Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 03. 09:51

Quaestor részvényesek, nem a kötvényesek !!!  

Összefoglalná valaki az eddigi tudnivalókat?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
nini55 2015. 05. 06. 13:53
Törölt hozzászólás
#60
Törölt felhasználó 2015. 05. 06. 13:53
Előzmény: #58  Törölt felhasználó
#59
Közben rákerestem...

216. § (1) Az Alap kártalanítási kötelezettsége abban az esetben következik be, ha a bíróság az Alap tagjának a felszámolását rendeli el.

(2) Ha az Alap tagjával szemben felszámolási eljárást kezdeményeztek, erről köteles haladéktalanul értesíteni az Alapot. Az Alap tagja a kártalanítási igény elbírálásához szükséges adatot az Alap által meghatározott formában és módon haladéktalanul előállítja, majd az Alap rendelkezésére bocsátja. Az Alap jogosult az érintett tagjánál minden olyan adathoz személyesen is hozzáférni, amely a kártalanítási kötelezettségének felméréséhez szükséges.

(3)528 Az Alap a felszámolást elrendelő végzés közzétételét követő tizenöt napon belül a Felügyelet által üzemeltetett honlapon és a saját honlapján közleményben tájékoztatja a befektetőket a kártalanítási igényérvényesítés lehetőségéről. Az Alap közzéteszi az igényérvényesítés első napját, az igényérvényesítés módját, továbbá a kifizetést végző szervezet nevét. Az igényérvényesítés első napja nem lehet később, mint a felszámolást elrendelő végzés közzétételét követő harmincadik nap.
Törölt felhasználó 2015. 05. 06. 13:50
Előzmény: #57  mahatma2
#58
Sziasztok!

Én is postára adtam a hitelezői igényt. www.psfn.hu-n fent van az űrlap (link lent). Mellékeltem szerződés másolatot, fedezeti igazolás másolatot, a felügyeleti biztostól kapott egyenleg közlőt és a kitöltött űrlapot. Ajánlottan, tértivevénnyel adtam fel.

Mellesleg szerintem is tisztán időhúzásról van szó, de a felszámolási eljárás már csak ilyen.

Azt nem tudja valaki, hogy a BEVA-nak az engedély visszavonásától számítva meddig kell a kártalanítást elindítania? Van erre törvényi határidő?

link
mahatma2 2015. 05. 06. 11:31
Előzmény: törölt hozzászólás
#57
itelezői igény

Javasoljuk, hogy a Quaestor Értékpapírkereskedelmi és Befektetési Zrt. "f.a.”-val szemben fennálló hitelezői igényüket mindkét fenti esetben valamennyi fennálló követelésükre - az egyenlegközlő levelekkel kapcsolatban meghatározott határidőtől függetlenül - jelentsék be legkésőbb 2015. június 1-ig kizárólag postai úton a Pénzügyi Stabilitási és Felszámoló Nonprofit Kft. címére: 1055 Budapest, Bajcsy-Zsilinszky út 78. Kérjük, hogy a borítékon feltétlenül tüntesse fel: „hitelezői igény”. A hitelezői igény bejelentése díjmentes. Az igény bejelentő lapot innen töltheti le.
Az igény bejelentéshez szükséges csatolni a számlaszerződést az értékpapír- és ügyfélszámla vezetéséről.

Amennyiben a hitelező a fenti határidőt elmulasztja, úgy a felszámolás közzétételétől számított 180 napon belül van további lehetősége követelésének bejelentésére. Ezen határidőn túl bejelentett hitelezői igények kielégítésére a felszámolás során akkor van lehetőség, ha a határidőn belül bejelentett tartozások kiegyenlítése után az adósi vagyonból van rá fedezet. A 180 napos bejelentési határidő elmulasztása jogvesztéssel jár, 180 napon túli igény befogadásra lehetőség nincs. Amennyiben 2015. április 22. előtt – azaz a felszámolás megindulása előtt - nyújtotta be a hitelezői igényét, a nyilvántartásba vételhez feltétlenül ismételt benyújtásra van szükség.
Törölt felhasználó 2015. 05. 06. 11:27
Törölt hozzászólás
#56
mahatma2 2015. 05. 06. 11:22
Előzmény: törölt hozzászólás
#55
Megjott az igazolas, hogy a tertivevenyes kuldemenyemet atvettek
Törölt felhasználó 2015. 05. 06. 11:19
Törölt hozzászólás
#54
Törölt felhasználó 2015. 05. 06. 11:13
Előzmény: #52  Tuta
#53
Olvastátok itt jobbra a 10,26-os hírt.
Tuta
Tuta 2015. 05. 06. 10:34
Előzmény: törölt hozzászólás
#52
Hát én megvárom az egyenlegközlőt, remélem kapok, és akkor elküldöm az igénybejelentőt is.
Törölt felhasználó 2015. 05. 06. 10:28
Törölt hozzászólás
#51
Tuta
Tuta 2015. 05. 06. 10:24
Előzmény: törölt hozzászólás
#50
Na én épp erre gondoltam, amikor azt írtam lesz itt keveredés bőven!
Minek ezt bonyolítani?
Olyan levél áradata lesz, hogy majd kapkodhatják a fejüket....
Legalább lesz mire fogniuk,hogy újabb hónapokig miért nem adják ki a papírokat,ha egyáltalán megvannak!
Tuta
Tuta 2015. 05. 06. 10:21
Előzmény: #46  nemoland
#49
Hol lehet letölteni a nyomtatványt?
Linkeld be légyszi
Törölt felhasználó 2015. 05. 06. 10:19
Törölt hozzászólás
#48
nemoland 2015. 05. 06. 10:16
Előzmény: #44  Tuta
#47
egy ajánlott tértivevényes levelet a posta 1-2 nap alatt átad, kérdés persze, hogy a tértivevényt ki 'meri' aláírni' és mikor érkezik vissza...

nemoland 2015. 05. 06. 10:14
Előzmény: törölt hozzászólás
#46
NEM kell megvárni az egyenlegközlőt.... MERT hitelezői igényt adsz be...

semmi köze az egyenlegközlő megkapásának a hitelezői igényedhez...

ilyen és ilyen papírok vannak nálad....(előző biztosét is csatolhatod)..és ennyi és ennyi az igényed...függetlenül attól, hogy megjön vagy nem jön az egyenlegközlő...

max. ha megjön akkor tudhatod, hogy bent is az látszik, mint amit beadtál...

...különben pl. mi van ha nem küldik május 18.-ig ?!..akkor adod be ? lekésve szinte mindenről ?
az egyenlegközlő megkapása NEM FELTÉTELE a hitelezői igény beadásának... ez elvileg ott is van a lapon a "az egyenlegközlő levél határidejeitől függetlenül' mondatban...
Törölt felhasználó 2015. 05. 06. 10:10
Törölt hozzászólás
#45
Tuta
Tuta 2015. 05. 06. 10:08
Előzmény: törölt hozzászólás
#44
Számomra akkor is furcsa az egész.
Ha nem reklamálunk akkor elfogadottnak tekintik azt írják, de azért mégis nyújtsuk be lejjebb meg azt.
Nekem ebből az jön le, hogy még mindig fogalmuk sincs dolgokról, és csak azidőt akarják húzni.
Gondolj bele hetek óta szórakoznak azzal hogy kimásolják a quaestor rendszeréből a részvényeket ,kp-t .. most akkor még várják a visszajelzést, több ezer levélről van szó, na azt aztán egyesével összevetni hogy egyezik-e az egyenlegközlőkkel, akkor az meddig fog tartani ..
Nagyon szomorú dolgok ezek, de talán az előbbi link amit beraktam segít rajtunk
Tuta
Tuta 2015. 05. 06. 10:03
Előzmény: törölt hozzászólás
#43
Törölt felhasználó 2015. 05. 06. 09:56
Törölt hozzászólás
#42
Tuta
Tuta 2015. 05. 06. 09:48
Előzmény: törölt hozzászólás
#41
Ha rendbe van az egyenlegközlő, akkor nem feltétlen kell beadni az igényt.8 napon belül kell reklamálni ha eltérés van.
De be is lehet adni az igényt!
Elég kusza itt minden.
Ha nincs eltérés akkor elfogadottnak tekintik, de azért be is adhatod,hogy még nagyobb legyen csak a kavarodás ..

Topik gazda

Keszthely
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek