenki).
2. Ha meglepetésre jobb az eredmény, akkor ezt beárazza a piac - ergo emelkedés.
3. Ha meglepetésre sz*r/sz*rabb az eredmény, akkor potyka. 4. Ha várják a arossz eredményt, akkor már benne van az árban, akár rosszhírre vétel is lehet belőle.
Rába most 3. kategóriás, de részben 4. is lehet belőle.
Az üzemi eredmény mindenesetre javult, ez is apró fogódzkodó lehet.
Mindenesetre 800 alatt spekulatív vétel első szintje - meglátjuk.
Törölt felhasználó 2004. 02. 11. 09:12
Előzmény: #1049  Törölt felhasználó
#1050
800 alá menne!? Nincs annyi eladó.
Törölt felhasználó 2004. 02. 11. 09:26
Előzmény: #1050  Törölt felhasználó
#1051
A múltkori 720 után nálam 800 fölött túl nagy a kockázat - ugyanilyen (hasonló) számokkal lement már addig is, most miért ne mehetne? (a rendelés állomány szépült azóta, talán az segíthet, ez igaz)
Esetleg jöhet egy csapat fedezetlen eladó is! :))
desszert 2004. 02. 11. 09:26
Előzmény: #1048  Törölt felhasználó
#1052
A ZIcanak mindig igaza van!
Hukk!
Törölt felhasználó 2004. 02. 11. 09:31
Előzmény: #1052  desszert
#1053
No igen rossz hírre venni ))))))
Matematikus barátom szerint idén kedvező elemzéseket produkál a tavalyi bázis )))))))))))
p.lama
prfecó 2004. 02. 11. 09:43
#1054
Az irodalmi elemzést követően, ami kiváló és a profit warningot nem jelző elemzők hallgatásával egyetértve a 800 Ft határ rövid időn belül elérhető. Itt már kockáztkedvelő befektető megjelenése is vélhető, pl akik már eco.-ból kiszálltak. Igazán bevásárolni pánikhatás kitörése után jobb lesz,de lesz e?
Törölt felhasználó 2004. 02. 11. 09:57
Előzmény: #1054  prfecó
#1055
Azért egy kiegészítést be kell ide szúrnom.
Deák urat kimondottan meg kell rónom és múltkori dicséretemet ünnepélyesen vissza, kell vonnom.
Illet, volna valamilyen szinten ezt előre lekommunikálni.
Lásd NABI profit warningot jelentet……………..
Ezt a Rába a miért nem tudta sugallni a tulajdonos társaknak?
Meg sem fordul a fejemben, hogy egy nemrég pénzhez jutott cég, esetleges felvásárlását, befolyásnövelését kívánja a menedzsment elősegíteni.
Termész etesen összességében véleményem nem változott (nem kívánom részletezni véleményem!!!)de ezt a hiányosságot méltánytalannak érzem, és ki kellet emelnem.
p.lama
Törölt felhasználó 2004. 02. 11. 11:18
Előzmény: #1055  Törölt felhasználó
#1056
Nem tudom mi ez a nagy felhajtás?
Én a várakozástól kedvezőbb eredményt.
Lásd p.lama és Ica (ö a csapos) 02.04-i beírást.
Lehet, hogy egyes befektető spekik, felületesebbek, mint gondoltam?))))))
p.l ama
Törölt felhasználó 2004. 02. 11. 11:27
Előzmény: #1056  Törölt felhasználó
#1057
A Deák is meg*** a *** cégével együtt, kiszórtam minden szemetet! Keresek valami jobbat!
Törölt felhasználó 2004. 02. 11. 11:38
Előzmény: #1057  Törölt felhasználó
#1058
Kati ez durva volt!
Nem vérbeli „zsugáshoz” illő!
Ha figyelsz és számolsz, akkor ez az eredmény benne volt a pakliban.
Igaz titkon reménykedik az ember, de a számok és a realitás az úr!)))
No meg az MNB )))))
A beírásod lehet, hogy méréskeltebb ellenérzést váltott volna ki bennem, ha őket jellemzed, illetve ösztönzöd.
Hm…… igaz intézménynek nincs anyja de, a többi jelző és felszólítás egy okos megfogalmazással beleszőhető lehetett volna.
Esetleg privátban volnának ötleteim.
De javaslom, látogasd a lakóhelyedhez közeli „kisbüdös” nevezetű intézményt.
Megjegyz em nagy akaraterőre, vall, hogy mérhetetlen ragaszkodásod ellenére kiszórtad a Rábát.
P.lama
Törölt felhasználó 2004. 02. 11. 13:09
#1059
Kati1 Süsd meg! A cég szemmel láthatóan ebben az évben kint lesz a gödörből, túl vagyunk a feketelevesen. A horizonton vételi alkalom van, te meg kiszórod? Szólhattál volna hamarabb vettem volna tőled 825-ön, így 840-be került. Fel a buksival.
ARP
Törölt felhasználó 2004. 02. 11. 16:37
Előzmény: #1057  Törölt felhasználó
#1060
Kedves Katalin1,
Örültem udvarias, őszinte és szimpatikus megnyilvánulásának.
Üdvözlettel
Deák Attila
prfecó 2004. 02. 11. 16:52
#1061
Az itt irottak közül eddig egyedül Ica a csapos volt teljesen biztos a dolgában.Az elöző beiró megnyugtathatná a topic olvasóit, hogy 800-850 között nem vásárolják fel a céget.Az eredmény borzasztó , a jövő az szép , de azért nem lehet a közértben vásárolni.Talán az árfolyamot is valakinek figyelnie kellene, a gazdálkodást meg rendbehozni..
Törölt felhasználó 2004. 02. 11. 19:26
Előzmény: #1061  prfecó
#1062
Nem akarok túlzottan pesszimistának látszani,
Osztom Béla véleményét, miszerint egy keményebb „letűzés” benne van a levegőben.
Rövidesen ébred majd a magyar országba disszidált nagy indián.
Az irokéz, Remegökéz .
Öt követően, majd pedig a Wallis szépen kivásárolja a közkéz felét))))))
Más.
Vol t egy vezér nyilatkozat.
Még nem jött el a felvásárlás ideje vagy valami hasonló………
Nem tudom mikor is hangzott ez el, de elég rég volt már)))))
Jobb egy céget a kisbefektetők tulajdonában, lévő időszakban tisztába tenni, mint ha a nagytulaj kezében van jelige…...))))
Tudja valaki esetleg, hogy mennyi % van „kint” a kicsiknél?
Ja igen.
Erről jut eszembe, az USA megrendelések azért jól le lettek vezetve részemről, és nem kaptam meg a napi megszokott dicsérő beírást (((
No nem baj.
Megyek és megközelítem kedvenc sarki korcsmám.
És megváltom virtuálisan ( Bélával) a világot.
Határozotta n jó nap volt a mai)))))))
Jót dumáltunk, okoskodtunk és kerestünk is egy kis lét.
p.lama
Ui.
Mive l közben olvastam Deák úr beírását.
Ha nyereség nincs is, de legalább humorérzék az van.
Amúgy meg üdvözlet Deák úr.
Hogy s mint?))
Mi zujs a Rába háza táján?
Elnézést a közvetlen hangnemért, de sugallni akartam liberális tulajdonosi mivoltom.
Meg kell jegyeznem, hogy munkahelyemen (mint vezető) keményebb hangnemben nyilatkozom és kategorikusan elszámoltatok.
Mint tulajdonos nem kívánom ezt a mentalitást magamévá tenni.
Így barátkozó és közvetlen modort követek.
Hm… mondjuk 500 as árfolyamig.)))))
Egy apró építő jellegű észrevételem azért lenne.
Mégpedig a jelentés kommentálása némi kívánni valót hagy maga után és nem győz meg arról, hogy értékesítsem tulajdonomban lévő tulajdonlásra feljogosító papírokat.
Mire is gondolok?
Pozitív jövőképbe illetve a tetemes veszteségbe, mint magyarázat, a túlórák és selejttermelés nem illik bele.
Esetleg tanácsolom, ne túlórázzanak!!
Sőt, könyörögve kérem, ha ez így van, akkor hagyják a melót.
Lehet, hogy kisebb lesz a veszteség.
Az én tőkémből ne fizessünk az Amerikai vevőnek vagy a városi (így is gazdag)színesfém-ker eskedőnek.
Mert ugye kérem szépen, mint vala Katika az utcasarki prosti is mondta.
Az üzlet az üzlet!
Szórakozásból nem ………………..!!
desszert 2004. 02. 11. 20:46
Előzmény: #1060  Törölt felhasználó
#1063
Igy legalabb az is kiderult, hogy Deak Ur is ott ul a sarki "kisbudosben" csendesen, a sarokban meghuzodva. Meg megrendelesert sem kell mennie, mert a ZIca (O a csapos) egyutterzo es kiviszi a neki.
Eszrevetlenseg eben igy csak neha-neha kell neki hozzaszolnia 1-1 erosebb beszolas utan!
desszert 2004. 02. 11. 21:01
Előzmény: #1063  desszert
#1064
Aze' ennyi hir utan (ha nem is jo) lassan-lassan csak beindulnak a rozsdas fogaskerekek (bizakodik mindenki a rengeteg megrendeles hallatan ) es a szakik is a muszak vegen halvany mosollyal az arcukon torlik le az olajos izzadsagot az arcukrol es remenykedve a szebb jovokepben befordulnak "egy" froccsre a "kisbudibe"!
Meg adnak egy evet a cegnek es ha nem teljesit akkor elhagyjak egy nagyobb remenysegu, biztosabb megelhetest nyujto masikert! Azutan pedig, barmit is csinalnak a fomuftik a cegnel a ceg mukodeskeptelen lesz, felvasarlasra kerulhet es szetszaggatva, darabokban adjak el barkinek aki hajlando legalabb egy kilo kenyeret meg 10 dkg vajat adni erte!
Aze' egy ev hosszu ido es 2005.02.11-ig van meg egy par nap hatra!:)
prfecó 2004. 02. 12. 09:36
#1065
Elnézést, de tegnap a cégemnél dolgozni kellett.Az eredmény itt is gyengébb lett- bőven nyereséges , de csökkent a piaci hányad - de még igy is sokkal jobb , mint a részbeni tulajdonomban lévő Rábában.Kis befektetőként a Picknél megértem egy cégátvételt, a Rába vezetői helyett nagyon összeszedném magam.Icát és Katikát üdvözlöm.
Törölt felhasználó 2004. 02. 12. 10:33
Előzmény: #1065  prfecó
#1066
Megtudja valaki mondani, hogy menyi az egy főre levetítet veszteség a Rábánál?:)))
Talán aprólékosnak tűnök ha megkérdem Deák urat a veszteség 1 az az egy ledolgozott órára mennyi.
A kérdés a dolgozói létszám ismeretlensége miatt van.
Béla megköszönné az információt, hisz a jövőben képződő veszteségek számításához ez elengedhetetlen számára.
Számításána k indítéka a veszteség csökkentésének érdekében történő optimális létszám meghatározása.
Köszö nettel p.lama
prfecó 2004. 02. 12. 12:52
#1067
A dolgozói létszámot megbontva - produktiv + irodai - tartalmazni kell a közgyülésen előterjesztett anyagnak.Gyorsabb info. közvetlenül a kisbüdösben figyelő Rt. dolgozók tudnak adni.Ica és Katika ,mint helyi megfigyelők biztos ismerik a számokat.
brand 2004. 02. 12. 13:28
Előzmény: #1067  prfecó
#1068
Én megmondtam, hogy a Rába még nagyon beteg, de már megint csak károgok, igaz Láma? :)
üdv,
brand
Törölt felhasználó 2004. 02. 12. 13:47
Előzmény: #1068  brand
#1069
Valóban megmondtad.
De azt hiszem a műtét befejeződött és a beteg megmaradt.
p.lama
brand 2004. 02. 13. 08:18
Előzmény: #1069  Törölt felhasználó
#1070
Hát én nem is tudom... mindenesetre ha igaz, akkor hosszú lábadozási idővel számoljatok.
Nekem azért kellemes volt ez az utolsó negyedév, végül is a sielésrevalót meg lehetett keresni a papíron :)
Üdv,
brand
Törölt felhasználó 2004. 02. 13. 08:46
Előzmény: #1070  brand
#1071
Ezen az áron rövidesen meg fog jelenni a vevő!!
Én a Vallisra tippelek.
Nem kimondottan bőkezű vevő, de vevő és az önkormányzat és többi 10% os nem adja olcsón..
De a lényeg az hogy Béla sem ))))))
p.lama
prfecó 2004. 02. 13. 09:34
#1072
Hiányoltam a kisbüdösben megszokott magasszintü filozófálást ami egyben elemzői vélemény.Ugy tünik lecsengett a gyorsjelentés, már csak az esetleges felvásárlás okozhat(na) mélyenszántó gondolatokat.Pénzt keresni ugyis csak máshol lehet,sielésre való csak fapadosra jut a Rábánál.
Törölt felhasználó 2004. 02. 13. 11:41
Előzmény: #1072  prfecó
#1073
Vannak magvas gondolatok))))
de mint Deák úr is nyilatkozta tőzsdei céggel kapcs. nem illek……..
No mármost függőben lévő ügyletek esetén sem illik.
Ez örök törvény.
A jelentéssel kapcsolatban érdemes azért komolyabban bele mélyedni.
Kati és egyes remegő kezűek megnyilvánulásai nem szakembert és felületes egyént tükröznek.
Ha nem kívánják ellopni valakik ezt a céget, akkor ez az idei év nyertese lesz.
A magvas és filozofikus gondolatok alapja a jelentés tüzetes átvizsgálása és értékelése.
Per pill korcsmai körben ez most történik.
Béla, Ica (ö a csapos) és Elek (a sarki hajléktalan ki egyben koldus ennél fogva pénzügyi zseni), segédletével most folyik.
Addig is minősítésünk: vétel (750-ig)
p.lama
ui.:
Úgy halottam a Rábánál intenzív nyelvképzés folyik.
Javaslom a Tibeti nyelvjárás képzését az USA megrendelőkkel szembeni nyelvjárással!!
prfecó 2004. 02. 13. 14:31
#1074
Szerencsére délutánra megjött az elemzés.Elek Urat ismerem, pénzügyi zseni - egyébként befektető, cégtulajdonos - mindig amikor elhagyja a céget utána a kasszában nem találnak semmit.Elek meg profi befektetőként éli tovább világát.Már a Rába környékén is konvertálódik.Ajaj.. .
Gond nincs,eredmény sincs.... majd jön a Pick, a Wallis , a Fotex ,,,lesz nemulass. A kisbefektetők meg !?
Törölt felhasználó 2004. 02. 13. 14:43
Előzmény: #1074  prfecó
#1075
vallis, mint vevő, azért ennél rosszabb forgatókönyv nem is lehetne...
márpedig eddig ők vannak az előszobában csak...
Törölt felhasználó 2004. 02. 16. 13:26
Előzmény: #1075  Törölt felhasználó
#1076
Az RSI kezd jó lenni.
Jöhet a vevö:))))
p.lama
prfecó 2004. 02. 16. 13:46
#1077
A szokásos esszé hiányában megemlitett RSI Mo-n nem tőzsdei cég.Kiváló eredményének hozadékát kiviszi az országból, kivétel ha pl. ezt az ominózus céget venné meg.A rövid megnyilatkozásnak ez értelmezésére még nem hallottam Elek Urtól sem infót.Az árfolyam a békasegge alatt.
Törölt felhasználó 2004. 02. 16. 13:54
Előzmény: #1077  prfecó
#1078
Azt mondja tegnap este Ica (Ö a csapos)
Rába szerződések túlsúlyba került az EURO.
Hogy van e ennek jelentősége, nem tudja, de kell valami téma……….
p.lama
Tibe ti:
Mindegy ki veszi.
Az a fontos fizet-e érte?
Ui.: Béka?!!
Kérem ez már bányászbéka !!!!
Törölt felhasználó 2004. 02. 16. 13:59
Előzmény: #1078  Törölt felhasználó
#1079
RSI?
No jól van, értekezzünk erről.
Ez kérem Béla olvasata szerint, egy mutató.
Meg mutatja 5-20 napos időszakban a vevők és eladók izgalmi állapotát.
R= Rozzant
S= Spekik
I= Indikátora
p.lama
prfecó 2004. 02. 16. 14:25
#1080
Elek Ur 33 nagyfröccse után titokzatos módon a kómába esése előtt azt rebegte RSI fontos, most itt is lehet ugyanazt, mint aK@H...
Elek ágrólszkadt, egy forintja sincs mégis Bécsbe jár a Kulcsárnak csak Ő viheti az Evian vizet...
Hol a Rába(bányászbéka) segge???
Törölt felhasználó 2004. 02. 16. 14:32
Előzmény: #1080  prfecó
#1081
Adja még lejjebb is a Rába.
De érdemes szárazon tartani a puskaport.
p.lama
Az anyát!!!!!!!
De jól sikerült ez a beírás ))
Adja még………
Puskapor
prfecó 2004. 02. 16. 14:54
#1082
A ami napi day-trade eredrménye nulla.Elek+Ica ( ő a csapos ) ,Katika(prosti), Béla (a szakember) össze kell ültetni, hogy az ilyen izgő-mozgó cxhattelő tanuljon Tölük. A Fibi-vonal után tudományosan határozzuk meg a RSI faktort. 33 nagyfröccs elég vagy 10 Arany Ászok egyenértékü ( Brau tiltott)
Az elemzéseket jó pénzért áruljuk majd Győrben, ill a kisbüdösben rejtözők részére.
Törölt felhasználó 2004. 02. 16. 15:13
Előzmény: #1082  prfecó
#1083
Valuta.
Kezdik leminősíteni a froncsit.
USD középtávon erősödni fog.
Vallis sportsikerek ér el (http://www.napi.hu/ default.asp?cCenter= article.asp&nID=189536)……… hm mi lesz ebből? :))))
p.lama
Megjegy zem
kisbüdösben nem rejtőzködnek.
Állnak ülnek az álnokülnökök.
prfecó 2004. 02. 16. 16:06
#1084
Elek a csalhatatlan szimatu vak koldus (egyben pénzügyi zseni) még nem nyilatkozott.
Egyébk ént jelzem a phyl. hihetetlenül nehéz gazdasági környezetben nyereséget termel.A dollár márcsak erősödhet...(gondolo m fedezeti ügyletet kötve ebből sem lesz eredmény), a MH tenderről kiderül levajazott...Mi kell még???
Törölt felhasználó 2004. 02. 16. 17:30
Előzmény: #1084  prfecó
#1085
Ez mind fikció.((
Pozíciónak megfelelően véleményezünk.(((
Re alitás:
Rába kint a gödörből.
Mint hadiipari cég előbb utóbb felfedezik a befektetők.
Mivel azt suttogják kivásárlás esetén irány +2000.
A következő szerződés NATO.
Kezd túladott lenni a papír.
Döntött Béla.
Következő eredményig felhalmozás.
p.lama
matgab 2004. 02. 16. 18:29
Előzmény: #1085  Törölt felhasználó
#1086
Minek kellene a NATO-nak Rába teherautó, ha még a magyar kormány is ilyen nehéz vajúdás után szüli meg a döntését?? Tegyük fel, hogy a többi kormány is ennyire "idegenszívű"? Akkor viszont sok lé kellene a zsírozáshoz, mert anélkül nem megy még akkor sem?
matgab
Amúgy hajrá Rába!
Törölt felhasználó 2004. 02. 16. 19:13
Előzmény: #1085  Törölt felhasználó
#1087
A Rába vezetői több hete a NATO-val tárgyalnak több ezer honvédségi kocsik idei és jövő évi szállitásáról!
prfecó 2004. 02. 17. 09:43
#1088
Elek pénzügyi befektető szaktanácsadására lennék kiváncsi.NATO körökben ugyanaz a fajta vaj+kenyerezés divik és ha igen az is 3-4 évet vesz-e igénybe.Uj kormány uj vajazás?800 alá mikor megy ? Katika szaktanácsadását a felsővezetés igénybeveszi és ha igen áfás számla alapján visszaigényli, mint szaktanácsadást vagy szolgáltatást?
Törölt felhasználó 2004. 02. 17. 12:15
Előzmény: #1088  prfecó
#1089
Hm
Konzultáltam Bélával)))
Igazatok van, egy esetleges NATO tárgyalás nem oszt, nem szoroz.
Sőt negatív hír is lehet.
Tehát dobjunk be egy másik témát))
Talán a jelenlegi vesztésre álló fedezeti ügylet pozitív fogadtatást vált ki))
p.lama
prfecó 2004. 02. 17. 12:21
#1090
Az a szerencse a Rába esetében , hogy az APV nem trükközik a részvények eladásával olyan módon, mint a MOL esetén.Micsoda pánik törne ki ezen a nem tul likvid papir árfolyamán egy (fel)vásárlási hirre, aminek a tulajdonosát titkolnák.Magyar,oro sz,ukrán avagy más nemzetiségü.Béla mit tudsz.....?Elek berugott,csak azt ismétli hukk...
Törölt felhasználó 2004. 02. 17. 14:50
Előzmény: #1089  Törölt felhasználó
#1091
Éppen ülök itt a kis büdösben és Icának a csaposnak midenki Rába részvénnyel fizet! Hozzatok többet kiabál! Vajon mit jelent ez?
prfecó 2004. 02. 17. 15:02
#1092
A kisbüdösben ülök melletem Elek 33 fröccsöt kikért már,ezt dünnyögi Ica akár Baumag kötvényt is elfogadhatsz.
Nem hiszek neki , hivatásos pénzügyi méregkeverő .Kárpótlási jegyekből vette meg a kisbüdöst.
De de de azért valamit csak jelenthet...
Törölt felhasználó 2004. 02. 17. 16:31
Előzmény: #1092  prfecó
#1093
Azért ez az Elek közben vásárolgatja is )))
Fröccsre kell neki vagy esetleg meghibbant?
P.lama
prfecó 2004. 02. 18. 09:33
#1094
Rendkivül... óvatosan...,hátha mint nevesitett vevő megforditaná a piacot
Törölt felhasználó 2004. 02. 18. 13:07
Előzmény: #1094  prfecó
#1095
A kis büdösben már mindenki RÁBA részvénnyel fizet, sőt a legmerészebbek már 1000 Ft-ot is jósolnak a Q1-re.
Törölt felhasználó 2004. 02. 18. 23:18
Előzmény: #1095  Törölt felhasználó
#1096
Béla és az izületi bántalmai.
Béla ki jobbnapokat is megélt már (a kerület szépfiújaként) ideges és feszült.
Felfokozott nemi és idegi állapotát minden erőfeszítése ellenére sem tudja csillapítani.
Az elfogyasztott kocsideréknyi ital sem csillapította agya lázas dolgozását.
Agyában a gondolatok a mátrix telefonkábelen közlekedő Rozsa Sándorait meghazudtoló gyorsasággal cikáztak.
A sör mellé elfogyasztott „gyorsító tömények” (korcsmai zsargonnal élve turbók) általában egy komolyabb mennyiség után lefojtották Béla fejében a szelepeket.
De most, minden erőlködés ellenére sem érték el gyógyító, részegítő hatásuk.
Béla közsajnálatnak lett tárgya.
Veszélybe került korcsmai népszerűsége.
Egyes vendégek stabilizált állapotnak vélték, legalább is, a súlyosabb baj kezdetét jósolták.
Azt suttogták a vendégek és a közeli aluljáró stricijei, hogy Béla nem képes többé leittasodni.
Csend és mély gyász lett úrrá a környék sikátoraiban.
Némely ek szerint az ódon épületek vakolata is elvált és zúzmaraként hullott a galamb és kutyaürüléktől tarkított járdára.
Lujza szerint, ki esténként kutyáját sétáltatta (zsemle sárga eb. Tükrözvén gazdája anyagi szemléletét miszerint irigy, mint a sárga kutya….) ez nem igaz.
A vakolatmállás oka, tudományosan magyarázható.
Lujza, ki jelenleg is egy építkezésen, akadémia szinten alítja elő a vakolatnak használt kémiai elegyet (maltert), úgy véleményezi ezen eróziós folyamatot, hogy az elöregedés és fokozódó savas eső a ludas.
Szerinte, Béla sem és a kutyája sem okozója a kerület el sivatagosodásának.
A z 50 és afelett lévő IQ val rendelkező környékbeliek szerint, ennek lehet igazságtartalma.
Hisz Lujzika rövidesen ünnepli karrierje 5 évfordulóját az építőiparban és fejlődőképessége határtalan.
Közel félévtizedes ténykedése alatt karrierje gyorsan száguldott, könnyedén vette a szakmai ranglétra akadályait.
A korsós lány, pár év alatt a mesterek sör és rum ellátásáért felelős posztból a gépkezelői szintre tornázta magát.
Ebben sokat segített neveltetése.
Felvilá gosult szülei már csecsemőként beléverték (rossznyelvek szerint szószerit), hogy az élet és az erő, nem utolsó sorban az egészség, az a tej és torna.
Így Lujzika jelenleg a keverőgép kormányát kezeli és a kémiai tudományok mestereként, ö határozza meg a mész, homok és sóder (kavics) keverési arányát.
Munkája közben (alkalmanként kutya sétáltatáskor is) fontosságát és hivatásnak élését jelezve, nyakában egy használt pirosra mázolt megkopott laptopot hord
Monitorjára önerőből magas színvonalú üvegfestési technikával saját kezűleg pingált kék medvebocsokkal.
Női mivoltát hangsúlyozni kívánva, füleiben az övére akasztott walkman és rádió telefontokból sárga zsinórra fűzött fülhallgató fityeg.
Tehát vélhetően igaza van és a környék építészetének remekein megindult vakolat hullásának, nem Béla az oka.
Valószínűbb Lujza azon állítása, miszerint Béla korságának, miszerint minden erőlködés ellenére sem bír lerészegedni, a tőzsde és egészségi állapota a kiváltója.
Előidézőj e lumbágója és köszvénye.
(És nem utolsó sorban szeretett részvénye a Rába. A befutóra megtett tőzsdei versenyzője.)
A nagy vevő és eladó, mert ugye ez együtt jár (az egyik a balek a másik a profi) megjelenésének terjengő híre és az árfolyam egyre közelgő kitörésének (le vagy fel) ideje okozza Béla idegállapotának kilengését.
Béla a felismeréstől, és fentiek technikai igazolásától, miként kedvenc részvényének papírra rajzolt ára egy szűkülő háromszögbe torkollik és szemeivel az RSI re nézet, sűrű és hangos csuklásba kezdett.
A csuklástól és közelgő változástól gerinctájékon becsípődött egy ideg (állítólag van néki mindkettő)
Az időváltozástól, pedig izületei begyulladtak.
Állapo ta miatt, tartása harangozókat életre keltő pózba kényszeríttette.
Job b kezével görcsösen markolászta derekát vesetájon, míg balkezével azonos oldalon lévő térdét gyógyította kézrátétellel, miközben Icától (Ö a csapos) cumis üvegben rendelte napi italát.
p.lama
Az örömteli nap tiszteletére ma egy dakotamondás:
Hajrá Rába !!
Hajrá MO!!
Ne kispályázatok!!
elgreco55 2004. 02. 19. 06:16
Előzmény: #1096  Törölt felhasználó
#1097
Szia Láma !Béla is tudja,hogy májusig, átlépi a 2000-ret ?elgreco
Törölt felhasználó 2004. 02. 19. 08:15
Előzmény: #1097  elgreco55
#1098
erre a hírre Béla beígért mindenkinek 1 hónapra ingyen söröket!
Törölt felhasználó 2004. 02. 19. 08:50
Előzmény: #1098  Törölt felhasználó
#1099
Már korán reggel nagy a mozgás a kis büdösben, mindenki arról suttog, hogy valami nagyobb dolog van készülőben. A reggeli tippmixben az eladók visszavonulót fujtak! de vajon miért, vagy esetleg még nem ébredtek fel?
prfecó 2004. 02. 19. 09:45
#1100
Ez az ami hiányzott. Béla esszéje, ami megvilágositott engem, de ami lényegesebb Eleket is a pénzügyi zsenit.Valószinüleg ugyanolyan(azon) kisbüdösben töltik életüket, mégis alapvetően más a Rába koncepciójuk.Elek a zseni(egyébként vak koldus) mindenét feltette a Rábára Ő a vásárlói oldal guruja.Őt tömegesen követik ? , de a kocsmában 33 fröccsre biztosan.Hány éves a kapitány és a Rába mennyit ér , ez a kérdés.

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek