Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 02. 02. 16:17

Példátlan összefogásról beszélt Orbán Viktor a magánnyugdíjak kapcsán  

Jézus Mária, ki fogott össze, kivel?!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 02. 03. 11:31
Előzmény: #138  Törölt felhasználó
#140
Törölt felhasználó 2011. 02. 03. 11:27
#139
Kedves Portfolio! Kicsit egyoldalúnak tűnik a hozzászólások értékelése: ha - nyomok, mert nekem nem tetszik, akkor is + 1 et ad hozzá!
Furcsa, hogy az elfogult balos hozzászólásokat nem lehet ily módon kritizáni...
Törölt felhasználó 2011. 02. 03. 11:23
Előzmény: #135  jumbo2
#138
"Amit eddig csináltak, vagyis a megszorítások nélküli adócsökkentés, azzal egyetértek. "

igen. ez valóban hálás politikusi feladat volt.

az 530 + 320 MD Ft több, mint 3 százalékpontos látszólagos egyenleg javulás. de még az 530 MD Ft is meghaladja a 2 százalékpontot. Namármost: lesz itt sírás, mert merkelék elvárják, hogy 2012-től minimum ezt kiváltsa viktor. így értettem, hogy a manyup einstanddal viktor vásárolt egy kis időt. azt hitte éveket, de a jelek szerint nem. mondom: kíváncsi leszek március 15-ére.
Törölt felhasználó 2011. 02. 03. 11:20
Előzmény: #133  jumbo2
#137
"Az EU is pontosan ezt mondta, amikor az MNYP-nek fizetett éves pénzeket nem engedte levonni az éves hiányból. "
Erre az lett volna az arányos válasz, hogy az állami alkalmazottakat visszalépteti, ők csak a FK-ból kapnak 100%-os nyugdíjat, és az ő számlájukra eddig kifizetett pénzt visszakéri. Ez az ugyanis, amit az állam befizetett az mnyp-be. Ráadásul ez még ideológiailag is tiszta lett volna a közalkalmazotti életpálya vagyhogyhívják árnyékában. A privát szektorban dolgozók viszont saját maguk termelik ki mind azt, amit az mnyp-be utaltak/utalnak, mind azt, amit az államiba. Ezt nem az állam tette bele, mégis elvette 97%-uktól.
Törölt felhasználó 2011. 02. 03. 11:18
Előzmény: #133  jumbo2
#136
ok. szerinted tartoznak neked az elvett pénzzel?
jumbo2 2011. 02. 03. 11:14
Előzmény: #131  Törölt felhasználó
#135
"nem egészen. az esődleges egyenlegben már 530 MD Ft szerepel a manyup vagyonból a folyó 300 MD Ft-on felül. "

Ebben viszont teljesen igazad van. Ehhez kellenek a strukturális reformok, amihez idő kell.

Amit eddig csináltak, vagyis a megszorítások nélküli adócsökkentés, azzal egyetértek.

Most jön a neheze.
jumbo2 2011. 02. 03. 11:12
Előzmény: #131  Törölt felhasználó
#134
"azonban keletkezik egy ugyanilyen összegű kötelezettsége a zemberek felé. ezért írtam, hogy csak a tartozás futamideje nő. "

kb. 20 év múlva fog negatívba fordulni az éves hatás.

De ezt Merkel vagy más nyugat-európai politikus bírálná, amikor náluk nincs is MNYP rendszer? Vicces lenne.
jumbo2 2011. 02. 03. 11:09
Előzmény: #130  Törölt felhasználó
#133
A) Implicit-Explicit értelmetlen fogalmak. Vagy tartozol vagy nem.
Az EU is pontosan ezt mondta, amikor az MNYP-nek fizetett éves pénzeket nem engedte levonni az éves hiányból. Talán emlékszel, hogy sok ország kérte ezt. Az EU nagyon helyes döntést hozott.

B) Az MNYP likvidálás 2 pozitív hatással bír:
1. Egyszeri adósságcsökkentés, vagyis kisebb kamatteher és szvsz hosszútávon kisebb államadósság hozam.
2. Minden évben az állam megtakarítja azt, amit korábban az MNYP-nek fizetett. Ez 1-2 évtizedig pozitív hatással lesz a költségvetésre minden évben.
Törölt felhasználó 2011. 02. 03. 11:05
#132
Mondjuk így:
Az ország nehéz helyzetben ! Ennek számos oka van, kezdve az állami vagyon eszetlen elherdálásával, folytatva azzal a végzetes hibával, hogy a 8 éves ciklus kezdetén politikushoz méltatlan módon betartottak ígéreteket, mely ígéretekre anyagi fedezet nem volt, aztán a kis gazemberek álltal okozott morális kohézió ,az SZDSZ arcátlan zsaroló politikája, az MSZP szánalmas tutyi mutyisága , hogy ezt eltűrte, az ellenzék felelőtlen " minél rosszabbul megy az országnak , mi annál nagyobbat nyerünk" kártékony viselkedése, " (na jó, ezt úgysem ismerné el) és a kegyelem döfés , a világválság.
Vagyis , kedves Barátaim, szarban vagyunk.
Legyetek kedvesek a pénzecskéteket kölcsön adni , nem tudunk kamatot adni,visszafizetni is csak majd újabb felvett kölcsönből tudjuk, de most egy kis lauf-ra van szükségünk, hogy eltudjunk indulni olyan úton, ami reményeink szerint helyes és szükséges.

Tévedek?
Törölt felhasználó 2011. 02. 03. 11:04
Előzmény: #129  jumbo2
#131
nem egészen. az esődleges egyenlegben már 530 MD Ft szerepel a manyup vagyonból a folyó 300 MD Ft-on felül.

az állam explicit adóssága csökken az állampapírok bevonásával, ez világos. azonban keletkezik egy ugyanilyen összegű kötelezettsége a zemberek felé. ezért írtam, hogy csak a tartozás futamideje nő. Most átlagosan 4 év, de a MANYUP pénzeket csak később kell visszafizetni. Vagy szerinted ezt a pénzt vikotrék nem kölcsönvették?
Törölt felhasználó 2011. 02. 03. 11:00
Előzmény: #126  jumbo2
#130
mostanában emlékeim szerint nem. egyébként ez most mindegy, mert majd ő reklamál, ha zavarja valami.

visszatérve: sikerült végre tisztáznom, hogy

A) az implicit adósság legjobb esetben is csak változatlan marad, hosszobb duration-nel (ha viktorék egyetlen forintot sem költenek folyó kiadásokra)

B) az EU kommunikációja azt mutatja, hogy a manyup likvidálását nem tekintik stratégiai megoldásnak és szépen lassan rászorítják viktort, hogy MEGSZORÍTSON (nevezzük bárhogy)

igen, észrevettem, hogy az országkockázati felár visszacsökken. ennek örülök, mert ennek sokkal több köze van a beruházások finanszírozhatóságához, mint az mnb alapkamatnak. érdemes megnézni, minek köszönhető a csökkenés: EU adósságproblémák látszólagos oldódása (az is igaz, hogy az emelkedést pedig részben ennek ellenkezője magyarázta) és viktor külföldön tett nyilatkozatai arról, hogy MEGSZORÍTANAK. utóbbi miatt mondom, hogy merkelék lassan visszaterelik viktorékat a bajnaiék által követett egyensúlyt célul tűző útra a sajátos magyar útról (ugye matolcsy koncepciója az volt, hogy majd növekedeséssel kinőjük a hiányt.) a külföld felé viktor már nem ezt kommunikálja.
jumbo2 2011. 02. 03. 11:00
Előzmény: #124  Törölt felhasználó
#129
"a 2011-es év remek elsődleges egyenlegétől"

A 2011 év 3% alatti hiányába az államosított vagyont nem is fogják beleszámítani. Az MNYP-be be nem fizetett kb. 320-mrd-ot viszont természetsen javítani fogja az államháztartást. És ez természetesen megtakarítás lesz minden évben az elkövetkező 1-2 évtizedben.
jumbo2 2011. 02. 03. 10:51
Előzmény: #124  Törölt felhasználó
#128
" a "bevont államadósság" nem csökkenti a tartozást, kizárólag annak lejárati idejét."

Ennek semmi értelme, az állam magának fog tartozni, vagyis az államadósságot bevonhatják. Ennek pénzügyi lefolyása hogyan néz, azt nem tudom, de nem is túl érdekes a kérdés szempontjából.
morci 2011. 02. 03. 10:47
Előzmény: #113  pampa
#127
Manyup: igen, visszaléptem, mert nem akartam veszni hagyni a hátralévő szolgálati éveimet. Egyébként igyekeztem rendesen körüljárni a dolgot, és végül pont a korai halál esetén meglévő öröklési lehetőség miatt maradtam volna. Ha orbán tisztességes akart volna lenni, a visszalépőknek az egyéni számlájukon meglévő összegre vonatkozóan meghagyhatta volna a régi feltételeket (mondjuk 0 reálhozam garanciával), de nem akart.
A mol gázár-rablásról: arra gondolok, hogy Magyarország jobboldalinak mondott kormánya kötelezett egy magáncéget (akkor kb 75% volt magánkézben) arra, hogy az önköltségi ár alatt adja el a termékét méghozzá irdatlan mennyiségben, szegénynek és gazdagnak egyformán. Olyan helyzetben, amikor a törvény szerint joga lett volna a szolgáltatónak nyereséggel eladni, de az árszabást (a törvény betartását) a mindenkori kormányra bízta. Az orbán kormány rendesen túlzásba vitte azt, amit egyébként azóta más kormányok is gyakoroltak: mélyen az önköltség alatt szabta meg az eladási árat. A molnál évi 130 milliárd körüli
veszteség keletkezett a gázon 2 évben és még némi apró a többi évben. A mol részvényeseivel fizettette a hegyen lakó milliárdosok gázártámogatását, nehogy belerokkanjanak a garázslejárójuk fűtésébe. (Csak mellékesen: a kárpótlás révén egy csomó nyugdíjas volt akkoriban részvényes, éppen azok, akik nem herdálták el proletár módon a kárpótlási jegyüket, hanem polgárként befektették, például mol részvénybe.)
A mol árfolyamát orbán úgy a földbe döngölte, hogy meg se rezzent, amikor az omv felvásárolta a 10%-át. Hogy ma a kormány azon
gondolkodik, hogy úgy 500 milliárdért megveszi az oroszoktól a mol tulajdonukat, az jelentős részben a főnarancsnokod kommunista politikájának köszönhető.
jumbo2 2011. 02. 03. 10:45
Előzmény: #124  Törölt felhasználó
#126
de nem csak engem hülyéztél le, hanem pl. tokost is.
Törölt felhasználó 2011. 02. 03. 10:37
Előzmény: #124  Törölt felhasználó
#125
a "bevont államadósság" nem csökkenti a tartozást, kizárólag annak lejárati idejét NÖVELI. ami egyébként hasznos.
Törölt felhasználó 2011. 02. 03. 10:36
Előzmény: #121  jumbo2
#124
tegnap figyelmeztetést kaptam a moderátortól, mert hülyének neveztelek. most kicsit tanácstalan vagyok, látva a feltűnő értetlenségedet.

teszek egy próbát: a "bevont államadósság" nem csökkenti a tartozást, kizárólag annak lejárati idejét. ami egyébként hasznos.

amikor a beszámításról beszéltem, akkor arra céloztam, hogy csak a gyenge képességűek esnek hasra majd a 2011-es év remek elsődleges egyenlegétől. merkelék képesek lesznek megtisztítani a számokat az államosított manyup pénzek hatásától. és arra jutnak, sőt már jutottak, hogy ez nem strukturális reform. kapisgálod?
pampa 2011. 02. 03. 10:30
Előzmény: #114  Törölt felhasználó
#123
"Itt sokakat kevésbé zavar a "mit", mint a "hogyan". Azaz, hogy mit tesz a kormány és miért, illetve azt milyen módszerekkel teszi.

Ahogyan téged sem zavart a 1997-es "hogyan".
Megint leírjátok, hogy ELLOPJA a pénzt.
Ez szerintem nem az embereké, majd lesz a hozadéka esetleg megörökölhetik utána, de akkor sem az övéké. Ezt azért tisztázni kellene, mert szerintem ez egy lényeges pont.
Tudod te pontosan, hogy ki jár jól majdani nyugdíjba vonulásakor?
Az aki az államiból kap 100%-ot vagy az aki az államiból kap 75% + magán 25%-ot?
Esetleg az aki csak magán 25%-ot kap?

Lehet tudni ezeket előre?

Mert azt biztosra merem állítani, hogy a MNYP-ban maradt pénz egy idő után át fog vándorolni MAGÁNBIZTOSÍTÓK számlájára és ott fog tovább "fialni".
Az államiban maradt befizetések pedig a kormány kezelése alatt marad. Táhát pénzügyi csoportoknak nem lesz felügyeletük fölötte.

Mert az egészben csak ez a biztos. És csak a kormánynak van lehetősége arra, hogy kiegészítse a kifizetéseket, ha az egy előre nem látható ok miatt nem éri el azt a mértéket, ami elég egy létminimum tartásához.
Ezt egy magánbiztosító sem fogja szavatolni.

Ez is a PÉNZRŐL szól, a pénz feletti uralomról.
A MNYP vezetők csak gyűjtik, felügyelik, kezelik, befektetik a tagok (tulajdonosok) pénzét, és mégis "anyatigris" módjára küzdenek a tulajdonosok, tagok érdekében....

Ugyan hány pénztár alakult volna meg erre a célra, ha az lett volna a szabály, hogy a befizetett díj és az éves banki alapkamat hozama minden év végén a számlán kellene hogy legyen. Minden egyéb díj csak a megtermelt "eredményből" vonható le.

De az a szabály amivel megindultak inkább kedvezett a pénztár üzemeltetőjének mint a tagjának (tulajdonosának).

Ez nem egy emberbaráti inkább pénztár üzemeltető baráti döntés volt szerintem.

szvsz
jumbo2 2011. 02. 03. 10:29
Előzmény: #121  jumbo2
#122
Nézzétek a forint árfolyamát és az országkockázatot.

Pénznyelő, függetlenségedben most miért nem példázódsz velük?
jumbo2 2011. 02. 03. 10:27
Előzmény: #117  Törölt felhasználó
#121
"a manyup ellopásából szerzett pénzt a jelek szerint nem engedi beszámítani"

Hová? A te magánvagyonodba? Oda tényleg nem.

A bevont államadósságot viszont lehet nem elismerni, de az valami fergeteges hülyeség volna. Ami nincs, az nincs.

Topik gazda

antiguru
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek