Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 03. 05. 01:00

PANNERGY  

Közkívánatra.....
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 06. 06. 08:38
Előzmény: #200  Törölt felhasználó
#201
Lau, tudja mindenki, hogy egy jó hangulatban star papír lesz. Koi rendes srác, kicsit lassabban kapcsol, ne bántsd.
Törölt felhasználó 2008. 06. 06. 08:56
Előzmény: #200  Törölt felhasználó
#202
"Geotermikus energia hasznosítására készül Kaposvár
2008. március 31. hétfő 17:54:43
CimkékMegújuló energia, PannErgy

Geotermikus energia hasznosítására készül Kaposvár önkormányzata. A városvezetés célja, hogy csökkentsék kitettségüket a gázárak növekedésének.

A próbafúrásokról és annak ismeretében geotermikus erőmű építéséről szóló együttműködési megállapodást Szita Károly polgármester és Borokovics Balázs, a Pannergy Nyrt. igazgatótanácsának elnöke írta alá - jelentették be a felek hétfőn, a városházán tartott sajtótájékoztatón.

Szita Károly hangsúlyozta: Kaposvár egyike azon hazai településeknek, amelyek már keresik annak lehetőségét, hogy megújuló energiaforrások használatával miképpen tudják függetleníteni magukat a szénhidrogén alapú energiahordozóktól.

Az eddigi vizsgálatok alapján a geotermikus energia kínálkozik a legjobb megoldásnak - mondta a polgármester, hozzátéve: akár 20 százalékkal olcsóbb lehet a kaposvári távfűtéses lakások hődíja. Közölte: a mostani megállapodás azt jelenti, hogy nyolc hónapon belül megkezdődhetnek a próbafúrások, amelyek után eldönthető, milyen mértékben tudja Kaposvár enyhíteni a földgáz-függőségét."

sőt a finanszírozás is kérdéses!!!!

négyszer! :)))
Törölt felhasználó 2008. 06. 06. 09:37
Előzmény: #202  Törölt felhasználó
#203
bemásolnád esetleg 5-ödször is, hátha valaki még nem látta?
Törölt felhasználó 2008. 06. 06. 09:40
#204
laurion te érted ? :) én nem, mi ebben a rossz hír :D

a hírből nem következik a komment koi....
de győzz meg.

miért érdekel téged annyira ez a cég ?

Phylában légy az megbízhatóbb
Törölt felhasználó 2008. 06. 06. 09:53
Előzmény: #203  Törölt felhasználó
#205
"Fórum: PANNERGY
2008-06-04 17:25:31 - Re: TÖBB MINT 2 ÉV!
porti,

2 kérdésem lenne Hozzád:

a múltkor valamelyik topikban azt állítottad, h Te nem vagy koi. hogy is van ez?

másrészt a pplast a legstabilabb papír a béten egész évben. mi érdeked fűződik kelteni itt állandóan a hangulatot, miközben a piac egyáltalán nem igazol?
ennyire sokat buktál vele egyszer, vagy kimaradtál a raliból??? :)

laurion

Amennyiben rövid időn belül ismét szükségessé válik a figyelmeztetés, hozzáférésednek nem engedélyezzük a részvételt a fórumban!"

ezért meg jogosan kapta a moderálást.
ugyanis a kis ártatlan barátotok elfelejtette hozzátenni ,hogy ez a hozzászolása minden második hozzászolásban benne volt.
vagyis vagy 10 szer megkérdezte.
tehát szétoffolta a topikot vele,ezzel is saját magát minősítette.

most meg leállt játszani az ártatlan bárányt.
ekkora álszent s kétszínű embert is, régen láttam már.

de úgy látom sikerült megtanítani hogy egy topikban hogy kell viselkedni! :)))

na bemásolod még ide vagy tizenötödjére is?
Törölt felhasználó 2008. 06. 06. 09:56
Előzmény: #203  Törölt felhasználó
#206
idegesít a cikk,mi?

hát engem is idegesítene,ha nem tudnék érdemben hozzászólni a témához.
Törölt felhasználó 2008. 06. 06. 10:14
Előzmény: #205  Törölt felhasználó
#207
porti,

választ egyszer sem kaptam, csak egy-két fhb-s OFF-olást, aminek valóban semmi köze nem volt a topikhoz, ezért továbbra is érdekelne munkásságod célja és értelme, ami sokkal fontosabb kérdés ebben a topikban, tehát a lehető legteljesebben ON, sokkal inkább mint a te gyermeteg próbálkozásaid az árfolyam beszakítására, azzal, hogy mindig a legkiélezettebb helyzetben jelensz meg károgni, amikor épp nem tolonganak a vevők. Az 1500 db-os puffer egyébként tegnap vett 1400-on, egy puffertől ez szokatlan, nem gondolod?

tehát, ha még nem olvastad volna, addig itt nem lépünk tovább úgyse, amíg erre nem válaszolsz:

"a PANNERGY a legstabilabb papír a béten egész évben. 1400-as aljjal. Amikor ezt megközelíti, te azonnal itt termesz károgni, 1450-1500 vagy fölötte meg lapítasz mint a prérifarkas a vackában. Rengeteg papír szakadt 10-20-30%-okat az elmúlt hónapokban, a pplast, későbbi nevén pannergy meg oldalaz rendületlenül.

Mi érdeked fűződik kelteni itt állandóan a hangulatot, miközben a piac egyáltalán nem igazol? "



Törölt felhasználó 2008. 06. 06. 10:17
#208
Genesisben miért vagy akkor.? Látszik már ott vmi ?
Mégis milyen potenciállal rendelkezik.
Valld be olcsobban akarsz itt is zsákolni mint a Geniben....
Mindketten tudjuk hogy a piac mindig előre áraz. 2010-ben már nyereség is lesz., de ezt te is tudod :)))
Törölt felhasználó 2008. 06. 06. 10:27
Előzmény: #207  Törölt felhasználó
#209
laurion.

most az egyszer válaszolok.(mert ez off)

az FHB ban nem offoltam hanem elemzéseket és saját véleményeket írtam le.
nem azért vagyok itt hogy az árfolyamot beszakítsam.
ezt te sem gondolhatod komolyan.
lehet hogy neked ez így jön elő,de az igazság az amit te is láthattol,hogy nem ősszel lesz a próbafúrás és hogy a grafikon mit mutat.
nem vagyok gazdi,vagyis nem írogatom le nap mint nap ugyanazt hogy "esik,öntik,menekülés"
tényszerű vagyok,s hogy miért ilyenkor jelenek meg hát azért mert ilyenkor van értelme figyelni.
de nehéz neked ezt megmagyarázni mikor eleve csak azt látod hogy "károgók"
én tudom hogy milyen az igazi károgó.
lásd genesis Phylaxia.
vannak akik még belső infóval is rendelkeznek és úgy kárognak.
lásd tegnapi belinkelt cikkem a mtelekomba.
a Phylaxiát nem írom le hogy kire gondolok mert már így is haragszik rám.

de ez a valóság ahogy ibiza mondaná :"mutyizás megy"
ha kicsit kötekedni kell,nem mondom én is elsüttök egy két patront ahogy azt gazditól meg mástól már mindenki megtanulta.
ez amit te kérdezel is hogy mi érdeket ha nincs részvényed ez egy nagyon logikus kérdés de ezt beragadt pozíciósok szokták feltenni hogy elűzzék a károgókat vagy legalább is hassanak rá.

én csak azt nem értem hogy te miért vetemedsz ilyenre?
jó értem hogy most egyikőnknek sem könnyű,s hogy szarrul esik minden hír és cikk is.
de a valósággal szembe kell nézni mégha az fáj is.

Törölt felhasználó 2008. 06. 06. 10:29
Előzmény: #208  Törölt felhasználó
#210
genesisben ha nem jött volna még le,de én "feldúmáló" vagyok. :)

gazdit hatástalanítottam sikerrel.

a pann jó lesz de nem most tán 2010 re igen.
látod buxi fiú is elment,mert tudja hogy addig más papír rallyzhat.
Törölt felhasználó 2008. 06. 06. 10:35
Előzmény: #210  Törölt felhasználó
#211
ja és még valami.

gazdi "károgása"mert az az volt, az nem tűnt fel nektek, a Genesis topikban?
sőt az egész moderálást is miatta találták ki.
de ezért nem kell bántani szegényt.
vagy ti hol voltatok,hogy erről nem tudtok semmit sem?

amúgy buxival is sokat vitatkoztunk ebben a topikban
de sose voltunk haragba.
Törölt felhasználó 2008. 06. 06. 10:38
Előzmény: #211  Törölt felhasználó
#212
"a PANNERGY a legstabilabb papír a béten egész évben. 1400-as aljjal. Amikor ezt megközelíti, te azonnal itt termesz károgni, 1450-1500 vagy fölötte meg lapítasz mint a prérifarkas a vackában. Rengeteg papír szakadt 10-20-30%-okat az elmúlt hónapokban, a pplast, későbbi nevén pannergy meg oldalaz rendületlenül.

erről meg az a véleményem hogy támasztják az árfolyamot.
teszik ezt a synergonban,az otp ben s még egy pár részvényben is ,most.
de ezt ne nevezzük stabilitásnak.
Törölt felhasználó 2008. 06. 06. 10:39
Előzmény: #212  Törölt felhasználó
#213
lemaradt:mert megtévesztő.
Törölt felhasználó 2008. 06. 06. 10:40
Előzmény: #211  Törölt felhasználó
#214
porti,

utolsó kérdés, Te vagy koi, vagy nem?
Törölt felhasználó 2008. 06. 06. 10:42
Előzmény: #214  Törölt felhasználó
#215
ez miért fontos neked?
Törölt felhasználó 2008. 06. 06. 10:45
Előzmény: #215  Törölt felhasználó
#216
mert ismertem itt egy koi nevű hozzászólót, aki hasonlókat írt mint Te, de mégis egészen más volt.
Törölt felhasználó 2008. 06. 06. 10:55
Előzmény: #209  Törölt felhasználó
#217
porti, Te a kérdésemre konkrétan azt írtad, hogy az fhb-val foglakozzak, bemásoltad ide az egyik egy-két hónapos hszm-et egy tökéletes momentum vételről (FHB-ban !! - mi köze van ennek a pannergyhez????), aztán vagdalkoztál, hogy én bevagyok ragadva az fhb-be) ez mind-mind off. eközben egy másik topikban belekötöttél a helyesírásomba egy szóköz hiány miatt. Erre a teljesítményedre voltál olyan büszke és pimasz, hogy ezek után offolásért engem nyomj fel a moderátornál?

ezek miatt gondolom, h Te nem vagy koi... Koi nem ilyen volt...
Törölt felhasználó 2008. 06. 06. 11:41
Előzmény: #217  Törölt felhasználó
#218
miután nem tudtalak levakarni magamról kénytelen voltam más eszközökhöz folyamodni.
például megpróbáltam rájönni ,hogy mi lehet a baj.
ezért került belinkelésre az FHB s idézet.
OFF ra csak OFF lehet a válasz.

majd beleköttötél a helyesírásomba,s én felhívtam a figyelmedet a te helyesírási hibáidra.
te kiakadtál, én nem.

az offolásról meg a kitiltásról lejjebb, leírtam a véleményemet.

hogy milyen volt koi azt nem tudom,de a kérdést akár meg is fordíthatnánk.
Te se voltál ilyen.
Törölt felhasználó 2008. 06. 06. 12:12
Előzmény: #218  Törölt felhasználó
#219
porti, szerinted azért, mert feltételezésed szerint beragadtam az fhb-be, azért Rád mászok a pannergy topikban. Logikus feltételezés, Arisztotelész-díjat is kaphatsz érte.

a helyesírásomba Te kötöttél bele a Humet topikban, ne csúsztass már ennyire.

ha nem Te vagy koi, hogy dumálhattál Te itt rengeteget buxerrel?
Ha tudnád, hogy én milyen vagyok/voltam, akkor azt is tudnád, milyen volt koi.

Egyébként van két egymással vagy a tényekkel koherens gondolatod is néha csak úgy véletlenszerűen? :))

ne Magadból indulj ki számodra tök ismeretlen embereket illetően.
én kereskedek, nekem 15-20%-os áremelkedés után ne gyere azzal, hogy beragadtam egy másfél hónapos vételbe. Ugyanez igaz a pannergyre is. 1350-1420-as beszállóim voltak ebben az évben. Nézz rá a görbére még egyszer és rá fogsz jönni, hogy merre hány méter. Én kereskedek ezen a tőzsdén, nem a számat koptatom hogy beijesszek néhány remegőkezűt egy üres könyvvel.

Csak hogy értsd, hogy kikkel szájalsz itt naphosszat: én ebben a számodra kereskedhetetlen környezetben csak ezzel a részvénnyel annyit kerestem az elmúlt hónapokban, hogy akármikor leeshet egy átlagos pozi mellett 1000 alá, akkor se leszek már vele mínuszban...
Törölt felhasználó 2008. 06. 06. 12:26
Előzmény: #219  Törölt felhasználó
#220
Gyerekek ne csináljatok ebből Genesis-phyli szintű topicot, okés?
Törölt felhasználó 2008. 06. 06. 12:34
Előzmény: #220  Törölt felhasználó
#221
oké!
nem én kezdtem.

ez a srác szeretné megtudni hogy ki kicsoda.
meg a Portfolió szabályzatát próbálgatja. :))

már most ott tartunk hogy a moderátort próbálja megfűzni. :)
Törölt felhasználó 2008. 06. 06. 12:35
Előzmény: #221  Törölt felhasználó
#222
"Geotermikus energia hasznosítására készül Kaposvár
2008. március 31. hétfő 17:54:43
CimkékMegújuló energia, PannErgy

Geotermikus energia hasznosítására készül Kaposvár önkormányzata. A városvezetés célja, hogy csökkentsék kitettségüket a gázárak növekedésének.

A próbafúrásokról és annak ismeretében geotermikus erőmű építéséről szóló együttműködési megállapodást Szita Károly polgármester és Borokovics Balázs, a Pannergy Nyrt. igazgatótanácsának elnöke írta alá - jelentették be a felek hétfőn, a városházán tartott sajtótájékoztatón.

Szita Károly hangsúlyozta: Kaposvár egyike azon hazai településeknek, amelyek már keresik annak lehetőségét, hogy megújuló energiaforrások használatával miképpen tudják függetleníteni magukat a szénhidrogén alapú energiahordozóktól.

Az eddigi vizsgálatok alapján a geotermikus energia kínálkozik a legjobb megoldásnak - mondta a polgármester, hozzátéve: akár 20 százalékkal olcsóbb lehet a kaposvári távfűtéses lakások hődíja. Közölte: a mostani megállapodás azt jelenti, hogy nyolc hónapon belül megkezdődhetnek a próbafúrások, amelyek után eldönthető, milyen mértékben tudja Kaposvár enyhíteni a földgáz-függőségét."

sőt a finanszírozás is kérdéses!!!!

akkor vissza is térhetnénk a legelső tényállás tisztázására.
vagyis hogy nem ősszel lesznek a próbafúrások.
Törölt felhasználó 2008. 06. 06. 12:43
Előzmény: #222  Törölt felhasználó
#223
porti,

muszály ezt a cikket nap-mint-nap bemásolni ide?
elég lenne csak a linkjét betenned.
Törölt felhasználó 2008. 06. 06. 12:43
#224
link

"októberre várjuk az első fúrásokat...."

Törölt felhasználó 2008. 06. 06. 12:48
#225
koi,
azt felejted el, hogy a te cikked tisztán kaposvárrol szól, nem beszélve arról, hogy márciusi.
Szemben az általam belinkelt interjúval ami májusi.
De nem értem miért számítana 1-2 hónap :))
Törölt felhasználó 2008. 06. 06. 13:00
Előzmény: #225  Törölt felhasználó
#226
jaj!
hallgasd már végig hogy mit mondanak.

2009.október.
Törölt felhasználó 2008. 06. 06. 13:01
Előzmény: #225  Törölt felhasználó
#227
de elég gáz ez a nyilatkozat.

tán csak nem "lebeszélő" vagy?
Törölt felhasználó 2008. 06. 06. 13:02
#228
Teljesen korrekt nyilatkozat :)
Törölt felhasználó 2008. 06. 06. 13:04
Előzmény: #228  Törölt felhasználó
#229
2009 végére lesz meg az első létesítmény.

2009.októberig, csak viszi a pénzt.

ja korrektnek ,korrekt.
neked ez számít?
Törölt felhasználó 2008. 06. 06. 13:06
#230

Ne ferdíts a probafúrás ídei év ősze ,
2009 végére beindúl a gyár.


Törölt felhasználó 2008. 06. 06. 13:15
Előzmény: #230  Törölt felhasználó
#231
"Az MTI kérdésére Bokorovics Balázs elmondta, hogy az engedélyek beszerzése után az első fúrásra, mely 2-2,5 ezer méter mélyre megy és megközelítőleg 400 millió forintba kerül, várhatóan 2009 ÉV ELEJÉN kerül sor. A szakember bejelentette, hogy további 14 településsel kötöttek előszerződést, de nem kívánta megnevezni a településeket."

össze vissza beszélnek,mint ahogy te is.
Törölt felhasználó 2008. 06. 06. 13:24
#232
link
2008. február 12. kedd 14:44:24
Koi, ez a Cikk kiskunhalasi fúrásokról szól :)
baj volt az értelmezéssel, vagy szándékosan ferdítesz...
Kiskunhalas városa és a PannEnergy Nyrt. együttműködési megállapodást írt alá geotermikus energia felkutatására és hasznosítására - jelentette be Várnai László, a város polgármestere és Bokorovics Balázs, a PannErgy Nyrt. igazgatótanácsának elnöke kedden Kiskunhalason sajtótájékoztatón.

Kiskunhalas célja hogy a létrehozandó közös céggel a Kiskunhalas alatti vélelmezett geotermikus energia kitermelésével olcsóbbá teszi a távfűtést a város lakói számára, valamint az esetleges villamosenergia termeléssel bevételhez jut - indokolta a közös cég alapítását Kiskunhalas polgármestere.

Várnai László szerint a beruházásnak köszönhetően jelentősen olcsóbbá válhat az energia Kiskunhalason, ezt további vállalkozások letelepülését és új munkahelyek teremtését is ösztönözheti.

hirdetés
Bokorovics Balázs, a PannErgy Nyrt. vezetője elmondta, hogy a beruházás megközelítőleg 3-5 milliárd forintba kerül majd, amelynek 20 százalékát a PannErgy biztosítja, a fennmaradó részt pedig európai bankok állják. Amennyiben az együttműködési szerződés keretén belül elkészülő geológiai elemzés szerint eredményesen működtethető erőmű és fűtőmű építhető, akkor az önkormányzattal közös projekttársaságot alapítanak 100 millió forint jegyzett tőkével. A közös cégben az önkormányzat tulajdonrésze 10 százalék lesz.

Az MTI kérdésére Bokorovics Balázs elmondta, hogy az engedélyek beszerzése után az első fúrásra, mely 2-2,5 ezer méter mélyre megy és megközelítőleg 400 millió forintba kerül, várhatóan 2009 év elején kerül sor. A szakember bejelentette, hogy további 14 településsel kötöttek előszerződést, de nem kívánta megnevezni a településeket

de 1-2 hónap mit számít ?
Törölt felhasználó 2008. 06. 06. 13:25
#233
nem beszélve hogy februári :D

Törölt felhasználó 2008. 06. 06. 13:28
Előzmény: #233  Törölt felhasználó
#234
össze vissza nyilatkoznak.
itt ezt mondják utána meg azt.

engem akartál ezzel felültetni és komolytalanak beállítani,öcsisajt.

engem ne vonjál össze a céggel.
ahhoz korábban kell felkelned.

magyarázd nekik hogy miért nyilatkoznak egyik helyen így hogy év eleje és a másik helyen meg év vége.
legalább beszélnék meg előre hogy mit mondanak. :)
Törölt felhasználó 2008. 06. 06. 13:30
#235
ne személyeskedj már :))
te medvesajt :)
Törölt felhasználó 2008. 06. 06. 13:33
#236
az ídő előrehaladtával előre hozták a furásokat. Ez miért rossz ?:)
februárban 2009 eleje
márciusban 2008 évvége
májusban 2008 októbere

Lehet már fúrnak is :)))
Törölt felhasználó 2008. 06. 06. 13:45
Előzmény: #236  Törölt felhasználó
#237
felőlem előre hozhatják,akár már holnap is kezdhetik a fúrást,csak történjen valami.

Törölt felhasználó 2008. 06. 06. 19:07
#238
koi (porti) szánalmas és már nevetséges is amit művel ebben a topikban,Amint megjelenik valami kis mozgás ő

itt terem és osztja az észt.Csak azt nem értem miért aggódik értünk mikor ő a PE ben nem érdekelt.Más

fórumon ő akad ki arra aki ugyanezt műveli .Nagyon kevés ő ahhoz/ezt be is ismerte/hogy ezt a papírt

vagy bármelyiket bármilyen mozgásra késztesse.Két napjába került míg félig meddig válaszolt a hozzá

cimzett kérdésekre.Sajnos tényleg irritáló a stÍlusa bár a retorikája akkor dühítő amikor keményebben

megszólítják.Nem szabad ezekre reagálni.Néhány hete ugyanígy gyalázta a papirt,mivel nem reagáltunk rá

eloldalgott.Nem értém miért turkál más zsebében."Sajnálom öt"
Miből finanszírozzák?Részvényesek pénzéből.

Kb.21 millió részvény,60% közkéz számolj!
Az EU a globális felmelegedés csökkentése érdekében 26% ban állapította meg a megújúló energia

felhasználását.Felkérte a kormányokat,hogy támogassák ezeket a törekvéseket .
Az önkormányzatok 10% hozzájárulás/később/,ingatlanok.
Új olcsóbb technológiák alkalmazása/pl,új mérési módszerek nem kell csak ott fúrni ahol nagyon jó

értékek születnek. (USA)
Magyarország fantasztikus geotermikus adottságokkal rendelkezik, amit hamarosan muszáj lesz

kihasználni.
Én bízom a projektben, bízom a befektetésemben, szerintem hamarosan nagy dolgoknak kell történnie.
Mindenkinek sok sikert kívánok!
Törölt felhasználó 2008. 06. 06. 19:28
Előzmény: #238  Törölt felhasználó
#239
Egyszer már felvetettem és az is lehet hogy egy baromság a kérdés, de a Syni vesszőfutása mennyire érinti a a céget?
Törölt felhasználó 2008. 06. 06. 19:40
#240
Amíg nem realízálják addig csak a hati költségei terheli őket. A Synergon nem rossz cég fundamentálisan, egy nagyon gyenge gyj-vel a hátamögött, medve piacon,....hosszú távon jó papír. nem ettől függ szerintem, döntően nem befolyásolja sem a megítélését, sem a projekt kimenetelét.

Topik gazda

gazmer36
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek