Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 03. 09:51

Quaestor részvényesek, nem a kötvényesek !!!  

Összefoglalná valaki az eddigi tudnivalókat?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 02. 22. 20:12
Előzmény: #4258  szigma
#4261
Kedves Szigma!

Örülök, hogy valaki olyan is reagált az írásomra, aki ugyanúgy járt mint én. Nekem nem zárták le a certimet és így nagy veszteséget értem el. Senki nem tudott eddig segíteni, hogy mit lehetne tenni.

Ha a telefonszámodat megírnád a privát e-mail címemre, akkor visszahívnálak, hátha tudsz segíteni. e-mailem: szaniszlone@gmail.com

köszönöm
Törölt felhasználó 2017. 02. 22. 20:22
Előzmény: #4253  BudFox
#4262
Gratulálok a nyereségedhez, amit az alatt az idő alatt tettél zsebre,amíg nem rendelkezhettél a részvény felett.

Mélységesen sajnálom, hogy adóznod kell a jelentős nyereséged után, ez tényleg szomorú.

Amíg te itt sajnáltatod magad, addig elmondanám, hogy a fiam kb 3 milliót bukott amiatt, hogy a szemét maffiózó Questor brigád átvágott sok gyanútlan befektetőt.

Én szintén 3 milliót buktam amiatt, hogy nem engedték eladni a certimet.

Nem is értem, hogy miből gondolod, hogy nem kell figyelembe venni a nyereséget az adóalap megállapításnál.
BudFox
BudFox 2017. 02. 22. 20:28
Előzmény: #4262  Törölt felhasználó
#4263
Sajnálom hogy neked meg lett veszteséged Quaestor miatt :-((

átérzem teljes mértékben a dolgot...
viszont nekem is volt EQ trader -em...és ami ott volt nekem is kitudja hogy hol zárták az SP shortomat ? mert nem mondta senki...csak sejtem...de már nem is érdekel..
És engem is megpróbált a bróker erre a kötvényre rábeszélni...de szerencsére nem kötöttem/nem vettem kötvényt...túl átláthatatlan ez nekem - gondoltam magamban - ahogy magyarázta nekem hogy melyik soroztat..stb...hol veszem, hol váltom vissza stb... úgyhogy hagytam is a fenébe...

Tudod ez nem sajnáltatás amiért nem akarok adót fizetni a nyereség után..
Hanem ez úgy van hogy amit a törvény megenged azt ki is KELL használni a végletekig.
Erről a Tom Cruise -Gene Hackman beszélgetés jut eszembe mindig A CÉG c. filmből :
amikor a két ügyvéd beszélget :

- És meddig lehet elmenni ?
- A törvényesség végső határáig...

Ha a törvény ad lehetőséget hogy akárcsak 1 forintnyi adót ne kelljen befizetni, akkor azt is ki kell használni...mert a másik oldalon is az Állam könyörtelenül behajtja ami az övé.

Törölt felhasználó 2017. 02. 24. 18:03
Előzmény: #4263  BudFox
#4264
amit az állammal kapcsolatban írtál az

Q****ra így van,

Magyarország egy ilyen ország, sajnos :(
BudFox
BudFox 2017. 03. 28. 17:36
Előzmény: #4264  Törölt felhasználó
#4265
Adóbevalláshoz egy kis adalék :

Részletesen leírtam hogy hol és meddig keletkezett nyereségem mialatt zárolva voltam.
Odaadtam a könyvelőmnek - Ő eljuttatta a megyei NAV -hoz egy adóellenőrnek - most továbbították "megszakérteni" Budapestre, hogy akkor kell -e adózni azon nyereség után ami a zárolás alatt keletkezett ?

ha lesz fejlemény megírom...

hátha mégse kell adózni az egész nyereség - rész után....
Törölt felhasználó 2017. 03. 28. 17:56
Előzmény: #4265  BudFox
#4266
Kedves Budfox!

Megkérdezhetném, hogy melyik város okos NAV-os dolgozója nem tudta megmondani, hogy nyereség után adózni kell?

Ha nyereséged keletkezett  - és az realizálva lett, akár Te zártad a pozíciódat, akár más, akár magától futott ki -  az után be kell fizetni a nyereségadót!
Ha nem lett realizálva, (a pozíciódat nem zártad) akkor természetesen nem.

Ehhez nem kell NAV-osnak lenni!
-bubu-
-bubu- 2017. 03. 28. 18:08
Előzmény: #4265  BudFox
#4267
zárolás alatt csak akkor keletkezhetett ha lezárta valaki a pozit....

ha lezárta és keletkezett akkor adózni kell szerintem , persze Tállai András lehet mást mond Ő az ország legprofibb szakértője :o)))))
Törölt felhasználó 2017. 03. 28. 18:37
Előzmény: #4267  -bubu-
#4268
Elvileg zárolt számlán is zárták a pozidat ha kérted, csak újat nem nyitottak.
Ez alatt értettem, azt hogy "zártad". (a Te kérésedre történt a tranzakció).
Elvileg az is előfordulhat, hogy valamilyen okból a felszámoló zár egy pozíciót kérés nélkül is, ha okot lát rá, erre gondoltam a 2. esetben.
A "KIFUTÁS" pedig a határidős pozíciókra vonatkozik.

Azért arra nagyon kiváncsi lettem volna, hogy melyik település az, ahol se a könyvelő, se az adóhatósági alkalmazott nem tudja megmondani, hogy lezárt pozíció után adózni kell, ha nem TBSZ-es a számla! Gondolom nem megyeszékhelyről lehet szó....:):)

Mindkettőtől szabadulni kellene.....
gyula1971
gyula1971 2017. 03. 28. 18:48
Előzmény: #4266  Törölt felhasználó
#4269
Ez így van tökéletesen igaz,csak a zárt pozíciók után képződhet nyereség.
BudFox
BudFox 2017. 03. 28. 18:56
Előzmény: #4266  Törölt felhasználó
#4270
Természetesen megmondom hogy melyik "szakértő" nem tudott válaszolni eme kérdésre :
Szombathely - Megyei jogú város NAV hivatala :-))

Én arra  korábbi jogszabályra hivatkozom, amit itt lennt is belinkeltem 1 hónapja...
Tehát hogy ha olyan okból szűnt meg a számlád egy pénzintézetnél amit felszámoltak, az ott képződött nyereség után nem kéne adózni.
Természetesen utána átkerült a mostani számlámra..és nem is zártam egyből a részvény longot, hanem jó fél évvel utána...
De amíg zárolva volt, addig is képződött ugyebár haszon...és utána a zárolás már nem lett feloldva, hanem egyből át lett transzferálva onnan egy "segéd" cég által - Equilor ha jól emlékszem ?

mindegy...egy próbát megér azthiszem hogy megkérdezem.
És ha már ilyen sok pénzről van szó...azthiszem mindenképpen érdemes megkérdezni.
Könyvelőm mondta - javítsatok ki ha nem jó - de az SZJA -ra legalább 50 jogszabály vonatkozik...és hát a jogszabályok útvesztőjében bármilyen eset előfordulhat ugyebár...

És nemcsak nekem számítana, hanem ezzel nektek is jót akarok, akik hasonlóan részvény longban voltak a Queastornál.
szóval ezért is próbálok meg én is utánajárni ezen úton.
Törölt felhasználó 2017. 03. 28. 19:09
Előzmény: #4270  BudFox
#4271
Igazad van, ártani nem árt!

Azért köszi az utánajárásodért, ha esetleg kiderülne, hogy mégse kell az egész után adózni, az tényleg nem volna rossz...:):) !!!
BudFox
BudFox 2017. 03. 28. 19:15
Előzmény: #4271  Törölt felhasználó
#4272
Jah...jópár milliót megspórolnánk a Fórumosoknak :-))

Abból az árból már arra is telne hogy eljöjjetek hozzám egy krémesre :D
-bubu-
-bubu- 2017. 04. 04. 21:10
Előzmény: #4272  BudFox
#4273
Hazaengedték Tarsoly Csabát link
BudFox
BudFox 2017. 05. 17. 09:15
Előzmény: #4273  -bubu-
#4274
Na Quaestorosok figyelem ! : megjött a válasz a NAV -tól. Sajnos kell adót fizetni azután a részvények után is, amik zárolva voltak, és a zárolás alatt árfolyamnyereség képződött rajta... sajnos sejtettem hogy ez van, hogy kell SZJA -t fizetni azután is...de azért meg kellett próbálni.
csendben 2017. 05. 17. 09:18
Előzmény: #4274  BudFox
#4275
Ha veszteséged lett volna,az jobb lett volna? :-)
BudFox
BudFox 2017. 05. 17. 17:25
Előzmény: #4275  csendben
#4276
persze hogy nem... a könyvelőm igy magyarázta hogyha veszteségem lett volna, és azután valamilyen kártérítést kaptam volna, akkor azután nem kellett volna adózni... szerencsénkre nagyot emelkedtek közben a részvények, és nem tűnt el semmilyen részvény... na ennyi volt...akkor a quaestor téma lezárva örökre részemről.
Lajos50
Lajos50 2017. 11. 24. 19:51
Előzmény: #4276  BudFox
#4277
Quaestor részvénynek van még valami értéke?

Topik gazda

Keszthely
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek