Topiknyitó: matgab 2007. 08. 02. 12:09

politika és társadalom ahogy én látom (2)  

Ismerősömtől...



Személyes találkozónk során egy magas rangú kormánypárti barátunk őszintén mesélt a PÁRT-ról, a 6

főből álló mindent elsöprő hatalmi csoportról (Szili, Szekeres, Veres,

Kiss, Lamperth, Gyurcsány) és a gazdasági döntések hátteréről. És Gál

J.Zoli barátjáról is, aki bár szakközepes érettségije van csak,

egyszemélyben irányítja a magyar sajtót és valójában akkor van lapzárta

a Népszabadságnál, ha Gál J. Zoli rábólint. Nincs annyi időm és erőm,

hogy mindent leírjak. Legyen elég annyi, ha eddig jelentéktelen pondró

porszemnek éreztem is magam, a tegnapi beszélgetés után még annak sem.

Semmik vagyunk. Még csak plebejusok, közkatonák, szorgos hangyák,

rabszolgák sem. Semmik.

Közöltem vele, hogy legszivesebben berontanék a Parlamentbe testemre

tekert 50 méternyi töltényhevederrel, kezemben 1-1darab, a vietnámi

filmekből ismert helikopter géppuskával és mindenkit,mondom MINDENKIT

halomra lőnék. És minden eddigi bűnömet ezzel megváltva a mennyországba

kerülnék, Szent Péter jobbjára.Közvetlenül.

Ő csak nevetett gyermeki hevülésemen. Nem sértően, picit irigykedve.

Mert azt látta bennem, amire ők pont építenek, számítanak. Az idolokba,

igazságba vetett hitet, az álmokat kergető, s ezért minden szar igéretet

elhivő naiv állampolgárt. A választót.

Akinek akarata, véleménye, álmai, céljai, fájdalmai, keserűsége, gondjai

pont senkit nem érdekelnek. Legfőképp azokat nem, akiket választhat,

akiket megszavaz."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 11. 26. 22:02
Előzmény: #4398  gbaker
#4400
Gbaker, imádom, amikor saját bevallása szerint is tanulatlan ember mondja meg a tutit... Egy kocsmában ez lehet, hogy működik, itt kevés.

Erre reagáj: "Hitler és Marx egyenlővé tevése nagyjából ugyanaz, mint Sztálin és Darwin egyenlővé tevése."

Állok a vita elébe, hagyjuk a "lakáj média", "agymosott" stb. kuruc szintű szófordulatokat, érveljünk. Írd le szerinted Hitler és Marx közé milyen szempontok alapján és miért tehető egyenlőségjel. Lássuk az érveket.
Törölt felhasználó 2009. 11. 26. 21:58
Előzmény: #4392  tokos.
#4399
Megnyugodtam, hogy csak az ultrák képviselik azt a döbbenetes álláspontot, amit az imént vitattam.

Ha már a két XX. századi szégyenfolt rendszer leginkább közvetlenül emberek életeiért okolható és legnagyobb alakjait, akik közé egyenlőségjelet tehetünk, akkor a Hitler és Sztálin a két név.

De a Hitler és Marx egyenlővé tevése nagyjából ugyanaz, mint Sztálin és Darwin egyenlővé tevése.
gbaker 2009. 11. 26. 21:57
Előzmény: #4396  Törölt felhasználó
#4398
Szerinted. A történelmet kegyetlenül meghamisították. Nagyon sok állításra semmilyen kézzelfogható bizonyíték nincs. Sok állítás tanúvallomásra épül, azonban nagyon sok tanú utólak bevallotta, hogy pénzért, vagy másért hamisan tanúzott. Persze erről a lakáj médiában nem lehet hallani.
Törölt felhasználó 2009. 11. 26. 21:50
Előzmény: #4391  Phylaxa
#4397
Phyl:

"Az pedig, hogy milyen idológia mentén ölik a világ lakosságát......nos szerintem édesmindegy. Ezért is utálom az ideológiákat."

Ebben maximálisan egyetértek, magam is így gondolom. Sőt többször leírtam ide, hogy a kommunizmus és nácizmus ugyanúgy sok tízmillió ember életéért felelős és mindkettő rendszer egyformán a XX. század és a világtörténelem szégyene. És természetesen egyformán elítélendő.

Csakhogy a konkrét vita Hitler vs. Marx. Aki e kettő között nem látja a különbséget, annak:
1. torz az értékrendje;
2. nem ismeri a történelmet;
3. síkhülye.

Marx nem komcsi volt, hanem a tőkés társadalom, ill. rendszer hibáit írta le. Egyébként többek között olyanokat fogalmazott meg, amit a mai nálunk jobboldalnak hívott valójában kommunista nézeteket vallók írnak ide is le nap-mint-nap... De ez mindegy is. Marx egy tudományterület egy ágát, oldalát, új irányvonalát képviselte. 50-100 évvel később (!!) ennek alapjain létrejött egy kommunizmusnak hívott ideológia, aminek gyakorlati megvalósítása végződött azokban a rendszerekben, amik kinyírtak egy csomó embert. Már az ideológiához se sok köze van Marxnak, nemhogy a megvalósult rendszerekhez és pláne azok által elkövetett bűnökhöz.

Hitler ezzel szemben nem évtizedekkel korábban tevékenykedett, sose volt tudós, nemhogy csak az ideológiához van közvetlenül köze, hanem közvetlenül irányította, sőt maga építette fel azt a német államot és azt a német politikai, ideológiai irányvonalat, amit nácizmusnak hívunk és aminek következtében és a 2. világháború egésze során meghalt soktízmillió ember.

Nem tudok más mondani: aki Marx és Hitler közé egyenlőségjelent tesz az egy tanulatlan, ostoba ember, vagy egy szélsőséges barom.
Törölt felhasználó 2009. 11. 26. 21:36
Előzmény: #4388  gbaker
#4396
Nem kedves gbaker, ez nem vélemény kérdése, Hitler és Marx között objektíve van különbség. Pont az, amit leírtam.

Kivéve - és most kölcsönveszem a te és matgab stílusát és szóhasználatát - ha valaki agymosott, vagy nem is volt, mit agymosni.
gbaker 2009. 11. 26. 21:35
Előzmény: #4394  Törölt felhasználó
#4395
Itt nincs oltópont, de egyébként 3000 ft-ot sem tudok fizetni, mertha lenne annyi, vennék fát és befűtenék. Tudom, a Rózsadombon ez hihetetlen.
Törölt felhasználó 2009. 11. 26. 21:19
Előzmény: #4390  gbaker
#4394
Oltópontokon 3000 Ft. Te hol akartad felvenni? VIP-kórházban?
tokos. 2009. 11. 26. 21:00
Előzmény: #4390  gbaker
#4393
Tennap énis megkaptam, szerencsére ingyen, fizetni nem fizettem volna érte. Mondjuk valami kaparás mintha lenne a torkomban, de nem biztos, hogy ez, mert a bölcsességfogam is növöget, és úgy fáj, hogy belesajog az egész fejem szinte. Bár valami takonykórszerűség is mintha kergetne. A frász tudja. Majd meglátjátok, hogy túlélem-e.
tokos. 2009. 11. 26. 20:55
Előzmény: #4391  Phylaxa
#4392
Hát igen, nekem is valami olyasmi rémlik, hogy a "megvalósult kommunizmus" az inkább Leninnek köszönhető.
Phylaxa 2009. 11. 26. 20:50
Előzmény: #4382  matgab
#4391
"Marx? Azt hittem Marx felelős a kommunizmus kialakulásáért, aminek a nevében kb. 3-szor annyi embert nyírtak ki, mint összesen a 2. VH alatt..."

Ha jól tudom ezt már a régi rendszerben is olvashatta mindenki, hogy Marx világosan megmondta: rengeteg pénz és óriási fejlettség kell ahhoz, hogy ilyen utópia megvalósulhasson.

Az ő szavainak igazolása volt a Szovjetúnió összeomlása, ahol a GDP 55%-át költötték már hadászatra. Tehát Marxnak igaza volt. Csak ez persze senkit sem érdekelt akkor sem és ma sem.

Az pedig, hogy milyen idológia mentén ölik a világ lakosságát......nos szerintem édesmindegy. Ezért is utálom az ideológiákat. Eltereli a figyelmet arról, hogy mi is folyik valójában.

Abban viszont nagyon igazad van, hogy a 2. világháború kitörését bizony az elsőt lezáró agyatlan és elmebeteg szerződések diktálták. Pl. gyanítom, hogy mi ha a magyarlakta területeket nem csatolják el, mint ahogy pontosan azokat is kaptuk vissza, nem léptünk volna be és le kellett volna rohanniuk minket. De ez már tényleg csak képzelgés. Katasztrófális amit műveltek ott Trianonban. Szinte mi vesztettük el a világháborúkat. Ha megkérdeznének valakit nyugaton, hogy ki volt a világháborúk legnagyobb vesztese, minket nem is említenének. Na ez a kettős mérce. Megtörtént tény.
gbaker 2009. 11. 26. 19:57
Előzmény: #4384  Törölt felhasználó
#4390
Én nem gondolom, hogy az oltás veszélyes lenne, sőt biztos nagy szerepe van a megelőzésben, de hogy óriási üzlet az biztos. Sajnos, sokan nem engedhetik meg maguknak a 4000 ft-os oltást. Én sem. A gyermekem megkapja ingyen, ha addig át nem esik a betegségen (most éppen beteg, de nem tudni, hogy H1N1-e).
matgab 2009. 11. 26. 19:54
Előzmény: #4388  gbaker
#4389
meg , hogy van-e mit mosni :)
gbaker 2009. 11. 26. 19:48
Előzmény: #4379  Törölt felhasználó
#4388
Másnak, meg más a véleménye. Ez attól függ kinek hogy mosták az agyát. Egyesek szerint van Isten (mert így nevelkedtek, ezt természetesnek veszik), mások szerint nincs, mert ezt verték bele.
Törölt felhasználó 2009. 11. 26. 19:39
Előzmény: #4384  Törölt felhasználó
#4387
A szivárványszínű varázsgömbödben láttad?
Törölt felhasználó 2009. 11. 26. 19:26
Előzmény: #4382  matgab
#4386
Hát ha szerinted Marxnak annyi köze van a kommunizmushoz (a kommunizmus alatt a megvalósult és a nácizmushoz hasonlóan emberek 10millióinak életébe kerülő rendszereket értettem) annyi köze volt, mint Hitlernek a nácizmushoz, akkor megint nincs miről beszélnünk...

Döbbenet.
Törölt felhasználó 2009. 11. 26. 19:22
Előzmény: #4382  matgab
#4385
"Azt hittem Marx felelős a kommunizmus kialakulásáért..."

Eddig azt hittem, tanult ember vagy.
Bocs, hogy tévedtem.
Törölt felhasználó 2009. 11. 26. 19:19
Előzmény: #4371  matgab
#4384
Eljön az az idő, amikor feltalálják a rák ellenszerét, amit megelőző védőoltás formájában lehet felvenni.
Mire matgab, mint az agresszív kismalac: Nehogymá'! Inkább megdöglök, minthogy a multik profitáljanak belőlem.
matgab 2009. 11. 26. 19:16
Előzmény: #4382  matgab
#4383
link

Ti emlékeztek arra, hogy a szoci kormány az elmúlt 5 évben hány korrupcióellenes hadjáratot indított, amivel sikerült végül ezt a legkorruptabb címet elérni?

Köztársasági Etikai Tanács, ,Közpénzügyi államtitkárság, közbeszerzési törvény, lobbi törvény, Antikorrupciós Koordinációs testület, Üvegzseb, Draskovics program, Gyurcsány program, Bajnai -na most aztán tényleg megszüntetjük a korrupciót program-

mit is mondhatnék?

Nos , igen, igen , igen, megcsinálták!
matgab 2009. 11. 26. 19:15
Előzmény: #4379  Törölt felhasználó
#4382
Attól még mondhatott okos dolgokat, még ha a nyakába is varrunk egy csomó más dolgot.

Bár a 2. VH kitöréséért én sokkal inkább felelőssé teszem az 1. VH-t lezáró békéket megalkotó politikai dilettánsokat, bocs.
És még tőlük is idézek, ha mondtak valami okosat, vagy csattanósat, mert a gondolatot nem azáltal ítélem meg - egyes objektív szemléletű emberekkel szemben - hogy ki mondott mit, hanem csak az alapján, hogy mit mondott...

Marx? Azt hittem Marx felelős a kommunizmus kialakulásáért, aminek a nevében kb. 3-szor annyi embert nyírtak ki, mint összesen a 2. VH alatt...

Persze erről nem akkora "divat" megemlékezni, mint a 2. VH -azaz bocsánat a 2. VH bizonyos faji alapon elkülönített - áldozatainak szenvedéseinek emlékéről...

De te tudod, mr objektív!

Istenem mennyire várom már amikor a fidesz hatalomra kerül, de csak azért mert látni akarom ahogy teljes mellszélességgel szídod az objektivitás jegyében az akkori ellenzéket...:)
Törölt felhasználó 2009. 11. 26. 18:39
Előzmény: #4379  Törölt felhasználó
#4381
Festő. Nem több.
Törölt felhasználó 2009. 11. 26. 17:02
Előzmény: #4377  Törölt felhasználó
#4380
Neked is szól az előző hozzászólás...
Törölt felhasználó 2009. 11. 26. 17:01
Előzmény: #4376  matgab
#4379
Ismét jellemző rád, hogy Marx-ot és Hitlert egy kategóriába sorolod... És még csak fel sem tűnik.

Persze, hogy Marx-ra nem akadtam ki, de nem azért mert komcsi vagyok, hanem azért mert Marx a mai napig elismert tudós, nézeteit lehet osztani, vagy nem osztani, de ő egy tudós. Hitler pedig egy olyan politikus, országot vezető ember, aki közvetlenül felelős a világtörténelem legnagyobb háborújáért, a nácizmusért és közvetetten ezek következtében így vagy úgy elhunyt több tízmillió (a szám mindegy is) ember életéért.

Hát ha szerinted ez egy kategória, akkor nincs miről beszélnünk...

Törölt felhasználó 2009. 11. 26. 16:59
Előzmény: #4366  tokos.
#4378
tokos, a gyártó nem az oltottak száma alapján keres pénzt, fix darabszámot rendelt tőle az állam.
Törölt felhasználó 2009. 11. 26. 14:50
Előzmény: #4376  matgab
#4377
De gondolom nem azért, mert kettős mérce alapján ítél.
matgab 2009. 11. 26. 14:42
Előzmény: #4375  Törölt felhasználó
#4376
Marx-tól és Lenintől is idéztem már...
Érdekes, akkor nem voltál kiakadva...
Törölt felhasználó 2009. 11. 26. 13:10
Előzmény: #4371  matgab
#4375

"hacsak nem vesszük alapul a Hitleri mondást"
Ki mástól is idézhetnél...

(képzelem, milyen reakciók lennének, ha valamelyik baloldali beíró mondjuk Rákositól idézgetne, de persze most én azzal, hogy megjegyeztem a fentit, azonnal libsi-komcsi-fasiztázó leszek)
Törölt felhasználó 2009. 11. 26. 13:09
Előzmény: #4371  matgab
#4374
"Miért nem írják elő, hogy ezt csak nonprofit szervezetek forgalmazhatják és a gyártók is csak minimális nyereséget tehetnek rá?"

Mert piacgazdaságban élünk, nem a kommunizmusban. Az oltás nem kötelező, ajánlott. Az ajánlott oltásnál pedig fizesse meg mindenki, akinek szüksége van rá. Képzeld milyen hiszti lenne akkor, ha az állampolgárok pénzéből lenne finanszírozva? Így, hogy önkéntes jellegű, fizet érte, aki kér, még így ilyen hiszti van...

Egyébként a háziorvosoknak mintha üzentek volna, hogy a beadás tekintetében tegyék félre nyereségvágyukat és úgy kérjék el az árát, vagy ne.
matgab 2009. 11. 26. 13:01
Előzmény: #4372  matgab
#4373
érdekes gondolatok az nso-ról:

Nevetséges ez az egész! Mi értelme van annak,hogy ilyen nevesincs csapatok bundáznak?

Vizsgálják meg inkább a Real Madridot!
Annál bundázósabb bagázst nem hordott még a Föld a hátán! Ugye a Real mezszponzora a bwin ( meg a Milannak is:)) Voltaz a bizonyos BL meccs aholezek ketten találkoztak.A meccs előti napokban 6-os körüli szorzó volt a Milanon, a meccs idején viszont már csak 4-es:) Félidőben vezetett a Real a sok fogadó meg pakolta rá a kis pénzét,hogy nyer a Real.De nem így lett, mert érdekes módon Casillas éppen azon a meccsen hibázott annyit,mint egész szezonban, nyert a Milan:)Ez volt az egyik meccsük a reálosoknak a másik az azt követő bajnoki.Ott is a fogadók pakolták rá a lóvékat,hogy nyerni fog a Real de nem így lett mert véletlenül nem nyertek. Aztán jött az a bizonyos

Alcoron elleni idegenbeli meccs ahol ugye megalázták magukat. A fogadók ismét hatalmas pénzeket buktak. A visszavágó előtt írták,hogy 3 csatárral fognak támadni. Úgy is lett. Ezért sokan fogadtak is,hogy félidőben vezetnek a blancók meg, hogy hendikeppel nyernek. Az eredmény sovány 1:0 lett:) Ami pénzeket a fogadók így elbuktak a bwinnél annak egy részét a bwin szponzorációs pénzként odaadja nekik és már tisztára is mosták!!!!Megjegyzem eurómilliokról van szó!Ez a megoldása annak,hogy a Perez miből veszi és fizeti a játékosait!
matgab 2009. 11. 26. 13:00
Előzmény: #4371  matgab
#4372
link

Két dolog jutott eszembe: a rendet teremtettünk az országban írást azt hiszem nem is kell kommentálni, mert ezek szerint fogalmuk sincs mi az a rend.

Node az, hogy másfél havi pénzzel több van a borítékban, arról nekem az jut eszembe, hogy:

-ki az aki a fizetését/nyugdíját borítékban kapja?

- Vagy akkor milyen borítékos lóvékról van szó? Csak nem Dombóvár, vagy Margít híd? Na ezt jól megcsinálták megint...!
matgab 2009. 11. 26. 13:00
Előzmény: #4370  Törölt felhasználó
#4371
pénznyelő:
Én nem látom, hogy politizáltam volna a H1N1-gyel kapcsolatban, hacsak nem vesszük alapul a Hitleri mondást, miszerint azt hiszem így mondják politik ist alles...

Csak azt mondtam , hogy globálisan iszonyatos gazdasági lobbi erőlteti rá az emberekre a médián és a politikán át nyomást gyakorolva a vakcinák használatát, ezt én így látom.

"Ha az állam mindent megtesz azért, hogy az állampolgárok megkapják a szükséges védelmet, "
Ha ez a védelem elegedhetetlen és szükségszerű, akkor miért ne ingyenes ez az oltás?
Miért nem írják elő, hogy ezt csak nonprofit szervezetek forgalmazhatják és a gyártók is csak minimális nyereséget tehetnek rá?
Törölt felhasználó 2009. 11. 23. 16:09
Előzmény: #4363  matgab
#4370
Matgab:

"Ha meg mutálódik és halálosabb lesz, majd akkor beoltom magam, csak nem itt fog mutálódni.

Az is érdekes, hogy máskor amikor már a fél osztály dögrováson volt a normál influenzában, akkor a hivatalos álláspont mindig az volt, hogy lehet, hogy nemsokára itt az influenza járvány.
Most meg, gyakorlatilag mikor sem nálunk a cégnél nem influenzás senki, sem a céges partnerek, sem az iskolában nem hiányoznak átlagon felül, már örjöng a média, hogy itt az INFLUENZAJÁRVÁNY.. "

A világ már csak ilyen: fejlődik. Régen nem mondták be a TV-be, hogy jön a hurrikán. De az jött és vitt mindent. Most bemondják, és 5-ből 4-szer óvatosabbak vagyunk, mint ami végül lesz, de abban az 1-ben viszont megmenekül néhány ezer, tízezer ember, aki korábban nem úszta volna meg. Hát valahogy így van ez a járvanyokkal is.

Ezt mindentől függetlenül mondom, H1N1-ben nem akarok állást foglalni. De azért azt nagyon jellemzőnek tartom, hogy egy ilyen téma is agyon lett politizálva és, hogy soha semmi nem jó. Ha az állam mindent megtesz azért, hogy az állampolgárok megkapják a szükséges védelmet, akkor az a baj, ha nem tesz semmit, akkor az a baj. Ilyen hiszit még soha nem láttam azért, mert VÁLASZTHATÓAN BESZEREZTEK VÉDŐOLTÁSOKAT. Egyébként a környezetemben már megkapták a betegséget is többen, tehát kézzelfogható közelségbe került, úgyhogy én be is oltatom magamat.
Törölt felhasználó 2009. 11. 23. 15:49
Előzmény: #4363  matgab
#4369
"Szóval én azokat a dolgokat amiket nagyon rám akarnak erőltetni, valahogy mindig élből elutasítom és általában jól is járok ezzel."

matgab
Akkor semmiképpen se szavazz a zorbánvikire. Úgy tűnik, nagyon erőlteti magát.:))
prfecó 2009. 11. 23. 15:38
Előzmény: #4367  matgab
#4368
matgab , matgab Te kis rémhírtejesztő:-))

Tegnap a Hungaropharma 950 fős rendezvényt tartott az összes magyar patikusnak Magyarországon , csak megjegyzem halkan.
Gyógyszerkutatók mult héten 850 fő külföldinek és magyarnak tartottak bulit.

XVII kerületben 35 gyerek intézménybe mindenhol kimutatta az ÁNTSZ két -két gyerek h1n1.

Ettől függetlenül még ajánlást se tett , hogy zárjuk be.
Influnza járvány az van ,NORMÁL bubopestis , feketehimlő és sertéspestis az nincs.

matgab 2009. 11. 23. 15:24
Előzmény: #4365  Törölt felhasználó
#4367
de, el fog tűnni a dollár.
tokos. 2009. 11. 23. 13:54
Előzmény: #4363  matgab
#4366
Nálunk az egész család be lett oltva rajtam kívül. Eddig senkinek semmi baja.

Amúgy szembetűnő, hogy rendes hisztériakeltés folyik az ügyben, valszeg az az oka, hogy a fejlesztő beletett egy csomó pénzt a biztos üzlet reményében, valószínűleg állami szorgalmazás hatására is, és ha az jönne vissza, hogy pontosan onnyira veszélyes ez az influenza, mint amásik, az életben nem térülne meg a befektetés.

Mindenesetre ezért nem szidom a rendszert, az első hírek alapján sokkal veszélyesebbnek tűnt a betegség, teljesen érthető volt, hogy próbáltak felkészülni, és még mindig sokkal szerencsésebb ez az eset, mintha nem lenne oltóanyag, és hullanának az emberek, mint a legyek.
Törölt felhasználó 2009. 11. 23. 13:42
Előzmény: #4364  Törölt felhasználó
#4365
- most évente 200 milliárd dollár az USA törlesztőrészlete

- 2019-ben 500 milliárd dollár lesz évente az USA törlesztőrészlete

Ez nem lesz hatással a társadalomra?

link
Törölt felhasználó 2009. 11. 23. 12:05
Előzmény: #4363  matgab
#4364
énse oltattam be magam, nem is fogom

életemben nem votlam még influenzás.
matgab 2009. 11. 23. 11:31
Előzmény: #4362  Törölt felhasználó
#4363
H1N1, gyakorlati tapasztalatok, budapesti iskolából:
egy osztályban 5 gyerek kapta meg az influenza elleni oltást. Na ezek 2 hete kutya betegek, nem bírnak kijönni ebből a se veled se nélküled állapotból (szarul vannak, de nem jön ki rajtuk rendesen az influ).
A többiek jól vannak.

A H1N1-et mindenki elkaphatja, de szerintem jelenlegi állapotában semmivel nem nagyobb a halálozási aránya, mint a normál influenzának, azaz nagyjából azok halnak bele, akiknek amúgy is van valami alapbetegségük.

Ha meg mutálódik és halálosabb lesz, majd akkor beoltom magam, csak nem itt fog mutálódni.

Az is érdekes, hogy máskor amikor már a fél osztály dögrováson volt a normál influenzában, akkor a hivatalos álláspont mindig az volt, hogy lehet, hogy nemsokára itt az influenza járvány.
Most meg, gyakorlatilag mikor sem nálunk a cégnél nem influenzás senki, sem a céges partnerek, sem az iskolában nem hiányoznak átlagon felül, már örjöng a média, hogy itt az INFLUENZAJÁRVÁNY..

Szóval én azokat a dolgokat amiket nagyon rám akarnak erőltetni, valahogy mindig élből elutasítom és általában jól is járok ezzel.
Az én érzésem az , hogy itt leginkább óriási anyagi érdekek vannak a háttérben, hiszen a lakosság legalább 60%-ának az évi kétszeri beoltása képzeljétek el mekkora profitot jelent valakiknek!

Amúgy meg ha olyan halálos lenne, akkor nem hiszem, hogy ne adnák be ingyenesen...

Szóval egyelőre egy nagy NEM az oltásra a részemről.
Törölt felhasználó 2009. 11. 03. 11:14
Előzmény: #4361  Törölt felhasználó
#4362
már-már majdnem olyan hihetetlen, minthogy az mszp-ben vannak korrupt emberek :D
Törölt felhasználó 2009. 11. 03. 11:04
Előzmény: #4360  Törölt felhasználó
#4361
Hogy mik vannak!?

Topik gazda

matgab
4 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek