Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 03. 05. 01:00

PANNERGY  

Közkívánatra.....
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 10. 24. 08:20
Előzmény: #87639  gou
#87640
Próbáld elfogultság nélkül nézni:

Van egy kiépített fűtőmű. 100-ról 55 fokra lehűlve megkapják érte a pénzt. De ahelyett, hogy menne visszasajtolásba lehúznak róla még egy bőrt. Méghozzá egy olyan beruházás keretében ahol a költségoldalon 40-50%-os nagysággal szerepel a fűtési rész.... elég nagy ráció van benne szvsz...
gou 2013. 10. 24. 08:10
Előzmény: #87637  Törölt felhasználó
#87639
Nekem az a fo problemam, hogy mikor eladtak a Pannuiont, meg a Synergon reszesedest, azt kommunikaltak, hogy portfolio tisztitas, meg geotermiaval akar a ceg foglalkozni, es energia termelo ceg lesz bla, bla, bla.

Nekem a novenytermesztes nem vag bele a geotermikus energia termelo ceg profilba (Mint, ahogy a Synis szerverpark futese/hutese sem teljesen - ha jol ertem az teljesen mas technologia, es azt sem ertem, hogy fog penzt hozni a cegnek - ertsd: nem ertem, hogy ott hogy fog energiat termelni, amibol hosszu tavu jovedelme lesz).

Ezzel az erovel akar megtarthattak volna a Pannoniumot, csak atternek kornyezetbarat futesre. :)

Arrol nem is beszelve, hogy elotte, soha nem lattam/hallottam a strategiat vazolo prezikban, meg "vakitasokon", hogy ilyen tervek is vannak. Szoval azert ez elegge varatlanul kerult a kepbe, gondolom azert mert erre lehetett akkor penzt kapni.
Törölt felhasználó 2013. 10. 23. 23:06
Előzmény: #87636  balta
#87638
Sajnos nem szól már mellettem az a rádió, olyan elcsípett nyilatkozatok voltak, nagy műsorrendjük nincs.
A vagányságán mást értettem, értsd akkor úgy, hogy most belerúgtak, de nem kell félteni, nem az a feladós fajta.
Törölt felhasználó 2013. 10. 23. 23:01
Előzmény: #87634  gou
#87637
"Az hogy paradicsomot fognak termeszteni, nekem ékes bizonyítéka annak, hogy a cég fő profilja, az uniós pénz lenyúlás lett."

Mi is a gond ezzel? Számomra logikus lépés a hozzáadott érték egyrészről a több lábon állás miatt, másrészről az ottani magas képzetlen munkaerő miatt, harmadszor meg a kormány törekvése miatt, magyar dinnyét, magyar almát, stb.
Nem kell hozzá több szakembert felvenniük mint a geohoz, ahhoz sem Bokor ért.

balta
balta 2013. 10. 23. 21:57
Előzmény: #87633  Törölt felhasználó
#87636
Mostanában nem nyilatkozgat Bokor a Szent István rádióban vagy tévében Miskolc második üteméről?

Hogy vagány-e vagy sem, azt nyilván a körülmények határozzák meg. Hogy letilttatta a MiNapról azt a videót, amiben először nyilatkozta le egy MIHŐs, hogy a 2012. őszi fűtési szezonra nem lesz kész az ottani geotermikus projekt, meg hogy az idei közgyűlésen a Benji kutya biztosította kényelmes többséggel a háta mögött elbánt a nyilvános szerepléshez kevésbé szokott kisbüfikkel, nem tartom vagány dolognak. Vagánykodjon azzal, hogy csak minimális késésekkel hozza a projekteket!
Ody_Mnadrell 2013. 10. 23. 18:25
Előzmény: #87634  gou
#87635
Annak idején már pedzegették páran, hogy Miskolc is legalább 20% -al többe került mint amit eleinte kommunikáltak. És ez csak óvatos felül becslés...
gou 2013. 10. 23. 18:19
Előzmény: #87633  Törölt felhasználó
#87634
"A kisbüfiket magasról lesz*rták."

A kisbüfik csak addig kellettek, amíg Bokor pakkját kellett támasztani, addig volt itt minden, te is tudod jól: srv, büfi etetés, nagy tervek álnevekkel (pl. "pályaudvar-projekt") és mindenki kapott 2-őt fizet 1-et kap akcióban papírt.

Azóta, hogy Lazarust likvidálták, már nem fontosak a kicsik.

Az hogy paradicsomot fognak termeszteni, nekem ékes bizonyítéka annak, hogy a cég fő profilja, az uniós pénz lenyúlás lett.

Amíg tömik őket pénzel, addig nem lesz itt tartós emelkedés, ezen esetleg Ottó tudna változtatni, de ő csak akkor fog ha ki majd akar szállni.
Törölt felhasználó 2013. 10. 23. 15:21
Előzmény: #87628  Ody_Mnadrell
#87633
Igen, de ne feledd, hogy Ottó volt a tanára akit Balázska anno egy kicsit megszivatott, kölcsön kenyér meg visszajár, pisloghatott ám azért itt BB.
Az árfolyam reagált, eddig Ottó áll nyerésre, békejobbot nyujthatnának egymásnak egy 1:1-el.
balta
balta 2013. 10. 23. 14:12
Előzmény: #87631  Törölt felhasználó
#87632
Ha a saját részvény vásárlásokra gondolsz, az nem vezet sehová. Már régen tele van a padlás saját részvényekkel, amiket nincs kinek eladni.

Gazdasági eredmények, részvényesi értékteremtés kellenének.
Törölt felhasználó 2013. 10. 23. 10:16
Előzmény: #87629  Törölt felhasználó
#87631
Volt valaki közgyűlésen?

Meg lehet ott kérdezni, hogy mégis mi a f.szér' nem érdekelt a vállalat az árfolyam fenntartásában?

Vagy ez már túlságosan transzparens működés irányába mutató kérdés?
Ody_Mnadrell 2013. 10. 23. 10:00
Előzmény: #87629  Törölt felhasználó
#87630
És mennyi minden lehet még a háttrében amiről nem tudunk. Épp ez a baj itt, hogy annyi szegmense van a dolgoknak amit egy kívülálló esélytelen, hogy átlásson és megalapozott döntést hozzon. Egyelőre az látszik, hogy a kutyának nem kell így nem is érdemes belevenni. Szerintem.
Törölt felhasználó 2013. 10. 23. 09:45
Előzmény: #87628  Ody_Mnadrell
#87629
igen! nincs kizárva hogy a zombi lazarus maradéka adja még
miskolc átadás rally! - esés
támogatások rally - esések
stb.
mindig amikor hír jelenik meg, mondom is most kell shortolni ))))

amúgy sztem a rezsis dolog miatt ,előbb utóbb a termelők is kénytelenek lesznek árat csökkenteni (ha csak nem közvetlenül értékesítik azt), mert pl a mihő bedőlhet mert a végtelenségig nem tudják dotálni
Ody_Mnadrell 2013. 10. 23. 09:34
Előzmény: #87626  Törölt felhasználó
#87628
Bokorovicsék minden bróker trükköt ismernek, hisz mint tudjuk maguk is azok voltak. Kizárt, hogy ne fordította volna a maga javára ezt a "Lazarus bedőlést".
Ody_Mnadrell 2013. 10. 23. 09:33
Előzmény: #87625  Törölt felhasználó
#87627
Csak tudod Leo ezt a "fundásan most venni kell" dolgot évek óta mondják az itt megforduló emberkék. Végül is őket se lehet elmarasztalni túlzottan, mert első ránézésre jó a cég. Csak meg ne vizsgálják tüzetesebben. :) Benneteket tényleg nem zavar, hogy senki nem veszi? Miért nem ha ennyire alul értékelt?
Törölt felhasználó 2013. 10. 23. 09:20
Előzmény: #87624  Ody_Mnadrell
#87626
tökéletes a leírás!!!
Törölt felhasználó 2013. 10. 22. 22:32
Előzmény: #87624  Ody_Mnadrell
#87625
Nana, épp hogy nagyon is hittek a cég gyors felemelkedésében, Bokor pakkja volt a felesége nevén a Lazarusban.
Tőkeáttétes pozi lévén járt úgy ahogy, az okokat tudjuk, nyugdíjpénztárak megszünte, E-star árnyék, rezsiháború, a cégnél az eltulzott jövőkép csúszásokkal, bizalomvesztéssel.
AO vagy ellenség vagy barát, szintúgy az Erste. Bokor nagy játékos azért ne feledjétek, nem kell félteni, agresszív kis csákó, üt ha kell.
Tény ami tény, fundásan most venni kell, mert olyan pénzek vannak a cégben amiket nem lehet csak úgy lenyulni, már csak a nem visszafizetendők többet tesznek ki mint a jelenlegi árfolyam.

Ody_Mnadrell 2013. 10. 22. 22:02
Előzmény: #87560  balta
#87624
Egyáltalán ki fia borja ez a Lazarus? Az ok, hogy Bokor meg még pár span ott ült az ig -ben, de miért is volt akkora részesedése a cégben? Eszméletlen nagy mutyi lehetett a háttérben, a végén muszáj volt Ottónak alányúlnia, nehogy boruljon a bili (azóta már jócskán vissza is adta a megvett pakkot). Szerintem 100%, hogy itt valami nagyon sötét játék ment. Talán úgy voltak vele, hogy ha nem megy fel akkor majd lefelé keresnek. A kisbüfiket magasról lesz*rták. Pedig nekem hatalmas bizodalmam volt a cégben és a vezetésben, de gyakorlatilag pár nap, hét alatt lenullázták magukat. Azon nem kell csodálkozni, hogy nem veszi ezt senki. Minek amikor minden más midcap szinte "szárnyal" a bét-en, ez meg döglődik és bűzlik a mutyitól.
ferike73
ferike73 2013. 10. 22. 20:22
Előzmény: #87622  ferike73
#87623
A lemélyítés befejezését követően a geofizikai mérések és az elsődleges tesztek megerősítették, hogy a 2270 – 2310 méteres mélységtartományban 110-120 °C fokos víz található, amelynek kitermelési hozama eléri a percenkénti 4200-5400 liter (kb. 70-90 l/s) mennyiséget.
A fúrás eredménye mintegy háromszorosan haladja meg a PannErgy korábbi, konzervatív alapú várakozásait. A magas vízhozam nem csak azt teszi lehetővé, hogy a teljes miskolci geotermikus fűtési projekt az eredetileg tervezett hét (7) kút helyett öt (5) kút fúrásával valósuljon meg, de egyben alkalmas villamos energia előállítására is.
A PannErgy számításai szerint a projekt pénzügyi hatása a 2011-es fűtési szezon kezdetével elsődleges hőeladás nagyságától függően 650-850 millió, 2012-től 1 milliárd forint EBITDA évenként, amely áramtermelés esetén további 300 millió forint EBITDA-val növekedhet. A miskolci távfűtési rendszer geotermikus alapú bővítésének céljával társaságunk 2010. májusában kezdte meg Mályiban a kút fúrását, és mintegy 100 napig tartott a kívánt mélység
elérése.
A munkálatokat világviszonylatban is igen korszerűnek számító, mintegy 3000 méter fúrási mélység elérésére is képes berendezéssel végeztük azzal a céllal, hogy olyan rendkívül kedvező tulajdonságokkal rendelkező hévíztározót találjunk, amelyből jelentősebb mennyiségű energiát lehet kitermelni. A kutatás célzónája az előzetes mérések szerint 2100-2200 méteres mélység alatt található töredezett triász korú bükki mészkőben volt, amelyet ebben a térségben
2000 méter alatt korábban még nem fúrtak meg.
Az előzetes geológiai és geofizikai méréseken nyugvó konzervatív számításokat a célzónában felfedezett hévíztározó értékei – a vártnál valamivel magasabb hőmérséklet és a kiugró mértékû hozam – jelentősen meghaladják. Az elsődleges eredmények alapján így a korábban tervezettnél kevesebb, összesen két termelő és három visszasajtoló kútra lesz szükség a Miskolcon tervezett geotermia-alapú távfűtés megvalósításához, amely várhatóan 20%-kal csökkentheti az előzetesen tervezett beruházási költségeket.
Az eredmények végleges, hosszú távú tesztelése és mérése az elkövetkezendő hetekben folynak majd. A lemélyített termelő kút teljesítménye 110 Celsius fokról 55 Celsius fokra történő hőleadást számítva mintegy 16-19 MW. A tervezett két termelő kút teljesítménye ugyanilyen hőleadású rendszerben elérheti a 35 MW-ot. Ez a teljesítmény csupán a téli szolgáltatással számolva 410.000 GJ elsődleges hőeladást tesz lehetõvé. A PannErgy jelenleg 20 évre szóló szerződéssel rendelkezik maximálisan 300.000 GJ értékesítésére a Miskolci Hőszolgáltató Kft.-vel.
Forrás: profitline.hu

Hmmm ... érdekes számok..
ferike73
ferike73 2013. 10. 22. 20:16
Előzmény: #87621  ferike73
#87622
PannErgy GÉPÉSZMÉRNÖK-Energetikus munkatársat keres

link
ferike73
ferike73 2013. 10. 22. 20:14
Előzmény: törölt hozzászólás
#87621
régi de érdekes:

link

Topik gazda

gazmer36
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek