Topiknyitó: matgab 2007. 08. 02. 12:09

politika és társadalom ahogy én látom (2)  

Ismerősömtől...



Személyes találkozónk során egy magas rangú kormánypárti barátunk őszintén mesélt a PÁRT-ról, a 6

főből álló mindent elsöprő hatalmi csoportról (Szili, Szekeres, Veres,

Kiss, Lamperth, Gyurcsány) és a gazdasági döntések hátteréről. És Gál

J.Zoli barátjáról is, aki bár szakközepes érettségije van csak,

egyszemélyben irányítja a magyar sajtót és valójában akkor van lapzárta

a Népszabadságnál, ha Gál J. Zoli rábólint. Nincs annyi időm és erőm,

hogy mindent leírjak. Legyen elég annyi, ha eddig jelentéktelen pondró

porszemnek éreztem is magam, a tegnapi beszélgetés után még annak sem.

Semmik vagyunk. Még csak plebejusok, közkatonák, szorgos hangyák,

rabszolgák sem. Semmik.

Közöltem vele, hogy legszivesebben berontanék a Parlamentbe testemre

tekert 50 méternyi töltényhevederrel, kezemben 1-1darab, a vietnámi

filmekből ismert helikopter géppuskával és mindenkit,mondom MINDENKIT

halomra lőnék. És minden eddigi bűnömet ezzel megváltva a mennyországba

kerülnék, Szent Péter jobbjára.Közvetlenül.

Ő csak nevetett gyermeki hevülésemen. Nem sértően, picit irigykedve.

Mert azt látta bennem, amire ők pont építenek, számítanak. Az idolokba,

igazságba vetett hitet, az álmokat kergető, s ezért minden szar igéretet

elhivő naiv állampolgárt. A választót.

Akinek akarata, véleménye, álmai, céljai, fájdalmai, keserűsége, gondjai

pont senkit nem érdekelnek. Legfőképp azokat nem, akiket választhat,

akiket megszavaz."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 10. 26. 09:42
Előzmény: #4299  matgab
#4300
Kiváló írás. A nagy lendületedben észre sem vetted, hogy ez a szöveg a hozzád hasonló itteni tipikus felháborodó írások paródiája. Azok valóságtartalma is sokszor ennyi.
matgab 2009. 10. 26. 09:24
Előzmény: #4298  tokos.
#4299
A hétvégén voltam Bécsben. Ott akkora válság van, hogy ne tudjátok meg!

Az ottani derék polgároknak már nincs pénzük festékszóró spray-kre sem, mert nincsenek a falak összefirkálva.

Azonkívül arra gondolok, hogy nagyon nagyon magas lehet a gáz ára, mert egyik sem otthon ül a fűtött lakásában, hanem mindenki fűtött kávézókba menekül, legalábbis én a 6. kávézóban tudtam csak úgy helyet találni, hogy azt mondtam, hogy innen már tényleg nem megyek tovább és kabátban odaálltam egy olyan asztalhoz kb. 2 méterre, akik már megittak megettek mindent és kb. így is 10 percig kellett rájuk várni, mire feladták jó melegben lévő pozicióikat...

Valószínűleg óriási a munkanélküliség is, mert 3 kis pincérlány próbálta kiszolgálni ezt a kb. 30 asztalt de felvettek melléjük szánalomból egy török vendégmunkást is, aki az asztalokat törölgette (tehát nem a pincérlány intézi el egy suhintással az asztaltisztogatást, hanem arra egy külön embert vettek fel, gondolom elő van írva, hogy csökkenteni kell a munkanélküliek számát, ezért csinálják így).

A hajléktalanok és az ázsiai menekültek meg -gondolom a társadalom lecsúszott rétege, akiknek már egy kávéra sincs pénzük- tömegével rohamozzák meg a táskaboltokat. A legnagyobb tömeg egy olyan boltban volt, ahova nem írták ki az árakat, gondolom amolyan amennyit adsz érte, annyiért viheted akció volt (érdekes, hogy ott a fogyasztóvédelmi főfelügyelőséget nem láttam ezért bírságolni!), valami Vutton Lajos bolt volt...Szegény csórikám, tökre megesett rajtuk a szívem...

Mondjuk becsületükre legyen mondva, a háziakat továbbra is rendben tartják, a vakolatok még nem omladoznak úgy, mint bizony sajnos a mi világvárosunkban...
tokos. 2009. 10. 26. 08:20
Előzmény: #4297  Törölt felhasználó
#4298
Pedig nem olyan bonyolult dolog ez.

Egyszer majd próbálj meg darabokra szedni egy motort, aztán meg összerakni, melyik megy könnyebben. Feltéve, ha sikerül egyáltalán elérni a kiindulási állapotot, mert azért egy-két alkatrész a legjobbaknál is ki szokott maradni.
Törölt felhasználó 2009. 10. 23. 20:15
Előzmény: törölt hozzászólás
#4297
Eszembe jutott az öreg székelyről szóló vicc, aki egy gerendát farag, és több ízben kérdezgetik, hogy mi lesz belőle. Az öreg nem válaszol, csak farag, a fa meg egyre kisebb. A kérdés sokadik ismétlésénél kifakad: "Hát mi lenne? Fogpiszkáló, ha el nem ba...om!"

Szóval hogy is gondolta ezt a Kósa? Ha egyszer szerinte eddig az erdőben cétalanul tévelygett az ellen, és ha még a Nagyerdő felé is két pont közt a legrövidebb út az egyenes, akkor miért is lesz a "kifele" út legalább olyan hosszú, mint befele?
Ráadásul azt se tudják merre kellene menni (ha az eltévedést már jó előre számításba kell venni)?

Egy másik lehetséges értelmezés forrása egy régi találóskérdés: Meddig lehet az erdőbe befele menni? A válasz ugye a "A közepéig, mert onnan már kifele megyünk." Azaz csak így tovább, hisz arra a legrövidebb. Esetleg arra gondolt, hogy a kerek erdő közepéről mindegy merre indulsz, ugyanannyi az út kifele.? Vagy nem is vagyunk az erdő közepén? Esetleg nem is erdőben vagyunk?

Sok a talány Magas tetszésindexű Józan paraszteszű Lajos kijelentései körül. Iránytűt neki, meg GPS-t!
Törölt felhasználó 2009. 10. 23. 16:24
Törölt hozzászólás
#4296
Törölt felhasználó 2009. 10. 23. 15:04
Előzmény: #4293  Phylaxa
#4295
Szép és mély, emberi és természeti élményekben gazdag utat kívánok neked.
Törölt felhasználó 2009. 10. 23. 15:03
Előzmény: #4292  Phylaxa
#4294
Igazából persze a KSH-ban megvannak a teljes és részletes eredeti adatsorok megfelelő sokdimenziós "kockákba" rendezve, és ad is a KSH ezekből az giénylő által tetszőlegesen paraméterezett lekérdezésnek megfelelő eredményeket is, csak az már fizetős kategória. Végül is évi jónéhány milliárdba kerül e rendszer fenntartása, üzemeltetése és folytonos táplálása. Még azt is mondhatnád, miért nem állampolgári jog ehhez ingyen hozzáférni, de ha így lenne, akkor feltehetően 20-30 szoros költségvetés kellene nekik, hisz ingyen lenne igény bőven. Ráadásul ugyanezen adatokból igen sok piackutatási és egyéb info levonható, sőt sokszor ezen részletes adatok speciális elemzései alapozzák meg a kormány tárgyalási pozícióját, amit nagyon nem lenne célszerű (mert igen sokba fájna) gyengíteni. Így itt kénytelenek vagyunk beérni az ingyen (valljuk be azért elég gazdagon) lehulló morzsákkal.
Phylaxa 2009. 10. 23. 12:07
Előzmény: #4288  Törölt felhasználó
#4293
Ez tényleg alátámasztja amit még a suliban tanultunk annak idején. Ezért is olyan kanyargósak az alföldi utak. Tiszta rallyország. Csak azért mert a telekhatárokat be kellett tartani. Senki sem ment bele kompromisszumba, inkább többet utazott. Úgy tervezem, hogy észak-nyugat felől közelítem majd Erdélyt és akkor a Bereg sem marad ki és délnyugatra jövök vissza. Biztosan szép út lesz. Köszi az infót!!!
Phylaxa 2009. 10. 23. 11:48
Előzmény: #4289  Törölt felhasználó
#4292
Én már régebben leírtam kb. 3-szor, hogy mivel nincs alapadat, ezért nem tudom a véleményemet alátámasztani. Az pedig, hogy egy feldolgozott adat mögött a valóság mit takar nos ebben nem értünk egyet, mert egyikünk sem tud nyers adatsort előhozni. A feldolgozott adat időbeni alakulásában szintén nem tudunk egyetérteni, mert az elosztás még durvulhat is. Ez van. Tudod te jól, hogy miért nincsenek ilyen táblázatok csak szeretnéd valósnak beállítani a feldolgozott adatokat. Nem akarlak megzavarni ebben, csak nekem más a véleményem.
Törölt felhasználó 2009. 10. 23. 11:39
Előzmény: #4283  mondoka
#4291
"Akik tudnak megtakarítani azok ezt teszik , tehát megtakarítanak. Nekik ezért egyre több pénzük lesz. A többieknek nem változik, nulla.
A háztartások nettó pénzügyi vagyona nevű statisztika pedig szépen javulhat.
Hol a precízség kérlek?"

Akik szegények, azok akkor is szegények, ha itt az emberek 99.9%-a jól él, hiszen ezért ez a nevük, hogy szegények. Nekik nem lesz megtakarítása akkor sem. Két időpont közötti lakossági vagyoni helyzet, ill. megtakarítás összehasonlítására a te szöveged semmire nem jó, mert '90-ben és most is vannak szegények, megtakarítás nélküliek. Két használható adat van ilyen összehasonlításra: ha megnézem a két időpont átlagainak, ill. összeségének változását (ezt tettem én) és ha pl. megnézünk egy eloszlásváltozást vagy legalább annyit teszünk, hogy megnézzük, a legszegényebbek/ megtakarítás nélküliek az összlakosság milyen arányát teszik ki '90-ben, és 2009-ben. Ezzel precízen leírható az, ami a kérdés volt. Az első adatsort produkáltam, a másodikra sajnos én sem találtam/találok számokat. Valóban jó lenne, de a te natúr demagóg és adatok nélküli csak úgy kijelentem szövegednél az enyém összehasonlíthatatlanul precízebb és ennélfogva összehasonlíthatatlanul közelebb állhat a valósághoz (az adatsorban meglévő hiányosság mellett is). A te szöveged alkalmatlan bármilyen érdemi helyzetleírásra.
Törölt felhasználó 2009. 10. 23. 11:32
Előzmény: #4283  mondoka
#4290
Lehet igaz, csak ha azt kell összehasonlítani, hogy '90-ben vagy most több a lakosság megtakarítása (=jobb lett e téren a helyzet, nem is kicsit), akkor ennek igazolásához pontosan elég az az adatsor, amit én beírtam.

Ezen kívül állításainkat, főleg ha az ilyen karakteres, határozott VÉLEMÉNY, illik alátámasztani valamivel. Te és a hozzád hasonló hozzászólók ezt nagyjából sose teszik meg.
Törölt felhasználó 2009. 10. 23. 11:29
Előzmény: #4281  Phylaxa
#4289
Phyl.

Abban egyetértünk, hogy te se alapadatokat se feldolgozott adatokat nem használtál és nem szoktál használni hozzászólásaidban? És amilyen hozzászólásokat én kifogásolni szoktam (pl. mondoka lenti szövege) azok se tartalmaznak egyiket sem?
Törölt felhasználó 2009. 10. 23. 01:07
Előzmény: #4287  Phylaxa
#4288
Egy másik érdekes és akár a "magyar mentalitás" és következményei példázatának, egyben tanulságának is tekinthető hely például Nagykálló.

Annó sokáig a környék legnagyobb települése, vármegye székhely volt, a szép és ódon vármegye háza ma a pszichiátriai szakkórháznak ad otthont (még mindíg megvan az egykori tömlöc is). A vasútvonalak kiépítésének idején a környék földbirtokosai nem tudtak megegyezni a vasút nyomvonalának vezetésén. Addig huzakodtak (a régi átok, ez nem enged, az se hagyja alapon), míg végül az építtetők a 13 km-el odébb lévő három kis nyírségi falu felé építették meg Debrecenből a pályát, gyakorlatilag nyílegyenesen. A jelen jövő elé helyezésével és az értelmetlen huzakodással sikerült elérni, hogy Nagykálló megrekedt a fejlődésben, ma is kb. akkora mint annak idején, míg a három kis falu azóta egybeépült és jórészt a vasútnak köszönhetően hatalmasat fejlődve, messze a térség legnagyobb városává nőtte ki magát, Nyíregyháza néven. E példázat szerű történet mindíg eszembe jut, ha arra járok.

Amúgy a Beregben egy eléggé ismert és kellemes Tisza parti pihenő/nyaraló hely Gergelyiugornya, Vásárosnaménytól alik egy "sarokra".
Phylaxa 2009. 10. 22. 20:09
Előzmény: #4285  Törölt felhasználó
#4287
Mátészalka és Vaja volt a legkeletebbi rész ahol jártam, a Beregben még nem voltam. A "Szép város Kolozsvár"-ra reagáltam egyébként Jochnak. Vaja mellett van egy horgásztó, amin mozognak a szigetek. Eszméletlen látvány. A fényképeken pedig óriási halak. Na azok már nem mozognak. Láttam fotót még a 30-as évekből is. Van történelem és szép is.
Törölt felhasználó 2009. 10. 22. 20:04
Előzmény: #4283  mondoka
#4286
Az, hogy a lakosságnak van komoly megtakarítása az adatokból nyilvánvaló. Azt persze ez az adat nem tudja megmutatni, hogy milyen ennek eloszlása, így azt sem, hogy az emberek "többségének" van-e megtakarítása.
Ráadásul ennek eldöntéséhez azt is rögzíteni kellene, hogy mit veszünk bele a megtakarítási körbe. Ha csak a folyamatosan likvid eszközöket (kp, bankszámla követelés, betét, részvény, kötvény és hasonlók), akkor nyilván sokkal kisebb számosságot és összértéket kapunk, mintha más nagyértékű vagyonelemeket (lakás, nyaraló, gépjármű, stb.) is számításba veszünk.
Csak a lakás kapcsán például minden bizonnyal jelentős megtakarításokkal lehet számolni, hisz igen komoly önrészeket kellett fizetni a lakásvásárlóknak, és adósságtörlesztéseik egyben vagyonképzők is, így részben megtakarításnak is tekinthetők. Érdekes adalék lehet a linken a lakáshitelekről található tanulmány, mely még a sokat szidott eladósodottsághoz is egy gyakran figyelmen kívül hagyott "hova ment a pénz" tipusú adalékot jelenthet.
Én a témában igen alaposnak és hasznosnak találtam.
link
Törölt felhasználó 2009. 10. 22. 19:28
Előzmény: #4277  Phylaxa
#4285
Ha Szabolcsra, Szatmárra, vagy Beregre gondoltál, akkor érdemes elmenned körülnézni. Vannak gyönyörű tájak, helyek, települések, történelni emlékek, stb. És persze vannak elhanyagoltak, lepusztultak, lehangolóak is. Sőt érdemes átmenned a román területen lévő folytatásukat is felfedezni. Az életszinvonal átlagosan alacsonyabb (-25-30%), mint mondjuk a dunántúlon, de a látható "vagyoni" eloszlás hasonló. Másfelől egy további "lépcsőt" fogsz találni, ha a határt átléped.
15 év óta egyes munkáim kapcsán újra és újra járok arrafele is, és örömmel látom az észrevehető fejlődést is. Ebben a bővülő infrastruktúrának és lassan megjelenő befektetéseknek jelentős akkumulálódó szerepe van, csakúgy ahogy a "határforgalomnak" és a különböző támogatásoknak.
Szóval, bár nem Párizs, de megér egy misét.
mondoka 2009. 10. 22. 19:16
Előzmény: #4283  mondoka
#4284
Aki pedig máról holapra él azt marhára nem érdekli már semmiféle pártretorika.
A fidesz hülye kampánya óta mostmár midenki kampány-rosszulél, vagy kampány-jólél?
Ez őrület!
mondoka 2009. 10. 22. 19:10
Előzmény: #4272  Törölt felhasználó
#4283
Már ne haragudj de miért ne lehet igaz hogy a magyar lakosság nagyobb részének nincs megtakarítása???
Azért mert nőtt a magyar lakosság nettó pénzügyi vagyona???
Nőtt és nőhetett, de ez azokon akik nem tudnak, vagy nem hajlandók fálretenni azokon nem segít vagy nem változtat.
Akik tudnak megtakarítani azok ezt teszik , tehát megtakarítanak. Nekik ezért egyre több pénzük lesz. A többieknek nem változik, nulla.
A háztartások nettó pénzügyi vagyona nevű statisztika pedig szépen javulhat.
Hol a precízség kérlek?
mondoka 2009. 10. 22. 19:08
Előzmény: #4272  Törölt felhasználó
#4282
Már ne haragudj de miért ne lehet igaz hogy a magyar lakosság nagyobb részének nincs megtakarítása???
Azért mert nőtt a magyar lakosság nettó pénzügyi vagyona???
Nőtt és nőhetett, de ez azokon akik nem tudnak, vagy nem hajlandók fálretenni azokon nem segít vagy nem változtat.
Akik tudnak megtakarítani azok ezt teszik , tehát megtakarítanak. Nekik ezért egyre több pénzük lesz. A többieknek nem változik, nulla.
A háztartások nettó pénzügyi vagyona nevű statisztika pedig szépen javulhat.
Hol a precízség kérlek?
Phylaxa 2009. 10. 22. 17:09
Előzmény: #4279  Törölt felhasználó
#4281
Abban egyetértünk, hogy feldolgozott adatok amiket beírtál?
Phylaxa 2009. 10. 22. 17:08
Előzmény: #4272  Törölt felhasználó
#4280
Nem neked rossz. Amíg téged kielégítenek a feldolgozott adatok addig nem hiszem, hogy rossz lenne és nem is kívánom. Azt szeretném, hogy a társadalom annyi %-a tudjon tervezni és éljen közbiztonságban amennyi csak szeretne. Ez lenne a fontos. De szerintem a legértelmesebb is. A valóság tervezhetőséget és biztonságot mutasson. Én azt már sikernek könyvelném el.

Ez a baolodali , meg jobboldali ....kommunista....liberális humanista....fasiszta meg hasonló ökörségek pedig szerintem senkit sem érdekelnek. Volt már annyi rendszer. A valóság mindenütt közbeszólt. A természetet nem érdekli, hogy éppen milyen ideológiákkal akarják szívatni a társadalmat. Mindenfajta ideológia végeredménye a bukás. A valóság a győztes. Ő is lesz az mindig.
Törölt felhasználó 2009. 10. 22. 17:04
Előzmény: #4278  Phylaxa
#4279
Persze. Az adatoknak semmi értelme. De annak van értelme, hogy "nyomortelep az ország", " az embereknek semmi megtakarítása". Ez többet ér. Szerinted. A barikad fórumán lehet, meg egy külvárosi kocsmában. Egy gazdasági fórumon nem.
Phylaxa 2009. 10. 22. 16:59
Előzmény: #4272  Törölt felhasználó
#4278
A logika nem változik....az elosztásról is rakj be légyszi adatokat! Hát persze, hogy nincs. Miért is lenne?! Akkor nem sok értelme lenne ennek amit belinkeltél.
Phylaxa 2009. 10. 22. 16:57
Előzmény: #4270  Törölt felhasználó
#4277
Na ott még nem jártam....de érdekel. El is fogok menni és megnézem.
Törölt felhasználó 2009. 10. 22. 16:51
Előzmény: #4274  Törölt felhasználó
#4276
Figyelmen kivül hagytad " "
Törölt felhasználó 2009. 10. 22. 16:51
Előzmény: #4272  Törölt felhasználó
#4275
Szabolcs megye vs .Libás ? <,>,= ?
Törölt felhasználó 2009. 10. 22. 16:49
Előzmény: #4273  Törölt felhasználó
#4274
A lakosság = az összes állampolgár
Törölt felhasználó 2009. 10. 22. 16:47
Előzmény: #4272  Törölt felhasználó
#4273
Ez is "igaz" ! ^~*
De a valósághoz ollózd ki hogy kit tartanak "lakosságnak" .
Gondolom a dzsidipi az nem cs........!!!!
Törölt felhasználó 2009. 10. 22. 16:34
Előzmény: #4261  mondoka
#4272
Mars nagyon jót írt és mondoka, szerintem nem lelki okai vannak, bár nyilván az is, hanem elsősorban politikai. Egy agyonpolitizált társadalomban élünk, ahol minden szavazatot baloldali retorikával akarnak megszerezni és ehhez azt hangsúlyozzák, hogy milyen rossz nekünk.

"Vegyük alapul hogy a magyar emberek többségének nincs semmilyen megtakarítása, sem befektetése.
-Jellemezzük inkább csak ezzel a ténnyel a helyzetet.
Ez a nagy büdös valóság!"

Erről pont nemrég írtam. Ez is egy divatos szöveg, de nézzük a tényeket:

"A lakosság nettó (!) pénzügyi vagyona a GDP-hez képest:

1990 kb.25%
2000 kb.65%
2008 kb.55%

A lakosság teljes bruttó megtakarítása a GDP-hez képest:

1990 kb.45%
2008 92.6%."
link

Tehát tényszerűen nem igaz, amit írtál.
mondoka 2009. 10. 22. 16:22
Előzmény: #4269  Törölt felhasználó
#4271
Persze jöjjön a farkas :))
Ha megeszi azt ami jobb ha meg van éve.:)
Törölt felhasználó 2009. 10. 22. 16:18
Előzmény: #4268  Phylaxa
#4270
A "szép város" Kolozsvár ! :-)
Törölt felhasználó 2009. 10. 22. 16:15
Előzmény: #4265  mondoka
#4269
Eztet híjják szamizdat-nak!
Viszont nem kell farkast kiáltani ha nincs. Ha van akko + Piroskának kő szónyi !
Phylaxa 2009. 10. 22. 15:57
Előzmény: #4264  Törölt felhasználó
#4268
Szép város.....imádom. :)
mondoka 2009. 10. 22. 15:54
Előzmény: #4266  Phylaxa
#4267
Igen ! Ez a nagy büdös valóság! :((-de ez.
Phylaxa 2009. 10. 22. 15:49
Előzmény: #4262  Phylaxa
#4266
Jó nagy komcsi volt ő is nem? Nem értette még szegény a kapitalizmus lényegét miszerint le kell szakítani a középosztályt a béka seggébe és utána eljön a kánaán. Meg kell fosztani az embereket a földjeiktől és bezárni a városokba ahol majd munkalehetőség híján mélyen megértik a századfordulós kapitalizmus lényegét. Nem kell odafigyelni semmire körülöttünk, mert azok nagyon gazdagok. Nekünk óriási a lemaradásunk és ezt nem lehet csak úgy ad-hoc behozni. A legszebb pedig a legyünk pozitívak! Minden sikerülni fog. Csak jó sokat kell akarni és minél többen hazudjuk magunknak a hülyeségeket annál biztosabb a siker. Meg kell adni minden lehetőséget a legnyomorultabbaknak, hogy belterjesen szaporodhassanak és tömegével hozhassák világra azokat a gyerekeket akik semmihez sem fognak érteni, mert az iskolába győzni mennek és nem tanulni és így munkájuk sem lehet, hiszen már azoknak sincs akik tanulnak. Nagyon sokat fejlődtünk. Már plasma-tv-ket vehetünk hitelre tömegével. A plázákban melegedhetünk télen és megcsodálhatjuk miylen szép dolgokat lehet kapni. Kifelé pedig 300-szor kell elmondanunk, hogy sajnálnuk de nem tudunk pénzt adni, mert nekünk sincs. Megcsináltuk. 20 év kellett hozzá, de sikerült.

Hogy minek ez? Ez a valóság. Nem tudom, hogy minek, de hálistennek egyre többen foglalkoznak vele.
mondoka 2009. 10. 22. 15:49
Előzmény: #4263  Törölt felhasználó
#4265
Nehezen érthethető a kódolt beszédetek, de arra gondoltok hogy két út van nyomor, vagy terror?
Ha erre gondoltok, hagy legyek amnnyira idealista minden pesszimizmus ellenére, hogy aztmondjam ez egy durván sarkított badarság. De vajon erre gondoltatok?
Törölt felhasználó 2009. 10. 22. 15:44
Előzmény: #4251  Phylaxa
#4264
Csak kis ízelítő az akkori nyomortelepről:
link
gondolom a mostanit magad is meg tudod nézni.
Törölt felhasználó 2009. 10. 22. 15:29
Előzmény: #4257  Törölt felhasználó
#4263
Szevasz JocH!
Terror bolygó, nyomortelep?
Phylaxa 2009. 10. 22. 15:28
Előzmény: #4260  Phylaxa
#4262
Ja és nem is a KSH-nál. Ott minden ok...igaz pár adatot csak feldolgozva közölnek, de sebaj. Ja és átalakítottuk egy kicsit Ceasar-t is. A kenyér lemaradt...elég a cirkusz.
mondoka 2009. 10. 22. 15:20
Előzmény: törölt hozzászólás
#4261
Ennek lelki okai is lehetnek! Önbizalom kérdése, önértékelés kérdése, sőtt sokan maguknak sem merik bevallani, és mert hozzászoktak egy adott szinvonalhoz -személyes anyagi helyzetüket ezért is tartják elviselhetőnek az emberek!
Vegyük alapul hogy a magyar emberek többségének nincs semmilyen megtakarítása, sem befektetése.
-Jellemezzük inkább csak ezzel a ténnyel a helyzetet.
Ez a nagy büdös valóság!
Phylaxa 2009. 10. 22. 15:16
Előzmény: #4252  Törölt felhasználó
#4260
Hát nem a plázákban és az autópályákon az tuti. :)
Törölt felhasználó 2009. 10. 22. 15:12
Törölt hozzászólás
#4259
Törölt felhasználó 2009. 10. 22. 15:09
Előzmény: #4257  Törölt felhasználó
#4258
A petty nem jó helyen
Törölt felhasználó 2009. 10. 22. 15:08
Előzmény: #4254  Törölt felhasználó
#4257
Kivánok !

...........lelki
...........szellemi
...........gazdasági

(+oldás: 1:terror
2:nyomor )
mondoka 2009. 10. 22. 15:07
Előzmény: #4252  Törölt felhasználó
#4256
Persze a nyomortelepet úgy kell érteni hogy nem tud úgy élni az ország még a leg szerényebb elvárások szerint sem. Ahogy a XXI:században európában elvárás lenne.Alapjában véve nem a kőkorszakban vagy a középkorban vagyunk. Minden szép és jó is van mutatóban.Csak a többségnek marad a balkáni vagy a délamerikai átlag/közép szinvonala.
Ettől kicsit nyomott és (depós) deprsssziós ez az ország.
Lemérhető ez arról hogy mit várnak/valószínűsítenek a jövőtől az emberek. Kimondható hogy így vagy úgy, ezért, vahgy azért, de nem tudnak élni a magyarok.
Nem tudnak élni, és nem tudnak fennmaradni. 2emberre, egy szülőpárra 1,32 századnyi reprodukció jut. Egy generáció csk 66%-ban reprodukálja magát. Ebben a teljes létező magyarországi népesség átlaga benne van.
Törölt felhasználó 2009. 10. 22. 15:05
Előzmény: #4251  Phylaxa
#4255
Ja-ja. Ma már nem kellenek hadseregek, légiók, hogy le lehessen igázni egy országot. Elég megvenni kilóra, mint Mo.-ot, Lengyelországot v. Manhattant.
Törölt felhasználó 2009. 10. 22. 15:01
Előzmény: #4253  Törölt felhasználó
#4254
ha viszont nem a nyomorban élnek, akkor miért mondják, hogy nyomortelep ez az ország ???
Törölt felhasználó 2009. 10. 22. 15:01
Előzmény: #4252  Törölt felhasználó
#4253
vannak olyan részek... de vannak olyan részek akár angliában, akár usa-ban, akár németországban...

ha ők a nyomortelepet látják maguk körül, akkor a nyomorban élnek, akkor nem tudom mit keresnek egy ilyen fórumon :P
Törölt felhasználó 2009. 10. 22. 14:51
Előzmény: #4251  Phylaxa
#4252
Ugyan már Phyl, minek ez? Nehogymár egy háborús pusztuláshoz próbáljuk már hasonlítani a mai helyzetet. Hol nyomortelep az ország?
Phylaxa 2009. 10. 22. 14:41
Előzmény: #4247  exley
#4251
Szerintem egyvalamiben azért fejlődtünk 1910 óta. Akkoriban háborúkat kellett kirobbantani, hogy az egész ország egy nyomorteleppé váljon. Mára már megtudjuk ezt oldani békeidőben is.
Törölt felhasználó 2009. 10. 22. 14:11
Előzmény: #4248  pampa
#4250
attól függően, hogy az mszp mit csinál!!

van igazság az állításomban, vagy nincs?

olyat soha nem állítottam, hogy az mszp nem csinálja másképp!!!
Törölt felhasználó 2009. 10. 22. 14:02
Előzmény: #4244  Törölt felhasználó
#4249
Hmmm...
pampa 2009. 10. 22. 13:58
Előzmény: #4243  Törölt felhasználó
#4248
Ez jó. :)

Úgy hat éve talán volt egy törvény javaslat és a Fidesz módosítót nyújtott be hozzá.Volt benne egy nyelvtani (értelmezési) hiba,talán a "hogy" lett volna "azért"-ra cserélve. Az MSZP -sek leszavazták...
exley 2009. 10. 22. 13:51
Előzmény: #4243  Törölt felhasználó
#4247
Orbán papa, az Antalli örökség nyomdokain egyébként is mindent vissza fog csinálni. Első dolga lesz a Hohty rendszert vissza állítani a Kádárista "csecsemőnek".
Törölt felhasználó 2009. 10. 22. 13:49
Előzmény: #4245  Törölt felhasználó
#4246
nem tudok ilyet mondani...

de akkor számodra, ha az egyik fél rossz, akkor egyenesen következik, hogy a másik les za jó????

mert én soha nem mondtam, hogy az mszp jól végzi a dolgát... csupán annyit, hogy nem vagyok meggyőződve, hogy más jobban végezné... mert ki lett próbálva, le lett váltva az is . most le lesz ez is. aztán következőre le lesz a most következő is...

négy évenként midníg minden előről kezdődik....
Törölt felhasználó 2009. 10. 22. 13:43
Előzmény: #4243  Törölt felhasználó
#4245
Ha már az elöbbi válasz csak egy rossz poén erejéig jutott, és szóba hoztad az ellenzéket, akkor írj egy olyan előterjesztést amit elfogadott a kormány oldal az elmúlt 7,5 évben és a jobb oldalról jött.
Törölt felhasználó 2009. 10. 22. 13:41
Előzmény: #4242  Törölt felhasználó
#4244
nem most... korábban... és nem konkrétan így, ezekkel a szavakkal... sőt nem egyszemélyben gyurcsány, hanem az mszp miatt...
Törölt felhasználó 2009. 10. 22. 13:38
Előzmény: #4240  Törölt felhasználó
#4243
amúgy ilyen ellenzék mellett mit lehet csinálni kérdem én???? amikor bejelenti orbán papa, hogy "bármit intézkednek, úgyis visszacsináljuk" ...

ezek után van értelme bármit is csinálni??? kérdem én...

a parlamentben van kormánypárt és van ellenzék. a VALÓBAN fontos dolgok véghez viteléhez általában mindkét fél szükséges... tehát valóban, nem alkotott (nem is alkothatott) maradandót, főleg az öszödi beszéd után...
Törölt felhasználó 2009. 10. 22. 13:34
Előzmény: #4239  Törölt felhasználó
#4242
Ezt hol is írtam?
Törölt felhasználó 2009. 10. 22. 13:34
Előzmény: #4240  Törölt felhasználó
#4241
öszödi beszéd, elég maradandó... :D

Törölt felhasználó 2009. 10. 22. 13:28
Előzmény: #4239  Törölt felhasználó
#4240
Neki legalább volt lehetősége valamit csinálni.
Én nem emlékszem maradandó alkotásra írj már egyet légyszíves.
Törölt felhasználó 2009. 10. 22. 13:26
Előzmény: #4238  Törölt felhasználó
#4239
miért most meg ráfogod, h minden gyurcsány miatt van...

Törölt felhasználó 2009. 10. 22. 13:25
Előzmény: #4237  Törölt felhasználó
#4238
És majd rá lehet fogni, hogy őmiatta történt...
Törölt felhasználó 2009. 10. 22. 13:20
Előzmény: #4235  Törölt felhasználó
#4237
látom te is csak olvasod amit írok, de nem figyelsz és így nem is érted!!!

"Az idő és a közeljövő eseményei mindenre választ fognak adni."

pont azt mondom, minél többen gondolkoznak úgy , ahogy ő, egyre biztosabb, hogy be is fog következni. Ez logikus...
Törölt felhasználó 2009. 10. 22. 13:15
Előzmény: #4229  matgab
#4236
Hát ... vannak esetek, amikor az embernek "pihentetnie" kell liberalizmusát és feladnia halálbüntetés-ellenességét.
Hajrá nagypapa!

Mellesleg a pacákot mégsem kellene halálra ítélni (persze nem is fogják), hanem egy Rejtő: Csontbrigád - típusú kőbányában kellene dolgoznia élete végéig. Lenne ideje gondolkodni a közlekedési szabályokon.
Törölt felhasználó 2009. 10. 22. 13:10
Előzmény: #4234  Törölt felhasználó
#4235
Ez a te véleményed, az pedig az övé. Ő nem kritizálja senki véleményét (tudom), te ismeretlenül kritizálod az ő megoldási módszerét. Nyilvánvalóan idősebb nálad, megkockáztatom azt, hogy tapasztaltabb is, belekóstólt a "demokrácia őshazájának" levegőjébe, levonva a konzekvenciákat, így döntött. Az idő és a közeljövő eseményei mindenre választ fognak adni.
Törölt felhasználó 2009. 10. 22. 12:57
Előzmény: #4233  Törölt felhasználó
#4234
akkor egy jó pszichiáter is kéne neki....

a pánik azért van, mert valaki elkezdi a pánik hírét hozni, és szép lassan egyre többen esnek pánikba...
és a végre mindenki pánikol...

ismered az "A Titok" c. könyvet???? érdemes elolvasni.

gondolj bele, ha mindenki elkezdene spájzolni, önellátni, akkor a világ gazdsága tényleg összeomlana...egy idő után elfogy a kereslet. azaz saját magunk idézzük elő a "világvégét".
Törölt felhasználó 2009. 10. 22. 11:44
Előzmény: #4231  matgab
#4233
Jóismerősöm a közelmúltban költözött haza 8 v. 10 év után Kaliforniából (mert ott is gebasz van). Kitűnően működő vállalkozását számolta fel. Itthon vett egy közeli falu mellett egy tanyát, ívóvízkutat fúratott, napkollektorokat, szélkereket bütyköl, aggregátort vásárolt. Tele van a tanya udvara jószággal; tartós élelmiszert spájzol. Meg természetesen különféle egyéb eszközöket, amelyek a túlélés %-os esélyét egy esetleges krízishelyzetben megnövelik. Ő ebben látja a megoldást...
matgab 2009. 10. 22. 10:56
Előzmény: #4231  matgab
#4232
30-as évek elején...
matgab 2009. 10. 22. 10:56
Előzmény: #4230  pampa
#4231
Ez nem teljesen a topikba illő gondolat, de ma reggel ahogy jöttem be a melóhelyre valahogy egyre világosabbnak tűnik az, hogy most kb. ott tartunk ahol valahol a 20-as évek végén , 30-as évek végén...

Egy boom-ot követő mesterséges likviditás hiánnyal előidézett válság van a tőzsdéken. 1929-et követően nem tudom, hogy mit csináltak, de ott is voltak nagy felpattanások 20-40%, ha jól emlékszem, de az eső trend évekig tartott.
Ma azt látjuk, hogy a likviditás hiányt iszonyatos menniységű "kamupénzzel" próbálják orvosolni. Hogy miért írom, hogy kamupénz? Mert a reálgazdaságba abszolút nem jutnak el ezek a források, csak a pénzügyi piacokon landol az egész, semmi pótlólagos keresletet, sem a termelő-szolgáltató vállalatok fínanszírozási problémáit nem oldja meg, mert a bankok egyszerűen nem hiteleznek többet, sőt...
Ezt mutatja sztem a gyorsjelentési szezon is, miszerint a pénzügyi szolgáltatók ismét nyereségesek (a rájuk öntött kamupénz által automatikus árfolyamemelkedésen áteső papíroknak köszönhetően), míg a gyártó szolgáltató cégek nagy része továbbra is veszteséges néhány kivétellel.

Igazából valahogy ez olyan, mint 19-re lapot húzni. Vagy a bankok nyeresége előbb utóbb nagyon lassan és fokozatosan beindítja az egész gazdaságot, vagy egy óriási lufifújássá válik az egész és kiderül hogy ezek a mostani pénzügyi nyereségek valójában nem is léteznek és vagy egy globális gigainfláció keretében fognak eltűnni a pénzmennyiséggel együtt (a hiperinfláció egyfajta vagyon újraelosztás, ami az új pénz forgalomba helyezésével szentesül), vagy kivonják a pénzgazdaságból az extra likviditást és a király újra meztelen lesz...

A mai Kína megfelel a 30-as évek Német Birodalma gazdaságának, feltörekvő, töretlenül fejlődő, magának a világ színpadán helyet és befolyást követelő hatalom, mely könyörtelenül kihasználja komparatív előnyeit és a nyugati technológiák lekoppintása után továbbfejleszti azokat.
Míg az akkori Anglia, aki épp egy megnyert háború után gyarmatbirodalmával az akkori világ megrendíthetetlen hatalmának tűnt (hidegháború- USA).

Valamint egy technológiai robbanás küszöbén is állunk, hiszen a ma még gyerekcipőben járó megújuló energia kihasználás majdnem akkora ugrást fog jelenteni a világban, mint a gőzgép feltalálása.vagy a szénről olajra való átállás...

Szóval minden adott ahhoz, hogy a történelem kereke forduljon egyet, a kérdés az, hogy hogyan lehet védekezni ez ellen, hogy ne nullázódjon le az ember vagyona.
Jelenleg egy megoldást látok, jó nagy földet kell venni, ahol van forrásvíz is, mert az bár illikvid és nem növekszik (talán) annyira az értéke, mint egy részvénynek, de az a föld ami itt volt 1500 éve, az ma is itt van, míg az akkori céhek/vállalkozások közül egyet sem ismerek, de még házak sincsenek abból a korból...

Persze lehet egy kis részét a vagyonnak kockáztatni, és olyan cégekbe fektetni, ami ezekbe az új iparágakba próbál betörni, hátha az egyikből Ford válik előbb utóbb, csak azt se felejtsük el, hogy hány autógyártó ment csődbe a hőskorban és azóta is...

Az USA dollár gyengesége szinte törvényszerű, hiszen mennyisége már rég elszakadt az USA gazdaságának termelésétől, az amerikai fogyasztását finanszíírozza meg főleg a távol kelettel, kvázi addig ér valamit amíg mindenki hisz benne, hogy ér valamit (legalább olajat lehet rajta venni). Az EUR felértékelődése emiatt szintén bekövetkezik, mint tartalékvaluta, de ez meg az EU exportot fogja tönkrevágni. AZ EU azért lesz életképtelen az USA-hoz és Kínához képest, mert abszolút nem egységes és mesterségesen összehozott, természetes hogy hosszú távon szét fog esni...

Most gondolkodhatunk, hogy vajon jó ötlet volt-e eladni az ország aranykészletét anno, majd meglátjuk...
pampa 2009. 10. 22. 08:32
Előzmény: #4229  matgab
#4230
Az Oszó villa maradhat,de a Turult bontani kel....törvény az törvény...
link

Bontása esetén remélem 2010 ősze után egy háromszor nagyobb szobrot állítanak a helyére.
matgab 2009. 10. 19. 09:33
Előzmény: #4228  matgab
#4229
link

Ez a német rendszámos köcsög RO-s azaz Rosenheim-i német rendszámmal közlekedett, ami azoknak az autósoknak a "mekkája", akik ugyan magyarok, de szlovák rendszámot nem mernek kérni, mert félnek a rendőrség zaklatásától és ezért inkább a németektől bérelnek autót, mert az amúgy horror reg.adót nem spúrak befizetni...

Ilyet amit ez tett német autós biztos, hogy nem csinál!

Az ilyen "embert" én nem halálos közlekedési baleset okozása miatt ítélném el, hanem hirtelen felindulásból elkövetett emberölés miatt...

A nagyapát tökéletesen megértem és előre felmentem ha kinyírja a Tuaregest.
matgab 2009. 10. 12. 11:00
Előzmény: #4227  Törölt felhasználó
#4228
sajnos a portugálok lassan lőtték be a gólt, mert én arra fogadtam, hogy az első 15 percben már megkapjuk az elsőt...

Wazzeg, ez a Koeman egy akkora ökör amekkorát még nem hordott a hátán a föld...

Kezdjük a végéről:

Nézzük mit niylatkozott:

– Miben fejlődött ez a csapat az utóbbi másfél évben, amióta ön a kapitány?

– Nagyobb lett a játékosok önbizalma, remek a csapatszellem, és előrelépés az is, hogy a csapat elnyerte a szurkolók rokonszenvét.

„Azt hiszem, nyugodtan mondhatom, hogy csapatom tagjai közül mindenki a maximumot nyújtotta a lehetőségekhez képest, dolgoztunk ki helyzeteket, ám sajnos nem volt szerencsénk, nem tudtunk gólt szerezni – nyilatkozta a meccs után Erwin Koeman, válogatottunk szövetségi kapitánya az MLSZ-nek. – A portugál együttes jobb gárda, mint a miénk, ez megmutatkozott ezen a mérkőzésen is. Megtettük, amire erőnkből telt, de ez most csak erre volt elég..."

Wazzeg, ez nem ugyanazt a meccset látta, vagy ennyire nem tudja, hogy mi az a foci??

Minek nekünk egy holland nevenincs szakember arra, hogy ilyen 80-90-es éveket idéző semmitmondó edzői nyilatkozatokat mondjon?

Miért kell a nemzeti válogatott edzője legyen egy olyan ember, aki 2 hazai meccsre felküldi a csapatot támadójáték lehetősége nélkül?

Isten bizony, ha Várhidi maradt volna az edző, akkor szerintem most kijuthattunk volna, legalábbis ha a többiek ugyanezeket az eredményeket produkálják...

A svéd egy nagy kaki csapat volt, csupa lusta elképzelés nélküli kiégett nyugdíjas focistával, akik abban bíztak, hogy a hírnevük beviszi őket a VB-re.

A portugálok egyénileg mind jobbak, de mint csapat katasztrófálisak voltak az egész sorozatban.

A dánok semmit nem csináltak, csak védekeztek és kontráztak -ezt nekünk is meg kellett volna és meg is tudtuk volna csinálni. De nem, mi még kontrázni sem akartunk...

Miért? nem hiszem, hogy azért mert Afrika messze van és sokkal rövidebb lett volna a nyári szünet, ráadásul akkor dél afrikában épp tél lett volna, bár az utóbbi 4 meccsen végig így játszott a válogatott...

Valószínűbb , hogy Koeman totálisan nem érti a nyelvet nem is motivált, még vezetőnek sem jó és ez az egész oda vezetett, hogy a Várhidi által valóban épülni látszó az utóbbi évek legtehetségesebbnek kikiáltott csapata gyakorlatilag az utóbbi 4 meccsén egyetlen komoly helyzetet nem alakított ki, össszesen 1 (!) szánalom 11-es gólt tudott berúgni...

Mit akarunk itt Torghellével, akinek ha a lábán van a labda, az már gyakorlatilag egyenértékű azzal, hogy ha az ellenfél vezetné a labdát?? Torghelle egyetlen előnye az, hogy 15-ször rohan oda és próbál labdát szerezni, akkor is ha tök esélytelen. Ez a mentalitás jó talán a Bundesliga 2-ben vagy egy máltai válogatott ellen, ahol a védők 5-6 esetből egyszer csinálnak egy gyepes gabis kapitális hibát. No akkor ott van a Sanyi és talán gólt lő. De a portugálok ellen ez nagyon kevés....

Gyepes Gábor? Jézusom! Angol 3. osztályba nem tud bekerülni...

Tök olyan érzésem van, mintha az egész MLSZ úgy alakítaná ki a válogatottat, mint anno a 80-as években ment az utánpótlásképzés: Annak a gyereke játszott, akinek a papája a legnagyobb összeggel , vagy sportfelszereléssel látta el az egyesületet. De ha ilyet nem tudott csinálni, akkor legalább az edzőt kellett meghívni néhány pofa sörre a meccs után.

Ha nem volt szülői hátszél, akkor esélytelen volt a csapatba kerülni. Nem mindenhol volt ez így, de jelentős helyeken így működött (működik (?) a rendszer...

Ma mintha azért lenne Koeman az edző, mert valakik alaposan visszatejelnek az MLSz-be és azért játszik kihagyhatatlanul néhány saját csapatába bekerülni nem tudó játékos, hogy hátha valaki egyszer egy jól eltalált lövése után felfigyel rá és leigazolják.

Ennek mondjuk tipikus példája volt a Sanyink, akinek 2 talált gól után (németek és brazilok) elhitték, hogy helye lehet a premier ligában. Aztán oda nem fért be, a görögök azt hitték, hogy majd náluk jó lesz, ott is szar volt továbbadták Bundesliga 2-be, ahol szintén nem tudja megvetni a lábát...

És mi volt az egész eredője? 2 talált gól...Szánalmas...

Mi a taktikánk? A meccs elején kapunk egy -egy gólt itthon. (jó ez még nem a taktika része) és utána 60-70 percen keresztül nem változtatunk semmit. Mert hogy is nézne az ki, hogy lecseréljük a totálisan gyengén játszó világsztárunkat, Husztit, aki mikor anno megtudta Montenegroban, hogy nem lesz kezdő, akkor hazahúzott? Milyen csapatjátékos az ilyen? Mennyit ér neki a címeres mez??

És ki miatt ilyen az egész magyar labdarúgás? Cash-teleki... Hogy is jutott pozicióba?? Ott már lehetett látni, hogy amíg ez a figura regnálja a magyar focit, addig onnan nem fog megállni a pénzkiszivattyúzás...

Itt van ez a tehetséges U20-as csapat (akinek szintén holland edzőjét elküldték a VB előtt, mert katasztrófális teljesítményt produkáltak), én csak abban bízom, hogy mire ők nagyválogatottak lesznek, addigra a Cashteleki féléket sikerül eltűntetni a magyar foci világából...
Törölt felhasználó 2009. 10. 08. 15:26
Előzmény: #4226  matgab
#4227
A vak is látja, hogy változás van, illetve lesz záros határidőn belül. Elindult a helyezkedés. Minden szinten, minden közpénztemetőben. A BKV-s ügyek is a közelmúltban kerültek előtérbe, zuschlag is ilyen célzattal lett "beáldozva". A legnagyobb közpénzbukó állami (?) cég, a MÁV most került terítékre. Holott, ahogyan írtad, ami ezekben folyt/folyik az nem újkeletű. Egyik sem. Mindenhol ültek/ülnek fityiszes felügyelőbizottsági tagok, akiknek (kérdem én is) eddig miért nem tűnt fel a mértéktelen pénzszivattyú?! A média amelett, hogy (szerintem) elsőrorban felelős a "békés többség" agymosásásnak véghezviteléért, iszonyatos mennyiségű (szintén) közpénz megfelelő zsebekbe való eljuttatásában vétkes.
De szerinted, ha a fityisz kerül "helyzetbe", mi fog változni? Lesz egy közpénzen finanszírozott Hírtv2, vagy Echo tv2?
A színe változik, jönnek majd a másik oldal polkorrekt strómannjai, de a (jól bevált) szisztéma marad?!
matgab 2009. 10. 08. 15:09
Előzmény: #4225  Törölt felhasználó
#4226
link

Azt nem tudom, hogy ezek az utóbbi 20 évben nem tűntek fel senkinek??

Se a médiának, se a felügyelőbizottságoknak, se a felügyelőszervezeteknek?

Az, hogy európában a legkevesebb-ből arányaiban a legtöbb adót fizetjük és mégse felfelé haladunk, sőt egyre lejjebb csúszunk és semmi sem épül meg, ami megépül, az botrányosan drágán, vagy úgy, hogy 3 hónap múlva kiderül, hogy nem működik, vagy bár kész, de mégsem veszik valami oknál fogva használatba, meg az állami luxxxus minden szinten, tivornyák, luxus autók, miegymás??? Az ország meg süllyed nyakig a sz@rba, minden szinten...Egy dolgot sem tudok mondani az országban ami úgy működne ahogy kell...

20 év alatt ez csak most kezd feltűnni a médiában?? Vajon nem arról van-e szó, hogy a szoci-szadesz hatalom kezdi elveszíteni a médiában az abszolút súlyát, persze csak nagyon lassan, nagyon óvatosan, mert bármikor lehet itt visszarendeződés...

De ki fogja ezeket elszámoltatni és milyen alapon? Vagy ez így természetes és helyes, ahogy van?? Nem hiszem...
Törölt felhasználó 2009. 10. 08. 10:03
Előzmény: #4224  Törölt felhasználó
#4225
Don Pintér, a Keresztapa.
Akinek a gyűrűjét (az egyet) szokták igen magas körökben tevékenykedő emberkék is csókolgatni. Mind a mai napig.
Törölt felhasználó 2009. 10. 08. 09:35
Előzmény: #4223  matgab
#4224
"Én nem tudom mit tudhat a csávó"

a csávó sok mindenkiről sok mindent tud, lehet még rólunk is:)
matgab 2009. 10. 08. 09:31
Előzmény: #4222  Törölt felhasználó
#4223
link

link

Hát szánalmas és kiábrándító lenne, ha valóban Pintér lenne a régi új befutó...

Én nem tudom mit tudhat a csávó, de az biztos, hogy nem ő volt az első számú jelölt régen a tárcára és utána hogy, hogy nem ő lett a befutó a biztosnak hitt elsőszámú jelölt előtt...

Amúgy a cikkben van még egy érdekes mondat: "Az egykori főrendőr elmondta, hogy ugyan igazgatói státuszban dolgozik, de csupán külsős vállalkozóként vesz részt a földgázcég működtetésében"

Ha jól tudom az APEH ezt pontosan színlelt munkavállalói szerződésnek minősíti...Vannak törvények feletti emberek...Ilyen a magyar demokrácia, meg általában a demokrácia...

link
Törölt felhasználó 2009. 09. 30. 10:54
Előzmény: #4212  Törölt felhasználó
#4222
Hazafiság,és populizmus nem ugyanaz.
Törölt felhasználó 2009. 09. 30. 10:49
Előzmény: #4220  Törölt felhasználó
#4221
Kedves tovic66!

(Kicsit hosszúra sikerült. Ez van.)

Ebből ne csinálj gondot, ez nem az, csak játék, bár igyekszünk komolyan venni a szabályait.

Egykori tanárom mondata egy találó megállapítás volt, nem valószínű, hogy dícséretnek szánta. Mások megítélése legalább annyira (vagy jobban) jellemzi azt aki megítél, mint akit/amit. A téma szempontjából döntő többségében közömbös.

Véleményem ismereteimre és tapasztalatomra alapozom, elgondolkoztatnak az alternatív vélekedések is, mivel igyekszem sokoldalúan/sokszempontúan végiggondolni a lehetőségeket mielőtt a magamét megfogalmazom. Ha ezen elcsodálkoznak, értetlenkednek nem baj, ha ezt gondolkozás követi, mely esetleg mélyebb, komplexebb megértéshez/szemléletmódhoz vezet.

Írod: vannak evidenciák empírikusak, stb. A természettudományokban valóban vannak ilyen empírikus tapasztalatok, de ezek kibírják mind a kételkedést, mind az új meg új teszteket. Igazság kritériumuk a természetben való előfordulásuk lehetőségének valószínűsége. Más területeken pedig (és az itt érintett témák gyakorlatilag mind odatartoznak) csak szokások és vélemények vannak, melyeknek szubjektivitásuk okán nincs "igazság" kritériumuk. Éppen ezért az adott környezetből kiemelve még korlátozott érvényességük is megszakad, sőt kreálható hozzájuk olyan környezet melyben akár az ellenkezőjükre fordulhatnak.

Ehhez kapcsolódott az általam írt mondat is: SZÉP (mert ismerem, értem a mögöttes gondolatot), ÉRVÉNYES (mert eredeti környezetében a kifejezni kívánt gondolat nekem is sajátom lett volna), és ÜRES (a környezetből való kiemelése és "általános" érvénye okán önkényesen más környezetbe való beültethetősége nem igaz).

Gondolom ebből már adódik, hogy a "konzerv igazságok", a kritikátlan átvétel és/vagy a tekintélyen alapuló elfogadás teljességgel hiányzik gondolkodásmódomból. A gondolkodói nagyság számomra abban jelentkezik, hogy egyesek műveit, írásait, megnyilatkozásait egyes területeken hasznosabb, gondolatébresztőbb tanulmányozni mint másokét. Ez az általad idézett írókra is igaz, de Szókratésztől, Szent Tamástól akár Hawkingig, Dawkinsig sok-sok ezer ilyen gondolkodó van. De, és ez nagyon lényeges(!), sohasem kritikátlanul!! Mert, ahogy Lenin (:)) is megállapította, a konkrét helyzet mindíg konkrét elemzést kíván.

Kérdezed: Miért van erre késztetésem? A válasz (mint már próbáltam rá utalni előzőleg is) idézetszerűen egyszerű: "Nem adhatok mást, csak mi lényegem."

"juhtúró / francia krémsajt": Félreérted. Nem a banalitás, hanem a környezetéből kiemelt állítások érvényességének hiánya az, ami a "behelyettesítések" javaslatát indukálta, példázva az általam "ürességnek" nevezett jellemzőt.

Végül, a "nulla" nem az emberek értékét, hanem "figyelembe vételük" és kezelésük valóságos szintjét jelentette/szimbolizálta az ominózus mondat kiegészítéseként.
Törölt felhasználó 2009. 09. 30. 09:01
Előzmény: #4218  Törölt felhasználó
#4220
Több gondom is van ..

Hogy a tanárod milyen megjegyzést tett az egy dolog, de minden diskurzusnál megítélnek , és abszolutte nem biztos , hogy az ítélet az ugyanaz mint a tanárod által mondotté .Szerintem inkább csodálkoznak, értetlenkednek válaszaidon.

Vannak evidenciák empirikusak stb , amikhez igen furán jön ki ha abban kételkedsz . Mások ezekkel nemigen tudnak mit kezdeni . Nem hinném , hogy sokmindent le lehet játszani a „hasonló” –kal .. Triviális az , amit egyénenként annak tartunk/ sokan , nagyon sokan nézik az RTL-t . Én még mindig nem hiszem , hogy pl. G.B.Shaw triviális üres gondolatokat fogalmazna meg .
Azt gondolom , hogy nem szükséges olyan elismertektől , nagyságoktól megfogalmazottakat kétségbe vonni, behelyettesítve aztán alsóbb fokon megítélni , hogy azután annak végkimenetele sehova nem vezet .

GBS-ékat nem azért kell olvasni , hogy kétségeink legyenek a leírtjaikkal kapcsolatosan , hanem azért, hogy írásain , és pl. tömör lényegbevágó idézeteiket értelmezzük és elgondolkodjunk rajtuk. Kivívta ezt már ő magának /?/ hogy ne kételkedjünk benne . Mi szükségem van arra , hogy itt vele kapcsolatosan bármit bármivel behelyettesítsek ? Egyszerüen nem jut az eszembe . Neked miért ?

A válaszod úgy érzem nem a kérdésre irányult azaz, nem kaptam választ arra a kérdésre :
Miért van késztetésed erre ? Szerintem valamit itt elhallgatsz .. Erre meg nekem van „orrom” :)

Ha leküldenek a boltba júhtúróért , útközben „ júhtúró ?! miféle banalítás ez ? ” , és az alapanyaggal asszociatíve francia krémsajtot veszel mert így ítéled meg/ tanárodnak ez is biztos tetszene . Csakhogy ebből nem lesz /értelmes/ sztrapacska ami a dolog lényegi oldala - a nejed által eltervezet vacsorához képest :)

Az átkosban nem voltak nulla emberek , hanem ugyanúgy kihasználták őket mint ma is holnap is és a közel távol jővőben is , egy bizonyos más dimenziók érdekében . A dimenziókat/mint politika most nem kritizálom , mert itt ebben a diskurzusban ez lényegtelen.

Törölt felhasználó 2009. 09. 29. 23:15
Előzmény: #4218  Törölt felhasználó
#4219
ez így nagyon nem ok amit írsz .. de majd holnap bővebben mert nagyon fáradt vagyok ..

furi vagy de élvezem a társalgást :)

hi
Törölt felhasználó 2009. 09. 29. 20:46
Előzmény: #4217  Törölt felhasználó
#4218
Mert, mint egy egyébként zseniális tanárom találóan megállapította, "én még a hasonlóban is azt veszem észre, hogy miben nem hasonlít". Tök igaza volt, hisz amiben hasonlít, az triviális, így számomra már érdektelen. Nem tagadom, csak körbejárom, mert bármely igazság számomra csak korlátaival mérhető.

Ez szerintem nem gyengíti, hanem mélyíti megértését.

Gondold végig, vajon miért írtam, hogy szép, érvényes és üres állítások.

Még egy példa:
Anno (még az átkosban) szerettem befejezni a félbemaradt mondatokat is. Egyik ilyen volt a híres szocialista szlogen, miszerint:
"Nálunk mindenki egyenlő!" A mondat általam adott folytatása szerint "a nullával."
Komolyan megsértődtek, de szerencsére be tudtam bizonyítani, hogy általános társadalmi egyenlőség csak az előforduló legalacsonyabb szinten jöhet létre, így végül nem esett komolyabb bántódásom.
Törölt felhasználó 2009. 09. 29. 20:25
Előzmény: #4214  Törölt felhasználó
#4217
látom nem igen lehet veled azt olvastatni ami le van írva csontra , hanem valamiért ezt ezeket valamiképpen átakarod mindenáron mismásolni , legyengíteni ... ok. de miért ?
Törölt felhasználó 2009. 09. 29. 20:23
Előzmény: törölt hozzászólás
#4216
Forrás: Samuel Johnson a nagy angol szótárszerkesztő.
Törölt felhasználó 2009. 09. 29. 20:22
Előzmény: #4212  Törölt felhasználó
#4215
tedd bele: sötétség, butaság, de akár az önfeláldozás szavakat, az eredmény ugyanaz.
Törölt felhasználó 2009. 09. 29. 20:20
Előzmény: #4208  Törölt felhasználó
#4214
Jaj, dehogy akartam én politikával foglalkozni, pláne nem "üzletszerűen". Az csak egy kísérlet / bizonyíték / tapasztalat volt, megmutatni akkor és ott a "kígyó a farkába harap" effektust, amikor ehhez még nemigen volt senkinek kedve/bátorsága. Azon barátaimnak szólt, akik azzal érveltek a PÁRT-ban (így csupa nagy betűvel) való részvétel mellett, hogy a dolgokat megváltoztatni csak belülről lehet, hisz kívül "súlytalan" vagy. De ez egy régi ügy, mára csak epizód.

Példádat kicsit más köntösbe öltöztetve (persze csak a példa kedvéért :) ):
A "kereszténység / zsidó vallás / iszlám / liberalizmus / nacionalizmus / bármely eszme / stb." nem más, mint hajlandóság ölni és elpusztítulni kicsinyes dolgok miatt. Ugye, mintha már ezeket a változatokat kitermelte volna a történelem itt, ott, amott.

Vagy Shopenhauerrel szólva (behelyettesítve):
az őszinteség / becsület / erény / vallás / tudomány / stb. az ostobák szenvedélye , és a legostobább szenvedély.
Mintha ezek is felbukkantak volna már.
Törölt felhasználó 2009. 09. 29. 20:20
Törölt hozzászólás
#4213
Törölt felhasználó 2009. 09. 29. 20:12
Előzmény: #4211  Törölt felhasználó
#4212
sosem lesz nyugalom a földön , amíg az emberek fejéből nem sikerül kiűzni a hazafiságot .
G.B.Shaw
Törölt felhasználó 2009. 09. 29. 20:02
Előzmény: #4210  Törölt felhasználó
#4211
a hazafiság egyfajta vallás. Az a tojás amiből kikelnek a háboruk
guy de maupassant

azé ezek a nagynevű írók és egyebek nemigen szoktak üres dolgokat írni , vagy idézeteket fabrikálni . B.Russel. A.Huxley , P. Picasso, O.Cromwel , Max Weber , G.B.Shaw stb,stb. hogy csak az ismertebbek
Törölt felhasználó 2009. 09. 29. 19:54
Előzmény: #4206  Törölt felhasználó
#4210
vannak benne vicces de telitaláló idézetek is

Határozatlan szoktam lenni, de most már nem vagyok benne olyan biztos.

Én nem tudom hogy hová tartok, de alig várom hogy odaérjek.

:)
Törölt felhasználó 2009. 09. 29. 19:45
Előzmény: #4206  Törölt felhasználó
#4209
ja..., ami szép és ráadásul érvényes is , az semmiképp nem lehet üres . Annak már tartamiságot is kell feltételezni .

Törölt felhasználó 2009. 09. 29. 19:40
Előzmény: #4206  Törölt felhasználó
#4208
hehe .. olvastam valahol te is hajdan politikával akartál "üzletszerüen" foglalkozni . Talán elkerülte a figyelmedet . A könyvben tematikusan vannak felsorolva dolgok, témák , ami alatt vannak az idézetek . Tehát a "bableves az bableves" . Ugyhogy a "hazafiság" az jelen esetben nem behelyettesíthető más gondolatiságot tartalmazóval hanem itt az ami.

Nem is tudnám , annyira célirányosan vannak megfogalmazva az idézetek tartalma. Probáld meg egyiket másikat mással behelyettesíteni , és meglásd nem megy .. Erőltetni lehet ugyan , de az egy farsúl hangzó kriksz-kraksz lenne ..

A "céltalanság" nem más , mint hajlandóság ölni és elpusztulni kicsinyes dolgok miatt .
BroadBandi

:)
Törölt felhasználó 2009. 09. 29. 19:27
Előzmény: #4198  Törölt felhasználó
#4207
ezt is elolvastam .. de mi az igazság abban , hogy mennyi idő kell az állatkisérletekre, illetve aztán az emberkisérletekre , meg az engedélyeztetésekre - főleg az idő intervallumok tekintetében . Honnan tudjam , hogy pont ez a megjelent cikk, illetve aki ezt felmondja az újságírónak , az tök tisztán és semmit nem elhallgatva mondja el?

Éppen ez az , hogy cikk tök korrekt , és minden hót egyszerű benne . - vonuljunk a rendelőbe

de ha már elkezdte/elkezdték rágni valami/valamivel az agyamat .....

innentől kezdve fapapucs a cucc.. a kisördög megmarad :)
Törölt felhasználó 2009. 09. 29. 19:18
Előzmény: #4203  Törölt felhasználó
#4206
Ülnek az idézetek (a korábbiak is), de vedd észre, hogy a "hazafiság" szót bármely eszmével, gondolattal vagy akár saját ellentettjével behelyettesítve éppoly értelmes és érvényes marad.
Ez pedig arra utal, hogy ezen idézetek szerzői úgy általában az "eszméket" is fölöslegesnek kell tartsák, ami viszont tarthatalan, mert elveszi a "cél" képzetét, amire pedig mindenkinek szüksége van, a vallásostól az ateistáig, a tudóstól az egyszerű gondolkodásúig, a hazafitól a hazátlanig. Sőt még e "céltalanságot" is behellyettesítheted mondataikba, és akkor értelmük éppen ellentettje eredeti mondatuk jelentésének.
Azaz szép, érvényes, de üres mondatok.
(Legalább is szerintem.)
Törölt felhasználó 2009. 09. 29. 19:05
Előzmény: #4200  Törölt felhasználó
#4205
Sőt a pszichológusok azt is vallják, hogy "Sértett embernek hatalmat adni életveszélyes."
Mégis megtesszük, újra és újra.
Törölt felhasználó 2009. 09. 29. 19:02
Előzmény: #4198  Törölt felhasználó
#4204
Ez egy egész korrekt tájékoztató. (Majdnem azt írtam, hogy annak ellenére, hogy az indexen van. :))
Törölt felhasználó 2009. 09. 29. 18:37
Előzmény: #4202  Törölt felhasználó
#4203
kimondottan ígyurcsányra van szabva !

a hazafiság az ostobák szenvedélye , és a legostobább szenvedély .
arthur shopenhauer

ez meg mesterhzy attilára

egy politikus mindenre kész , csak megtarthassa a posztját . Még arra is hajlandó , hogy hazafivá váljék .
william randolph hearst

a mocsok....
Törölt felhasználó 2009. 09. 29. 18:32
Előzmény: #4201  Törölt felhasználó
#4202
ez se kutya :

A szabványos tömegtermeléssel párhuzamos tendenciaként megfigyelhető az uniformizált tömegelme térhódítása. A hazafiság legnagyobb hibája , hogy terel, és imponál, ezzel a szabadságot fojtogatja ..

*****

Na most kaptak a pofájukra tőlem ezekkel az mszp-sek rendesen :))
Törölt felhasználó 2009. 09. 29. 18:25
Előzmény: #4200  Törölt felhasználó
#4201
oszt vannak ennél keményebbek is ... a mai nagy magyar hazaffy "füleknek" hót szarul hangzók .. pl.:

a hazafiság nem más mint hajlandóság ólni és elpusztulni kicsinyes okok miatt
Bertrand Russel .

vagy

a hazafiság legnagyobb vonzereje , hogy kielégíti a legrosszabb vágyainkat . Nemzetünk tagjaként másodkézből erőszakoskodhatunk és csalhatunk.Erőszakoskodhatunk és csalhatunk , méghozzá azzal a megnyugtató érzéssel, hogy mélyen erényesek vagyunk .
Aldous Huxley

Topik gazda

matgab
4 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek