Topiknyitó: Portfolio 2014. 12. 16. 11:15

Padlón Putyin birodalma - Így roppant meg Oroszország!  

Ugrás a cikkhez
Az elmúlt napokban tovább esett az olaj árfolyama, és a rubel is mélyrepülésbe kezdett, sőt elemzők az orosz gazdasági kilátásokat is igen borúsan látják. Mindezek hatása az orosz részvénypiacot sem kerülte el, az RTS idén már értékének 50...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=207960
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Phylaxa 2014. 12. 16. 19:19
Előzmény: #99  goapsy1
#100
Szerintem pedig senki sem izmozik, hanem próbálják menteni a menthetőt. Ez ami most folyik ez senkinek sem jó. Sok minden tetőzik most. A kereslet globálisan tetőzött. Kína már nem olyan olcsó és az olaj sem kell annyira mint amennyire el akarják adni.

Szerintem az USA-t állatira nem az érdekli, hogy éppen mi van az oroszokkal, hanem, hogy neki hogy fog menni.

Emlékszem amikor volt a 98-as orosz válság. A legnagyobb eladók pont az oroszok voltak nálunk. Kellett nekik a pénz. Nem csodálkoznék rajta, ha ismételten ők vinnék a prímet.
goapsy1
goapsy1 2014. 12. 16. 19:01
Előzmény: #98  Törölt felhasználó
#99
"és utána egy hír:
"Amerika barátibb hangnemet ütött meg 2014.12.16 17:03 "

ügyesen csinálják. lépesméz és furkósbot.

az utóbbi napokban ízelítőt kaptak a ruszkik belőle, mi lesz velük, ha tovább izmoznak.

most megpengették előttük a másik oldalt is, hogy minden rossz egy csapásra eltűnik, ha végre észheztérnek.

ha most nem, majd 40-es olajnál és 120-as usd/rub árfolyamon pucsítanak be, csak az már kellemetlenebb lesz.
Törölt felhasználó 2014. 12. 16. 18:56
Előzmény: #96  pandatag
#98
rakd össze a két hírt:
péntek:
"Szergej Lavrov orosz külügyminiszter vasárnap Rómában tárgyal amerikai kollégájával, John Kerryvel. Mint mondta, Moszkvában arra készülnek, hogy a megbeszélésen alapvetően a közel-keleti rendezésének előmozdításáról lesz szó, de az orosz külügyminiszter "szóba hozhatja" az Ukrajna támogatását célzó amerikai kongresszusi határozatot is.

Szergej Rjabkov az oroszellenesség újabb megnyilvánulásának nevezte a törvényt, amellyel szerinte az Egyesült Államok arra tesz kísérletet, hogy Moszkvára erőltesse akaratát. Az orosz külügyi szóvivő pénteken úgy értékelte, hogy az orosz-amerikai kapcsolatok alá "hatalmas aknát" helyeztek Washingtonban. Alexandr Lukasevics közölte, hogy Moszkva nyílt konfrontációnak tartja az amerikai kongresszus által megszavazott, Ukrajnát támogató törvényt. A szóvivő hangsúlyozta, hogy országa "nem enged az Egyesült Államok zsarolásának, nem mond le nemzeti érdekeiről, és nem engedi, hogy beavatkozzanak a belügyeibe""

ma: szakadó rubel, tőzsdepánik.
és utána egy hír:
"Amerika barátibb hangnemet ütött meg 2014.12.16 17:03
Napokon belül el lehetne törölni az ukrán válság miatt Oroszország ellen foganatosított szankciókat a Kreml döntéseinek függvényében - jelentette ki kedden John Kerry amerikai külügyminiszter.
Kerry a rubel mélyrepüléséről azt mondta, hogy "abban több tényező is közrejátszott, a szankciók célja azonban az volt, hogy Vlagyimir Putyin orosz elnök változtasson a döntésein". Hozzátette, hogy a rubel jelentős értékvesztésében nem csak a korlátozások, hanem a nyersolaj világpiaci árának zuhanása is fontos szerepet játszott.
Az amerikai diplomácia vezetője szerint Moszkva az utóbbi napokban konstruktív lépéseket tett az ukrajnai helyzet kapcsán. Leszögezte: világossá kell tenni Oroszország számára, hogy a jogilag Ukrajnához tartozó Krím félsziget bekebelezése költségekkel jár. "
Törölt felhasználó 2014. 12. 16. 18:53
Előzmény: #96  pandatag
#97
az a szokásos éves nagy sajtótájékoztatója. semmi különös nem lesz akkor.
pandatag 2014. 12. 16. 18:46
Előzmény: #70  Törölt felhasználó
#96
Namármost, ha ennyire nagy bajban vannak a ruszkik. Akkor Lavrov csak elterelésből vigyorog bele a kamerákba, hogy:
A nyugati szankciók nem vezetnek az orosz gazdaság összeomlásához – mondta Szergej Lavrov orosz külügyminiszter a France 24 tv-csatornának adott interjúban.
"Oroszország nem csak túléli azt, de sokkal erősebb is lesz" - mondta.

link

Dec.18-án majd Putyin tart valami nagy nemzetközi sajtótájékoztatót.
Mire készülnek?
link
Törölt felhasználó 2014. 12. 16. 18:19
Törölt hozzászólás
#95
akkoriis 2014. 12. 16. 17:56
Előzmény: #91  Törölt felhasználó
#94
Te jössz a válasszal
akkoriis 2014. 12. 16. 17:55
Előzmény: #90  Törölt felhasználó
#93
Ha mo rendelkezne olyan természeti adottságokkal (konkrétan a krímre gondolok perpill) mint ukrajna, akkor el tudnám képzelni.. de mivel semmivel nem rendelkezünk.. semmi olyannal, amire a másiknak égető szüksége lenne.. így nem tudom... mert értelmetlen!
akkoriis 2014. 12. 16. 17:54
Előzmény: #91  Törölt felhasználó
#92
orbánnak/magyaroknak mi haszna van a ruszkikon? Jurópának mi haszna van orbánon? Nem értem az összehasonlítást.. ha MO vmi komoly szerepet töltene be 1ik vagy másik félnél.. de kb a nullával egyenlő.. ha akkora jelentősége lenne MO-nak, szted nem itt is zajlana a csata?
(tudom, most jön az h de a vidát emg vityát is támadják).. :DD jézus
Törölt felhasználó 2014. 12. 16. 17:45
Előzmény: #89  akkoriis
#91
Én is komolyan kérdeztem:

A narancsos-vörösös szemüvegeden át nem tudod elképzelni a fordított helyzetet Orbánnal, akire a köpönyegforgatás miatt pont illik az elméleted, ellentétben Klicskóval, akiről az eset előtt nem volt köztudott, hogy oroszbarát volt?
Törölt felhasználó 2014. 12. 16. 17:43
Előzmény: #87  akkoriis
#90
Bezzeg a fordított (Orbán) verziót ugye nem?
Mert Putyin egy angyal, igaz?

Az meg, hogy pl. az állítólagos casus belli a nyelvtörvény után két pillanattal teljes készültség lett a határon - amolyan navos gyorsasággal (persze ez relatív ;D), az már nem is számít.
akkoriis 2014. 12. 16. 17:42
Előzmény: #85  Törölt felhasználó
#89
"Te állítottad azt, hogy a Nyugat nekiment az "Ukránokkal" Putyinnak.."

Komolyan kérdezem: Szerinted az ukránok maguk találták ki h az eu-hoz csatlakoznak? Felrúgva ezzel a ruszki olaj/gázt, a szabadkereskedelmet....stb...
akkoriis 2014. 12. 16. 17:40
Előzmény: #85  Törölt felhasználó
#88
hehe... gondolod nyugatnak az MO, mint orosznak az ukránok? ezt komolyan egymásmellé állítod?
akkoriis 2014. 12. 16. 17:39
Előzmény: #80  Törölt felhasználó
#87
"Nem, mert tuti úgy volt, hogy a zsidó és amerikai vezetők felébredtek és azt mondták, hogy Ukrajnát az EU-hoz csatoljuk. "

El tudom képzelni, igen... elég sok helyen nekimentek mostanában az amcsik a ruszkiknak (vagy haverjaiknak)... elég csak szíriára gondolni a közelmúltból.. de lehetne sorolni

Ha amcsi annyira "humaitárius", akkor miért nem megy észak koreába is vitézkedni? A kínai elnyomásról ne is beszéljünk..

Törölt felhasználó 2014. 12. 16. 17:39
Előzmény: #85  Törölt felhasználó
#86
(Ráadásul nálunk a köpönyegforgatáshoz még kormányt sem kellett váltani, azaz, ha valamire alkalmazható az összeesküvés-elméleted, az inkább Orbán.)
Törölt felhasználó 2014. 12. 16. 17:38
Előzmény: #84  akkoriis
#85
Te állítottad azt, hogy a Nyugat nekiment az "Ukránokkal" Putyinnak...

Én meg megkérdeztem, hogy Putyin nem ment ugyanúgy neki a Nyugatnak Orbánnal?

Putyin vs. Nyugat.
Pont úgy keveredik Orbán oda, ahogy az összeesküvés-elméleted szerint Ukrajna.

Csak legfeljebb a narancsos-vöröses szemüvegen át nem látod.
akkoriis 2014. 12. 16. 17:32
Előzmény: #82  Törölt felhasználó
#84
Nem értem, miért keveritek orbánt ide... orbánt akkor tapossa el még a ficó is, amikor akarja... nem hogy egy amcsi, orosz... bárki... minek kellene "aknamunka"? Akmnamunka az ellen kell, akit szemtől szemben nem ildomos
omaha 2014. 12. 16. 17:31
Előzmény: #74  goapsy1
#83
Hogy jön ide Hitler ? Az Anslussz az egy jó dolog lett volna a németeknek, de hogy mi lett a vége a 2 frontos háborúnk az te is tudod . Sok lúd disznót győz. Ráfáztak, mert az Usa beleavatkozott, különben a németek győztek volna ! Egyébként ha szarul üt ki a dolog, te is elégsz az atomtűzben !
Törölt felhasználó 2014. 12. 16. 17:23
Előzmény: #79  gyula1971
#82
Úgyis ez lesz a vége, nem?
Gondoltam mindenkit megelőzök...

De arra azért kíváncsi vagyok, ha Klicskó a nyugati aknamunka eredménye, akkor Orbán (aki ráadásul mindig is az ellenkezőjét mondta eddig) hogy nem lesz az orosz aknamunka eredménye.
Törölt felhasználó 2014. 12. 16. 17:20
Előzmény: #78  akkoriis
#81
És pl. Orbán egyszer úgy ébredt, hogy az illiberális kelethez fogja csatolni az országot (miközben a rendszerváltáskor pont ennek az ellenkezőjét rémálmodta)?

Akkor a logikád szerint ez ugye évtizedes orosz aknamunka eredménye, igez?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek