Topiknyitó: matgab 2007. 08. 02. 12:09

politika és társadalom ahogy én látom (2)  

Ismerősömtől...



Személyes találkozónk során egy magas rangú kormánypárti barátunk őszintén mesélt a PÁRT-ról, a 6

főből álló mindent elsöprő hatalmi csoportról (Szili, Szekeres, Veres,

Kiss, Lamperth, Gyurcsány) és a gazdasági döntések hátteréről. És Gál

J.Zoli barátjáról is, aki bár szakközepes érettségije van csak,

egyszemélyben irányítja a magyar sajtót és valójában akkor van lapzárta

a Népszabadságnál, ha Gál J. Zoli rábólint. Nincs annyi időm és erőm,

hogy mindent leírjak. Legyen elég annyi, ha eddig jelentéktelen pondró

porszemnek éreztem is magam, a tegnapi beszélgetés után még annak sem.

Semmik vagyunk. Még csak plebejusok, közkatonák, szorgos hangyák,

rabszolgák sem. Semmik.

Közöltem vele, hogy legszivesebben berontanék a Parlamentbe testemre

tekert 50 méternyi töltényhevederrel, kezemben 1-1darab, a vietnámi

filmekből ismert helikopter géppuskával és mindenkit,mondom MINDENKIT

halomra lőnék. És minden eddigi bűnömet ezzel megváltva a mennyországba

kerülnék, Szent Péter jobbjára.Közvetlenül.

Ő csak nevetett gyermeki hevülésemen. Nem sértően, picit irigykedve.

Mert azt látta bennem, amire ők pont építenek, számítanak. Az idolokba,

igazságba vetett hitet, az álmokat kergető, s ezért minden szar igéretet

elhivő naiv állampolgárt. A választót.

Akinek akarata, véleménye, álmai, céljai, fájdalmai, keserűsége, gondjai

pont senkit nem érdekelnek. Legfőképp azokat nem, akiket választhat,

akiket megszavaz."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 01. 17. 11:39
Előzmény: #1297  matgab
#1300
Megcsíptük Oszi! Megcsíptük Dezső.
Emlékszünk még a Borsra ugye? Meg a két hülye titkosrendőrre, akik folyton elbaltázták és soha nem kapták el az ürgét.

Nos ez jutott eszembe, mikor matgab megkérdezte: Jól megmondtam conqui?

Nem matgab. Nem mondtad jól. Tudod, most hosszan magyarázhatnám, mit dolgoztak a szüleim (egy kis magyar faluban mindketten), meg, hogy mennyire messze van az általad vázolt életstílusom és életfelfogásom a valóságostól.
De nem teszem. Nem teszem, mert nem akarok veled is belemenni egy olyan adok-kapokba, mint dlph-val. Eddig tiszteltelek, mert nem anyáztál és nem akartál mindenáron befeketetíteni. Nem értünk egyet számtalan kérdésben, de ez még nem ok arra, hogy szarral dobáljuk egymást. Én azt szeretném, hogy ez így maradjon.
Minden jót neked.
matgab 2008. 01. 17. 11:12
Előzmény: #1298  matgab
#1299
Lendvai Ildikó megalkotta a tökéletes oximoront...
Gyurcsány Ferenc melletti szimpátia tömegtüntetés
matgab 2008. 01. 17. 10:38
Előzmény: #1297  matgab
#1298
bocsánat, nem lopkodni, hanem ügyeskedni...
Nem akarnám megsérteni , vagy megrágalmazni drága fórumtársunkat...
matgab 2008. 01. 17. 10:37
Előzmény: #1295  csuloktata
#1297
conqui tudja, hogy ő nincs többségben, ő a nyertesek szűk és nagyon okos táborához csatlakozott.

És nagyon jól érzi magát királyként.
Az, hogy hol király és kikhez képest király az nem zavarja.
Igazából neki ez az ország nem jelent többet , mint egy helyet, ahonnan a barátai segítségével könnyen és büntetlenül lehet lopkodni...

Az, hogy azok akik itt laknak hogy élnek nem érdekli, megvédi őt a magas kőkerítése, esetleg biztonsági őrök.
Gyermeke nem itt járhat iskolában a hátrányos helyzetűekkel, hanem svájcban, vagy Angliában, vagy az Usaban.
Szülei is jól élnek, hiszen a "régi" rendszerben már jól megszedték magukat.
Ha baj lenne az egészségükkel- aminek azért jóval kisebb az esélye , mint egy átlagos munkavállalónak- akkor megintcsak megy a külföldi klinikákra, esetleg hazai magánklinikákba.

Szuper autója van, az, hogy a gazdaság nem megy nem zavarja, mert addig már nem lát, hogy többet ügyeskedhetne, ha másoknak is jól menne. Neki elég annyi, amit már most elért egyelőre. Persze akar ő többet, akkor is, ha a többiek belerokkannak. Nem számít, azok csak vesztesek...

És ha egyszer ne adj isten forró lenne a lába alatt a talaj, akkor meg el fog innen menni a már jól összeszedett vagyonkával, úgy mint annak idején Kun Béláék, vagy a többi moszkovita...

Nem is lesz ez neki rossz, mert nem kötődik a földhöz, a városhoz, a nemzethez, igazi kozmopolita. Amíg pénze lesz, addig barátai is lesznek, nője is lesz, mi gondja lenne...

A történelem igazolni fogja őt...Gyermekei pedig hálásan gondolnak rá majd utólag, no nem az emberre, aki volt, hanem a pénzére, amit örököltek tőle...De mint ember nem is fog hiányozni senkinek.
Jól megmondtam conqui?
neomodel 2008. 01. 17. 10:28
Előzmény: #1294  matgab
#1296
Másik verzió;

1. Európában van egy ország;

2. Ebben az országban van egy város;

3. Ebben a városban van egy ház;

4. Ebben a házban van egy kislány;

5. Ennek a kislánynak:

- az állam fizeti a tandíját, ha jól tanul

- Az anyukája új ,részletre vett autóval furikázik pedig évek óta egyetlen forint adót és tb járulékot sem fizetett be az államkasszába

- az apukája az MTV székház bejáratát a játszótéri kockakövekkel megdobálta és felgyújtott néhány autót

- A kiemelt és felszerelt kórházban sokkal jobb ellátást kap, de nem szeret egy métert sem utazni

- Egyébként sem utazott soha a vasúttal, azt sem tudja, hol a pályaudvar. Kizárólag személygépkocsiba hajlandó terpeszkedni.

Csak Morvai Krisztinát hallgatja, olvassa és issza szavait.

Melyik országban él a kislány???
csuloktata 2008. 01. 17. 10:26
Előzmény: #1293  Törölt felhasználó
#1295
Conq neked legalább összejött, s te vagy többségben, vagy legalább elhiszed.
matgab 2008. 01. 17. 10:13
Előzmény: #1292  matgab
#1294
persze az eredeti reklám nem így van, de rohadt idegesítő, hogy az ember ezt és a megcsináltuk a rendszerváltás című reklámokat látja nap, mint nap a TV-ben, miközben tudjuk a TV-k reklámozási másodpercdíjait...

Azt sem értem, hogy miért kell minden kórházi ágyhoz elsődlegesen széf és miért nem a régen elavult orvosi műszereket újítják fel...
Húzzanak karóba, ha itt nem valami nagy elitikusnak van valamilyen bomba üzlete kilátásban, csakúgy, mint a vizitdíjautomaták esetében...
Horváth ribancka meg nyilatkozta, hogy nem lehet népszavazást kiírni a vizitdíjról, mert az nem is költségvetési tétel...Persze, mi emberek meg hülyék vagyunk...

A KVI meg immár az 5. alkalommal kiírt értékesítési pályázatra sem talált jelöltet...Hogy lehet ez? Talán olyan módon vannak kiírva a pályázatok, hogy ha valakinek olyan tervei lennének, hogy az ország (egykori?) legnépszerűbb kormányellenes csapatát üzemeltetni akarná, sporttevékenyésget szeretne, akkor lehetetlen eleget tenni a pályázati feltételeknek?

Majd 1-2 éven belül kihírdetik, hogy képtelenség eladni a fradit és azért, hogy ne okozzon a kincstárnak további veszteségeket, ezért bármi áron el kell adni? Persze akkor már az előre lemutyizott haveri kör részére fogják kiírni már a tendert és majd egy izraeli befektető csodálatos üzletközponot/bankcentert, vagy lakóparkot fog építtetni magyar kivitelezőkkel, akiket nem fizetnek ki szokásosan...

Így lesz majd egy ingyen lakóparkja...

Az év kórházai...a legjobb 3 -ból előre láthatóan legkésőbb jövőre már 2-ben nem lesz aktív betegellátás...Mit gondolnak ezek? Gyógyítani akarják az embereket, hogy egészségesen és tovább éljenek? Még mit nem! Azonnal bezáratni őket...
Törölt felhasználó 2008. 01. 17. 10:01
Előzmény: #1292  matgab
#1293
Ez mind ezzel a kislánnyal történt meg??
Hol olvastad?

Szegénynek nem jött össze a tavalyi év...
matgab 2008. 01. 17. 09:53
Előzmény: #1288  matgab
#1292
1. Európában van egy ország;

2. Ebben az országban van egy város;

3. Ebben a városban van egy ház;

4. Ebben a házban van egy kislány;

5. Ennek a kislánynak:

- bezárták az iskoláját,

- AZ anyukáját kirúgták a munkahelyéről,

- az apukáját leszázalékolták, mert a szemét kilőtték a rendőrök,

- a közeli kórházat és postát megszüntették,

- a városba vezető vasútat felszámolták, .

Melyik országban él a kislány???
csuloktata 2008. 01. 17. 09:52
Előzmény: #1289  Törölt felhasználó
#1291
Nálunk minden minden körülmény a világon egyedülálló!
Vagy akik és ahogy szétrabolják az országot az a világszám?
Törölt felhasználó 2008. 01. 17. 09:50
Előzmény: #1288  matgab
#1290
Azért a tényszerűséghez matgab hozzátartozik, hogy:
- A mallorcai metró egy részén a föld felszínen megy.
- 9 állomásból 2 is a földfelszínen van.
- És a többi részén sem kellett fúrni (mert nem olyan mélyen fut, és felette nincs Duna meg egy többmilliós város).

Ettől függetlenül a 400 yardból nyilván kurva sokat lopnak is. Én is nagyon drágállom és elleneztem/ellenzem is, hogy ilyen feltételekkel és áron belevágtunk. Elkúrták.
Törölt felhasználó 2008. 01. 17. 09:33
Előzmény: #1288  matgab
#1289
Azé' nem mindegy, hogy homokba kell fúrni, vagy bazaltba :))
matgab 2008. 01. 17. 09:28
Előzmény: #1287  matgab
#1288
Metró Mallorcán, 2 év alatt, 32 milliárdból


2008.01.13. 12:04 zero

A derék spanyol szigetlakók 2005-ben úgy döntöttek hogy belevágnak a metróépítésbe.
És mivel Mallorcán nem volt Demszky, BKV, Hídépítő vagy Bamco csoport, 2007. április 25-én át is adták a metrót. 2007 szeptemberéig ingyen (!) használhatta mindenki, főszezonban (!!!). És döbbenetes 120 millió eurós összegbe került (32 milliárd forint).

A Palma de Mallorca Metro amúgy 7,2 km hosszú és 9 állomásos, 32 milliárd forint.
A 4-es metró 7,4 km hosszú és 10 állomásos 400 milliárd forint és ment már a fúrópajzs vagy 1 kilométert !!! 5 éve épül ...

Most akkor lehet tippelni, hogy a 400 milliárdból mennyit lopnak el nálunk ....

matgab 2008. 01. 16. 09:34
Előzmény: #1276  matgab
#1287
Bogár László írta.

Ezt is érdemes elolvasni tőle, bár kicsit hosszabb.
link

jövedelemnövekmény alatt nem néztem utána , hogy mit értett pontosan, effektíve jövedelem emelkedést, azaz a tavalyi éves bevételeket hasonlította az idei éves bevételnövekedéshez, vagy inkább vagyonnövekedésről szól.

Amúgy számszakilag teljesen teljesen mindegy, hogy most 65%, vagy 50%. A lényeg, hogy a magyar társadalomnak tavaly inkább vagyoncsökkenése volt összességében a privát szektorban, mint növekedése, ehhez hozzávehetjük az állami -köz-vagyon csökkenését, és az akár statisztikai hibának minősíthető 1%-os GDP növekedést és láthatjuk,h ez nem a régiós hatás, hiszen szomszédaink GDP-je nagyságrendekkel magasabb.

Ezekből azt a következtetést lehet levonni, hogy itt valami tudatosan el van szarva, vagy teljesen analfabéta vezetőink vannak (ami nyilávnvalóan nem igaz, hiszen saját vagyonkájuk rendesen emelkedik.)

És ez miért jó, hogy látom és nem strucc módjára becsukom a szemem?
Legalább az ember megpróbálhat előre felkészülni azokra a még sanyarúbb időkre, amiket ma még álmodni sem merünk.

Mert mire örekszik ma egy racionális magyar?:
A legjobb, ha nincs a nevünkön semmi, nehogy ha valamelyik biztosító nem fizetne majdan eü-s ellátásunk után, akkor esetleg végrehajtsanak, vagy más miatt vegyék el vagyonunkat, ne tudjanak ingatlan, vagy vagyonadót behajtani rajtunk,

nem forintban tartsuk a befektetéseinket, mert a nemzetközi tőke vagy akár a hazai politikai elit ha úgy áll érdekében, akkor bármikor elértéktelenítheti a forintot,
ne legyen bevallott jövedelmünk, amiből le lehetne tiltani, ilyen olyan oknál fogva,

hordani kellene önvédelmi arzenált -azért arzenált, mert a védekezésre használt eszköz nem lehet a magyar jog szerint "fajsúlyosabb", mint amivel megtámadnak stb.stb.
Törölt felhasználó 2008. 01. 15. 23:14
Előzmény: #1285  Törölt felhasználó
#1286
12% kereső
Törölt felhasználó 2008. 01. 15. 23:14
Előzmény: #1284  Törölt felhasználó
#1285
matgab által leírtakat kicsit átfordítva, a 2 leggazdagabb magyar vagyongyarapodása annyi volt, mint az átlag kb. 12% ( kb. 500 ezer ember) éves összfizetése.

Furcsa világ.
Törölt felhasználó 2008. 01. 15. 22:53
Előzmény: #1276  matgab
#1284
matgab

olvass kicsit kritikusabban. szerinted ez hihető?
Törölt felhasználó 2008. 01. 15. 22:26
Előzmény: #1282  Törölt felhasználó
#1283
Az egyik cikk jobb mint a másik.
Bárcsak hazugság lenne!!!
Bárcsak Magyarország egy tulajdonát megőrző, virágzó, piacgazdaság lenne, erős szociális hálóval...
Lehetne ilyen is..., mert ILYENNEK INDULT a rendszerváltáskor !!!
Ehelyett én is azt látom, mint az alábbi cikkek szerzői, bár szvsz. a cionista kifejezést nem használják helyesen...
link
link

Törölt felhasználó 2008. 01. 14. 14:57
Előzmény: #1281  Törölt felhasználó
#1282
Deep. Nyert. Ez volt az én tippem is.
"Az én tippem a leggazdagabb magyarok listáján a tavalyi adathoz képesti vagyonnövekmény. Emlékeim szerint az első két helyezettnél a vagyon 100 milliárd feletti összegekkel nőtt."

Szerintem ezt hasonlította össze a GDP növekménnyel.

És azon túl, hogy ez nem a rendszeres jövedelmük, ezen túl ismerjük, hogy nálunk mennyire esetleges becslésen alapszik ez a top100 lista. Különösen az első 10-20 helyezettét. A 2007 év véginek már nagyon nagy hasraütésszerű számai vannak (pl. Csányi: 200 milliárd).
Törölt felhasználó 2008. 01. 14. 14:15
Előzmény: #1278  Törölt felhasználó
#1281
Az én tippem a leggazdagabb magyarok listáján a tavalyi adathoz képesti vagyonnövekmény. Emlékeim szerint az első két helyezettnél a vagyon 100 milliárd feletti összegekkel nőtt.
De ugyebár nem a rendszeres éves fizetésük (jövedelmük) nőtt meg innentől kezdve 100 milliárddal.

(Mellesleg összeszoroztam a 4 millió munkavállalót egy hasból vett átlagos jövedelemnövekménnyel és nagyságrendileg stimmelt.)

Topik gazda

matgab
4 4 3

aktív fórumozók