Mivel igény van rá a fórumon nyitottam egy új OTP topikot, aki akar ír ide.
Lakás, ingatlan topikom troll mentes lett a moderálásom mellett, és az egyik legpörgősebb topik lett.
Írjatok ide, ha van kedvetek.
Hasznos fórumozást!
Meg mindig nem vagy kepes kulonbseget tenni NAPOS es HETES idotavok kozt, ugye? Pajtas, a tozsde fluktual. Hol felfele megy, hol lefele. Ez a termeszete. Van olyan, (tudom, ez most nagyon nehez lesz a linearis agynak) hogy 15-60perces idotavban FEL 240 perces idotavban LE napos idotavban FEL Hetes idotavban LE megy, es ez mind egyszerre igaz. Tudom, ezt igy megerteni, nos, ahhoz kell egy keveske szurkeallomany.
1)Abszolut egyet lehet erteni ezzel az Elliott strukturaval. Ebben az esetben a 9 honapos 19590--->7738 eses, net 11852 pont eses fibo38 recoveryje =4500 pont, igy az elso kalkulalt target 7738+4500=12240 Ft. . http://keptarhely.eu/view.php?file=20230604v02xlfbh9.jpeg . A masodik kalkulacio pedig A-B-C alakzatbol jon. Ebben az (A) hullam merete 11580-7738=3840 pont, a (B) alja pedig 8940, tehat a C=A egyenlosegbol az eddigiek alapjan a masodik target 8940+3840=12780. A ket kalkulalt target tehat kijelol egy 12240-12780 target savot. a (b) recovery csucs varhato vegere. . 2)Nem az OTP bankkal van a baja azoknak, aki negativan latjak az OTP kozeptavu kilatasokat. Mo-on minden politikai/gazdasagi lepes a Putin birodalmi-ujraepitesi lepeseket masolja es adaptalja. Mar csak az emlekezetes Hodorovszkij-per, az Oroszorszagi vegleges elfordulasi signal a piacgazdasagtol, es hlyeben a nyilt elnyomo diktaturaba fordulas megkezdese, annak a hasonmasa van hatra. , Ez a fordulat erlelodik. Es valoszinuleg az EU-val valo szakitas valami formajaban fog megvalosulni. Az allami propaganda minden erovel ennek elokesziteset csinalja. Amilyen tempoban halad, a fordulat megtortenhet akar 1-2 eves tavlatban, barmikor. A kivalto vegleges lepes vagy a NATO vagy az EU-bol defacto kizaras vagy onkentes kilepes lesz. Az OTP attol kezdve egy zombie. . .
Gondolom arra akart Hathor utalni, hogy a szelvényvágás után, az osztalékszelvény nélkül forognak a részvények (adott időponton a tulajdonost illeti meg), normál körülmények esetében ennyivel esik a részvény árfolyama, változatlan körülmények esetében, miközben a BUX index kalkulációjánál, annak kiszámításánál nem történik meg a szelvények levágása,a BUX értékének csökkenése, mivel osztalékfizetést figyelembe vevő, teljes hozam index.
Mit? Az osztalék a részvényeseket illeti meg , minden évben. Semmi köze az indexeknek ehhez, sehol a világon. Ezt illene tudni. BUX meg új idei csúcson zárt ma. mert az USA bikapiaca segíti az igen alulértékelt bluek emelkedését is.
BUX idei új csúcson zárt, nem is kicsit. EZ TÉNY! Mi a gond? Persze lehet várni az OTP 4- 6ezret folyamatosan, meg az USA csődöt is. Teszik is , a papírnélküliek. Üdv!
Nem néztem utána, mert az állampapírt csak látható lejáratra veszek és addig tartom (éven belül). Az idő előtti visszaváltás feltételeit változtatták úgy hallottam az új papíroknál, de nem érint,nem foglalkoztam vele. Azt el tudom képzelni, hogy majd nem lehet, vagy nem mindenkinek idő előtt visszaváltani, meg kell tartani lejáratig, mert nem lesz piaca, vagy a ÁK nem veszi vissza, nem jegyez árfolyamot rá, vagy a visszaváltás költségét emelik meg stb. Gondolom, akik itt sokat állampapíroznak azok pontosan tudják és megválaszolják, hogy pontosan mi változott.
Igen, sok az amatőr. 2020 Covid járványkor sok szerencsevadász jelent meg, nagy önbizalommal, minimális tudással. Hosszútávon a tőzsdén a pénz az amatőrőktől a profikhoz vándorol. Most is ez fog történni.
Azt választottam ki, amire a legközelebbi lejárati adat volt, azaz 2023 május 31. 2021 június elsején, azaz két éve, a jegybanki alapkamat még 0,6% volt, csupán a hónap végén emelték meg 0,9%-ra. 2026/I papír kamata a kibocsátáskor: 4,55%. 2029/I papír kamata a kibocsátáskor: 11,75% Mennyi volt 2023 szeptemberében a 2026/I másodpiaci értéke? Gyanúm, hogy névérték alatt forgott, mert közben megindult a kamatemelés. Nagyjából 16-17%-ot lehetett elérni ezzel a módszerrel két év alatt, ami évi 8-9%. És ebből én nem vontam le az inflációt! Ha az állampapír befektető adhat vehet, változtathat, akkor az OTP befektető is. Csak azt mondtam, hogy nem megfelelő a számolás, tévedést tartalmaz, rossz az összehasonlítás, ilyet bármelyik időszakra az ember kénye kedve szerint összehozhat, mert ismeri az adatokat, a mozgásokat. Vennék-e OTP-t a következő időszakban? Igen, de csak bizonyos szakaszokban, ahol mint az elmúlt fél évben megfelelő hozam- kockázat arány van. Vennék-e állampapírt? Igen, de csak rövid lejáratra, az újak esetében az idő előtti visszaváltás korlátos.
Ha visszaolvasol tavaly tavaszra itt, akkor kiderül, hogy az első esés után 16 ezer alatt jelentek meg a tuti vételek, hogy már eleget esett. A többség utána a "jól bevált" hígításos módszerrel végig is vette az esést. Van a pakkjában 8600-as vétel is, ami szépíti kicsit a matekot, de az átlaga az bizony csak úgy 12 ezer körül van, a pénz meg közben a sok-sok hígítással elfogyott már, és epedve várja a "kiolvadást".
Alapjában véve igen, amennyiben kivárod a lejártot, akkor nominálisan pluszt kapsz (kivéve azt a pár időszakot, pár évvel ezelőttről, amikor negatív kamattal mentek ki az állampapírok). Ha egy éve betetted állampapírba, akkor kaptál érte kb 6%-ot, az infla meg volt 24%. OTP egy éve volt 8600, most meg 10700. De ez utólagos játék a számokkal. Bármikor tudok olyan részletet kiragadni, ahol az állampapíros jár jobban, vagy olyat, ahol a részvényes. Az szerintem óriási hiba, hogy egy múltbeli ismert részvényhozamot hasonlítok össze egy jövőbelivel. Lehetne így játszani most az Nvidiával, kíváncsi lennék melyik állampapír tudná megverni, csak éppen nincs értelme.
Kiválasztottad a legszerencsétlenebb PMÁP-ot, mert bármely más PMÁP-pal csak jobban lehetett járni. Aztán kiderült, hogy egy teljesen analfabéta passzív PMÁP-os tudott 2 év alatt 10 millióból 11,2 milliót csinálni, míg egy OTP buy and hold befektetőnek ez alatt az idő alatt sikerült 10 millióból 7 milliót összehozni (bár voltak meredekebb napok is közben, amikor már 6 millió alatt járt a napi árfolyamon). Segítek, 2021-ben a buy and hold befektetőnek 2026/I papírja volt, amit 2022 szeptemberben 2029/I-re cserélt. Ha ezekkel számolsz, kb Pompej adatai jönnek ki, és akkor emberünk már 12,5 millió felett jár, vs OTP 7 milló. Innen az OTP-nek már kb duplázni kellene záros határidőn belül, hogy verje az akkori vétel a PMÁP-ot. Ami kb mission impossible.
Most a kamatado is meg lesz sarcolva. Ha jol emlekszem bankok Allampapir alternativkent ajanlottak sajat kamatozo ertekpapirjukat. Most sajnos az szochos lesz, nem eri meg juliustol venni, ezzel kevesebb penz aramlik be. Maradnak az extra sarcok, kulonado tovabb, extra profit ado. Kormanydontesek masnapra, valsag, recesszio, haboru. Meglatjuk jovot. Aki venni akar, biztos tudja mire
Allampapirban mindig csak novekedes volt, OTPben szivas 19500ota. Volt egy pattincs 8K korulrol, de addig mindenki szetzsakolta magat. Nyilvan Te mint RR kereskedo stoppolsz, maskeppen veszel, de 19500nal 24000es celarak repkedtek mindenhol
Szakmailag talán helyesebb lenne: Az elmúlt két évben esett az OTP 30%-ot, miközben az állampapír összesen hozott (2023 L alapján) max 12,2%-öt, az infláció meg - most nem nézek utána - mondjuk két év alatt volt alsóhangon 30%. A részvény esetében nyilvánvalóan magasabb a kockázat, amiben a nagyobb nyereség mellett, a nagyobb veszteség lehetősége is ott van. Egy másik példa, ami jól szemléltet: Az OTP október óta hozott kb 40%-ot, szemben az állampapírral, ami ennyi idő alatt kb 7-8%-ot és közben volt mondjuk legalább 20% infláció. Tehát múltbeli hozamot, múltbelivel tanácsos összehasonlítani, nem pedig jövőbelivel.
Persze. Kb. egy eve volt 11.75%-os allampapir, mostaban van 15-16% hozamu. Az 2 ev alatt osszesen kb. 28%. Az elso resz ujrainvesztalasaval mar 30% folotti. Ezt hasonlitottam az OTP 2 eves arfolyam-eseshez, ami -30%. Eszembe se jutott trukkozni.
Az a helyzet, hogy viszonylag kevés részvényt tudok mutatni, ahol ne lehetne tetszőlegesen kiválasztani a görbén egy szélesebb időintervallumban 2 pontot, ahol a két érték között vagy komolyabb veszteséget, vagy komolyabb nyereséget ne lehetne kimutatni. Régi trükkje ez a vagyonkezelőknek is.
A piros trendvonal feletti időszak egy mesterségesen kreált buborék. CSS beszédekkel, srv-vel. összehangolt média hype-al. Valós OTP teljesítmény nem volt mögötte.
Törölt felhasználó2023. 06. 01. 12:50
#8658
"Es hat, az utolso 2 evben az allampapirokban megis PLUSZ 28-32% volt az inflacio-nelkuli hozam" Melyik állampapírra igaz ez? Infláció +24% + állampapír hozam 28-32%, az több, mint 50%, az több, mint évi 25%! DKJ hozamban 14% körül láttam, amit az infláció kb -10%-ig ront az utolsó pár hónapban. A 2023 L PMAP hozama: 6,1% Szerintem valami számszakilag nem stimmel.
Arra gondolok, hogy tobbet hoz, mint a tozsdei elvart hozam. Allampapir kesleltetett. Elozo ev utan fizet. Majd amikor lesz 5%az infla, lesz 18% allampapir, akkor nem figod ezt kerdezni. Atlag inflat merj majd atlag allampspir hozammal
Persze, igazad van, mindenre hat az inflacio, az allampapir vasarlo-ertekere is. Csakhogy hat az OTP reszveny vasarlo-ertekere is hat. Es hat, az utolso 2 evben az allampapirokban megis PLUSZ 28-32% volt az inflacio-nelkuli hozam, Az OTP reszvenyben meg 2 ev alatt 17k-->11k, az meg MINUSZ 30% az inflacio nelkuli hozam. Es lesz az a veszteseg meg tobb is, dedelgetett partunk es kormanyunk tesz rola.
25% infláció mellett mit értsünk az alatt, hogy "hoznak"? Azt,hogy csak 9%-kot veszít a megtakarításod az értékéből? Nekem a pénzt hoz valéami mást jelent. Amikor majd békekölcsönként gondolsz rá, lesz vele gondod.
Abszolut kinyirtak a magyar befektetesek szokasos formajat. Maradt utolso menedeknek az Arany, ingatlan es deviza kp. Az OTP kilatasa a tavalyi Weekly chart szerint alakult eddig, es most kovetkezik a (C) hullam. . http://keptarhely.eu/view.php?file=20230601v02xya65n.jpeg
Így igaz, a tőzsdei befektetésekre nem vonatkozik, mivel az ETÜ és nem árfolyamnyereség. ETÜ-re nem vonatkozik és osztalékra sem. Ez az intézkedés pont állampapír és részvény felé tereli a tőkét.
Alapvetően a kamatjövedelmekre vonatkozik, ha jól értem: bankbetét, kötvény, értékpapír alapok. Részvény árfolyamnyereségre szerintem nem, az külön paragrafus az SZJA törvényben. TBSZ-re is valószínűtlen. https://magyarkozlony.hu/ 3544. oldal
OTP Trollmentes topik
Lakás, ingatlan topikom troll mentes lett a moderálásom mellett, és az egyik legpörgősebb topik lett.
Írjatok ide, ha van kedvetek.
Hasznos fórumozást!