Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 03. 09:51

Quaestor részvényesek, nem a kötvényesek !!!  

Összefoglalná valaki az eddigi tudnivalókat?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
jofani1 2016. 02. 24. 11:44
Előzmény: #3979  thomasss
#3980
Nem találom a kötvényes fórumot, ezért itt irom, hogy kaptam levelet, melyben közlik a részvényforgalom utáni adókötelezettséget, igaz nekem minusz, és a kötvényegyenleget, nem olyan könnyű eligazodni, ha valaki kapott már és érti amit írnak, akkor jelezzen már. Kösz és üdv
thomasss
thomasss 2016. 02. 23. 18:02
#3979
megkaptam a lóvét,,, meg a részvényeimet is.... VÉGRE
beker ár is rendben,,,,se saxo, se tbsz nem volt,,,, dec 7-én közjegyzős papír lett beadva....
BENTRAGADÓKNAK KITARTÁST... !!!
Törölt felhasználó 2016. 02. 23. 18:01
#3978
Jaj BudFox!
Néha olyan idegesítő vagy, úgy csinálsz mintha olyan tudatlan lennél ( nem akartam sértőt írni ) Már hogyne tudná az új broki céged a beker árat, minden adatot megkapott. A 2016-ban eladott instrumentumok után pedig természetes, hogy 2017-ben ha nyereséged volt akkor le kell adózni. Egyébként engem az érdekelne, hogy a zárolt számlámon lévő részvényekkel nem tudtam kereskedni 2015 dec. 31-ig pedig én szerettem volna realizálni a nyereségemet, hogy igénybe tudjam venni az adókiegyenlítés lehetőségét, mint tudjuk az 2 évig lehetséges. De mivel nem az én hibámból nem tudom ezt megtenni, most mi lesz ezzel !!!
csendben 2016. 02. 23. 17:54
Előzmény: #3976  BudFox
#3977
Az én számlámon ott a beker ár is.
BudFox
BudFox 2016. 02. 23. 17:23
Előzmény: #3953  Törölt felhasználó
#3976
Hello

Engem is ez érdekelne :

Ha eladom az OTP -met majd. akkor azután kell -e nyereségadót fizetnem majd ? (2017 májusában ? )

Amúgy nemtudom hogy a mostani brókercégem tudja -e a Quaestoros OTP -im bekerülési árait ? ..megkérdem brókerem majd...
BudFox
BudFox 2016. 02. 23. 17:22
Előzmény: #3947  Törölt felhasználó
#3975
Hát ugye a készpénzemet még én sem kaptam meg.... a Saxo -felől is tartoznak egy kis pénzzel még.

lassan 1 éve lesz hogy kitört a botrány.
Törölt felhasználó 2016. 02. 23. 15:39
#3974
Januárban küldtem mailt a kiadási irodának kb. 2 múlva felhívtak . Mai napon megkaptam a deviza kötvényeimet és az eur-t. Már csak a q kötvényekre maradékára várok.
Törölt felhasználó 2016. 02. 23. 13:50
Törölt hozzászólás
#3973
Törölt felhasználó 2016. 02. 22. 16:52
Előzmény: #3966  Törölt felhasználó
#3972
Köszi az infot, ha valaki megtud valamit írjátok meg!
Törölt felhasználó 2016. 02. 22. 16:14
Előzmény: #3970  willywin1
#3971
A Richter és Nyomda osztalék kivételével, amit most nem tudott még kifizetni a felszámoló, és nem történt meg tavaly a megfeleltetése a többi osztalékot fizető részvényről már meg kellett(volna) kapjad az erre vonatkozó igazolást postai úton.
Ezekben a személyes adatokon kívűl fel van tüntetve,hogy melyik évi adóbevalláshoz adták ki ,valamint darabszámtól kezdve bruttó-nettó összegek ,levont adó forintban ,%-ban, szóval minden.A 2015.évi adóbevalláshoz adták ki ezeket az igazolásokat, és 16% adót vontak le.A számlánkra is akkor írta jóvá a felszámoló ,így szerintem most esedékes a szerepeltetése a bevallásban , még akkor is, ha a kifizetése elhúzódott 2016-ra. Túl komolyan azért szerintem nem kell venni ezek bevallását,mert nem változtatja meg általában az adó összegét , és elmulasztása esetén sem fog a NAV még hiánypótlásra sem felszólítani.A felszámolás körüli zavaros helyzetben pláne.Nekem is előfordúlt , hogy nem volt meg ilyen igazolás , és így nem vallottam be.
willywin1 2016. 02. 22. 13:50
Előzmény: #3960  Törölt felhasználó
#3970
Nagyon kösz minden infót.
Egy dolgot nem értek. Akkor ezek szerint a 2015 évben esedékes osztalékot akkor is a most esedékes adóbevallásban kell bevallani ha azt ténylegesen csak 2016-ban kapom kézhez?
mondjuk majd meglátjuk mennyi forrásadót vonnak le belőle... ha 16%-ot akkor ideiben, ha 15%-ot akkor a jövő éviben... de kétlem hogy erről adóigazolást kapunk
Szerinted?
Törölt felhasználó 2016. 02. 22. 11:48
Előzmény: #3968  Törölt felhasználó
#3969
Köszi

valószínű, azért mert nehéz lenne, megmagyarázni a nagyközönségnek, hogy miért nem adják ki azon ügyfelek saxoos eszközeit, akik nem érintettek a CHF korlát eltörlése miatt kialakult piaci turbulenciában...
Ui: Mi ez KOLLEKTÍV BŰNÖSSÉG?!!! Röhej az egész...
Törölt felhasználó 2016. 02. 22. 11:29
Előzmény: #3967  Törölt felhasználó
#3968
Nincs linkem.
MNB-nek írtam és onnan válaszolták ezt vissza.
Csak azt nem értem ha az MNB-nek válaszol a PSFN, akkor miért nincs erről közzététel?
Törölt felhasználó 2016. 02. 22. 11:07
Előzmény: #3966  Törölt felhasználó
#3967
Hello!

Honnan van az idézet? Tudsz adni egy linket is?
És aki nem devizával kereskedett, annak miért nem adják ki a jogos tulajdonát?
Törölt felhasználó 2016. 02. 22. 10:54
Előzmény: #3947  Törölt felhasználó
#3966
A SAXO Banknál kezelt eszközökkel kapcsolatban az alábbiakban közöljük a PSFN tájékoztatását:

"A Saxo Banknál elhelyezett befektetések tekintetében a QUAESTOR Értékpapírkereskedelmi és Befektetési Zrt. „f.a." (Társaság) és a befektetők között bizományosi keretszerződések megkötésére került sor. A befektetők részére a szerződéskötést követően a Saxo Bank önálló felhasználói nevet és belépési kódot biztosított, amelyek által jelenleg is biztosított a megtekintési jog a befektetők részére. A QTrader online szolgáltatással a befektetők önállóan folytathattak devizakereskedelmi tevékenységet, amennyiben megfelelő mértékű óvadékot helyeztek el az ügyletek mögé pénzügyi fedezetként. A befektetők által biztosított óvadékok a Társaság számláiról transzferálásra kerültek a Saxo Bankhoz, mint árjegyző partnerhez.

A Saxo Bank minden befektetőről személyenként nyilvántartást vezet, külön azonosító számokon. Ezek a kimutatások, nyilvántartások a Társaság rendelkezésére állnak, így pontos ismeretekkel rendelkezik a Pénzügyi Stabilitási és Felszámoló Nonprofit Kft. (PSFN) arról, hogy mely befektetőnek mennyi pénzeszköze, és milyen értékpapírjai vannak a Saxo Banknál elhelyezve.

A Saxo Banknál elhelyezett befektetések befektetők részére történő kiadásának legfőbb nehézsége abból adódik, hogy egyes befektetők, akik 2015. január 15. napján nyitott svájci frank (CHF) pozícióval rendelkeztek, rendkívüli veszteségeket szenvedtek el.

A Svájci Nemzeti Bank 2015. január 15. napján felhagyott a CHF euróval (EUR) szembeni árfolyamküszöbének rögzítésével, egyúttal pedig az irányadó kamatrátát csökkentette. A bejelentés és az árfolyamküszöb eltörlése nyomán a CHF árfolyama rövid időn belül extrém erősödét mutatott, jelentős hatást gyakorolva ezzel a hazai, valamint a nemzetközi pénz-és tőkepiacra, különös tekintettel a devizapiacokra és a piaci szereplőkre. A Svájci Nemzeti Bank által garantált minimum árfolyam eredményeként jelentős likviditáshiány alakult ki, és a döntést követően a piacon megjelenő stop-loss megbízások a vevők folyamatos eltűnése okán csak kedvezőtlenebb árfolyamon teljesülhettek.

A befektetések kiadását nehezíti továbbá, hogy egyes ügyletek stop-loss megbízással „rendelkeztek" a nyitott pozíciókat illetően. A stop-loss megbízással rendelkező befektetők pozíciói először lezárásra kerültek az előzetesen megadott értéken, és az ügylet zárásáról a befektető a QTarder rendszeren keresztül visszaigazolást kapott (az ügyletet allokálta a Saxo Bank). A kereskedési nap végén azonban ezek a befektetők arról kaptak értesítést, hogy a stop-loss megbízási ár nem teljesült, és a Saxo Bank az árat módosítani kényszerült, mely alapján a jegyzési árat, tehát az ügylet teljesülésének értékét jóval alacsonyabb értéken határozta meg, ezáltal az adott pozíción elért veszteség megsokszorozódott.

A negatív tartományba fordult befektetőket a Társaság felszólította a feltöltésre, de teljesítés ez ideig nem történt. Ezen befektetők vitatják a tartozásuk jogalapját, és az utólagos ármódosítás jogszerűségét, álláspontjuk szerint nem tartoznak, és visszajár nekik minden olyan felhasznált fedezeti összeg, ami az ármódosítás okán került le a számlájukról.

A befektetők különböző devizanemű pénzeszközei és értékpapírjai jelenleg is a Saxo Banknál lelhetők fel és a Társaság álláspontja szerint nem képezik a felszámolási vagyon részét, ezért a jogi akadályok elhárulását követően kerülhetnek kiadásra a befektetők részére.

A Társaság ennek érdekében egyeztetést kezdeményezett a Saxo Bankkal az ügyfelek érdekében, azonban tekintettel arra, hogy a felek az ár utólagos módosításával kapcsolatban nem jutottak konszenzusra, a Társaság megkezdte a jogi lépések előkészítését. Ezzel párhuzamosan a Társaság folytatja az egyeztetést a Saxo Bankkal és ennek keretében vizsgálja, hogy, a befektetések mekkora összege minősül várhatóan a Saxo Bank által vitatottnak, valamint szakértő bevonásával elemzi a befektetői igények és a rendelkezésre álló értékpapír állomány arányát.

A szakértői elemzés elkészültét követően kerülhet sor a vagyon mozgatására, és a befektetők részére - a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvénynek a befektetési szolgáltató felszámolása esetére irányadó rendelkezései alapján - történő kiadására. A befektetői vagyon kiadásával kapcsolatos további intézkedésekről a kiadás várható időpontjának ismertté válását követően a befektetőket a felszámoló haladéktalanul tájékoztatja."
Törölt felhasználó 2016. 02. 22. 10:53
Előzmény: #3964  guriga
#3965
Na igen.
Ügyesek a fiúk. Egy éve kapják a fizetésüket úgy hogy bármit csinálhatnak mert úgysem lehet eladni a papírokat...

Ezért remekelnek. Sok a bérköltség...
guriga
guriga 2016. 02. 22. 10:49
Előzmény: #3963  guriga
#3964
guriga
guriga 2016. 02. 22. 10:48
#3963
Aktuális árfolyam kurázsi:
3.534998
Égetjük-égetjük.
Törölt felhasználó 2016. 02. 19. 18:45
Előzmény: #3951  Törölt felhasználó
#3962
A szerdai bejegyzésemhez még hozzá tennék az osztalékok ügyén kívül, amire alább már kitértem- néhány megjegyzést.
Nem fogalmaztam meg ott részletesebben, de Nyesz adójóváírás 2015-re vonatkozó lehetőségének a felszámoló által is 01.08. közzétett lekötési igazolás kiadásával kapcsolatos problémájára utaltam. Aki Nyeszre 2015-ben a felszámolásig befizetett,- mert pld. havi rendszerességgel utalt,- érvényesíthesse az adójóváírást.
Az árfolyam nyereség – veszteséggel kapcsolatos adózás – a normál számlára vonatkozó felszámolás előtti vonatkozása - nagyjából mostanáig nem volt eldőlt kérdés. Ezt a NAV-tól kapott szóbeli tájékoztatás is megerősítette. A felszámolással kapcsolatos jogszabály többek között kimondja azt is, hogy „Az adókötelezettség alóli mentesülés nincs adóévhez kötve.” Ez nem csak azt jelenti, hogy a felszámolással összefüggésben adóévet követően sincs a kártérítéssel összefüggésben adó fizetési kötelezettség, hanem, hogy a felszámolást megelőzően lezárt ügyletekre nem automatikusan érvényes.
Ha viszont magánszemély adó feletti rendelkezési joga nem állt helyre (mert pld. felszámoló állományátruházással nem tudta helyreállítani az adóévre vonatkozóan, és adóigazolás nem kérhető ki) akkor ugyanez a jogszabály más rendelkezése alapján mentesül.
Törölt felhasználó 2016. 02. 19. 16:01
Előzmény: #3957  willywin1
#3961
A Richter és a Nyomda osztaléka kivételével megvoltak a pénzeim,részvényeim.Pénzben nekem az OTP osztaléka, valamint adójóváírásból származó összegek voltak.
Ténylegesen a hó végére igérték az utalást.

Topik gazda

Keszthely
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek