Topiknyitó: matgab 2007. 08. 02. 12:09

politika és társadalom ahogy én látom (2)  

Ismerősömtől...



Személyes találkozónk során egy magas rangú kormánypárti barátunk őszintén mesélt a PÁRT-ról, a 6

főből álló mindent elsöprő hatalmi csoportról (Szili, Szekeres, Veres,

Kiss, Lamperth, Gyurcsány) és a gazdasági döntések hátteréről. És Gál

J.Zoli barátjáról is, aki bár szakközepes érettségije van csak,

egyszemélyben irányítja a magyar sajtót és valójában akkor van lapzárta

a Népszabadságnál, ha Gál J. Zoli rábólint. Nincs annyi időm és erőm,

hogy mindent leírjak. Legyen elég annyi, ha eddig jelentéktelen pondró

porszemnek éreztem is magam, a tegnapi beszélgetés után még annak sem.

Semmik vagyunk. Még csak plebejusok, közkatonák, szorgos hangyák,

rabszolgák sem. Semmik.

Közöltem vele, hogy legszivesebben berontanék a Parlamentbe testemre

tekert 50 méternyi töltényhevederrel, kezemben 1-1darab, a vietnámi

filmekből ismert helikopter géppuskával és mindenkit,mondom MINDENKIT

halomra lőnék. És minden eddigi bűnömet ezzel megváltva a mennyországba

kerülnék, Szent Péter jobbjára.Közvetlenül.

Ő csak nevetett gyermeki hevülésemen. Nem sértően, picit irigykedve.

Mert azt látta bennem, amire ők pont építenek, számítanak. Az idolokba,

igazságba vetett hitet, az álmokat kergető, s ezért minden szar igéretet

elhivő naiv állampolgárt. A választót.

Akinek akarata, véleménye, álmai, céljai, fájdalmai, keserűsége, gondjai

pont senkit nem érdekelnek. Legfőképp azokat nem, akiket választhat,

akiket megszavaz."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
matgab 2007. 10. 25. 20:40
Előzmény: #959  matgab
#960
Beszélgettem ma egy taxissal...
Azt mondta, hogy nem látja értelmét, hogy miért lesz a Köztársaság téren metro megálló...

Nincs ott semmi. Nincs már pártszékház sem. Nincs forgalom, nincs kórház, nincs piac (tőle nem messze a Teleki téren van...), nincs semmi...

Akkor mi értelme van ott egy nagy barlangot (metromegállót) ásni??

Csak nem a pártszékház alatti egykori kínzókamrákat akarják végleg eltüntetni? Csak nem valóságosak voltak azok a hangok amit '56-ban hallani véltek és ami után sokáig kutattak, de soha nemtalálták meg őket?

link
Keress rá a vélt kazamaták kifejezésre!
matgab 2007. 10. 25. 20:31
Előzmény: #958  pampa
#959
www.szdsz.hu
link
Azt mondják, hogy a parlamenti képviselők között növelni kellene a nők számát, hiszen a magyar lakosság több, mint fele nő, és így nincsenek elég nagy arányban képviselve a parlamentben!

Tökéletesen egyetértek velük! Legyen mindenki a népesség arányában parlamenti képviselő!

Legyen a parlamentben 7-8% cigány, és 92% magyar 1% egyéb...
Legyen 49% férfi és 51% nő!
Legyen 65% a kereszténység különböző vonalai közül, 5% zsidó, 20% nem vallásos, és a maradékot is osszák el arányosan!

Sőt, tovább megyek! Ugyanezen arányokat tartsuk meg a többi munkahelyeken is! Legyen a mecseki vájárok X% között is a társ. X%-át alkottó tömeg!

Legyen a médiában az ügyvédek és az oktatásban is ugyanez a helyzet...

Bár ez egyszer már nagyon nem tetszett nekik...Pedig ez most az esélyegyenlőség neve alatt fut...:))
pampa 2007. 10. 25. 16:46
Előzmény: #957  Törölt felhasználó
#958
matgab

És a buszra,villamosra várókkal mi lesz?
Ők nem csoportosulnak?
Törölt felhasználó 2007. 10. 25. 16:38
Előzmény: #956  hill
#957
Sziasztok!
Gondoltam csatlakozom az előttem felszólalókhoz...
Gondolom azt már mindenki belátta,hogy a mi kis Fletónk akkor sem mondana le ha a családja testi épsége forogna kockán,hiszen annál betegesebben ragaszkodik a trónhoz!!!
De miért csak őt szidja mindenki?Mögötte áll egy párt (ha még áll) És ők is ugyan olyan gazemberek vagy még 1 lapáttal rá is tesznek mint a kormányfő!
De ezt már megszokhattuk!
Viszont ami új és felháborító,hogy miközben tőlünk húzzák a pénzt ezerrel,a kisnyugdíjasok éhenhalnak majd télen és,hogy ne kelljen őket hűteni kitennék őket a fagyra a temetésig,mindeközben kedves kormányunk meg akarja emelni minden egyes képviselőnek a fizetését a háromszorosára!!
Kérdezem én,hogy melyikőnk főnöke mondta azt utoljára,hogy "Jól dolgoztál fiam,ezentúl 3X annyi fizetést fihetsz haza!"Max annyit emelkedhet az átlagember fizetése,hogy azzal kénytelen szembesülni,hogy minimálbérrel jelentelek be és kapsz még zsebbe 15 ezret hó végén!!!
Amikor meg nyugdíjas lesz az ember csak les majd kikerekedett szemmel,hogy alig kap valamit,mert egész életében minimálbérért dolgozott!
Az euró bevezetését talán még megélik az unokáim (még fiatal vagyok),de közben jön ujjabb élelmiszerár drágulás,villamosenergia drágulás,a fizetésünk meg messze elmarad a nyugati államokétól!
Akárhogy is,ódákat lehetne zengni a gondokról sajnos,de lassan minden egyes frissdiplomás ismerősömnek az a véleménye,hogy ki ebből az országból,mert itt jóra nem számíthat az ember.
Szeretném az életemet itt leélni,szeretem ezt az országot,de ha tovább lehetetlenítik a megélhetést akkor nincs mese,dobbantani kell!Amíg itt megélek a szakmámmal addig külföldön meggazdagszom!Nem mindegy,hogy a gyerekeimnek milyen jövője lesz...
hill 2007. 10. 25. 15:48
#956
Csak a magyar tőzsde esik ennyire. Politikusaink már tudnak valamit. Megy a mutyizás hétvégére. Lemond GY. F.
matgab 2007. 10. 25. 15:39
Előzmény: #954  Törölt felhasználó
#955
Igen, mert 2002-ben is az akkori bérlő/üzemeltető vette meg.
Tehát ha történt vmi akkor inkább csak pusztult, hiszen az ürge el akarta adni, ergo nagybefektetni már nem akart.
Azaz egy deka felújítás azóta nem történt...
Törölt felhasználó 2007. 10. 25. 15:19
Előzmény: #952  matgab
#954
most is 2002 állapotok uralják az adott ingatlant?
kissherceg 2007. 10. 25. 15:16
Törölt hozzászólás
#953
matgab 2007. 10. 25. 15:13
Előzmény: #951  matgab
#952
Érdekes, hogy 2002-ben a Terézvárosi Önkormányzat olyan Andrássy úti ingatlant adott el cca 40 millió forintért, ami ma jelenleg kb. több, mint 500 millió forinot ér...

Így tűnik el az önkormányzati vagyon, így csúsznak el az állami milliárdok...
És ez csak egy ügylet a sok közül amit legalább saját szememmel látok...
Igaz csak utólag
matgab 2007. 10. 25. 13:58
Előzmény: #950  matgab
#951
"Semmilyen legális demonstráció pénteken nem történhet. Ha a hídon csoportosulás lesz, azt spontán demonstrációnak tekintjük. A hatályos jogi szabályozás értelmében a rendőrségnek törvényi kötelezettsége az ilyen demonstrációk feloszlatása, ilyen esetben nincs mérlegelési joga" - fogalmazott a budapesti rendőrfőkapitány." inforádió

Csoportosulás alatt mit ért a rendőrség?
Rettegjetek ti szemét imperialista Hősök téri turisták, mert fel lesztek oszlatva! Mégpedig nem függőlegesen , haenm vízszintesen..!:)

Érdekes fogalom a csoportosulás megtiltása...3 fő az már egy csoportot alkot! Ezentúl mindenki csak max kettesével sétálhat a körúton...A Plazakban csoportosuló családoknak sincs irgalom...
matgab 2007. 10. 25. 13:39
Előzmény: #949  Törölt felhasználó
#950
Tapasztalom az eü-i reformot...

Bementem bokaszalag szakadással egy ügyeletes kiemelt kórházunkba este 9-kor...
Azt mondták nem látnak el, mert sok a beteg és területileg nem itt vagyok illetékes.
Mondtam leszarom, adok 1000 forintot, de a másik ügyeletesbe -János kórház- korábbi rossz tapasztalataim miatt nem megyek...

Azt mondták akkor sem látnak el...
Na bementem kedvesem miatt egy másik kiemelt kórházba...
Azt mondja az orvos, hozzak be Venorutont és adagoljam...

Ja amikor a szomszéd ágyon ment valakinek a hasa, nem volt egy rohadt széntabletta, vagy akármi az egész kiemelt kórházban...

Ja Calcium (vagy Kalium?) sincs, de azt még tudnak szerezni, ha nagyon kell...

A faterommal meg közölték, hogy az elmúlt 6 évben félrekezelték, de ne izguljon, most már jó gyógyszert fog kapni...

Félelmetes ez a dübörgés...
Törölt felhasználó 2007. 10. 24. 20:28
Előzmény: #948  matgab
#949
Kérdezem: igaz az, hogy az az agyalágyult Morvai Krisztina azt állította, hogy a rendőrök borogattak fel keddeen az autókat Pest utcáin???????
matgab 2007. 10. 24. 20:05
Előzmény: #947  Törölt felhasználó
#948
Nem is gondoltam volna, hogy ennyi rendőrünk van Budapesten!

Ennyivel akár a közrendet is fent lehetne tartani a közlekedésből ki lehetne szűrni a közveszélyeseket és a bűnmegelőzés is lehetne hatékonyabb...

Ezek egész évben valami laktanyában gyakorlatoznak elrejtve??

Nem csoda, ha egész évi bezártságuk után - amilyen kanfeszültség ott lehet- ha kiszabadulnak, akkor egyből ráugranak Zsanettre, vagy akárkire, aki az útjukba esik...

Érdekes ez a folyamatos neofasiztázás a kormánypártok részéről...

1956 október 23 estéjén vajon ki mondta azt a rádióban, hogy a Rádió előtt újfasiszta huligánok tobzódnak?
Hát a nagy szellemi előd Gerő Ernő..A REBISZre pedig a mai napig azt hiszik, hogy az az ÁVO jogutódja...

Mondjuk az is érdekes szerintem, ha feltesszük az örök kérdést, kinek volt az érdeke a szombati hajcihő?

A Fidesznek nem, az valószínű, a szélsőjobbos vezetőknek nem, hiszen lehetett előre látni, hogy ez egy eleve hamvába holt kísérlet, ami a társadalom többségének nem szimpatikus...

Kinek az érdeke a szélsőjobb befeketítése?
Vajon csatlakozott-e például a szélsőjobbos Gárda a hétfői balhéhoz? Úgy tudom nem...Csak a Corvin közben voltak.

Akkor kire gondolok?
Kinek volt érdeke, hogy másnap minél kevesebb ember menjen ki az utcára attól tartva, hogy a "vandálok"kal összekeveredik a békésen megemlékező tömeg?

Persze egyértelmű, hogy sokan voltak a balhézók között olyanok, akik magukat szélsőjobbosnak vallják, de egy kés lehet hasznos evőeszköz is és fegyver is... Ugyanígy lehet jobboldali harcos is a vezetői által megtévesztett, saját mozgalmát rossz irányba vivő ember -aki mindamellett meg van arról győződve, hogy saját mozgalmát nem előre, hanem hátra viszi...

És itt lesz nekem a tavalyi év után újra gyanús ez a Toroczkai gyerek...Aki tavaly az előre leszervezetten tehetetlenül bénázó rendőrség asszisztálásával verette szét a TV székházat, miután PR látogatást tett szép nagy fekete - akár kormányautónak is kinéző kocsijával- a Felvidéken...

És érdekes, mert egy csomó ártatlan ember elagyabugyáltak a rendőrségen, vagy a köztereken a rendőrök (tavaly), míg Toroczkainak ismét csak haja szála sem görbült...
Most meg ennek a megmozdulásnak állt az élére...

Akárhogy is van, nekem az egész Toroczkai rohadtul bűzlik, nagyon olyan szaga van, mint az egész rendszerváltásnak, ahol az MSZMP különböző funkcijait beültették az új "demokratikus" pártok vezetőségébe, majd azokat vagy lejáratták, vagy felaprózták, vagy egyéb belső harcokat gerjesztve szétblamálták...

Persze ez nem új szokás a komcsiknál, ugyanezt a jól bevált taktikát alkalmazták már 19198-19-ben, 1947 után, és a 80-as évek végén is....

Na ez van, én így látom...
Törölt felhasználó 2007. 10. 24. 16:07
Előzmény: #944  Törölt felhasználó
#947
ezért én nem vinnélek sehova
zotya32 2007. 10. 24. 15:57
Előzmény: #944  Törölt felhasználó
#946
demokráciában nem gyomrozunk meg senkit. :))
Ha amerikában eltűrik az újnácikat, akkor itt is el kell őket viselni. Szabadság van....
Törölt felhasználó 2007. 10. 24. 15:53
Előzmény: #944  Törölt felhasználó
#945
Kuncze??? Kossuth tér???
Miről maradtam le?
Törölt felhasználó 2007. 10. 24. 15:52
Előzmény: #942  Törölt felhasználó
#944
Én egyébként - ha igazmagyar rendőr lennék - ,azt csinálnám ezzel a mocskos, tetves, szemét újnáci bandával, hogy bevinném, külön-külön mindegyiket egy másik helyiségbe, aztán meggyomrozni: egyszer, kétszer, háromszor... ameddig csak szükséges.
Erről vetessenek aztán látleletet a büdös kopaszagyúak.
kissherceg 2007. 10. 24. 15:50
Törölt hozzászólás
#943
Törölt felhasználó 2007. 10. 24. 15:48
Előzmény: törölt hozzászólás
#942
Uanmááá...!!

Csak gyapa. De az nagy.:)
kissherceg 2007. 10. 24. 15:37
Törölt hozzászólás
#941

Topik gazda

matgab
4 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek