Topiknyitó: matgab 2007. 08. 02. 12:09

politika és társadalom ahogy én látom (2)  

Ismerősömtől...



Személyes találkozónk során egy magas rangú kormánypárti barátunk őszintén mesélt a PÁRT-ról, a 6

főből álló mindent elsöprő hatalmi csoportról (Szili, Szekeres, Veres,

Kiss, Lamperth, Gyurcsány) és a gazdasági döntések hátteréről. És Gál

J.Zoli barátjáról is, aki bár szakközepes érettségije van csak,

egyszemélyben irányítja a magyar sajtót és valójában akkor van lapzárta

a Népszabadságnál, ha Gál J. Zoli rábólint. Nincs annyi időm és erőm,

hogy mindent leírjak. Legyen elég annyi, ha eddig jelentéktelen pondró

porszemnek éreztem is magam, a tegnapi beszélgetés után még annak sem.

Semmik vagyunk. Még csak plebejusok, közkatonák, szorgos hangyák,

rabszolgák sem. Semmik.

Közöltem vele, hogy legszivesebben berontanék a Parlamentbe testemre

tekert 50 méternyi töltényhevederrel, kezemben 1-1darab, a vietnámi

filmekből ismert helikopter géppuskával és mindenkit,mondom MINDENKIT

halomra lőnék. És minden eddigi bűnömet ezzel megváltva a mennyországba

kerülnék, Szent Péter jobbjára.Közvetlenül.

Ő csak nevetett gyermeki hevülésemen. Nem sértően, picit irigykedve.

Mert azt látta bennem, amire ők pont építenek, számítanak. Az idolokba,

igazságba vetett hitet, az álmokat kergető, s ezért minden szar igéretet

elhivő naiv állampolgárt. A választót.

Akinek akarata, véleménye, álmai, céljai, fájdalmai, keserűsége, gondjai

pont senkit nem érdekelnek. Legfőképp azokat nem, akiket választhat,

akiket megszavaz."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 08. 07. 15:29
Előzmény: #115  tokos.
#121
Nálunk elég volt kétszer számolni, ugyanis ha ésszel számol az ember, akkor nem is fogja elszámolni. Nálunk én irányítottam a számolást :)

Az újraszámolásnál minden köteget ellenérdekelt delegált számolt, ha egyezik a két számolás az elég biztosnak tekinthető. Nálunk mindig egyezett.

Az elfogadásnál előre igyekeztünk megállapodni a vitás kérdések elbírálásáról. Nem volt vita.

A borítékok száma nem egyezik a szavazólapokéval kezdetben, mert a szavazólapok "kimértek", a boríték nem pontos elszámolású.
Ezért kell mindent darabra számolni, hogy az eltérést (elkallódást) meg tudd állapítani.

Valóban, a láncszavazás esetében lesz (min.) 1 üres boríték, és min. 1-el kevesebb szavazólap.

Ez a kettő együtt szükséges, ami nem fordult elő sok esetben az én választókörzetemben. (Érdeklődtem, mert sok szó volt erről). A 28 választókerületből 3-4 esetben lehetett ilyesmit megállapítani.

A bizottságok figyelmét külön felhívták erre, és többször is számoltak, ha ilyen gyanú merült fel.
Hogy aztán az OVB mihez kezd a beérkező ilyen információkkal, azt nem tudom.
Én azt tudom, nálunk nem volt ilyen, minden pártdelegált elfogadta az eredményt.
Aki meg scalásra gyanakszik, vagy feltételezi előre, az küldjön minden bizottságba delegált tagot.
Ha nem teszi, akkor nem hiteles az aggodalma a csalást illetően. Ugyanis ő maga is ellenőrizheti.
tokos. 2007. 08. 07. 15:34
Előzmény: #121  Törölt felhasználó
#122
"A 28 választókerületből 3-4 esetben lehetett ilyesmit megállapítani. "

Ez az információ számomra azt mondja, hogy igenis nagy valószínűséggel voltak csalások.

Azt természetesen nem tudjuk, melyik oldal, lehet ez is, az is, mindkettő, de jó okunk van feltételezni, hoigy csalások előfordultak.

Törölt felhasználó 2007. 08. 07. 15:39
Előzmény: #122  tokos.
#123
Azt lehetett megállapítani, hogy az eltérések alapján nem elképzelhetetlen a csalás. Ez nem jelenti, hogy mindig a csalás a magyarázat az eltérésekre. Ezen kívül mondtam, hogy igenis észre lehet venni, ha valaki "manipulál" a fülkében. Ugyanis a szavazat titkossága akkor is garantált, ha én nagyvonalakban látom, hogy egyébként mit csinál a szavazó.
Küldjön pártdelegáltat aki aggódik. Ha neki kételye van, ezt jelezheti. Nálunk a Fidesz delegált dél után nem sokkal elment, mert "ezért nekem nem fizetnek, csalni meg itt úgysem lehet".

Egy rendszer sem hibátlan. A kérdés hogy mi a hibahatár. Szerintem, bőven a választások eredményét befolyásoló szint alatt van.
Törölt felhasználó 2007. 08. 07. 15:41
Előzmény: #122  tokos.
#124
miért haragudnék, tokos? sőt, külön örülök, hogy a jelek szerint szereted és főleg érted a tréfát. (amúgy a paraméterek kezelik az általad adott logikus megoldást is. amire gondolom nem volt nehéz rájönnöd. amúgy n db elcsalt szavazthoz n+1 embert kellett megvenni. ugye?)

ma-ga, nem nézlek le. ez nyilvánvaló
Törölt felhasználó 2007. 08. 07. 15:43
Előzmény: #123  Törölt felhasználó
#125
A 28 választókerület 5 választókört jelentett. Választókerületenként kb. 1000 szavazatot adtak le. Ha feltételezem, hogy 100 ebből láncszavazás útján manipulált, az összesen az 5 körben együtt 500. Ennél nagyobb volt az eltérés minden egyes körben a pártok és személyek között. Nem látom az érdemi hatást, és ekkor nem feltételeztem, hogy nem csalás eredményezhet eltérést. (Ami valójában szerintem a helyzet)
tokos. 2007. 08. 07. 15:43
Előzmény: #124  Törölt felhasználó
#126
Bocsi,

de conquival annyi elmebetegséget összehordtatok, hogy az ember már-már azt hitte komolyan gondoljátok. A 2 millió persze gyanús volt...
Törölt felhasználó 2007. 08. 07. 15:47
Előzmény: #125  Törölt felhasználó
#127
Bocs, elszámoltam :) Összesen 2800.
Ez már több, de ehhez kerületenként 1000-ből 100 csalással számoltam, ami szerintem semmi esetre sem kivitelezhető.
Törölt felhasználó 2007. 08. 07. 15:48
Előzmény: #124  Törölt felhasználó
#128
tokos, részben tévedtem. a paramétereim nem fedik le a láncszavazás nyilvánvaló megoldását
tokos. 2007. 08. 07. 15:49
Előzmény: #125  Törölt felhasználó
#129
Kicsit tovább kalkulálva 28000 ezer emberből tf. hogy 100 csalás, ez 5.6 millió emberre 200-szor ennyi, ami 20 ezer szavazatot jelenthet.

Ha jól gondolom, te budapesti vagy, ott azért ez kevésbé lehetett jellemző, mint a nyírségben, borsodban...

Vagyis ezek alapján 40-50 ezer szavazat simán lehetett, ami a 2002-es választásokat akár el is dönthette.

A 2006-osnál én sem hiszem, hogy jelentős szerepe lehetett, a 2002-esnél nem záronám ki. Ráadásul akkor még a kutya sem figyelt erre.
Törölt felhasználó 2007. 08. 07. 15:53
Előzmény: #129  tokos.
#130
Éppen vidéken nehezebb ezt megcsinálni, mert kevesebb a szavazó. Én nagyvárosokban tartom ezt inkább eképzelhetőnek. Ez alapján inkább 20 ezer felé tenném, mint 50 ezer felé.
Abban egyetértek, hogy 2006-ban erre már lehetett figyelni. 2002-ben nem tudni volt-e ilyesmi. Lehetett. Mármint elképzelhető. De akkor a Fidesz által lebonyolított választásokon ők a szavazást rendben találták.
CMOTDilbert 2007. 08. 07. 16:30
Előzmény: #70  Törölt felhasználó
#131
Kedves tozsdenyul! Jó, hát lakótelepen elve nehéz ügy lehet. :) A paradicsomom pettyes, poloskarágta, de finom. :) Ugyancsak fincsi a nyüves cseresznyém, a darázsrágta szilvám, stb. Amíg nem hiénákkal kell osztoznom a termésen, nem panaszkodok. :)
Törölt felhasználó 2007. 08. 07. 16:32
Előzmény: #126  tokos.
#132
tokos

"de conquival annyi elmebetegséget összehordtatok..."

Egész pontosan mely "összehordásunk" utal az elmebetegségünkre?
Törölt felhasználó 2007. 08. 07. 18:24
Előzmény: #132  Törölt felhasználó
#133
"A jelenlegi kormánykoalíció tagjai 1944-re próbálnak visszamutogatni. Összemossák a történelmi Árpád-sávos zászlót a nyilaszászlóval, holott a kettő nem ugyanaz, ezzel riogatnak, melynek történetét rosszul ismerik. Semmibe veszik a népet, csúnya szóval baleknak, más szóval hülyének néznek bennünket. S miután a médiahatalom kilencvenöt százaléka a kezükben van, több embert meg tudnak vásárolni hamis tézisek előállítására és értelmezésére. A rendszerváltás, illetve a demokrácia bevezetésének egyetlen komoly haszonélvezője egy nagyon szűk csoport, amely a hatalma érdekében kisajátítja és tönkreteszi az egész magyar történelmet, ezerszáz évünket, összes hagyományunkkal együtt odadobja a nagytőkének, s ettől a perctől kezdve jelen pillanatban — beleértve az albánokat is — erkölcsileg, morálisan mi állunk a legrosszabbul. Félek, hogy e folyamatnak koránt sincs vége.
...
Nem engednek kapcsolatba lépni egy másik, hasonlóan gondolkodó emberrel, fondorlatos módon atomizálnak bennünket. Ez komoly, stratégiailag kidolgozott, nem lebecsülendő forgatókönyv szerint zajlik. Március 15-e és október 23-a is erről szólt. Még a kegyelet sem adatott meg, mert ott verték a tömeget, ahol ötven évvel ezelőtt abbahagyták. Gyakorlatilag ehhez kapcsolódik a népegészségügy tönkretétele: hamar halunk meg, és nincs, hová fordulnunk. Gyakorlatilag azon munkálkodnak némelyek, amit a Világbank egyik lapja írt Nyugaton: kívánatos lenne, ha a magyarság lélekszáma hétmillió alá esne. S miközben ez megtörténik, betelepítéseket terveznek, üres lakások sorozata vár valakikre, nem tudom, kikre, de hogy nem az erdélyiekre, délvidékiekre és nem a felvidékiekre, az biztos."
Törölt felhasználó 2007. 08. 07. 19:43
Előzmény: #133  Törölt felhasználó
#134
Szeretnék egy apró kérdést feltenni azoknak, akik most annyira féltik a magyarságot, , akik az állami vagyon felélését, elkótyavetyélését, ellopását vízionálják, akik a "nemzetpusztítás" elkerülése érdekében magyargárdát hoznak létre, akik itt a topicokban anyáznak mindenkit, aki szót mer emelni a jelenlegi politika mellett vagy csupán nem támadja azt kellő vehemenciával, stb.
BASSZUS HOL VOLTATOK TI A RENDSZERVÁLTOZÁS IDEJÉN???????
Törölt felhasználó 2007. 08. 07. 20:04
Előzmény: #134  Törölt felhasználó
#135
"a Fidesz azonnali lépéseket vár a magyar kormánytól, hogy akadályozza meg az állami vagyon elkótyavetyélését..."

Lehet-e szelíd rábeszéléssel megkérni a hiénákat, hogy ne marcangolják tovább a frissen elejtett gazellát?
link
Ugye, nem.
...kíméletlen célszerűséggel felépítették a megtermelt értékek hasznát elszívó mechanizmusokat. A bankok többet elvisznek, mint a munkavállalók éves szja-befizetése, a reálgazdaság multicégek kezében összpontosul.
...az ország javainak nagy hányadát évtizedekre előre lenyúlták, és Gyurcsányék minden hete arról szól, hogy ezt a hányadot tovább s tovább növeljék

Ha azt feltételeznénk, hogy Gyurcsány Ferenc az ország hasznára igyekszik tenni, azt mondhatnánk, sajnos, képtelen rá...
Már nem feltételezzük.
MÁR NEM.
Törölt felhasználó 2007. 08. 07. 20:13
Előzmény: #134  Törölt felhasználó
#136
jó a kérdés conqui! hol voltunk? nyilván szanaszét: mdf, szdsz, kdnp, stb. kevesen talán a jurtában, némelyek otthon... te hol voltál? (költői)
nekem nem bajom, hogy szót mersz emelni a jelenlegi politika mellett - sohasem anyáztam senkit és erről másokat is mindenkor lebeszélek - az se baj, hogy nem támadsz kellő vehemenciával. a baj egyszerűen az, hogy most, amikor jól látható a tudatos rombolás-pusztítás, akkor ezt vagy nem látod, vagy nem akarod látni. a baj az, hogy utólag sem akarsz/akarnak sokan fölébredni.
sajnos nem csak vízió az elkótyavetyélés.
Törölt felhasználó 2007. 08. 07. 20:14
Előzmény: #136  Törölt felhasználó
#137
Törölt felhasználó 2007. 08. 07. 20:35
Előzmény: #136  Törölt felhasználó
#138
Én ott voltam.
Még a helyi kerekasztal-tárgyalásokon is részt vettem. Igaz mindannyian meg voltunk illetődve. Végeredményben is a hatalommal tárgyaltunk. Aki "önként" ült le velünk.
Most azt kérik sokan számon, hogy miért nem vittünk fegyvert.
Miért? Ők vittek?

Tudod - és ezt számtalanszor már elregéltem - nekem a legnagyobb problémám a hőzöngőkkel, hogy amikor akkoriban fel kellett volna emelni a hangjukat, akkor nem voltak sehol.
Lehet, hogy kevés volt amit elértünk, de ennyire tellett. Senki sem született politikus volt azok közül, akik a játékot játszották. Még a legfelsőbb szinteken sem, nemhogy helyileg. Velünk szemben azonban évtizedek alatt kinevelt politikusok ültek. Még helyi szinten is.

Most könnyű kiabálni, hogy nem így kellett volna. Akkor elégnek tűnt. Az Antall kormánynak lett volna lehetősége keményebb fellépésre, de nem lépte meg. Miért? Mert "politikusainak" jó része az előző rendszer politikusi gárdájára épült. Mert az MDF a négyigenes népszavazáskor is nem a rendszerváltók mellett, hanem azokkal szemben kampányolt. Hogy a Pozsgainak kibrusztoljanak egy köztársasági elnökséget. Hát ezért.
És a nép, az istenadta nép, mégis ezt a pártot támogatta. Nem a Fideszt, aki teljesen új stílust vitt a politikába. Mindhiába.

Ami pedig az állami vagyon elkótyavetyélését illeti: semmi mást nem csinál a kormány országos szinten, mint az ellenzék helyi szinten. Városomban a Fidesz éppen most söpri ki a pallást. Megbízták az önkormányzat vagyongazdálkodó cégét, hogy amit csak tud, adjon el. Kell a költségvetésbe. Meg még néhány helyre. Biztos forrásból tudom, hogy Orbán utasításba adta a helyi potentátoknak, hogy meg kell teremteni a következő kampányok anyagi fedezetét.
Ennyit arról a papról, aki a szólás szerint vizet prédikál...
Törölt felhasználó 2007. 08. 07. 20:46
Előzmény: #138  Törölt felhasználó
#139
de most már sokkal tapasztaltabb vagy. most már másképp látod a politikát. most már nem mondhatod, hogy ennyi tellett tőled (amit itt képviselsz, s ami nem tetszik azoknak, akik ellen alább fölszólaltál).

conqui! elvárom tőled, hogy ne védd a védhetetlent, hogy bölcs belátás szerint ítélj.
Törölt felhasználó 2007. 08. 07. 20:52
Előzmény: #139  Törölt felhasználó
#140
Valóban másképp látom a politikát.
Én realistán, mások - köztük te is - idealistán.
Ti valamennyien idegesen és folyton elégedetelenül fogtok élni és úgy is fogtok meghalni.
Ezzel szemben én ekkép gondolkodom:
""Uram add meg nekem azt az értelmet, amivel észreveszem az életben a változtatás lehetőségeit; Uram add meg nekem a méltóságot, amivel el tudom fogadni a változtathatatlant; Uram add meg nekem a bölcsességet, amivel meg tudom különböztetni a megváltoztathatókat a változtathatatlanoktól.""

Vagy ekként:
"„Uram, add meg a nyugalmat, hogy beletörődhessek abba, amin változtatni nem tudok.
Uram add meg az erőt, hogy megváltoztathassam, ami megváltoztatható.
És Uram add meg a bölcsességet, hogy e kettő között különbséget tudjak tenni.”

Hát így.

Topik gazda

matgab
4 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek