Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ferike73
ferike73 2008. 10. 12. 09:44
Előzmény: #78399  Törölt felhasználó
#78400
Több milió srv-vel tudták csak fogni,ez figyelmeztető....
Törölt felhasználó 2008. 10. 12. 09:42
#78399
mondoka

"Szerintem a magyar bankrendszer igen is hatékony!"

Biztos nem rosszabb mint a többi, de van néhány pont ami miatt én nem látom hatékonynak a világ bankjait (nemcsak a magyart):

-nem gyors (kb. 10 éve ígérnek valami rendszert aminek következtében nem csak a méregdrága utalások lesznek napon belüliek. Most 3-4 napig kering a devizám banktól bankig...)
-a betétem kockázatáról nem magam dönthetek. (Én a legkonzervatívabb hitelezést választanám, nyilván alacsonyabb hozamért. A magasabb hozamú termékek már nem a bankra tartoznak, az egy más intézmény, ne tévesszük meg az embereket azzal a szóval hogy BANK)
-bankszámlaszám hordozhatóság kellene (bankot váltani nagyon kényelmetlen, a verseny pedig attól verseny hogy könnyen váltsunk ha valahol jobbat sejtünk)
-versenyelőny a hitel-betét spreadek szűkítéséből adódna (betétesnek és hitelfelvevőnek egyaránt ez lenne a legjobb), de a sikeres bankok jellemzően nem ilyenek. Sőt pont az ellenkezőjét figyelheted meg.
-saját pontozásos rendszerrel döntenek a hitelek bedőlési kockázatáról és ezt a rendszert a felügyelet sarokszámai közt hangolhatják, ami az egyre szigorúbb szabályozás következtében szűkűl, tehát kezd kialakulni egy egzakt "képlet", amit a bankok használni fognak. Ha ez kialakul, akkor viszont minek a rengeteg bank, ha egytől-egyig pont ugyanazt csinálja? Nincs különböző termékük, és ilyenre nincs is igény. (mint írtam a biztosítási meg egyéb cuccok már nem bank, hanem spekuláció, tehát egy másik biznisz, jelenleg csodásan össze van mosva a szar)
-nem transzparensek (ha most minden bank hajlandó lenne felfedni a kártyáit, akkor vége lenne a válságnak) A felügyelet jön-megy szegény, de csak a felszínt kapargatja, nem boldogul egyszerre ennyi különböző intézmény különböző kockázatkezelő stratégiájának összeforrasztásával.
Elhiszi amit a bankok magukról aggregáltan "megállapítanak". Abba meg rengeteg sunyítás belefér, mint azt sajnos többször láthattuk is.

gazmber

Bokros Lajos nem keverte össze a válságkezelést a hosszú távú stratégiával?
Ha ezt a betétgarancia döntést _most_ nem hozzák meg, akkor esély nincs a békés megoldásokra.
Hosszú távon a felelőtlenségre ösztönözni nyilván nem jó, ebben igaza van, de ki beszél itt hosszú távról? Előbb talán el kéne hagyni a szakadék szélét.

Az OTP-re visszatérve arról érkeztek hírek hogy hány betétes szaladt a pénzét kivenni? Ez a legnagyobb kockázat.

mondoka 2008. 10. 11. 20:59
Előzmény: #78397  exley
#78398
Nemtudjuk hová esik még "ez" , csak annyit tudunk, hogy rég nemannyit ér ez mint az ára.
Szalmaszál, vagy stabil fogódzó? A remény mostmár mindig megvan hogy nemtovább.
Hisz itt van a konzervatív értékelés, hol terem az olcsó részvény?
Olcsó a részvény 10es P/E -nél!
Hiszi azt valaki hogy az Otinál 360Ft jut most, vagy a jövőben évente 1részvényre?
Aki shortban ül lehet hogy remélné, de van e olyan aki hiszi ezt?
Valószínűen a bank tevékenységi köre olyan dolgokra terjed ki, és olyan szegmensekből áll, és olyan reprezentatíven képzi le a magyar viszonyokat, és gazdaságot hogy ha a jelenlegi árfolyamhanyatlást indokoltnak fogadnánk el, akkor már rég biztos hogy nen ez lesz a legnagyobb problémánk.
Legyen majdhogynem akárhány a számlánkon.
exley 2008. 10. 11. 20:13
#78397
Amikor már mindenki "temet" akkor fordul. Különben, a "mini guru" minek egerészett az üveg hegyen túl, aztán amikor haza vánszorgott az össze petróleumot kiöntötte. A saját anyját meg úgy a falhoz vágta, csak úgy nyekkent.
Törölt felhasználó 2008. 10. 11. 20:01
Előzmény: #78395  gazmber
#78396
Mi a jobb az állami tulajdonú vagy a magántulajdonú bank? Rossz a felvetés!!!!!!!!!!!! A szabályzás komolysága és a szabályok betartatása a legfontosabb!!!!!!! Mindegy , hogy milyen tulajdonban van lényeg a szabályozás!!!! Nincs liberális vagy konzervatív szabályozás csak szabályozás van ami vagy rugalmas vagy merev és vannak a bankárok akik olyan termékeket találnak ki amelyek ki esnek jelenleg is a szabályozás alól, " nem tudom milyen " swap piac 52ezer(!) milliárd szerződési értékkel amire most még nyilvános nyilvántartás és közös elszámolóház sem működik csak ügyvédi irodák által létrehozott szerződések!!!!!!!! Szabályozni kell a bankrendszert mert ennél veszélyesebb üzem szerintem nem létezik!!!!! Nem létezik, mivel szinte minden ember kapcsolódik a pénzügyi csere rendszerhez és mindenkit érint valamilyen áttételeken keresztül!!!!!!!
gazmber 2008. 10. 11. 17:38
Előzmény: törölt hozzászólás
#78395
Mondoka
"Lehet hogy még nem szoktam hozzá hogy a világnak is ad már tanácsokat "Lali"."
Pedig nem nagyon volt titok, hogy 97-98 után más "világokban" osztotta az észt, nemtom milyen megbecsüléssel..... mert kevesen lehetnek próféták a saját hazájukban.
kissherceg 2008. 10. 11. 17:15
Törölt hozzászólás
#78394
Törölt felhasználó 2008. 10. 11. 17:13
#78393
Egyébként nem tudom hol az alja!De hívott pénteken xy mikor Én nem voltam gépnél és mondta ,hogy az amcsik 8000 alá mentek de pillanatok alatt 8500 ig húzták vissza őket!

Én mondom biztos nem engedik alá!És még megjegyeztem viccesen: abból a 700 ropiból jut erre is!Erre ma írták a portfolion ,hogy abból a 700 ropiból banki részvényt is vesznek!

Tehát ennél lejjebb lehet ,hogy nem nagyon megyünk!?

És a bankok elég SZÉP PLUSZban zártak másik szektor húzta most le Őket!

link
Törölt felhasználó 2008. 10. 11. 17:08
#78392
!"pánik amilyen gyorsan jött, olyan gyorsan el is szállt.!"

Miről beszél 3600 forinton zárt az otp!?És vette magát!
Törölt felhasználó 2008. 10. 11. 16:39
#78391
Üdv mindenkinek, szia Kissherceg!

...hát elég rázós napokon vagyunk túl, nem is lehet itt nagyon mondani semmit. Először is mindenkinek magában fel kell dolgoznia mi is történt... És sajnos mi fog. Mert szerintem sem itt van az alja, sajna... Én is összeszedtem egy 40% bukót, kerestem az esés alját, -szerintem nem voltam egyedül-benyeltem két longot, és természetesen az árfolyamesést. El kell fogadni, ilyen szerencsénk van, kikaptuk a második legnagyobb gazdasági világválságot. Most két lehetőség van, vagy higgadt fejjel kiülni az emelkedést, vagy megkeresni a piac alját. Egyik sem egyszerű dolog....
mondoka 2008. 10. 11. 16:18
Előzmény: #78389  mondoka
#78390
Az IMF is rosszulbeszél !
Még 20% esés jöhet?
És ha megtörténik?
Akkor a már meglévö 60-70-80%-os esés nem épp elég tekintély ?
Vagyis dehogynem ! Elég tekintély ahoz hogy újra kijelentsük, hogy ne tünjünk szélhámosnak, hogy még innen is jöhet újabb 20% esés. Reális! Nem? Ó igen ,igen dehogynem!
-Hol egy kis olaj , hagy öntsem a tűzre !!
mondoka 2008. 10. 11. 16:08
Előzmény: #78388  gazmber
#78389
Lehet Gazmber!
Lehet hogy még nem szoktam hozzá hogy a világnak is ad már tanácsokat "Lali".
Azt gondoltam felületesen hogy szerinte csak nekünk kellene olyan bizonytalan garantálatlan országnak maradni.
Viszont nekem úgytűnik igen is szükség van az efféle nyugtatásra, és nem ez a garancia fogja elvinni a nagypénzeket. Más kérdés hogy ez a garancia nem maradhat abszurd.
2-3év mulva meg kell szép csendben,de azért nem titokban szüntetni.
gazmber 2008. 10. 11. 15:39
Előzmény: #78387  prfecó
#78388
10.08:"Az 1930-as évek óta eltelt időszak legsúlyosabb válsága fenyegeti a világgazdaságot - véli az IMF"
10.09:"A globális gazdasági válság nagyon súlyos, de..."
10.11:"Legrosszabb esetben még további 20 százalékot eshetnek a piacok, de egy újabb gazdasági világválságnak gyakorlatilag nulla az esélye"

Akkor lesz válság, vagy nem? Döntsék már el végre...az IMF-nél is!
Bezzeg károgás az van bőven, és nem a varjak miatt !
prfecó 2008. 10. 11. 15:13
#78387
Szerencsére mindenki lehet hülye csak a gazda nem.

Hányadik helyettesét fogyasztja már.

Meg kéne tanulni hiába vadászik Magyarországon minden puszipajtása , a külföldi nagyhalak bármikor bedőltethetik a részvényárfolyamát az OTP-nek, hiába vadásztársak a sogór bankárok.

És akkor Csányí papának is likvidálják a hitelből vett részvényeit és elveszítheti még az OTP -ben is a kontrollt. Most elkezdődik a bank pénzén a Csányí hatalom erősítés , mint részvényes értékteremtés??,

Urbán meg hülye??? és ki adta el a MOL mutyíhaver részvényeit ??

ja csunya ausztrál egy szem spekuláns , ejnye-bejnye , egy tökéletes bankot akart bedönteni , egy tökéletesen jó gazdasági helyzetben lévő országban . Miért is ????

tökéletes ország?? tökéletes gazdaság?? tökéletes bank??

hmmmm
gazmber 2008. 10. 11. 15:11
Előzmény: #78384  mondoka
#78386
Akkor Mondoka Te nem igazán fogtad fel mit mond a Lali...
Azt mondja, - elvi megfontolásból - hogy azzal, hogy korlátlanul vállalnak az államok (tehát az adófizetők!) - globálisan(!) - felelőséget a Marinénik betétjére, a bankároknak, vállalatvezetőknek stb. azt a hozzáállását erősíti, hogy sz@arni rá ha elbukik a hitelkihelyezésünk és oda a lé, majd jön az állam aki Marinéninek garantálja a betétjét, és állja a számlát... szerinted miből?
Úgy gondolod az állam az egy Isten, aki csak azért nem szórja a mannát a népre, mert egy szemét disznó?
Tehát az agyament subprim kihelyezések kialakult gyakorlatát tovább bátorítjuk. Hurrá!
A Marinénit persze meg kell nyugtatni, hogy miként - vitatható... ezt teszi a Lali...joga van hozzá, mégha a fideszisták zsigerből utasítják el Őt. (pedig a "mesés" Orbáni évek nem jöhettek volna létre, ha nincs a csomagja...)
Ja, és a pénzünket nem a Lali égeti ! szvsz.
mondoka 2008. 10. 11. 14:40
Előzmény: #78384  mondoka
#78385
Részvényforgató!

Szerintem a magyar bankrendszer igen is hatékony! Sokan illették már írígy kijelentésekkel a nyereségét és jövedelmezőségét! Amely hatékonyság európában szinte példátlan. És mindezt egyszerűbb termékekkel mint a nyugati, illetve a tengerentúli bankok.

Az hogy máshol nem ilyen hatékonyak az valószínű, és bizony tényleg koncentrálódnak most. Reméljük bejön nekik .
A többi godolatmeneteddel azonosulni tudok, amennyiben az az általad leírt módon működhetne. Pl.: az állami tulajdonrész.
mondoka 2008. 10. 11. 14:29
Előzmény: #78382  mondoka
#78384
Egy ilyen helyzetben ahol a hagyományosan piacgazdasággal bíró országok nem válogatnak az eszközökben és nem finnyásak amikor a gazdaság megmentéséről van szó.
Nekünk önként a szakadékbavetvemagunkat kellene teret adni a spekulációnak és a pániknak! A liberális gazdaságpolitika oltárán pedig elégetni a pénzünket!
Ez Bokros Lajos !
Törölt felhasználó 2008. 10. 11. 14:21
Előzmény: #78381  mondoka
#78383
mondoka

"-Miért is legyen kevesebb bank?
Az mitől jobb? Kevesebb konkurencia?Kevesebb verseny ,romló hatékonyság. "

Tekintve hogy a jelenlegi bankrendszer nem hatékony, amikor hatékony akkor meg túl kockázatos, ezért fölösleges ennyi. (egyébként ha megfigyeled a piac átalakulása is ebbe az irányba hat)
Mellesleg a túl sok bank felügyelete iszonyú költséges, és jelentősen drágítja a pénzt.

"Egyébként meg vegyen, vagy alapítson magának az állam ha tehetséget érez az irányításához."

Ezt a banklobby nem engedi. Angliában már attól is beparáztak hogy ideiglenesen állami kézre került egy bank. Jöttek az aggódó honatyák, hogy ez így nem jó, sürgősen privatizálni kellene.
Ugyanis rengeteg ügyfél menne át (át is ment!) az állami bankba, és az is kiderülne hogy az állami bank is van annyira hatékony például az átutalás minőségét illetően, mint a magánbankok.
Az meg azért gáz, mert akkor tényleg nem sok érv marad a magánbank mellett. Hacsak nem az a liberális közhely, hogy az állam rossz gazda.

"Hosszutávon sokat veszítene az Otp ha a lex Mol után még 20-30%állami beledirigálás is lenne."

Nem dirigálna, pont a kisebbségi tulajdon miatt, viszont remek garancia a bizalom fenttartására. (míg ha csak a baj megtörténte után száll be, akkor azt már tragédiaként éli meg a piac)

"És ha mégis., akkor a politikusok raknák a strómanukat a bank élére? 4-8 évente kisöpörve a managmentet? "

Amennyiben a kisebbségi tulajdonos dönt erről, akkor igen.
Ezektől a szervezetektől egyébként nem is várnánk túl ötletes managementet, ne terjeszkedjen, ne alakítson ki csillogó villogó befektetési termékeket, hanem álljon a lábán mint egy mozdíthatatlan hegy, nagyon merev struktúrával, a piachoz csak nagyon lassan, megfontoltan igazodva. Minimális árréssel dolgozzon, ne akarjon mindenáron magasabb profitot stb.
Ja hogy ez visszafogná a fogyasztást mert hosszú távon is csökkenne a hitelbuborék fújása és ez lassabb növekedést eredményezne?
Szerintem örüljünk neki! Tovább láthatunk átlátszó vizet a patakokban.
(Azt azért ugye mindenki sejti hogy a válság rendezése utáni vágy arról szól hogy kicsit fújjuk már vissza azt a buborékot, mert olyankor mégis több a jövedelem, szebb az élet, meg jó is az ha külön autója van az asszonynak)
mondoka 2008. 10. 11. 14:18
Előzmény: #78381  mondoka
#78382
Itt a másik véglet: link
Azt mondja Bokros Lajos, hogy
rossz lépés ilyen helyzetben a betétgarancia kiterjesztése. -Amikor a pánik az úr ?! Sokszor az olyan pánik, aminek amúgy nem lenne alapja, de az egyszerre egy irányba mozduló pánikolók egymástól is félve, jól kiszámíthatóan előidézhetik az összeomlást !
Ennek fényében én merészelek kijelenteni hogy Bokrosnak elment a józan esze!
Többet vissza ne eresszék a hatalomba ezt az elszállt okoskodót, mert a tankönyvi liberális gazdaságpolitikájával egy ilyen válsághelyzetben kiütné az országot !
mondoka 2008. 10. 11. 13:50
Előzmény: #78380  rockmaster
#78381
Éppen nem ellentmondási vágyból mondom:
-Miért is legyen kevesebb bank?
Az mitől jobb? Kevesebb konkurencia?Kevesebb verseny ,romló hatékonyság.
Nem vagyok a helyesen cselekvő állam állam ellensége.
De miért is kellene minden bankba állami rész?
Oda kell ahol nincs más megoldás.És még oda is úgy menjen az állam hogy ne fizessen rá. Egyébként meg vegyen, vagy alapítson magának az állam ha tehetséget érez az irányításához. Kötelező állami rész? Talán maradjon ez a megoldás azoknak akik rá vannak szorulva. Pl.:Usa.
Hosszutávon sokat veszítene az Otp ha a lex Mol után még 20-30%állami beledirigálás is lenne. A legnagyobb részvényes volna. És a szavazati korlát? És ha mégis., akkor a politikusok raknák a strómanukat a bank élére? 4-8 évente kisöpörve a managmentet?

Emlékszik még valaki az Orosz válságra? A Richtet 22000ről esett 3xxx-re.
A fundamentumai nem sérültek és visszaemelkedett. Egy év alatt 18000ig ment.
Feltehetőleg nem ilyen gyorsan, de akár...
Itt is van a ramény . Most a Q2 +40%-ot hozott. Azt gondoljuk hogy ez visszamehet stagnálásba.De nincs is jelentősége ilyen szinten. És még korán sem biztos hogy nem marad fenn valami szerény növekedés.
Előre bármit kockázatos kijelenteni, de ennek hasonló lehet majd az útja mint a Richternek az oroszválság után. Valamiért fenntartom a véleményemet mindaddig amíg azt látom hogy a fundamentum nem sérül.
Ez csak a gazdaság,az ipar, és a lakosság földindulásszerű bedőlésével jöhetne el.
A pesszimisták kedvéért kimondom a világnak is vége lesz egyszer.-szerintem is!
Na de hát addig is!.....

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek