Topiknyitó: matgab 2007. 08. 02. 12:09

politika és társadalom ahogy én látom (2)  

Ismerősömtől...



Személyes találkozónk során egy magas rangú kormánypárti barátunk őszintén mesélt a PÁRT-ról, a 6

főből álló mindent elsöprő hatalmi csoportról (Szili, Szekeres, Veres,

Kiss, Lamperth, Gyurcsány) és a gazdasági döntések hátteréről. És Gál

J.Zoli barátjáról is, aki bár szakközepes érettségije van csak,

egyszemélyben irányítja a magyar sajtót és valójában akkor van lapzárta

a Népszabadságnál, ha Gál J. Zoli rábólint. Nincs annyi időm és erőm,

hogy mindent leírjak. Legyen elég annyi, ha eddig jelentéktelen pondró

porszemnek éreztem is magam, a tegnapi beszélgetés után még annak sem.

Semmik vagyunk. Még csak plebejusok, közkatonák, szorgos hangyák,

rabszolgák sem. Semmik.

Közöltem vele, hogy legszivesebben berontanék a Parlamentbe testemre

tekert 50 méternyi töltényhevederrel, kezemben 1-1darab, a vietnámi

filmekből ismert helikopter géppuskával és mindenkit,mondom MINDENKIT

halomra lőnék. És minden eddigi bűnömet ezzel megváltva a mennyországba

kerülnék, Szent Péter jobbjára.Közvetlenül.

Ő csak nevetett gyermeki hevülésemen. Nem sértően, picit irigykedve.

Mert azt látta bennem, amire ők pont építenek, számítanak. Az idolokba,

igazságba vetett hitet, az álmokat kergető, s ezért minden szar igéretet

elhivő naiv állampolgárt. A választót.

Akinek akarata, véleménye, álmai, céljai, fájdalmai, keserűsége, gondjai

pont senkit nem érdekelnek. Legfőképp azokat nem, akiket választhat,

akiket megszavaz."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kissherceg 2008. 02. 22. 20:30
Törölt hozzászólás
#1400
Törölt felhasználó 2008. 02. 22. 20:28
Előzmény: #1398  Törölt felhasználó
#1399
Szerintem meg független.
Szélsőséges véleményed - amennyiben annak szántad és nem provokációnak - meg másnak tartogasd ...
Törölt felhasználó 2008. 02. 22. 20:25
Előzmény: #1397  Törölt felhasználó
#1398
Koszovó a szerbeké!
Törölt felhasználó 2008. 02. 22. 20:13
Előzmény: #1395  Törölt felhasználó
#1397
"Koszovó a szerbeké! Conqui "

tessék kérem ilyen egy echte szélsőséges szadeszes

parancsoljatok
Törölt felhasználó 2008. 02. 22. 20:08
Előzmény: #1395  Törölt felhasználó
#1396
Lófülét !
Mint Lengyelhon Magyarországé.
No persze ...
Törölt felhasználó 2008. 02. 22. 20:05
Előzmény: #1393  Törölt felhasználó
#1395
Koszovó a szerbeké!
kissherceg 2008. 02. 22. 20:04
Törölt hozzászólás
#1394
Törölt felhasználó 2008. 02. 22. 20:00
Előzmény: #1392  Törölt felhasználó
#1393
szerinted......

te nem vagy ép

Törölt felhasználó 2008. 02. 22. 19:59
#1392
Koszovó a szerbeké!
Törölt felhasználó 2008. 02. 22. 18:43
#1391
"Meg kellene tiltani a kamionvezetők számára, hogy járműveikkel egymást előzzék az autópályákon, ezzel ugyanis balesetveszélyt okoznak - véli egy igazságügyi szakértő."

link

korábban már értekeztünk erről a problémáról itt a fórumon.
úgy látszik kezd másokat is zavarni ez. én bízom benne, hogy lesz a dolognak értelmes megoldása, mert mikor Győrig autózom 3-4x belekerülök ebbe a helyzetbe én is
matgab 2008. 02. 22. 09:37
Előzmény: #1387  matgab
#1390

Mert nekik alanyi jogon jár…

(Részlet a Magyar nemzet egyik 2008-02-16-i cikkéből)

Csenyétén, amely egy Észak- Magyarországon fekvő zsákfalu…a cigány honfoglalás három nagycsaláddal kezdődött. Ahogy nőtt a táboruk,… ha tudtak, elköltöztek a magyarok, házaikat romák vették meg olcsón. A falu lakossága alig két évtized alatt cserélődött ki teljesen, eközben tönkrement a település….

Az addig virágzó kertek elgazosodtak, az istállókat, az állattartáshoz szükséges épületeket lebontották… Tavaly földig rombolták a falu legszebb középületét a református parókiát, a templom bútorzatát felvágták, eltüzelték.

A polgármestert kérdezzük, mit gondol a falu jövőjéről.

/- Amíg ilyen a támogatási rendszer, nem lesz változás!/

/- Tőbb pénz kellene az embereknek?/

/- Dehogy, sőt épp az a probléma, hogy hozzászoktak, a pénzért semmit nem kell tenniük. Hajdanán le kellett dolgozniuk 21 napot a családi pótlékért, de lassan a harmadik generáció nő fel úgy, hogy nem ismeri a munkát. A férfiak negyvenéves korukra olyan rossz fizikai állapotba kerülnek, hogy ha akarnának se bírnának dolgozni, a nők elhasználódnak a sok szülésben./

Vegyünk egy öttagú családot:

*családi pótlék: 17000x5=51000Ft

*gyes: 25000Ft

*Az apa munkanélküli segélye:38000Ft

Ez összesen 114000Ft, amiért csak el kell sétálni a hivatalba. A faluban gyakori a hét-nyolcgyerekes család, itt csak a családi pótlék majd’ 120000Ft.

Ehhez jön az ingyenes oktatás, minden tanszert és könyvet adományként kapnak. A gyerek díjmentesen étkezik az óvodában, az iskolában, akár naponta háromszor. A felsősők, akik a szomszéd faluba járnak, bérlete ingyenes. A Vöröskereszttől és egyéb alapítványoktól ajándékba kapják a ruhaneműt. Télen a fűtésre nemigen költenek, lassan elfogy a környékbeli erdő. Van olyan roma család, ahol a fentiekre még rájön száznégyezer Ft árvaellátás, mert meghalt a férj. Igaz az asszony összeállt egy másik emberrel, aki hazahoz még vagy ötvenet, így *közel háromszázezer üti a markukat havonta*.

Összehasonlításként a (nem roma) falugondnok havi keresete 72000Ft. Egy húszéves gyakorlattal bíró pedagógus fizetése 110000Ft körül van. Az átlagos öttagú magyar család jövedelme családi pótlékkal és gyessel *ritkán éri el a kétszázezret*, deebből fizetnek mindent; ruhát tanszert, gázszámlát bérletet, stb.
A faluban uzsorások kaszálnak, ami a következőképpen működik: a segélyeket pillanatok alatt elverik a romák, majd egy hét elteltével nagy autók jönnek tehetős városi cigányokkal. Italt, cigarettát, élelmiszert kínálnak ingyen a megszorultaknak, azzal a kikötéssel, hogy mindent kamatostul kérnek vissza. A következő segélyosztáskor megjelennek, öt-tízszeres árat követelve. Mikor a segély megérkezik, a többségnek jóformán csek a cetli marad a kezében.Aki nem fizet, elviszik a TV-jét, kocsiját, megverik…..

Este a szintén roma polgárőrrel járjuk a falut.

-Ezek itt a szocpolos házak- mondja pár félkész, lakatlan épületre.

-Hogyhogy szocpolos?

-Általában bontot, innen-onnan összehordott anyagból kalákában felhúznak néhány falat, azt megmutatják az állami tistviselőnek, aki ha megadja rá az igazolást. Fölveszik rá a *– nagycsaládosok esetén milliókra rúgó- szocpolt*. Az építkezés sohasem fejeződik be, söt visszabontják a falakat, hogy aztán valahol, valakik újabb”építkezésbe „ kezdjenek, sújabb milliókat markoljanak föl…Egy ház anyagábók olykor tizenöt húsz ház is felépül különböző helyeken….

Hát ennyit a munka becsületéről.

A magyar valóság közel húsz évvel a rendszerváltás után, egy EU-tagállamban….
Törölt felhasználó 2008. 02. 22. 00:26
Előzmény: #1388  Törölt felhasználó
#1389
Dr. Drábik János: Nincs többé független Magyarország (videó)

Dr. Drábik János a fix.tvnél vendégeskedett.

link
Törölt felhasználó 2008. 02. 21. 19:02
Előzmény: #1387  matgab
#1388
Koszovó a szerbeké!!
matgab 2008. 02. 20. 18:43
Előzmény: #1386  matgab
#1387
Tisztára Orwell-i világot kezdünk élni...

Ld cikk:link

A bankok rákérdezhetnek a jövedelem forrására, nem utalhatsz oda ahova akarsz, az APEH figyeli a számlamozgásokat, hogy kereshettél -e annyit, amennyit elköltesz, figyelhetik, hogy hol vásároltál, mit vásároltál, előbb utóbb akár direkt célzott reklámokkal fogják megtalálni az embert a vásárlási szokásainak függvényében...

Gondoljuk el, mi lenne, ha a globális fúziók során mondjuk a TESCO megvenné pl. az OTP-t...

Micsoda marketing adatbázisa lenne fogyasztói szokásokról...

Az EU-ba lassan csak biometrikus azonosítókkal léphetünk be, levelezéseinket mobiltelefonjainkat a hatóságoknak jogában áll lehallgatni, megnézni, alapos gyanu esetén...

A gyanunak gondolom legalább olyan alaposnak kell lennie, mint az volt, hogy Irakban tömegpusztító biológiai fegyverek vannak...
matgab 2008. 02. 18. 14:40
Előzmény: #1385  Törölt felhasználó
#1386
Ma jó helyen ebédeltem, szemben velem Princz Gábor, mögötttem Illés Béla..

Ez a Princz élőben mennyire egy undorító figura!!

Majdenm odamentem hozzá, hogy gratulálok, mert ő a 2. legundorítóbb "ember" akit valaha élőben testközelben láttam...! (Egyszer már Demszkyvel is úsztam együtt munkaidőben a Külkerparkban, ezért csak második...)

De ha már nem mentem oda, hallgattam mit beszél...Sajnos nem értettem tisztán, csak ilyeneket...

A Wolf 70%-a az tisztán 75 millió...Jó lenne , ha azt áttolnák a nevemre...
Simán, fiktív ügy az egész..
Majd ez EU-térben (ha jól értettem) letisztázzuk az egészet...

Gondolom megint valami holt törvényes ügyet intéz...Kár, hogy nem volt nálam célmikrofon...

Amúgy első ránézésre is egy buta stróman maffiózó, akit odateszenk azért, hogy legyen valaki aki elviszi a balhét...

Undorítóan mocskos ami ebben az országban zajlik... !

Thaiföldön viszont egy másfél órás hajóút 75 forint, és nem tudsz annyit enni egy étteremben, hogy 300 huf fölé vigye az ember a számlát...
4-5* szállodáért két főre viszont van pofájuk 3000-3500 HUF-ot is elkérni 2 személy után...
Törölt felhasználó 2008. 02. 18. 11:29
Előzmény: #1384  Törölt felhasználó
#1385
:)))
Törölt felhasználó 2008. 02. 18. 11:27
Előzmény: #1383  matgab
#1384
A fidesz szúrta el ezt kicsi Matgab.
matgab 2008. 02. 18. 11:20
Előzmény: #1382  Törölt felhasználó
#1383
Azon gondolkodom, hogy a magyar külügyminisztérium menniyre hatékony....

Azt kell hogy mondjam , hogy ezeket a szerencsétlen szerbeket már a fél világ arcon csapta, hiszen először is leválasztatták róla a legjobb adófizető (tejelő) részeit, azaz a horvát és szlovén területeket, majd leválaszották róla az egyik legnagyobb szerb csoportot mikor Bosznia függetlenségét mondatták ki...

Aztán lecsatolták róla Macedóniát és Montenegrót, sőt most már az ősi szerb földet Koszovót is...

Egyedül a magyar kormány tudott olyan balfék lenni, hogy ilyen környezetben az ősi magyar földet Bácskát és Bánátot nem sikerült leválasztatnia Szerbiától, az továbbra is szerb megszállás alatt leledzik és verhetik terrorizálhatják szabadon a magyarokat...

Az első világháborút lezáró békék területi rendezéséből a XXI század elejére már csak csonka magyarország maradt meg. Nincs már Csehszlovákia, Jugoszlávia, nincs már Szovjetunió, a Saar és Ruhr vidék német, a lengyelek se ott laknak ahol rögzítve volt...

csak mi nem vagyunk képesek érdekérvényesítésre...
Törölt felhasználó 2008. 02. 17. 18:12
Előzmény: #1381  Törölt felhasználó
#1382
Mitől is?
Törölt felhasználó 2008. 02. 17. 18:02
Előzmény: #1380  Törölt felhasználó
#1381
conqi

tán csak nem félsz?

Topik gazda

matgab
4 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek