Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 02. 02. 16:17

Példátlan összefogásról beszélt Orbán Viktor a magánnyugdíjak kapcsán  

Jézus Mária, ki fogott össze, kivel?!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
gilgalad 2011. 02. 02. 19:29
Előzmény: #36  Törölt felhasználó
#40
Persze, hogy lesz, csak ki kell várni azt az egyéni számlát. Abból pedig lehet menni nyugdíjas golf kluba és gyakorolni:
link
Törölt felhasználó 2011. 02. 02. 19:27
Előzmény: #23  jumbo2
#39
"Orbán szavai alapján nem fog bejönni."

És ki nem szarja le Orbán szavait? Az Én szavaim szerint Orbánnak nem fog bejönni 2014, aztán onnantól tökmindegy mit gondol a kis féreg...
bet4more 2011. 02. 02. 19:10
Előzmény: #35  opposition2002
#38
"Az emberek nagy több többségek nem igazán érezte magáénak ezt a rendszert, nem igazából bánja, hogy megszűnt a rendszer (ebből a szempontból az itt fórumozók mintája erősen eltér a MNYP tagok halmazától)."

Egyetertek azzal, hogy a kotelezoen beleptetett munkakezdok, igy az MNYP tagok nagyobb resze nem erezte magaenak a rendszert. De miert??? Mert fogalma sem volt arrol, hogy mi is ez, minek kell ez, csak egyfajta kotelezo maszlagnak vette. Igy aztan persze most nem rohantak ok nyilatkozatot kitolteni. Szerintem nagyon hianyzott az MNYP bevezetesekor ill. utana egy alapos tajekoztatas, amivel a kotelezoen beleptetett fiataloknak eselye lett volna megerteni, hogy mi is ez, miert is kell ez. Ez sem garantalta volna, hogy mindenki megertse a dolgot, de a teljesen passzivak szamat talan jelentosen csokkenteni lehetett volna...

Ugyhogy szerintem alapvetoen nem a rendszer bevezetese volt a rossz, hanem az, hogy ehhez nem tarsult kello merteku tajekoztatas.

"Az az átlagosan 1 millió FT, amiből majd 30 év múlva valamit látnak az emberek (kb. havi négyezer Ft húsz nyugdíjas évre elosztva), nem igazán mozgatta meg senkinek a fantáziáját."

Gratulalok!
Az honnan veszed, hogy nyugdijas korra az atlagos MNYP vagyon 1 millio FT lesz szemlyenkent??? :))))))))))
Mert ugye ezt leosztva 20 nyugdijas evvel jon ki az altalad kiszamolt havi 4000 Ft.
10 millio esete'n, 20 nyugdijas evre szamolva ez havi 40ezer Ft, raadasul emellett (bar jelenleg megvontak, de) jar az allami nyugdijresz is, ami 100ezer Ft-ot tekintve osszesen mar 140ezer Ft. Nem sok, de nem 4000/ho....!!!

"A 13 évnyi gyatra hozamok miatt nem sír igazából senki sem (az utolsó két évben jó hozamokat produkáltak, csak előtte tíz évig nem). Nem most kéne a kés alatt kinyalni az ügyfelek seggét, korábban meg le sem tojni őket, hiszen törvény által garantálva voltak. Késő bánat, eb gondolat... "

Abszolut semmi seggnyalas nincs a penztarak reszerol. Teljesen normalisan tajekoztattak a lehetosegekrol, a kormany dinszkirminativ torvenye jelentette hatranyokrol a maradoknak. Ellentetben az ONYF hazugsagokkal teleszott, kormanypropaganda levelevel.
bet4more 2011. 02. 02. 18:53
Előzmény: #36  Törölt felhasználó
#37
Az egyeni szamlas rendszert (???) es a tobbi reszletet a kovetkezo haonapban dolgozza ki a kormany "rohammunkaval".

De kaaar, hogy a me'g kidogozando tervek nem alltak rendekezesre jan. 31-ig, ameddig dontest kellett hozni a maradasrol.
Igy aztan fogalma sem lehetett a visszalepoknek, hogy mibe is lepnek vissza.

Gratulalok...
Törölt felhasználó 2011. 02. 02. 18:50
#36
És hol van az állami egyenéni számla? Mert a példátlan sikerként elkönyvelt példátlan lenyúlás örömmámorában valahogy erről nem esik szó. Csak nem hazugsággal csalták ki az emberek pénzét?
opposition2002 2011. 02. 02. 18:37
Előzmény: #33  prmiklos
#35
Mondjuk én arra lennék kíváncsi, hogyha nem lenne ez a '24%-os TB-t fizetem, de semmi sem jár nekem', valóban erkölcsileg megkérdőjelezhető tétel, akkor vajon hányan maradtak volna? Kétszázezren? Háromszázezren? Netán félmillióan? Többen biztosan nem.

Az emberek nagy több többségek nem igazán érezte magáénak ezt a rendszert, nem igazából bánja, hogy megszűnt a rendszer (ebből a szempontból az itt fórumozók mintája erősen eltér a MNYP tagok halmazától).Az az átlagosan 1 millió FT, amiből majd 30 év múlva valamit látnak az emberek (kb. havi négyezer Ft húsz nyugdíjas évre elosztva), nem igazán mozgatta meg senkinek a fantáziáját. Ez látszik a gyér tiltakozásokon, és a stabil közvélemény kutatási eredményeken. (El ne felejtsük, a lengyeleknál ennél jóval kisebb változtatás miatt is zuhan a kormánypárt népszerűsége). Talán ott jobban produkáltak a pánztárak...

A 13 évnyi gyatra hozamok miatt nem sír igazából senki sem (az utolsó két évben jó hozamokat produkáltak, csak előtte tíz évig nem). Nem most kéne a kés alatt kinyalni az ügyfelek seggét, korábban meg le sem tojni őket, hiszen törvény által garantálva voltak. Késő bánat, eb gondolat...

Mindenestre a maradó 100 ezer tagra lehet mondani, hogy bátor döntést hozott, de azt is, hogy vakmerőt.

Ha valakinek csak kevés van hátra a nyugdíjig, nagyon magas a jövedelme, megérte maradni.

Ha valaki vállalkozó, aki csak a minimálbér után fizet tb-t, és sok pénzt tolt be a manyupba, megérte maradni.

Ha valaki tudja, hogy súlyos beteg, nem éri meg a nyugdíjkort, de azt szeretné, hogy befizetéseit örökölje a hozzétartozója, megérte maradni.

Ha valaki fanatikus Orbán gyűlölő, de semelyik fenti csoportba, vagy egyáb magasjövedelmű rétegbe sem tartozik, szintén megérte maradni (ezeket majd gyorsan kihúzza a korgó gyomruk a választásra jogosultak listájáról).

A többieknek szvsz nem érte meg maradni, nem is maradtak. Valószínűleg megengedőbb feltételek mellett sem maradtak volna sokkal többen.
gazmber 2011. 02. 02. 18:23
#34
azt mondta a főnök:"..Leszögezte, hogy a magánpénztári pillér felszámolása lezárult, az befejezett tény!.."
de akkor most hol maradt az a ~100e mnyp tag, ha az mnyp-k végleg felszámoltattak, és beszántattak...?
prmiklos 2011. 02. 02. 18:08
Előzmény: #29  bet4more
#33
"A maradás tisztán hazardírozás volt. Orbán szavai alapján nem fog bejönni."

A maradas az en ertelmezesem szerint ..... masreszt pedig - es nem elhanyagolhatoan! - az abba vetett hit, hogy egy demokratikus orszagban nem hozhatnak olyan torvenyt, amit most az MNYP-ben maradok szamara hoztak (24%-ert semmi csereben).

Szívemből beszélsz. Lehet hazárdírozásnak tekinteni, de az szerintem egyben annak elismerése is, hogy a demokrácia már a múlté. Nem értem meg, hogy egy konzervatív párttal szimpatizáló ember hogyan tartja etikusnak ezt a diszkriminációt. Hogy viszonyul ez a keresztény elvekhez? Na jó, csak viceltem :-)

Törölt felhasználó 2011. 02. 02. 18:08
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#32
Népéért felelős vezető azt mondhatta volna, sokakat fájdalmas választás elé állítottunk, de minden erőnkkel és tehetségünkel azon leszünk, hogy az élet bennünket igazoljon. Valakinek meg kéne már mondania az illetéseknek, hogy a népet könnyű becsapni, de ha egyszer rájön, az nem egy rajongói nagygyűlés lesz.EZ MEG SENKINEK NEM HÍÁNYOZNA!
Törölt felhasználó 2011. 02. 02. 18:07
Előzmény: #24  prmiklos
#31
OV szerint 97%-nyian egy irányba fejezték ki véleményüket. Mégis hogyan?
Én mindenesetre kifejeztem a véleményemet és maradtam MNYP tag.
Az öngondoskodás az új rendszer lényege, amit sikerült két hónap alatt a sárba tiporniuk.
Egyébként az állami garancia jegyében az átlépő 97%-nak is félre kellene tennie, nem is keveset, mert az alkotmányban a nyugdíj mértékét senki sem fogja nekik garantálni.
25-30 év múlva garantáltan éhen halnak majd belőle.
prmiklos 2011. 02. 02. 18:02
Előzmény: #25  jumbo2
#30
Különbözőek vagunk, és ez így van rendjén. No ezzel nem azt akarom mondani, hogy Gyurcsány megnyilvánulásai között nem volt olyan, amire nem nyílt volna kerekre a szemem...

De! Azt azért nehéz megérteni (és elfogadni), hogy sokan vannak, akik a mostani döntéseket és eszközöket a lehető legjobb dolognak tartják, és még csak egy halovány kritika sem fogalmazódik meg bennük, hogy ez a negatív diszkrimináció bizony nem tisztességes, nem fair azokkal szemben, akik 12 év után nem szeretnék feladni azt, amiben addig hittek, ami szerint a jövőjület tervezték. Nehéz volt megérteni azt is, amikor a szoci szimpatizánsok nem látták az előző 8 év hibáit.
bet4more 2011. 02. 02. 18:02
Előzmény: #23  jumbo2
#29
"Vegyétek már észre, az ország lakósságának 1%-a maradt MNYP tag."

Mondjuk azt inkabb, hogy a MNYP tagok kb 3%-a. Hisz az orszag 70%-a nem is volt MNYP tag eddig sem.
Masfelol pedig nagyon mas lett volna ez a szam, ha nem diszkriminativak a maradasi feltetelek, ha nincs kormanyhadjarad az MNYP-k lejaratasara es ha nem igy tortenik a nyilatkozas. Ugye egyetertunk? Senki sem tudhatja a pontos szamot, de a korai, fenyegetesek elotti kozvelemenykutatasok alapjan akar 50-70% marado is lehetett volna. Epp ezert kellett azta a fenyegetes, diszkriminativ torvenyek, hogy ez a szam minel kisebb legyen.

Sikerult is. Ugye?

"Ők sem kényszerből, hanem önként. A feltételek adottak voltak."

A feltetelek nem voltak adottak, hanem ugy alakitotta a kormany azokat, hogy lehetoleg senkinek sem erje meg MNYP-ben maradni. Egyetertunk?
Ezt akar diszkriminativ torvenyek, zsarolasok, es hanyingerkelti nyilatkozatok eleresevel is. Hisz a cel ugy tunik a kormany szerint szentesiti az eszkot. Egyetertunk, hogy ez tortent?

"A maradás tisztán hazardírozás volt. Orbán szavai alapján nem fog bejönni."

A maradas az en ertelmezesem szerint egyreszt kiallas az MNYP-k mellett a tisztan allami nyugdijrendszerrel szemben, masreszt pedig - es nem elhanyagolhatoan! - az abba vetett hit, hogy egy demokratikus orszagban nem hozhatnak olyan torvenyt, amit most az MNYP-ben maradok szamara hoztak (24%-ert semmi csereben).

"Persze 30 év hosszú idő, 2040-ben egy olyan törvénymódosítás is elég lesz a jelenlegi törvény megváltoztatásához, amiről szinte senki sem fogja tudni, hogy miről is szól. És érdekelni sem fog sokakat az 1%-on kívül. "

Remenyeim szerint ez nem 30 ev, hanem honapok kerdese (AB), rosszabb esetben 1-2 ev kerdese (Europai Birosag), meg rosszab esetben pedig 3 ev, azaz az uj valasztasok utan.

Nagyot csalodnek az AB-ban, ha ezt igy elfogadhatonak tartana, de sajnos elofordulhat...
Te elfogadhatonak tartod?
Törölt felhasználó 2011. 02. 02. 18:02
Előzmény: #23  jumbo2
#28
Amikor a kommunisták azt akarták, hogy a saját földjükön gazdálkodó gazdák lépjenek be a kollektív gazdaságba, akkor sem ment mindenki önként.
Az ilyen kollektív, állami és egyéb közösségi tulajdon csak arra jó, hogy becsapják az embereket és elvegyék azt a kevéske vagyonukat is, utána meg a fejükhöz vágják, hogy ők adták önként, senki nem kényszerítette őket. Közben meg az uralkodó elit gazdagodik tovább.

Fogadni mernék, hogy a nagykutyáknak is van legalább Önkéntes nyugdíjpénztári tőkéjük és az Önkéntest ugyanazok a biztosítók kezelik, mint a Magán-t.
Törölt felhasználó 2011. 02. 02. 17:57
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#27
Ez a cinizmus és arrogancia döbbenetes. Ez nem példátlan összefogás, hanem példátlan zsarolás.

Ha bemegyek egy bevásárlóközpontba és fegyverrel arra kényszerítek mindenkit, hogy adja oda az értékeit, akkor az nem példátlan összefogás értem, ha odaadják, hanem példátlan kényszer.

És egy ilyen után ezt így kommunikálni, ez döbbenet. Szvsz ez lesz megint a vesztük, a példátlan arrogancia, hatalomvágy, önelégültség, cinizmus és hazugság.
Törölt felhasználó 2011. 02. 02. 17:55
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#26
Szép volt akira!
(Ezért a kulturált hozzászólásért még a Médiahatóság is igazán megdícsérhetne! :)) )
jumbo2 2011. 02. 02. 17:51
Előzmény: #22  prmiklos
#25
Érdekes, nekem nincsen gyomorgörcsöm.

Gyurcsány attakjai alatt fordult ki a gyomrom.
prmiklos 2011. 02. 02. 17:49
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#24
Hát, nem jó jel, az egyszer biztos. Az alkotmányba fogják bebetonozni az MNYP tagok negatív diszkriminációját? Mert akkor ugye tényleg nincs mit tennie az AB-nek, hisz az alkotmányhoz kell tartani magukat.

Meglátjuk. Lehet, hogy visszakapunk valamit az állami részből, de azok, akik kiléptek az MNYP-kből, szerintem sem tehetnek már semmit a február előtti állapot visszaállítására. Szar ez az egész. Elkeserítő...
jumbo2 2011. 02. 02. 17:48
Előzmény: #20  aliben
#23
Vegyétek már észre, az ország lakósságának 1%-a maradt MNYP tag.

Ők sem kényszerből, hanem önként. A feltételek adottak voltak.
A maradás tisztán hazardírozás volt. Orbán szavai alapján nem fog bejönni.

Persze 30 év hosszú idő, 2040-ben egy olyan törvénymódosítás is elég lesz a jelenlegi törvény megváltoztatásához, amiről szinte senki sem fogja tudni, hogy miről is szól. És érdekelni sem fog sokakat az 1%-on kívül.
prmiklos 2011. 02. 02. 17:45
Előzmény: #17  pampa
#22
Már megint a régi nóta, hogy "de annak idején meg kötelező volt belépni...".

Igen, és? Mi köze van ennek a mostani témához? Mit változtat ez meg? Milyen felmentést ad bárkinek a mostani aljas eljárásra? Mennyire csökkenti ez az élét a kormány kommunikációjának? Mennyire kellene, hogy elmúlassza a gyomorgörcsömet, amit mostanság kapok kormányunk népszerű arcainak megnyilvánulásaitól?
Törölt felhasználó 2011. 02. 02. 17:43
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#21
"Nem érdemes azt az illúziót kergetni, hogy a nyugdíjügyet az Alkotmánybíróság visszafordíthatja"

Azért ezt ilyen biztosan tudni,nem sok jót jelent a jövőt illetően.

Én nem emlékszem az elmúlt rendszerben sem ( mondjuk 1965 után-tól)ilyen nyílt állásfoglalásra a demokrácia ellen. Biztos sokat vétettek elenne , de ilyen izomból nem merte senki megtenni.

Topik gazda

antiguru
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek