Topiknyitó: Portfolio 2012. 04. 23. 09:24

Percenként 2 forint lehet a telefonadó (Welt Online)  

Ugrás a cikkhez
Forgalom arányosan, perc alapon vetnék ki az új telefonadót, értesült a Welt Online. Akár az SMS-forgalmat is megadóztatná a magyar kormány, az összes adóbevétel elérheti a 170 millió eurót, vagyis közel 50 milliárd forintot. A magyar kormány a...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=166198
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szivacs
szivacs 2012. 05. 24. 12:52
Előzmény: #122  Törölt felhasználó
#123
Íme a pártokrácia egy tipikus negatív megnyilvánulása.
Egy javaslat sorsát nem az dönti el, hogy ténylegesen jó-e, hasznos-e a társadalom számára, hanem az, hogy melyik párt tette: ha ellenzéki, akkor a kormánypártok megfúrják és ha netán tényleg jó a javaslat, akkor majd legfeljebb beterjesztik később sajátként, amit már saját érdemként lehet feltüntetni.
Ez a "pártérdek, ami felülírja a társadalmi érdeket" egyik szemléletes példája.
Törölt felhasználó 2012. 05. 24. 12:21
Előzmény: #121  bigyula
#122
Érdekes, mert aszem a Jobbik felső határ csökkentési javaslatát elsöprő többséggel utasították el.
bigyula 2012. 05. 24. 11:40
Előzmény: #120  bigyula
#121
Rájöttek, hogy nem fogja növelni a népszerűségüket a "telefonadó":

link
bigyula 2012. 04. 27. 10:17
#120
"Giró-Szász: Családonként havi 500 forint lesz az új adóteher"

link

"Giró-Szász András kormányszóvivő szerint egy átlagos jövedelmű család számára havi 500-550 forint terhet jelent majd a tranzakciós adó, valamint a telefon és az sms-ek után fizetendő illeték"

Mi az, hogy illeték? Ezek még azt sem tudják, hogy mi a különbség az adó és az illeték között?
zintan_ 2012. 04. 26. 08:59
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#119
Te akkor jó drágán mobilozol, ugyanis nem 2 hanem 20 cent, vagyis 60Ft körül van a mobil percdíja a voipbusternél. Ennél vannak sokkal olcsóbb luxemburgi szolgáltatók is.
link
Törölt felhasználó 2012. 04. 25. 16:32
Előzmény: #115  bigyula
#118
hahaha
bigyula 2012. 04. 25. 16:17
Előzmény: #116  Kolyok
#117
Hát, én nem úgy értelmeztem, hogy +2Ft/perc adó + 27% ÁFA... Biztos bennem van a hiba...
Kolyok
Kolyok 2012. 04. 25. 15:35
Előzmény: #115  bigyula
#116
Persze, de ezt már az elején is tudtuk ,hogy a nettó összeget növeli a 2FT, úgyhogy arra jön még az ÁFA...
Csak a 2ft jobban hangzott...
bigyula 2012. 04. 25. 14:59
#115
Itt az újabb fejlemény:

"Valójában 2,54 forint lesz a telefonadó"

link

Az adó adójának az adója...

Törölt felhasználó 2012. 04. 25. 07:04
Előzmény: #111  Törölt felhasználó
#114
Lesz itt a létszámleépítés (meg bukott is), úgyhogy valamit, valamiért...
És nem a kisemberekre meg a főként a pedagógusokra vonatkozik, ahogy Szanyiék propagálják. Egy sima 750-es képviselőnek is alig több, mint 1 milliót hozna és egy kisember ("közszolga") nem ennyit keres.
Törölt felhasználó 2012. 04. 25. 00:04
Előzmény: #107  johai
#113
Az a szerencséd, hogy az ostobasági adót csak azért nem vezetik be, mert akkor elfogynának a tapsikolóik. Téged egy ilyen adó erôsen érintene.
Törölt felhasználó 2012. 04. 24. 23:59
Előzmény: #107  johai
#112
te nagyon egyszerű átelány, (:-)

a vállalkozásom egy nagyobb csoport tagjaként csoporton belül ingyen, értsd: NULLA forintért beszél. nem különdíjért, hanem ez egy ilyen szolgáltatás, sőt a havidíj jó része is lebeszélhető és eleve nagyon alacsony...

rengeteg óra csoporton belül hívásom van... és nem fecsegésre használom, használjuk, wazze.

ezeknek és neked is elment az összes esze(d), ha volt egyáltalán...
Törölt felhasználó 2012. 04. 24. 23:45
Előzmény: #110  Törölt felhasználó
#111
"Megszüntetik ugyanakkor a magányszemélyek sokat vitatott 98 százalékos különadóját – amit a Fidesz vezetett be, és a 2 millió forint feletti bérekre vetették ki"

Persze, hogy ezt viszont megszüntetik. Beszedték - visszamenőleg - a szocik holdudvarától, saját maguktól meg persze, hogy nem veszik el.

Egészen döbbenetes, amit ezek művelnek. Már rég nem adnak a látszatra sem.
Törölt felhasználó 2012. 04. 24. 23:43
Előzmény: #107  johai
#110
"Valamit szerintem sokan félreértenek a 2ft-l kapcsolatban.
Az nem jelenik meg automatikusan a letelefonált percek után,az előfizetőknél,hanem a központban regisztrálják,és összegezik a perceket,és ez alapján fizetnek a telecomcégek."

Te meg vagy naiv vagy, vagy hülye, esetleg Fidesz aktivista.

Emlékeztetőül az elmúlt 2 év alatt bevezetett adók+várható adók:
- megnövelt ÁFA
- megnövelt jövedéki adó
- TB helyett szociális hozzájárulás megnövelten
- környezetvédelmi termékadó
- baleseti adó
- bölcsödei díj
- óvodai díj
- tandíj helyett töredékére vett keretszámok
- telekomadó
- internetadó
- pénzügyi tranzakciós adó
- biztosítási adó
- megnövelt útdíj
- dugódíj
- különadók

Felsorolni is sok. De te is nyilván voltál a 300 Ft-os vizitdíj ellen szavazni. Most meg tapsikolsz.
johai 2012. 04. 24. 20:19
Előzmény: #108  bigyula
#109
Nem kell aggódnod,nagy valószinűséggel az asszony annyit beszélhet amennyit akar,valamivel több pénzért.
Nem duplázódik.
Persze arányosan többet fizet,mint aki keveset beszél,a lényeg a forgalomban van,eddig is kedveztek a sokat beszélőknek,ezután is kedvezni fognak:)))
bigyula 2012. 04. 24. 20:07
Előzmény: #107  johai
#108
Szerintem meg Te nem érted. Én most fizetek buttó 1.976 Ft-ot percenként. Ebből lejön az ÁFA (27%), azaz a szolgáltatóhoz befolyik 1.556 Ft percenként. Szerinted ebből a telecom cég fog befizetni 2 Ft/perc adót? Szerintem nem...
johai 2012. 04. 24. 19:55
#107
Valamit szerintem sokan félreértenek a 2ft-l kapcsolatban.
Az nem jelenik meg automatikusan a letelefonált percek után,az előfizetőknél,hanem a központban regisztrálják,és összegezik a perceket,és ez alapján fizetnek a telecomcégek.

Törölt felhasználó 2012. 04. 24. 18:14
Előzmény: #100  Törölt felhasználó
#106
Hát mindig minden rossz az EU miatt van. (Rendszerváltás előtt Nyugattól.)
Anno Hofi is feltette a kérdést, hogy miért mindig csak a rossz gyűrűdzik be.
szivacs
szivacs 2012. 04. 24. 13:20
Előzmény: #30  S52Raptor
#105
Igen, a lopás is relativizálással kezdődik - a fehérgallérosoknál pedig például sztereotípiázással...
csendben 2012. 04. 24. 12:46
Előzmény: #103  bigyula
#104
A póstákat legfelejebb trenírozni kell.
Adottságuk,hogy visszatalálnak a fészekre. :-)
bigyula 2012. 04. 24. 12:31
Előzmény: #102  westy
#103
"Posta galambokat vennék nagyobb tételben !!!!!!"

Azokat etetni, gondozni is kell ám (szakembernek)! Nem beszélve arról, hogy ki is kell képezni a galambokat. Attól lesznek postagalambok, hogy tudják, hova kell repülni...
westy 2012. 04. 24. 12:27
#102
Posta galambokat vennék nagyobb tételben !!!!!!
Törölt felhasználó 2012. 04. 24. 11:48
Előzmény: #96  Törölt felhasználó
#101
Köszi ! :-)
Az a helyzet, hogy kettőt fizet, egyet kap csomag volt (azaz fordítva), így 3000,- Ft-ért adták összecsomagolva a szóban forgó két könyvét. Türelmesen várják a sorukat, sokaktól hallottam pozitív visszajelzést, kíváncsi vagyok.
Törölt felhasználó 2012. 04. 24. 11:48
Előzmény: #99  Törölt felhasználó
#100
... és természetesen csak azért mert az EU akarta :)
Törölt felhasználó 2012. 04. 24. 11:39
Előzmény: #98  Törölt felhasználó
#99
De akkor már fél percenként minimum 4 Ft, mert 2 x 2 = 4... esetleg 5. :D
Törölt felhasználó 2012. 04. 24. 11:21
Előzmény: #93  Törölt felhasználó
#98
"... A fél perceset szorgalmazzák, teljesen jogosan."

PSSSZT! még a végén megkezdett félpercenként rabolják a két forintot
Törölt felhasználó 2012. 04. 24. 10:48
Előzmény: #95  Törölt felhasználó
#97
Két észrevétel egy laikustól:

1. Telefonasó: 3 db telefon előfizetés 12,4 Ft bruttó percdíjjal flottában. Kiszámoltam, hogy ez havi 2200 Ft plusz. A számla összege kb 10 000 Ft, így több mint 20%-al nő a telefonálási költségem.

2. Tranzakciós adó: szüleim néhány hónapja azt kérdezték, hogy vegyék-e ki a megtakarításukat a bankból, mert félnek, hogy a magánnyugdíj államosítása után a betétek jönnek. Azt mondtam, hogy ilyentől nem kell tartaniuk. Most sokan ki fogják venni a pénzüket a bankból (főleg idősek) mert félnek. Ugyan "nem sok" az 1 milla utáni 1000 Ft, de Ők nem fognak utánaszámolni! Hogy ennek mi lesz a következménye azt szerintem minden értelemes ember el tudja képzelni!
Törölt felhasználó 2012. 04. 24. 10:45
Előzmény: #94  Törölt felhasználó
#96
Nagyon jól ír Frei,én élveztem annak a könyvnek minden oldalát.
Ugyanakkor azt tanácsolom kezd az előző könyvével a Megmentővel mert a Bankárban az egyik meghatározó szereplő előéletéről kapsz világosabb képet.
Ugyanakkor a Bankár önmagában is megállja a helyét...
Törölt felhasználó 2012. 04. 24. 10:13
Előzmény: #90  Törölt felhasználó
#95
De számít... éppen azért teszem, amit teszek.
Törölt felhasználó 2012. 04. 24. 10:12
Előzmény: #92  Törölt felhasználó
#94
Megvettem már ! :-)
Ráadásul voltam olyan szerencsés, hogy féláron jutottam hozzá, akciózták a Cora-ban.
Na nem mintha annyira odalennék Freiért, de ez a könyve érdekel.
Törölt felhasználó 2012. 04. 24. 10:10
Előzmény: #88  Törölt felhasználó
#93
Szerintem nyugodtan lehet pl. átalánydíj + 2ft-os percadó a számlán.
Egyébként van itt egy másik dolog, ami szemet szúrt - megkezdett percdíj után.
Az EU, ha jól tudom nem szereti a megkezdett perc alapú szolgáltatást. A fél perceset szorgalmazzák, teljesen jogosan.
Ha nem is ellenes az EU szabályaival, bele fognak kötni a korszerűtlenítésbe, melyet ugye nem illik csinálni (hacsak nem visszamaradt dologról van szó).
Törölt felhasználó 2012. 04. 24. 10:09
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#92
Hát Farkas Vilmosra :)
Egyébként olvasd el mert nagyon jó az a könyv...
bigyula 2012. 04. 24. 10:08
Előzmény: #88  Törölt felhasználó
#91
Nem, valószínűleg nem szűnnek meg. Csak adót fizetsz majd utána...
Törölt felhasználó 2012. 04. 24. 10:07
Előzmény: #85  Törölt felhasználó
#90
Le van irva, hogy mennyi az a "parszaz forint". Evi 200.000.000.000 Ft.

Ugyhogy aki szerint ez nem tetel, az legyen szives utalja at a ra eso parszaz forintjat a szamlamra. Kosz.

Törölt felhasználó 2012. 04. 24. 10:05
Előzmény: #79  Törölt felhasználó
#89
Bár most pont arról szól egy botrány, hogy ez sincs már teljesen így, de nem is az elektronikusan regisztrált szolgáltatásokról van szó, hanem pont arról a vállalkozói szektorról, mely amúgy is eléggé feketés volt.
Tehát az a helyzet, hogy kitűzzük a fehérítést a zászlónkra, aztán olyat teszünk, ami pont ellene hat.
Törölt felhasználó 2012. 04. 24. 10:05
Előzmény: #87  Törölt felhasználó
#88
Akkor megszűnik a díjnullázó, zéró, stb. számlacsomik?
Törölt felhasználó 2012. 04. 24. 10:01
Előzmény: #84  bigyula
#87
Az meg ritkán ingyenes.Ha pedig az akkor már nem is olyan "kis"nyugdíjas.
Törölt felhasználó 2012. 04. 24. 10:00
Előzmény: #84  bigyula
#86
Jó, de milyen kedves, aranyos divat, nem ? :-)
Törölt felhasználó 2012. 04. 24. 09:59
Előzmény: #81  Törölt felhasználó
#85
Szóval ennyi a varázslat.

Higgyétek el, már én is inkább legyintenék az egészre, hogy az a pár száz forint nem számít... de egyszerűen elvből nem tudom megtenni.:-(

És igenis mindent el fogok követni annak érdekében, hogy ezt a párszáz forintot se kelljen az államnak befizetnem.
Módosítom a mobil-előfizetésemet, változtatok a telefonálási szokásaimon: ott a chat, a skype...a biztosításaimat éppen most kötögetem újra, és visszatérek a készpénz-használatra, ahol csak lehet. Pedig én csak egy átlag, finomlelkű háziasszonyka vagyok. Mit fognak csinálni azok, akik jelenleg is a farzsebükből húzzák elő a köteg húszezrest, amikor fizetnek ? :-)

Szomorú, hogy visszafelé fejlődünk...
bigyula 2012. 04. 24. 09:58
Előzmény: #79  Törölt felhasználó
#84
"A kisnyugdíjasnak kp-ben fizet a postás.."

Sokaknak van bankszámlája, amire a nyugdíj érkezik. Nem kell várni a postást. A postásvárás vidéken divat, mert lehet valakivel beszélgetni.
Törölt felhasználó 2012. 04. 24. 09:58
Előzmény: #69  stock33
#83
Mondjuk azon eleve vitatkoznék, hogy kisebb súlyú betegek ellátásának, valamint megelőzés hiánya okozta költségmegtakarítás nagyobb-e, mint súlyos betegségeké, melyek ennek következtében kialakultak.

És felhívnám a figyelmedet, hogy épp a vizitdíj bevezetése előtt hívta fel a figyelmet az EU és világszervezet egészségi szervei, hogy Magyarországon kevés figyelmet fordítanak a megelőzésre, ami növeli a költségeket.

Nos, a reform helyett, amivel növelték volna a megelőzés szerepét, ezzel csökkentették volna a jóval drágább kezelés szerepét, pont ezzel ellentétes dolgot tettek a haver parkoló-automatáinak eladásának segítsége érdekében.
Semmi nem változott, csak épp a gazdaság van soron. ;(

Csak véletlen lehetett... ill. a megelőző területen klasszikus lehetett, mert én sokszor voltam alatta és csak a gyógyításra nem jutott idő, hatalmas sor állt az adminisztráció miatt több osztályon is, katasztrófális volt az apró megszerzése és nővért is vertek az ideges emberek... illetve megütöttek, mert segítségre siettek.
(Számos osztályon ki volt írva, hogy csak x beteget fogadhatunk, adminisztrációs terhek miatt.)

Azon kívül tény, hogy egy jegy kiadása drágább, mint egy adat felírása (amit amúgy is megtettek, amikor a beteg belekerült a számítógépes rendszerbe).
Az automaták (x idő előtt y db beszerzésére vonatkozó) "kedvezményes" beszerzési ára, pedig nagyobb volt, mint egyes önkormányzatok modern, kártyás automaták közbenszerzési(sic!) ára.
wgl 2012. 04. 24. 09:57
#82
A flotta telefonok nulla hívásdíjat is adóztatják:

A nullát adóztatják!

Vagyis tud nekem valaki olyan árut, szolgáltatást mondani, ahol a költség 100%-a adó, nincs adóalap, mert az nulla??

Sztem ez Guinness rekord, világcsúcs!!!
Törölt felhasználó 2012. 04. 24. 09:54
Előzmény: #79  Törölt felhasználó
#81
Viszont, ha van rá mód én is kp-be kérem a fizu felét!
Törölt felhasználó 2012. 04. 24. 09:52
Előzmény: #76  Törölt felhasználó
#80
Van, ahol lehet, van, ahol nem.
Adalék: törvény szabályozza, hogy a munkavállalót nem érheti anyagi veszteség azért, mert átutalással, bankszámlára kapja a fizetését.
Tehát, ha emiatt valakinek folyószámlát kell nyitni és fizetni a számlavezetési díjat + a kártyadíjat stb., akkor azt a munkáltatónak kompenzálni kell.
Ellenben arra nincs törvény, hogy KÖTELEZŐ a dógozónak számlát nyitnia valahol !!!!

Persze a mai magyarországi helyzetet elnézve, ritka az az eset, amikor munkavállaló bemegy pampogni a főnökének, hogy ugyanmááá.... azt a havi 1000-2000 forintot legyen kedves kifizetni, amibe a bankos kütyük kerülnek.
Törölt felhasználó 2012. 04. 24. 09:51
Előzmény: #77  bigyula
#79
A kisnyugdíjasnak kp-ben fizet a postás és eddig is drágább volt a sárga csekk, mintha elmegy a szolgáltató pénztárába.
Törölt felhasználó 2012. 04. 24. 09:48
Előzmény: #77  bigyula
#78
Mondok példát: nekem van hitelkártyám és normál bankkártyám. 2000 Ft feletti összegnél mindig ezeket használom, szinte alig van nálam kp.
Jövőre majd a fizum felét kp-ban kérem, és mondjuk csak a 8-10ezernél magasabb összeget fogom kártyával kifizetni.

Ennyi. És ez csak egy példa.
bigyula 2012. 04. 24. 09:45
Előzmény: #68  Törölt felhasználó
#77
Sokan vannak (pl. kisnyugdíjasok) akiknek havonta pár száz forint is számít. A kérdés arra vonatkozott, hogy miért növeli meg a kp. forgalmat a tranzakciós adó.
Törölt felhasználó 2012. 04. 24. 09:45
Előzmény: #73  Törölt felhasználó
#76
Persze mindezt úgy írtam, hogy tájékozatlan vagyok, nem tudom lehet-e még a fizetést készpénzben kérni.
Törölt felhasználó 2012. 04. 24. 09:45
Előzmény: #67  stock33
#75
Pontosan, eleg lesz csak 1x kivenni valakinek a penzt, az utana nagyon jol elforog a feketepiacon adomentesen
Törölt felhasználó 2012. 04. 24. 09:44
Előzmény: #67  stock33
#74
Vagyis mindinkább, csak feketézéssel kerülheted el az adót, mivel, ha egyszer bankban volt a pénzed, akkor már adózik (csak a sajtóértesülések szerinti tervben többet)... azaz már be sem szabad tenni, lehetőleg be sem szabad vallani (mert az újabb gondolatot ébreszteni).
És ez egyre fokozódik és két helyen vesz el. Most az a kérdés, hogy elég nagy-e az adóelkerülés, hogy kevésbé látványosan lehet fokozni, vagy nyugodtan lehet és fog fokozódni. (Ettől függ a hatékonysága. Ráadásul épphogy rászoktunk a készpénz kímélő eszközökre...)
Törölt felhasználó 2012. 04. 24. 09:44
Előzmény: #62  Törölt felhasználó
#73
De akkor csak egyszer. Egy példa, egy egyetemista, akinek eddig rendszeresen számlájára tették a pénzt a szülei, ott kétszer játszana helyből a tranzakciós adó, mert először az utalás, majd a pénzfelvétel/vásárlás. Ezért nyilván ezután az utalás nem fog játszani, csak a pénzfelvétel.

Vagy megtakarítás. Eddig egy ésszerű megoldás volt, hogy ha megkapod a fizetésedet, és havi 20-40 ezret félre akarsz tenni, akkor az megy folyószámláról értékpapír számlára (tranzakciós adó 1x), de ekkora összeget még nem érdemes befektetni részvénybe, ezért amíg 2-3 havi össze nem jön, addig DKJ/likviditási alap/stb.) (tranzakciós adó 2x). Majd mikor úgy döntesz a mtelekom részvény jó áron van, eladod a DKJ-t (tranzakciós adó 3x), majd megveszed a telekomot (tranzakciós adó 4x). Miután úgy látod már nem emelkedik sokat, eladod (tranzakciós adó 5x), inkább veszel Molt (tranzakciós adó 6x). Aztán azt is eladod (tranzakciós adó 7x), és újra DKJ-be fekteted (tranzakciós adó 8x), mert nem látsz épp jó lehetőséget. Mikor végül szükséged lesz a pénzre, mert autót akarsz venni, eladod a DKJ-t (tranzakciós adó 9x), majd átvezeted a pénzt a folyószámládra (tranzakciós adó 10x), és átutalod az eladónak (tranzakciós adó 11x).

Persze ez feltételezi, hogy a tőzsdei és tőzsdén kívüli értékpapír tranzakciók is benne lesznek ebben az adóban, amiről nem volt szó, de sokan feltételezik, hogy ez sem marad ki a buliból. Szerintem ezzel a 11-el alábecsültem, itt vannak akiknek 50-100 is meglenne a fizetés és az elköltés között. Megoldás a szlovák vagy osztrák bankszámla.

Megint hasonló eset, ha valakinek az a befektetési stratégiája, hogy akciós bankbetétekre vadászik, mivel a tranzakciós adó ezt is tovább nehezíti, ezért a bankok közötti versenyt is korlátozza.
Törölt felhasználó 2012. 04. 24. 09:43
Előzmény: #68  Törölt felhasználó
#72
Pont ezt a reakciot varja a kurmany. "az a parszaz forint mar mindegy"

Aztan amikor majd a tizedik parszaz vagy parezer(lasd telefonado) szedi le toled ilyen-olyan cimen es mar havi 10k bukonal tartasz akkor is gondolom mindegy lesz a parszaz forint
Törölt felhasználó 2012. 04. 24. 09:42
Előzmény: #59  Törölt felhasználó
#71
Hát tudod Bálint, van az a pénz, amiért még a honatyák, közszolgál, minisztériumi alkalmazottak haja is korpásodik ! :-)

Gondolod, hogy a több-százezres fizetés, céges autó, céges telefon, céges internet mellett érdekli is valamelyiket, hogy az átlagpógár miből mennyit fizet ki ? Úgy sz@rják le, ahogy van, egy a lényeg: az ő bukszájukban mindig van elegendő.

(Egyébként lécci árulja el valaki, hogy Frei Tomi kire célozgat a Bankár című könyvében, aki milliárdos lesz, ha államcsődbe viszik az országot ? Még nem olvastam... csak azért kérdem.)
Törölt felhasználó 2012. 04. 24. 09:39
Előzmény: #64  bigyula
#70
Aki bemegy a 15 szolgáltatóhoz külön külön azért, hogy az össz 500Ft spórolhasson annak igen sok ideje van és ha kocsival menne valószínűleg többe is kerülne. Nemtudom, hogy mindenhol lehetőség van- e a munkabér kp-s kifizetésre, de tartok tőle hogy nem.
stock33
stock33 2012. 04. 24. 09:38
Előzmény: #65  Törölt felhasználó
#69
hááátttt... az orvoslátogatások száma drasztikusan visszaesett, így a kiadások is csökkentek.

a vizitdíj időszaka alatt egyszer voltam dokinál, és lehet, hogy csak véletlen, de pangott a rendelő, 2-3 emberke volt csak ott. pedig "szezon" volt. legutóbb kb. két hónapja voltam dokinál, telt ház, röhögcsélő halálos betegekkel.
Törölt felhasználó 2012. 04. 24. 09:34
Előzmény: #64  bigyula
#68
"Ha bemész a szolgáltató pénztárába, és ott fizeted be kp.-ban a számlát, akkor nem fizetsz."
ne felejts el legalább előző nap este sátrat verni a szolgáltató előtt, hogy még időben bejuss. ennyit nem ér az egész, havi pár száz ft már mindegy.
stock33
stock33 2012. 04. 24. 09:32
Előzmény: #62  Törölt felhasználó
#67
arra gondoltál már, hogy ha kp-t kérsz, akkor az után nem kell adót fizess a zöldségesnél?

azaz ha a fizetésedet eleve kp-ban kéred, akkor a boltban való elköltéskor sincs adó. sőt, a piaci kofa se fog rohanni a pénzzel a banka, ő is kp-ban fizet a beszerzőjének. stb. stb. azaz a kp ritkán fog adózni.
sőt, ha mindezt feketén csinálják, akkor semmi se fog adózni. a kp növekedésével arányosan fog nőni a feketézés, azaz csökkenni a beszedett ÁFA, SZJA, stb.

összetett ám ez a rendszer :)
Törölt felhasználó 2012. 04. 24. 09:32
Előzmény: #63  Törölt felhasználó
#66
Sajnos ez nem működik. A roaming drágább lenne, plusz gondolom arra is menne a 2 Ft-os adó. A bankszámlánál meg a külföldről indított tranzakciók kerülnének többe, mint az adó. Szóval ehhez az egészhez szlovák lakhely (+munkahely?) is kellene, de az meg itthon olcsóbb, nem véletlenül költöznek ide a szlovákok.
Törölt felhasználó 2012. 04. 24. 09:32
Előzmény: #57  stock33
#65
Mondjuk nyilván ezeknek a pártoknak a "logikához" semmi köze, de a vizitdíj - tekintve a magas idő és üzemeltetési és a kórházaknak gyakorlati beruházási költségeket - sokkal nagyobb baromság volt és, azért lehetett nyugodtan tiltakozni ellene, mert valójában elavult parkolóautomaták sokszoros értékén történő eladásáról szólt csupán.

Ha lenne a havernak 1000 elavult parkolóautomatája, akkor szívbaj nélkül bevezetnék, legfeljebb másnak neveznék és qrvára nem érdekelné őket, hogy korábban mit mondtak. Lásd a számtalan példát.
bigyula 2012. 04. 24. 09:30
Előzmény: #62  Törölt felhasználó
#64
"Miért ösztönöz a készpénzforgalomra való átállásra? Készpénzhez úgy jutsz, ha előtte kiveszed az ATM-ből nem? Akkor már meg is van adóztatva."

Ha a fizetésedet a munkáltató a számládra utalja, és fel kell venned kp.-ban, akkor a munkáltató fizet 1x, és Te is 1x. Ha a munkáltató odaadja kp.-ban a kezedbe, akkor a munkáltató fizet 1x, Te meg nem. A munkáltatónak mindegy (mert ő mindenképpen fizet), de neked nem.

Ha, Te fizetsz egy számlát csekken, vagy átutalással, akkor Te fizetsz 1x. Ha bemész a szolgáltató pénztárába, és ott fizeted be kp.-ban a számlát, akkor nem fizetsz.
Törölt felhasználó 2012. 04. 24. 09:24
Előzmény: #58  Törölt felhasználó
#63
pl szlovák rendszám mellé, szlovák bankszámla és telefon?
Törölt felhasználó 2012. 04. 24. 09:22
Előzmény: #59  Törölt felhasználó
#62
Miért ösztönöz a készpénzforgalomra való átállásra? Készpénzhez úgy jutsz, ha előtte kiveszed az ATM-ből nem? Akkor már meg is van adóztatva.
Törölt felhasználó 2012. 04. 24. 09:18
Előzmény: #60  Törölt felhasználó
#61
Ez a "Ha tehetem nem teszem" lehetne a Fidesz mottója is...
Ez a mondat többet mond ezer szónál is...

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek