Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 03. 09:51

Quaestor részvényesek, nem a kötvényesek !!!  

Összefoglalná valaki az eddigi tudnivalókat?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
csendben 2015. 05. 29. 12:01
Előzmény: #1438  nemoland
#1440
"sorry de ez m.rhaság... " ,hogy stílusos legyek!

"az összesített értékekről már március 10.-én lehetett volna akár valamit mondani... " : semmit nem lehetett volna mondani,ami konkrétum!

"Tuzson, Rogán, MNB alelnök:
"A részvények a tudomásom szerint megvannak" " : a "tudomásom szerint" legfeljebb annyi,hogy ha tévedett,akkor van mivel takarózni!

Neked is utoljára:

3 adathalmaz elemeit kell összehasonlítani!:
1, a Q. nyilvántartása
2, a befektetők saját nyilvántartása
3, KELER

Végrehajtás!:

1, A felszámoló egyenlegközlőt küldött a befektetőknek (csak mellesleg mondom,hogy többszöri reklamáció után sem kaptam még EGYENLEG KÖZLŐ!)

2, a HATÁRIDŐBEN visszaküldött egyenlegközlők adatait kell összehasonlítani a Q. adataival (ez van most folyamatban!)

3, ha az első két adathalmaz OK,akkor lehet megkeresni,hogy a KELER-nél mi van meg belőle!

Ha mind a 3 OK,vagy sikerül kideríteni,hogy melyik adathalmaz melyik eleme nem stimmel,majd akkor lehet kérvényezni a bűnügyi zárlat feloldását...

Addig felesleges idegeskedni!
nemoland 2015. 05. 29. 11:51
Előzmény: #1431  mahatma2
#1439
az osztalékról elvileg lehetett nyilatkozni a KELER-nél is...csak kérdés, hogy ők megkapták-e az adatokat a biztostól/rendőrségtől...
nemoland 2015. 05. 29. 11:50
Előzmény: #1430  csendben
#1438
sorry de ez m.rhaság...

az összesített értékekről már március 10.-én lehetett volna akár valamit mondani...

...sőt mondták is...

Tuzson, Rogán, MNB alelnök:
"A részvények a tudomásom szerint megvannak"

TEHÁT az összesítzett adatokról ők tudtak...nos akkor ezt a nyilatkozatot az összesített ügyfél vagyonról a felügyeleti/felszámoló cég miért nem tudta eddig megtenni... ?!?! ez 1 hétbe se kerülne...de lassan 3 hónapja semmi...

EZ táplálja az egyre erősödő gyanút, hogy el akarják venni a mi megvan...
nemoland 2015. 05. 29. 11:46
Előzmény: törölt hozzászólás
#1437
EZÉRT probléma a kommunikáció és az értesítés hiánya...mert 'jogvesztő' a határidő...

a nyilvántartásba vétel visszaigazolása nélkül pedig nem lehetsz biztos benne, hogy nem 'nyúlják-e le' a kártérítési alapba a meglévő tulajdonodat... és küldenek a BEVA-hoz, miközben a részvényeid 'elvileg' megvannak mind....

...de a hitelezői igények benyújtása után valahogy majd 'véletlenül' 'megmarad' pár...miközben néhányan közülünk meg nem kapják meg és mehetnek a BEVA-hoz -10-20-30%-on kártérítést kérni...

EZÉRT probléma, hogy nem nyilatkoznak...mert majd mondhatják azt, hogy 'kevesebb hitelezői igény érkezett,mind amennyi részvény/érték megvan...miközben aki nem kapott visszajelzést/visszaigazolást meg rágja a körmét és tehetetlen...

lassan eljut oda a helyzet, hogy az ilyen régóta (március 10) 'nem nyilatkozás' egyben gyanút is kelt...
Törölt felhasználó 2015. 05. 29. 11:21
Törölt hozzászólás
#1436
Törölt felhasználó 2015. 05. 29. 11:14
Előzmény: #1433  Törölt felhasználó
#1435
Azt tudjuk már, hogy hova kell transzferálni a részvényeket (OTP?),ha megvannak? Nem akarom elhinni, hogy mindenkinek a kénye-kedve, izlése szerint fogják a számlákra tenni. Vagy igen?
BudFox
BudFox 2015. 05. 29. 11:11
Előzmény: #1429  Törölt felhasználó
#1434
Próbálunk mindent megtenni amit lehet.

Csak szólalna már meg valaki..akár KEler, akár a volt felügyeleti biztos, akár az MNB, stb..

No, majd most...a Jobbik felkarolja kicsit az ügyet :-)
Törölt felhasználó 2015. 05. 29. 11:10
Előzmény: #1429  Törölt felhasználó
#1433
Erre megy a játék.
Törölt felhasználó 2015. 05. 29. 11:09
Előzmény: #1430  csendben
#1432
Nemhogy beszélni, de még az e-mail-t sem fogadják. Ilyen társaságot én még nem láttam.
mahatma2 2015. 05. 29. 10:11
#1431
Nem talaljatok erdekesnek, hogy epp most vadasztak le a webroker feluletet. Azt hiszem jun 3-atol van az osztalek kifizetese a mol eseten. Ha meg vannak a reszvenyek (mol) ugy a korabbi felulet alkalmas lehetett volna arra, hogy ott feltuntessek a kifizetett osztalkekot, mely egyben valasz is, hogy egy homogen rv csoport meg van, vagy eppen hianyzik belole, igy viszont nem csupan az a kerdes marad nyitva, hogy mi van a rv-kel, hanem uj kerdeskent felmerul mi van az osztalekkal?
csendben 2015. 05. 29. 09:39
Előzmény: #1426  BudFox
#1430
Szia!

Már többször leírta,most utoljára:

Ameddig az összes betétes, valamennyi számlája be nem érkezik -legkésőbb: a határidőig)-,addig nem tudnak biztosat mondani!

Csak mellesleg: még mindig nem kaptam egyenleg közlőt!

Azt nem tudom,hogy csináltátok,de én még 1x sem tudtam a felszámolóval beszélni...
Törölt felhasználó 2015. 05. 29. 09:36
Előzmény: #1426  BudFox
#1429
köszönjük budfox ! ha a jobbik meggyorsítja a tulajdonunkhoz való hozzáférésünket a szavazótáboruk is gyarapodni fog !
Törölt felhasználó 2015. 05. 29. 08:58
Törölt hozzászólás
#1428
Tuta
Tuta 2015. 05. 29. 08:10
Előzmény: #1423  BudFox
#1427
GRATULA!!!!
köszi minden részvényes nevében!!!
Remélem el is olvassák és reagálnak valamit.
Ha jön vissza valami levél, légyszi másold be!
KÖSZI!!
BudFox
BudFox 2015. 05. 29. 07:56
Előzmény: törölt hozzászólás
#1426
...ez kimaradt....mindenre én sem tudtam gondolni hirtelen...igy is eltartott egy darabig mire minden összeszedtem..

de írjatok levelet nekem a címemre ti is és továbbítom.

a legfontosabb hogy szólaljon már meg valaki a felszámolótól hogy megvannak hiánytalanul a részvények - amit tudnak elvileg, mert már gondolom 5 -ször leellenőrizték.
ha megvannak, a többit már "féllábon" kibírjuk.
Törölt felhasználó 2015. 05. 29. 06:18
Törölt hozzászólás
#1425
Törölt felhasználó 2015. 05. 28. 20:57
Törölt hozzászólás
#1424
BudFox
BudFox 2015. 05. 28. 20:36
Előzmény: #1397  nemoland
#1423
Sziasztok, elküldtem a levelet a Jobbik -nak.
bemásolom ide is...

---------------------------

Üdvözlöm Tisztelt Fodor Roland Úr !

Vona Gábor személyes beszélgetésére,
és Vollner János telefonbeszélgetésére hivatkozva küldöm Önnek ezt a levelet.

A Quaestor botránnyal kapcsolatos furcsaságokra szeretnénk felhívni a Jobbik képviselőit és

jogászait :

A Quaestor Zrt. nél mintegy 4000 értékpapírszámla létezett amin részvényeket is lehetett

tartani.
Ezeket a számlákat a botrány kirobbanásának reggelén zárolták.
Azóta a számlákon tartott részvényekhez nem lehet hozzáférni.

Akiknek főleg részvényei voltak a számláikon a Portfolio.hu gazdasági portál-on cserélnek

gondolatokat, mint a legnagyobb hazai tőzsde fórum.

Mindenki szeretne végre a jogos tulajdonához hozzájutni, hiszen egy részvény birtoklása az

tulajdonjog is egyben az adott cégben, így ez egy erősebb tulajdonjog mint egy betét, vagy

egy kötvény.

Az alábbi furcsaságokat gyűjtöttük össze a Quaestor botránnyal kapcsolatban :

- Sem a felügyeleti biztos, sem a felszámoló biztos nem kommunikál a részvényesekkel.

Ezalatt a majdnem 4 hónap alatt mindössze 3 fél mondat vonatkozott mindössze ami a médiában

hangzott el :
Tuzson Bence államtitkár Úr, Fidesz frakció szóvivője riporteri kérdésre nyilatkozta hogy

legjobb tudomása szerint a részvények megvannak és azokat a felszámoló ki fogja adni.

Egy másik interjúban Windisch László jegybank alelnök nyilaktozta szintén hogy a részvények

megvannak, és kiadásra fognak majd kerülni.

Minden részvényes azon értetlenkedik hogyha a részvények rendelkezésre állnak akkor azokat

a felszámoló miért nem adja ki jogos tulajdonosaiknak, hiszen a részvények az

ügyfélvagyonhoz tartoznak, azaz nem tartoznak bele a felszámolási eljárás során a

cégvagyonba.

Mai modern számítógépes világunkban egy gombnyomásra el lehet különíteni a számlákon a

készpénzeket, részvényeket - a valóditól és a nem létezőtől.
A portfolio fórumon feltűnt egy pillanatra egy - állítólag Buda Cash rendszergazda - aki

megerősítette hogy a brókercégeknél napra kész volt a nyilvántartás mindig - hiszen így

tudtak hatékonyan csalni az emberek pénzével - tehát könnyedén megállapítható lenne hogy a

részvények rendelkezésre állnak -e vagy sem ?

Magyar Nemzeti Bankot és a felszámolót már sokan próbáltuk felhívni, ha fel is veszik a

telefont mindenre kitérő, ködösítő válaszokat adnak : " Még tart a nyomozás és nem

nyilatkozhatnak"
" A Nemzeti nyomozó iroda zár alá vette a Quaestor értékpapír Zrt. vagyonát igy a zár

feloldásáig azokhoz nem lehet hozzáférni" stb...stb...

Mi részvényesek elhisszük hogy a felszámoló alkalmazottaknak a PSFN Kft -nél nagyon sok a

dolguk, és hogy sokáig tart mégis az ügyfélszámlák egyenkénti beazonosítása, egyeztetése.

Mi részvényesek mindössze egy minimális kommunkikációt várunk el a PSFN Kft-től hogy a

részvények a helyükön vannak, megvannak, csak türelmet kérünk mindenkitől amíg az

összesítés tart.

Ha ezen kommunikáció létrejöttében a Jobbik szerepet vállalna és az esetleges

furcsaságoknak a jogi osztályuk utána nézne annak szerintem minden részvényes és érintet

örülne.

Köszönettel, X....Y.....

--------------------------------------------------

Egy további fórumtársunk is megfogalmazta saját észrevételeit, amit ide bemásoltam :

- Miért van szükség ennyi egyeztetésre ? Körülbelül a harmadik negyediknél tartunk és még

mindig nem tudunk semmit. Nincs felénk kommunikácio. Nem tudunk panasszal élni sehol senki

nem foglalkozik erdemben a dolgokkal csak huzzák az időt.

Miért? mi lesz az osztalékkal? Hol a készpénz és a részvény ?
sehol semmi határidő.
Miért állitotta le a felügyelő biztos az egyeztetéseket ami kb már 70-80 százalékosan kész

volt?
Most kezdi megint csak most a felszámoló az egyeztetéseket.

Még csőd sem volt, Tarsoly Csaba vígan lavírozott, pakolgatta a vagyonát pénzét, miközben

az ügyfélvagyon ugye aminek elvileg semmi köze a Quaestor vagyonhoz már az ügy kirobbanása

napján reggel zárolva lett.

Milyen mozgások voltak esetleg a Questornál nyilvántartott részvényeknél az azóta eltelt

időszakban ?

Keler hozzáállása a dolgokhoz ? jogszerüen jártak járnak-e el mindenben ?
A Keler emberei a botrány kirobbanásakor paksamétákkal felszerelkezve már a központban

voltak kb 2 napig. Tehát az ellenőrzések már akkor szerintem megvoltak. A számitógépek

világában élünk ugyanis nem az őskorban, ezt az Egri Quaestorvolt vezetője saját szemével

látta és rá is kérdezett kik ezek az urak az egyik irodában? ....Mondták neki a Keler

emberei . Tehát azóta megy az elhallgatás és az időhuzás ilyen meg olyan egyeztetésekre

hivatkozva.
Sok sikert mindannyiunknak és köszönünk minden segitséget.

Üdvözlettel X....Y.... - portfolio név : jesoli

-----------------------------------------------------

Előre is köszönjük a segítségüket minden részvényes nevében,

Köszönettel, X...Y....
Törölt felhasználó 2015. 05. 28. 18:33
Törölt hozzászólás
#1422
Törölt felhasználó 2015. 05. 28. 18:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#1421
Most már a Webbrókerre sem lehet belépni.

Topik gazda

Keszthely
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek