Topiknyitó: matgab 2007. 08. 02. 12:09

politika és társadalom ahogy én látom (2)  

Ismerősömtől...



Személyes találkozónk során egy magas rangú kormánypárti barátunk őszintén mesélt a PÁRT-ról, a 6

főből álló mindent elsöprő hatalmi csoportról (Szili, Szekeres, Veres,

Kiss, Lamperth, Gyurcsány) és a gazdasági döntések hátteréről. És Gál

J.Zoli barátjáról is, aki bár szakközepes érettségije van csak,

egyszemélyben irányítja a magyar sajtót és valójában akkor van lapzárta

a Népszabadságnál, ha Gál J. Zoli rábólint. Nincs annyi időm és erőm,

hogy mindent leírjak. Legyen elég annyi, ha eddig jelentéktelen pondró

porszemnek éreztem is magam, a tegnapi beszélgetés után még annak sem.

Semmik vagyunk. Még csak plebejusok, közkatonák, szorgos hangyák,

rabszolgák sem. Semmik.

Közöltem vele, hogy legszivesebben berontanék a Parlamentbe testemre

tekert 50 méternyi töltényhevederrel, kezemben 1-1darab, a vietnámi

filmekből ismert helikopter géppuskával és mindenkit,mondom MINDENKIT

halomra lőnék. És minden eddigi bűnömet ezzel megváltva a mennyországba

kerülnék, Szent Péter jobbjára.Közvetlenül.

Ő csak nevetett gyermeki hevülésemen. Nem sértően, picit irigykedve.

Mert azt látta bennem, amire ők pont építenek, számítanak. Az idolokba,

igazságba vetett hitet, az álmokat kergető, s ezért minden szar igéretet

elhivő naiv állampolgárt. A választót.

Akinek akarata, véleménye, álmai, céljai, fájdalmai, keserűsége, gondjai

pont senkit nem érdekelnek. Legfőképp azokat nem, akiket választhat,

akiket megszavaz."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 08. 02. 21:38
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#21
"Trianon folytatódik!"

Valóban folytatódik Trianon.
Most nem az ország területét csonkítják, hanem a nemzeti vagyonát.
Ez ugyanolyan tragédia, mert a nemzet megsemmisüléséhez vezet.
Törölt felhasználó 2007. 08. 02. 21:55
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#22
cetas,

jó, hogy vagy nekünk.

legalábbis én mindenképpen örülök, hogy naponta néhány alkalommal figyelmeztetsz arra, hogy a családi ezüstöt ne adjuk el
Törölt felhasználó 2007. 08. 02. 22:04
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#23
Igazad van, a családi ezüst eladásával, még nem semmisül meg a nemzet, ... túloztam.
A munkaerő megmarad, ami továbbra is érték, amelyből kiindulva újra lehet építkezni.
Csak egy olyan politikai fordulatra van szükség, amely tulajdonosi szemléletű...
Illetve, nem külföldi tulajdonosi szemléletű.
Törölt felhasználó 2007. 08. 02. 23:40
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#24
?
neomodel 2007. 08. 03. 01:21
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#25
Polgártársak !
Szeretném minden érintett figyelmét felhívni, hogy momentán - azaz jelen pillanatokban is - a hátamra kapaszkodva szám szerint négy polgártársam tartózkodik, erőteljesen belecsimpaszkodva ruházatomba valamint fojtogatóan átkarolva nyakamat melyben agyam vér- és levegőellátását biztosító fontos ellátórendszerek találhatóak. Amennyiben ez az állapot huzamos ideig fönnmarad, vagyis jelzett ember- és polgártársaim kizárólag az én hátamat preferálják utazási eszközként, valamint az én vér-és levegő ellátórendszereimet kívánják megélhetésük, fennmaradásuk és további előrehaladásuk érdekében ki- és felhasználni, szeretném mielőbb és jó előre jelezni, hogy hamarosan mindahányan padlót fogunk. Lábaim már most is rogyadoznak, az elhajigált utcaköveket ilyen súlyos teherrel igen nehezen tudom átlépkedni, az arcomba és szemeimbe csapódó árpádsávos zászlók pedig a tisztánlátásomat veszélyeztetik, nem kicsit. Megkérem ezen kívül, a hátamon immár évek óta dekkoló és mostanság érthetetlen módon izgő-mozgó, ordítozó és sípoló polgártársaimat, hogy fogják be a pofájukat, hagyják abba az oviból megmaradt fröccsöntött golyós sípok használatát, és ha lábukkal nem is, legalább előretekintő szemeikkel segítség közös előrehaladásunkat. Szeretném ismételten előrebocsátani és ismételten jelezni, ez az előretekintés alapvetően csak a következő sarokig lesz elegendő, onnantól vagy maguktól szíveskednek biztonságosnak, erősnek és meglehetősen kényelmesnek hitt hátamról lekászálódni, vagy kénytelen leszek radikálisan a letakarodásra felszólítani Önöket, tisztelt polgártársaim. A saroknál jelöltem ki ugyanis azt a demarkációs vonalat, ahonnan a saját, eddig igen megkímélt lábukon lesznek kénytelenek továbbsasszézni, magam pedig kicsit megpihennék ugyanitt. Eddigi pofátlan hozzáállásuk következtében ugyan kissé lemaradtunk azon versenytársainkhoz képest, akik kevésbé saját honfitársaik nyak- és egyéb életfontosságú berendezésének tönkretételén munkálkodtak, és ugyanők, akik nem használtak suttyomban vasalt sarkantyúkat, bordatöréseket előidézendő. Polgártársak. Itt a sarok.
Törölt felhasználó 2007. 08. 03. 01:56
#26
AZ ígazság...

"- Azzal kezdődött az egész,hogy visszaütött..."

Abba kéne hagyni ezt.

Vannak problémáink, ne gyártsunk már külön...

Törölt felhasználó 2007. 08. 03. 06:46
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#27
Trianon utan csak a jobboldal semmisult meg nem a Nemzet. Ne mossuk ossze a jobboldalt a Nemzettel.
Törölt felhasználó 2007. 08. 03. 06:55
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#28
Téged is fizetnek a hülyítésért?
Ma az internacionalista szoci-áldemkoraták által jobboldalnak titulált oldal maga a nemzeti oldal. Szemben az internacionalistákkal.Ne mossuk össze a nemzeti oldalt a Nemzettel. Jó szöveg.
Törölt felhasználó 2007. 08. 03. 07:58
Előzmény: #25  neomodel
#29
neomodel!

elgondolkodtató írásod, mely fájdalmas tényt közöl, kissé szürreális. a hátadra kapaszkodók, akik szívják a véredet egy olyan embercsoport tagjait juttatták eszembe, akiket hiába kérsz meg, hogy szálljanak le rólad. az összképet zavarossá teszi, hogy éppen az árpádsávos zászló zavarja tisztánlátásodat. az eldobált utcakövek (proletariátus fegyvere?) képe arra vall, hogy te nem a dobálok közé tartozol - talán akiket dobálnak, azok közé...
nehéz szimbólumrendszert használsz.
vagy ha könnyüt, akkor rendkívül ízléstelen és valótlan sugallatot nyomsz itt kora reggel.
válts szürrealizmusról realizmusra, hátha leszállnak rólad. addig is kitartás! ha a nemzet boldogulásáért cipeled a terhet, akkor egy hős vagy. új csak azt mondom: kitartás!
Törölt felhasználó 2007. 08. 03. 08:24
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#30
Hazug miniszterelnök, hazug médiák, hazug bértollnokok...
Az alábbi idézet megvilágítja az átverő propaganda vérvonalát...

"Nemigaz ország médiamunkásai futószalagon ontják magukból a verbális szennyet, a demagóg hazudozást és a jellemtelen agymosást.

Mert "reformok"-ra igenis szükség van, hiszen "a fidesz egyszer volt hatalmon, és tönkretette az országot", valamint "minden jó - sőt az embereknek egyre jobb, amit az ellenzék képtelen elviselni", vagy a "fidesz vezetői hamarosan szégyellni fogják magukat azért, mert azt hazudják hogy minden egyre rosszabb, miközben éppen ennek az ellenkezője igaz ..."

Forrás:
link
Törölt felhasználó 2007. 08. 03. 09:43
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#31
Törölt felhasználó 2007. 08. 03. 10:46
Előzmény: #31  Törölt felhasználó
#32
Számok... számok... számok.
2006-10-20 a cikk kelte.

Bogár László:
Miközben az államot lényegében kifosztották, a nettó államadósság a duplájára emelkedett

!!!!!!!!!!!!!!!
Tizenhat év alatt az állam vagyona 150 milliárd dollárról 25 milliárd dollárra apadt.
!!!!!!!!!!!!!!!
Ráadásul úgy, hogy ennek a vagyonfelszámolásnak nincs meg az ellenértéke - elvitték a hiteltörlesztések, a kamatok, a költségvetési lyukak tömködése. Úgy is fogalmazhatnék, az állam vagyonát elszívta a globális világkapitalizmus. S miközben az államot lényegében kifosztották, a nettó államadósság a duplájára, 25 milliárd dollárról 50 milliárd dollárra emelkedett. Valamennyi kormánynak van ebben felelőssége, de különösen a mainak, hisz az államadósság fele az elmúlt négy évben keletkezett. A mai krízist, amelyet az utcán is látunk, s megszorító csomag képében a szemünk alatt is, alapvetően és közgazdasági értelemben a mostani kormánykoalíció teremtette, nem utolsósorban azzal, hogy kollaboráltak, gátlástalanul kiszolgálták a nemzetközi pénzügyi birodalmat....
Amikor én jártam a Marx Károly Közgazdaságtudományi Egyetemre, akkor már voltak oktatók, akik azt mondták: "halkan mondom, gyerekek, hogy ami itt van, az szocializmus, és rossz, ami pedig majd lesz - még nem tudjuk pontosan mikor, de amire fel kell készülnötök -, az a liberális-globális kapitalizmus, az meg jó." Pont. Tehát a magyar közgazdászok döntő többsége ezen a hamis és félreértelmezhető elméleten nőtt fel, ami így egyszerűsíti le a világot. Van a sztálinista tervgazdaság, ami rossz, s van az abszolút jó, ez pedig a liberális-globális világkapitalizmus. Ebből a hamis síkból kellene kilépni, s megmutatni, hogy a megoldás egy másfajta térben található.
Törölt felhasználó 2007. 08. 03. 10:47
Előzmény: #31  Törölt felhasználó
#33
ez kemény. itt tartanánk?
Törölt felhasználó 2007. 08. 03. 10:51
Előzmény: #32  Törölt felhasználó
#34
Bogár László
A legfőbb hazugság az, hogy ami itt 16 éve épül, az egy szuverén ország demokráciája
2006-10-20

"A liberális szótárban a "csinálni valamit" egyet jelent azokkal a "reformokkal", amelyeknek a lényege az eddig is vesztes többség teljes kifosztása és az így nyert javak birodalmi sarcként történő kiszivattyúzása. Ez ma Magyarországon nagyjából 3500 milliárd forint, amit az itt megtelepülő multik egy kis táskában hazavisznek minden évben. Ez nekik jár alapon. Ezen persze nem kell meglepődni, ez a kapitalizmus természete. Ám egy nemzetállam dolga az lenne, hogy ellenálljon, hogy védje a saját értékeit, állampolgárai egészségét, az ökoszférát, vagyis a gazdaság terepeit. Nálunk azonban létezik egy olyan erős csoport, amely diktál, s nincs erő, amely ez ellen fellépne. És aki diktál, azt diktátornak szokták hívni, magát a rendszert pedig diktatúrának. Nagyjából két tucat multinacionális óriásvállalatról van szó, ezek között akadnak bankok, biztosítótársaságok, kereskedelmi üzletláncok, jelen vannak a telefóniában, az energetikában, a víz- és gázellátásban. Most már azt is elmondhatjuk róluk, hogy amit magyar gazdaságnak látunk, az nem a magyar gazdaság. Valóban igazat hazudott a gazdasági miniszter, amikor "dübörgő gazdaságról" beszélt, de ezen az állításon nem heherészni kellett volna a magyar értelmiségnek, hanem megdöbbenni, elgondolkozni és leleplezni. Ez a mondat ugyanis egy drámai önleleplező igazság. Kimondja, hogy amiről azt hisszük, hogy magyar gazdaság, az csupán két tucat globális vállalat szédítő növekedése. A "dübörgés" maradványa pedig az állam és polgárainak drámaian növekvő eladósodása, a lakosság egészségvagyonának teljes leépülése."
Törölt felhasználó 2007. 08. 03. 10:58
Előzmény: #33  Törölt felhasználó
#35
hehe, nekem az tetszik nagyon hogy Dacos orvosok LOPJÁK SZÉT a kórházakat.
persze ha úgy vesszük ők jobban megérdemlik mint gyurcsány, nehogy mán az opniból a munkácsi meggulácsi gyurcsány meg kóka villájának falára vándoroljon!!
Akkor inkább valami orvoséra aki burcsázott a bolondokkal.
Törölt felhasználó 2007. 08. 03. 12:54
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#36
Soha ilyen jol nem ment az ismeros cegeknek mint az iden. A bux nem teved. Nehany sikertelensegeben sarga irigy nosztalgia naciraa meg tojik mindenki. 2%-os vipera toltelekek.
Törölt felhasználó 2007. 08. 03. 17:19
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#37
a meggulácsy az mehet, az egy elmebeteg volt, festményei szart se érnek! a munkácsy az más, mert ugyan zsidó családba sztületett, de piszokjó festő volt, az maradjon, az ne menjen a gyurcsihoz vagy kókához!
Törölt felhasználó 2007. 08. 03. 17:23
Előzmény: #37  Törölt felhasználó
#38
'a munkácsy az más, mert ugyan zsidó családba sztületett, de piszokjó festő volt'

ma-ga, mi lenne az a foglalkozás, amelyet a zsidók úgy űzhetnek szerinted, hogy abban jók. egyszerűen csak jók és nem csak ahhoz képest jók, hogy zsidók. érted a problémám?
Törölt felhasználó 2007. 08. 03. 17:37
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#39
fretek! ezt akkor rosszul írtam. nem ahhoz képest jó, hogy zsidó, hanem egyszerűen baromi jó festő volt, bár sokan azért nem lelkesednek érte, mert zsidó volt. tehát nem azt akartam sugallni, hogy csak ahhoz képest volt jó festő, hogy zsidó volt, hanem, hogy abszulájter jó volt. ne legyen "ilyen" problémád, majd szólok, ha "úgy" gondolom.
szerintem a zsidók között sok jó művész volt és talán van is, mint ahogy sok abszulájter szar is - akár csak a magyarok, franciák, olaszok, stb. között.
más kérdés, hogy létezik-e olyan foglalkozás, amit a zsidók csak rosszul tudnak csinálni? erről lehetne elmélkedni.
egyébként szia fretek!
Törölt felhasználó 2007. 08. 03. 17:53
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#40

szia ma-ga

ezt félreértettem. bocs

Topik gazda

matgab
4 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek