Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 10. 22. 11:40

OTP..Vedd ezerrel!!!!!  

Vétel!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 10. 22. 11:41
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#2
Vedd ezerrel,vagy vedd majd ezernél. : )
bpmcwap
bpmcwap 2008. 10. 22. 11:41
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#3
ilyen sokat buktál rajta??? Tapasztalatból irom neked hogy ha egy részvényre ilyen és ehhez hasonló topikok nyilnak akkor az még minimum egyszer le szokott feleződni.... és különben is tozsdecápás célár 1250, Egonos 1500, Bank Of NYos meg 800.... 2500on huje lennék venné...
Törölt felhasználó 2008. 10. 22. 11:42
Előzmény: #3  bpmcwap
#4
az ilyen topicokat az önzetlen jószándék motiválja ? :)
Törölt felhasználó 2008. 10. 22. 11:43
#5
miért is? egy-két érvet, ha kaphatnánk...
Törölt felhasználó 2008. 10. 22. 11:44
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#6
nem most írták, hogy ezernél vedd?
zepi
zepi 2008. 10. 22. 11:49
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#7
egy 100 ft-os papírtól még gyönyörű a mostani ár...
Törölt felhasználó 2008. 10. 22. 15:38
Előzmény: #7  zepi
#8
Irány a 6000
bpmcwap
bpmcwap 2008. 10. 22. 15:39
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#9
majd ha visszatizszerezték..... :)))
Törölt felhasználó 2008. 10. 22. 15:48
Előzmény: #3  bpmcwap
#10
"tozsdecápás célár 1250, "
felírtam
a 30K-s dow célárad mellé
bpmcwap
bpmcwap 2008. 10. 22. 15:49
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#11
tudnék mit mondani de nem rugok bele a földön fetrengőbe....
Törölt felhasználó 2008. 10. 22. 15:59
Előzmény: #11  bpmcwap
#12
földön fetrengő volnék?
ilyenkor kit hülyítesz?
Nem szokásom diecsekedni ezt ki is
használod látom. Örülök , hogy olvasgatod a blogom. Majd kiegészítem , mert látom férevezető, ha csak a ballépéseimről írok.

1250? Hol élsz te? A Holdon? Gondolkodj is, ha már célárakat kreálsz. Ez 10 évvel ezelőtti 12500 ft-nak felel meg. Nagyon nem vagy képben. Sajnos semmiről.

De meglátjuk. 350-es eur/hufnál még az is lehet. Szerintem viszont nem lehetséges. Millió és egy oka van annak.
Törölt felhasználó 2008. 10. 22. 21:45
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#13
Fiúk csak egy apróka kérdés?

Azért mert egy részvénynek 100Ft a névértéke, attól még miért nem tudjátok kicsit reálisabban látni a dolgokat. Ha szétnéztek a cikkek között amiket mostanában írtak, akkor szerintem körvonalazódik az alábbi dolog, miszerint a Bank of New York egy letétkezelő volt, aki sok amerikai befektető pénzét kezeli, 9%-ról 5% alá, vagy inkább lehet 0-ra csökkenteni a részesedést főleg szakadó piac mellett nem csoda hogy ilyen árakat csinál.
Egy dolgot kell látni a számok mögött.
A 3-as P/E mutató az nem csupán egy olyan szám amit csak a brókernek érdemes tudni.
Észre kéne venni, hogy 2008-as évre várt egy részvényre eső eredmény jelenleg 880Ft.
Mit is jelent ez, csupán annyit, ha 90%-os kifizetési rátával számolnánk, mint egy áramszolgáltatónál, akkor hány % is jönne ki?
Irgalmatlan sok.......
Törölt felhasználó 2008. 10. 22. 21:52
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#14
Persze mondhatnák erre sokan mekkora hülyeség, egy bank nem fizeti ki a nyereségét, persze persze ez így is van de ha tételezzük fel hogy részvényárnövelési célzattal mondjuk Csányi azt mondja, a cég kifizet részvényenként 200Ft-ot az elért nyereség kb 30%-át, akkor az már adhatna némi okot az optimizmusra. Méghogy 100Ft, bár tényleg agyonverik a piacot, és tényleg számtalan kisbefektető vérzik el itt a sorozatos eladások miatt egy dolgot azért látni kell. Minden esés egyszer végeszakad, olyan nincs hogy az Európai Únió egy országa fizetésképtelen legyen, továbbá 300Ft fölött tartani az euró-t azért valljuk be amellett, hogy inflációt gerjeszt azért az exportnak kurva jó....
Például a Mercedesnek.......
Gondoljunk csak bele 200Mrd-os beruházás
240ft-on számítva
De ha ezt már 280-nál számítjuk akkor bizony az sokkal kevesebb
Mit gondoltok miért nem lép a Mercedes vissza, hát pont ezért, valszeg neki is érdeke az olcsó magyar fizetőeszköz, mint sok más cégnek.
Könnyen elképzelhető, ahhoz hogy újra éllovasok legyünk a régióban szükség van erre a gyenge forintra.
Pont ez hozza meg majd az export felértékelődését.

TrendMan 2008. 10. 22. 21:54
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#15
Most majd változtatni kell a cimet:

"Vedd tízezerrel ! "
Törölt felhasználó 2008. 10. 22. 21:59
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#16
Szerintem vicc tárgya 1000Ft-os Otp-ről beszégetni, ha csak ti nem tudtok valamit arról, hogy az OTP is amerikai jelzálogbefektető lett vagy mi a szösz, bár szerintem ennek elég kicsi a valószínűsége.
Egy dolgot kell tisztán látni, ha tiszta a cég és nincs mögötte ténylegesen rogyasztó érv a jövő évet nézve, akkor azt hiszen nem nagyon van mitől tartani lassan belevéve. Bár sokan már a válság végét találgatják, de sajnos szerintem amíg a Dow nem megy 5000 és 7000 közé addig marad ez a szarság.
Mindent összevetve egy dolgot nem értek.
Hol van a felvásárlás, hol vannak a nagytőkések?
Az Otp aranytojó tyúk Közép-Európában, miért nem veszi senki se? MIért nem vettek az oroszok, talán azért mert ők is szakadnak, meg lassan 60 dolláros olajnál wc papírra is alig futja, mikor orosz részvénybefektetéseik meg lassan fabatkát sem érnek.
Egy biztos én kitartok, majd mikor mindenki a világvégét, meg az összeomlást mondja akkor még beleveszek a piacba, és aztán 2 évvel azután vigyorogva adok túl a papírokon, míg mások minimumon remegő kézzel nyomják meg az eladás gombot.
TrendMan 2008. 10. 22. 22:08
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#17
Nem bíznak egymásban, mindenki időzített bombát sejt a másik utitáskájában.
Ráadásul a 'Nagy Felvásárlók' is bajban vannak, kivonják mindenhonnan a tőkéjüket.
Törölt felhasználó 2008. 10. 22. 22:08
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#18
Lacke! Ez az.......vegyélk bele az eső piacba :-) Ne legyél már hülye. Ez a mentalitás nem kevés embert végzett már ki itt. Vedd észre hogy ez most nem az a szitu mikor bele kell venni. Most az emelkedésekbe bele kell adni. Ha ezt nem látod véged van. Meg a pénzednek is.
Hogy oroszok miért nem veszik? Azért mert majd 1000-1500 on is megkapják majd. MOLT OTP-t majd olyan szinteken kilóra megveszik.
Addig te csak longold szét a piacot, sok szerencsét hozzá!
OSZLOPOS 2008. 10. 22. 22:12
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#19
lacke:
1. tudjuk hogy van több nagy eladó, akik egyszerre akarnak kifutni egy szűk ajtón. Mindnki olcsón szeret venni, azaz ha tudjuk, hogy van eladó, várjuk, hadd nyomják le az árat. Prsze az a veszély benne, hogy a mennyiség miatt szétterül a piacon, azaz a felállás egyre nehezebb lesz a napok multával.

2. tökmindegy mik a tervek meg a számok 2009-re. ha 1000 ft lesz negyedévkor az OTP, mennyi lesz a saját részvényeken a bukó???
Forint kamatok emelkedése, deviza befagyasztása...csak az alaptevékenység halt meg, nem érdekes....ja, és forráshiányos orosz bank...amit most senki nem akarhat magának...meg ukrán nagybank....tudjátok, hogy Izland után Ukrajna a köv megmentésre váró? 15Mrd dollár kell nekik azonnal...szóval...még csak most jönnek a leminősítések, és a bankoknál jönnek majd a szigorítások is, mer ki tudja Ferenc még mit nem rak a nyakukba?
átárazzák a bankokat világszerte...ez most ennyit ér....az eszközérték is esni fog, át kell árazni mindent....
OSZLOPOS 2008. 10. 22. 22:16
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#20
hagyjuk már a nagy oroszozást... Tönkre mentek az oligarchák, Putyinnak könyorögnek, adjon pénzt. 230 Mrd dollárt buktak ezeddig egy felmérést szerint. Rahim szerintem már aludni sem tud, és szerintem inkább ad mint vesz....itt csak szakmaiak mernek lépni, de kinek van itt pénze aki bank?

Topik gazda

aktualis
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek