Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 02. 02. 16:17

Példátlan összefogásról beszélt Orbán Viktor a magánnyugdíjak kapcsán  

Jézus Mária, ki fogott össze, kivel?!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
jumbo2 2011. 02. 03. 10:25
Előzmény: #114  Törölt felhasználó
#120
"Mert lehetett volna ezt a nyugdíjpénztári lenyúlást is úgy előadni, hogy az emberek könnycsorgatva önként kékszegélyű kistányéron nyújtották volna át megtakarításaikat "

Haha, csak meg ne hatódjak.
Ha Orbán tüsszent ti akkor is azt mondjátok, hogy ez a sátán egy hurrikánt bocsájt az országra.
Féltek tőle, mint a tűztől, mert a ballib oldalon 20 év alatt egy tized ennyire tehetséges politikust sem sikerült felmutatnotok. Csak Megyókat és Gyurcsányokat.

jumbo2 2011. 02. 03. 10:21
Előzmény: #106  Törölt felhasználó
#119
Téged nem tiltottak ki?

Ez te érted?
Törölt felhasználó 2011. 02. 03. 10:10
Előzmény: #116  Törölt felhasználó
#118
Nehéz ám dogmatikus hívő(k)re érvekkel hatni. Márhogy nem nehéz hanem lehetetlen.
Törölt felhasználó 2011. 02. 03. 10:05
Előzmény: #114  Törölt felhasználó
#117
orbán a manyup pénzből egy időre megvásárolta az öszödi beszéd előadásának halasztását. a gond az, hogy barroso/merkel a manyup ellopásából szerzett pénzt a jelek szerint nem engedi beszámítani. kíváncsi leszek március 15-ére.
Törölt felhasználó 2011. 02. 03. 10:04
Előzmény: #114  Törölt felhasználó
#116
Én tudom, én tudom a választ:

De hát a gyúúcsányék is hazudtak.
A magyar ikon az állócsillag csak politizál, neki szabad. Meg ő meg is gyónhatja, oszt annyi.
Törölt felhasználó 2011. 02. 03. 10:04
Előzmény: #110  Törölt felhasználó
#115
"államadósság: 2002 máj 8600 mrd huf, 2010 ápr 20000 mrd huf, azaz kb meg 2.5szerezték"

Ez tény. Viszont azt is tegyük hozzá, hogy a jegybank devizatartaléka 2002 májusában 10.5 mrd EUR volt, 2010 árpilisában pedig 34 mrd EUR. A különbség 23.5 mrd EUR, mai árfolyamon kb 6300 mrd HUF.

Tehát a tartalékok figyelembevételével 8600-ról nőtt 14000 mrd-ra nőtt az adósság, ami mindjárt csak ~60%-os növekedés az általad számított ~130%-oshoz képest.

Nem azt mondom, hogy ez kevés, de azért jelentősen túl van dramatizálva az államadósság problémája.

Nem önmagában ez a legnagyobb problémánk, hanem az, hogy hogyan akarjuk kezelni.

Érdemes összehasonlítani pl. a magyar CDS alakulását Bajnai és Orbán alatt. Nyilván Magyarországon kívül álló okok is erősen befolyásolják, de a különbség feltűnő, még a régió más államaihoz hasonlítva is.

link

Pedig az államadósság ezalatt az idő alatt nem nőtt érdemben, illetve a pályája régóta ismert és jósolható volt.
Törölt felhasználó 2011. 02. 03. 10:01
Előzmény: #102  pampa
#114
Látod pampa te még mindig nem érted.

Itt sokakat kevésbé zavar a "mit", mint a "hogyan". Azaz, hogy mit tesz a kormány és miért, illetve azt milyen módszerekkel teszi.

Mert lehetett volna ezt a nyugdíjpénztári lenyúlást is úgy előadni, hogy az emberek könnycsorgatva önként kékszegélyű kistányéron nyújtották volna át megtakarításaikat a vezérnek, ha őszintén megmondja, fiúk, lányok elnézést, de most ezt kell tennem, mert nem tudok mást tenni. Persze előtte nem ártott volna bűnbánatot gyakorolni, miszerint a választási kampányban ilyent mi nem ígértünk, sőt már nyáron azt kommunikáltuk, hogy megoldottuk a válságot, de hát mi sem megyünk a szomszédba egy kis hazugságért.

Szóval ami igazán kiverte a biztosítékot mindenkiben, az a nagy nemzeti összefogás című duma volt egy olyan feltételrendszer mentén, amely büntette azokat akik maradtak. Ez a durva.
pampa 2011. 02. 03. 09:54
Előzmény: #107  morci
#113
"Most a manyup pénzemet nyúlta le,

Visszaléptél?
Szerintem az a pénz nem lesz sohasem a tiéd. Amikor eléred a korhatárt vehetsz rajta életjáradékot ez derült ki itt a vita során.
A gáznál ara gondolsz, hogy olcsóbban adta el mint a beszerzés?
Mert akkor (e logika mentén) elmondhatja minden "adófizető", hogy a mindenkori kormány csúnyán meglopja....
Törölt felhasználó 2011. 02. 03. 09:40
Előzmény: #108  prmiklos
#112
"Azért, mert a többség azonos dolgot mond, attól még nem lesz igaz és helyes. Hasonlatokat itt nem hoznék."

Majd hozok én:

Egyél sz@rt! Annyi légy nem tévedhet!
Törölt felhasználó 2011. 02. 03. 09:37
Előzmény: #105  jumbo2
#111
"Ennek sikeréhez egy nagyon komoly fiskális politika kellett volna az elmúlt 8 évben. Ez nem volt adott.

A fidesz úgy döntött, hogy véget vet ennek a rendszernek. Gazdaságilag nagyon sok ráció van benne."

Igen! Micsoda ráció! Fantasztikus, világszenzáció!

Az a kis mellékes 3e mrd-nyi hozomány persze nem is lényeges, a lényeg a RÁCIÓ!

Egyből a reformokkal kezdeni nem lett volna racionális, ugye? Évi 600-800 mrd-os kiigazításról beszélnek, ha ezt egyből meglépték volna, 4 év alatt, a ciklus végére meg is tudtunk volna spórolni annyit, amennyit most államosítottak, és az fenntartható is lett volna. Most meg jó, ha lesz belőle feleannyi, persze a lenyúlt vagyonból jut sok mindenre, így könnyű királykodni.
Törölt felhasználó 2011. 02. 03. 09:35
Előzmény: #105  jumbo2
#110
államadósság: 2002 máj 8600 mrd huf, 2010 ápr 20000 mrd huf, azaz kb meg 2.5szerezték....:( , szerkezetét tekintve pedig nőtt a deviza aránya(imf)
gazmber 2011. 02. 03. 09:28
Előzmény: #102  pampa
#109
legalább jól fizetnek? , hogy ~5percenként leírod propagandadumát amit a főnök elédtolt a szemináriumon...mert gondolom ilyen alapossággal, kitartással birkatürelemmel és folyamatosan csak egy jól fizetett bérfórumos tud jelen lenni...szvsz
prmiklos 2011. 02. 03. 09:23
Előzmény: #103  Törölt felhasználó
#108
Szerintem hiba ezt a helyzetet kissebség-többség kérdéskörére leszűkíteni. Azért, mert a többség azonos dolgot mond, attól még nem lesz igaz és helyes. Hasonlatokat itt nem hoznék.

Tény, hogy a kormányt bírálók is többször túlmennek egy határon itt a fórumon, de az is, hogy sok jogos felvetés van abban, amit mondanak. Nem jobbos-balos harc kellene legyen az, hogy milyen lesz a nyugdíjrendszer.
morci 2011. 02. 03. 09:22
Előzmény: #102  pampa
#107
Kedves pampa!
Amikor csak orbán hatalmon volt, lopott tőlem. Az előző ciklusában MOL részvényes voltam, és tehetetlenül néztem végig,
ahogy utolsó mocskos kommunista módjára rabolta ki a céget. Részvényenként kb. 3000 Ft-ot lopott a moltól azzal, hogy 30 Ft-ért adatta el vele a 40-be kerülő gázt. Tette ezt egy magát jobboldalinak, polgárinak nevező ember az érvényben lévő törvényt is megszegve. Most a manyup pénzemet nyúlta le, engedd meg nekem, hogy ezt is közvetlen lopásnak tartsam, bár a hatását csak pár év múlva fogom érezni.
Eközben viszont folyamatosan azt hallom tőle, hogy a maszop mennyit lopott, de ezt nem érzékelem közvetlenül, hanem el kellene hinnem neki. Egy olyan embernek, aki ha csak kinyitja a száját, minimum ferdít. Aki nyugdíjvédelemnek nevezi a nyugdíjam lenyúlását, családi adórendszernek azt, ami nem az, és 97%-os összefogásnak a zsarolása eredményét.
Az ő lopásait közvetlenül érzem a bőrömön, a többiek lopását pedig el kell hinnem neki. Majd akkor hiszem el, ha a dutyiban látok
valakit az igazán nagy lenyúlónak tartott politikusok közül. Nem a kis zuschlagot, aki pár tízmilliócskát lopott és azt is nagyrészt
visszafizette, hanem ennél sokkal nagyobb halakat. Meggyőződésem, hogy ezeket az ügyeket csak politikai hangulatkeltésre használják, aztán a választások győztese mindent folytat tovább, legfeljebb a lopott összeg változik a kassza állapotától és talán a hatalomban lévő személyek gerincességétől függően.
Egyébként eddig orbán politikájában egyetlen következetességet ismertem fel: folyamatosan más farkával veri a csalánt, és nem érdeklik a következmények.
Törölt felhasználó 2011. 02. 03. 09:21
Előzmény: #96  Törölt felhasználó
#106
valóban pofátlanság strukturális reformnak nevezni a manyup államosítását.
jumbo2 2011. 02. 03. 09:20
Előzmény: #96  Törölt felhasználó
#105
"Hanem a szocik alatt attól is nőtt az államadósság (3000 mrd-al), mert a JÖVŐ nyugdíjrendszerére tettek félre"

Pontosan, ez is része volt. Évről-évre a szaporodó tagszám miatt több ment az MNYP-akba. Mára évi 360 mrd volt az állami kiadás.

1,5% GDP-t szenteltünk ennek a hóbortnak. Ennek sikeréhez egy nagyon komoly fiskális politika kellett volna az elmúlt 8 évben. Ez nem volt adott.

A fidesz úgy döntött, hogy véget vet ennek a rendszernek. Gazdaságilag nagyon sok ráció van benne.
ts3 2011. 02. 03. 09:20
Előzmény: #102  pampa
#104
"Nagyon hamar elfelejtették itt egyesek, hopgy épült nem kis pénzért két domb közé brutál drágán egy völgyhíd"

Én úgy emlékszem, hogy helyi népszavazáson kényszerítette ki a lakosság a völgyhidat.
Törölt felhasználó 2011. 02. 03. 09:09
Előzmény: #102  pampa
#103
Nem veszik észre magukat, hogy ők csak egy harsogó kisebbség. Azt hiszik, ha elég hangosak, elég sokan is vannak. Pedig azt, hogy kevesen vannak, a választások és a közvéleménykutatások világosan bemutatják. Tudom mi a válaszotok,de nem érdekel...
pampa 2011. 02. 03. 08:47
Előzmény: #99  Törölt felhasználó
#102
Nem értem milyen felelőségre vonásról beszélsz. Amennyiben ezt lehetne csinálni az előző 8 év kormányt támogató frakciói és az őket kiszolgáló "holdudvar "tagjai már mind a börtönbe ülnének...

Nagyon hamar elfelejtették itt egyesek, hopgy épült nem kis pénzért két domb közé brutál drágán egy völgyhíd...építettek egy alagutat a bucka alá.... a 4-es Metróra elköltöttek annyi pénzt, hogy nem elég a számítógépes kapacitás a kiszámolására...az autópályákról meg ne is beszéljünk az szintén egy végtelen történet lenne... Sukoró...kormányzati negyed...EU. pályázatok... egyéb pályázatok (Zushlag féle)... a rosszul szabályozott MNYP rendszerben elgurult Ft-ocskák... stb...stb.
Lehetne folytatni a sort, de minek ez nem számít csak az,hogy ez a

PATÁSZORBÁNMEKKORAKÁRTOKOZAZEMBEREKNEK...

Hihetetlen, hogy mennyi kormány bíráló topikoló került elő ebben a 9 hónapban.
Idáig hol voltatok? Az előző 8 év kormányai olyan jól teljesítettek? Azok nem adtak okot a bírálatra?

És végén csak annyit, hogy nagyon sokan leírták, hogy a MNYP számlán lévő pénz az ő MAGÁNTULAJDONA.
Hozzájuthat ehhez a pénzhez?
A pontosítás végett. Bemegy a pénztárához és közli velük fel szeretném venni a számlámon lévő pénztkp.-ban. Váromazt aki hozza a kimutatást hogy megszüntette a számlát és felvette a rajta lévő összeget.

Mert szerintem ez csak egy virtuális összeg amiért majd vehet életjáradékot egy biztosítótól. Ahogyan az államiben lévők is kapnak járadékot az államtól. Akkor most kit ért és mekkora kár?

Mert egyedül az örökösöket érheti kár, ha idő előtt elhalálozik a pénztár tag és az államiból nem kapja meg az addigi tőkét.
Magánnál megkapja,de ott nem jogosult más ellátásra.
tehát ez sem hasonlítható így össze.
Törölt felhasználó 2011. 02. 03. 08:46
Előzmény: #73  Törölt felhasználó
#101
nem kell csodálkozni, hogy mikor ki mért lép vissza, mé nem lép vissza.

1997-ben se értette a többség, hogy mi ez, miért vezették be.
2011-ben sem értik mi ez, miért vezetik ki.

nem fáj a dolog most, mert
1. nem is értik.
2. éppen a kedvenc pártjuk csinálja meg, tehát a kiváltott kognitív disszonanciát a "leszarom" hozzáállással simán lehet csökkenteni.
3. hol van még a nyugdíj? mire odaérek úgyis 80 év lesz a korhatár, meg sem élem, stb.
4. aki befizeti a járulékokat, adókat, tisztességesen úgysem tud boldogulni.
stb.

Topik gazda

antiguru
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek