Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
phylavmol 2008. 01. 16. 23:34
#28440
Az azért pozitívum hogy a bankok zöldben zártak nem?
Törölt felhasználó 2008. 01. 16. 23:14
#28439
Járai a befektetői konzultációs tanács élén

Orbán Viktor javaslatát elfogadva befektetői konzultációs tanács áll fel, amely magyar és külföldi befektetők véleményét kéri ki annak érdekében, hogy a visszaeső magyarországi befektetési folyamat megálljon - mondta szerdán a testület vezetését elvállaló Járai Zsigmond.

Varga Mihály, a párt alelnöke, volt pénzügyminiszter Siófokon, a Fidesz elnökségi ülésének szünetében jelentette be, hogy a testület befektetői tanács létrehozásáról döntött. Varga Mihály közölte: a tanács vezetésére Orbán Viktor pártelnök javaslatára Járai Zsigmondot kérték fel. Az Orbán-kormány volt pénzügyminiszterétől, a Magyar Nemzeti Bank exelnökétől azt várják, hogy kapcsolatot tartson külföldi befektetőkkel, konzultáljon és ötleteket gyűjtsön befektetési lehetőségekre.

A testület már a közeli napokban megalakulhat, több szakértő, köztük Chikán Attila, a Budapesti Corvinus Egyetem tanára, volt gazdasági miniszter részvételével - mondta Járai Zsigmond. Hozzátette: magyar és külföldi befektetők véleményét kérdezik majd arról, hogyan lehetne vonzóbb gazdasági környezetet teremteni a magyarországi beruházásokhoz, megállítani a befektetések visszaesését.

"Az adórendszerről, a befektetéseket lassító bürokráciáról és a korrupció elleni fellépésről egyaránt konzultálunk a már itt lévő, illetve a potenciális befektetőkkel" - mondta Járai Zsigmond.

Varga Mihály a befektetői konzultációs tanács létrehozásának másik céljáról azt mondta, ezzel is szeretnék ráirányítani a kormány figyelmét arra, hogy gazdaságpolitikája megbukott.

Az ellenzéki párt szakpolitikusa állítását a következőkkel támasztotta alá: tavaly a tőkebeáramlás felére csökkent, az infláció 8 százalékra szökött fel, ezen belül a nyugdíjasinfláció 9,4 százalékra, a reálbérek 4,5 százalékkal csökkentek, míg a munkanélküliségi ráta csaknem 7,5 százalék volt. A Fidesz elnöksége ennek fényében aggasztónak és bizonytalannak tartja a gazdasági környezetet - tette hozzá Varga Mihály.

Törölt felhasználó 2008. 01. 16. 22:56
Előzmény: #28437  Törölt felhasználó
#28438
Merrill Lynch short inditás.. egyenlöre 1 % nyeröbe vagyok! :)
Törölt felhasználó 2008. 01. 16. 22:55
Előzmény: #28433  Törölt felhasználó
#28437
a terményárakban kialakult buborék egyik oka valóban a bioüzemanyag hiszti, de egyrészt ez nem teljesen magyarázza, másrészt az EU biztos nem nagyon befolyásolja pl. az USA-t vagy Dél-Amerikát.

a cirkusz nem olyan nagy baj, mert szvsz a fiúk opciókat vesznek, amelyek belső értéke ilyen vidám időszakban nem olyan nagy

nem sorolnám fel az összes céget, de pl. az alternatív erőforrásokat reprezentáló csomagban a Vestas és a Gamesa van (nem Genesis)
Törölt felhasználó 2008. 01. 16. 22:54
Előzmény: #28434  Törölt felhasználó
#28436
Törölt felhasználó 2008. 01. 16. 22:51
#28435
hűhaaaaaaaaaaaaa ! válasz erre 22:28
Vérengzés az Andrássy úton...

A küszöb alatt lassan csörgedez, a fákról permetez mint a ködszitálás..

rossz előérzetem van, nem merek a parkettre lépni, háttal ül valaki, közel az ajtókhoz...
a képernyők sápadtan villódznak az üvegfal mögött.......mintha egy hang fennakadt volna a levegőben...néha kattan egy fax, csilingel és elhallgat...........mobil volt?

a földtől 76 centire..alig emelkedik a támla fölé..
lenyakazták, a csigolyák még kiállnak mint a gyertyák fehéren és pirosan.,,,

érdekes mondja ez nyomszakértő: az adatlapján az áll, féléve még 110 centinél magasabb volt, de ennyit ...levágták ? összement?
valami kábszeres amerikai járt itt, mondta a portás! feleli a másik szakértő..
na nézzük meg az adatlapját...
- Csányi Ottilia harminc....nem mégiscsak tizen...éves - épphogy nagykorú, szól közbe a másik........
nem kitekerték, levágták, leszelték...........
hívd a pszichológusokat.......
mindenemet ráköltötten erre a csajra!

ismerted?
azt hittem, hogy ismerem ....
Törölt felhasználó 2008. 01. 16. 22:51
Előzmény: #28431  banyaiz
#28434
sorrendben:

A) 3 év futamidejű és tőkegarantált (Duronelly Péter igazgatja, akit egyrészt tisztelek, másrészt végignéztem a három befektetési csoport részvényeit és tetszettek)

B) valóban nem teljesen világos, hogy a részvényesi vagy a menedzsmenti értéket maximalizálják-e. ilyen szempontból tőlem is idegen a MOL
Törölt felhasználó 2008. 01. 16. 22:50
Előzmény: #28429  Törölt felhasználó
#28433
"és beneveztem a Budapest Bank Klíma alapjába (alternatív enegiaforrások, mezőgazdasági termények, víz- és hulladélgazdálkodás) "
Ahogy olvasam az EU környezetvédelmi biztosa már kezd gondolkozni, hogy ez a bioüzemanyag story mégsem nagy buli. (szvsz ez az utóbbi évek legkárosabb fejlődési iránya). Ha tovább viszik ezt a gondolatot, amit egyébként a lobby miatt kétlek, akkor hosszútávon a mezőgazdasági termények ára biztosan csökkenne. Az alternatív erőforrásokban nem tudom mi van ennél az alapnál. Megnézem én is, talán még érdekelni is fog egy 4-7 hónap múlva, ha csillapodik a cirkusz.
Törölt felhasználó 2008. 01. 16. 22:43
Előzmény: #28430  Törölt felhasználó
#28432
"lehet, hogy jobb hozam-kockázat arányérhető el akkor, ha nyitsz n db kontraktus spreadet, mintha nyitnál m db kontraktus shortot (n nyilván sokkal nagyobb, mint m) "
Lehet, de ez számomra még kevésbé megítélhető, mint hogy mi fog történni a következő hónapban egyedi részvényekkel vagy az egész piac milyen irányba mozdul.
banyaiz 2008. 01. 16. 22:41
Előzmény: #28429  Törölt felhasználó
#28431
Én is tartalékolok minimum 25%-ot BÉT-en befektetni szándékozott pénzemből a "végső csapásra".

De azt csak akkor amikor már itt a világvége, és mindenki menekül amerre lát. :)

Ez a klímás cucc jónak tűnik. Zártvégű, tőkegarantált?

Goldschooler igaz, BÉT-re bevezetik. I.-es verziónál 120%-on voltak először eladók 1-2 hónap múlva. Csak most a globál hangulat más. Nem tudom még nem döntöttem.

Nézegetem a Molt is, lehet, hogy még belekóstolok, de az elmúlt 1 éves részvényesi értékteremtésük nem annyira tetszik. Előbb-utóbb azt is felvásárolják, úgyhogy hosszú távra nem rossz szvsz.
Törölt felhasználó 2008. 01. 16. 22:39
Előzmény: #28428  Törölt felhasználó
#28430
valóban nincs nagy különbség. más hozam-kockázat függvénye van egy spreadnek, mint egy shortnak vagy longnak önállóan.

lehet, hogy jobb hozam-kockázat arányérhető el akkor, ha nyitsz n db kontraktus spreadet, mintha nyitnál m db kontraktus shortot (n nyilván sokkal nagyobb, mint m)
Törölt felhasználó 2008. 01. 16. 22:34
Előzmény: #28425  banyaiz
#28429
sajnos a MOL vételeimet korán kezdtem (átlagom kb. 22500), az OTP-ben sikerült nagyobb türelmet tanúsítanom (7700). És folytatni tervezem szintén kb. 6000-ig. Ha tovább esne, akkor boldogan csoportosítok még át DKJ-ból.

és beneveztem a Budapest Bank Klíma alapjába (alternatív enegiaforrások, mezőgazdasági termények, víz- és hulladélgazdálkodás)
Törölt felhasználó 2008. 01. 16. 22:34
Előzmény: #28422  Törölt felhasználó
#28428
"továbbá: nagy szakadásban a kisebb papírokat előbb-utóbb jobban elszórják. Gondolkodik valaki közületel olyan spreaden, amelyben kis(vállalati)papír indexet elad és nagypapír indexet vesz?"
Nem látok nagy különbséget a sima nagy- vagy kispapír shorthoz képest. Csak kisebb a nyereség-veszteség.
Törölt felhasználó 2008. 01. 16. 22:31
Előzmény: #28425  banyaiz
#28427
Banyaiz

sok ilyen alap jegyeit jegyzés után másodpiacon is meg lehet csípni azoktól akik kényszerből eldobják
Törölt felhasználó 2008. 01. 16. 22:27
Előzmény: #28424  Törölt felhasználó
#28426
na jó, de nem veszélyesebb (kiszámíthatatlanabb) egy nem reprezentatív index-szel kereskedni.

de nem is erről van szó: mintha mindenki a DJ-ből következtetne a világ sorsára. (kis túlzással persze)

aztán még az is feltűnt, hogy az angol jegybank még mindig nagy kamattal dolgozik. mintha rajtuk nem fogna a recesszió. pedig ez nem így van. előbb utóbb ott is csökkenteni kell. a hozamoknak le kell menni. ezt hogyan lehetne kereskedni? (ez történt az előző néhány hétben az USA-ban és ennek meg kell ismétlődnie Londonban is).

banyaiz 2008. 01. 16. 22:25
Előzmény: #28424  Törölt felhasználó
#28425
Szia Fretek!

Nem kapkodok tartom magam a tervekhez.

6000 még messze van.

Megtisztelsz, hogy hallgatsz rám, remélem fél év múlva sem fogod a felmenőimet emlegetni.

Dow, SP mozgásában nagy eltérést nem látok.
Még napon belül sem.

Pagoda III. ázsiai (Kína, India, Honkong, Korea) tőkegarantál három éves zártvégű alapon filózok még. Tervek szerint jövő héten indul. Volt Pagoda I. -em az jól fialt.
Csak, hát ez, az őrült amcsi balhé mivé fajul?
Törölt felhasználó 2008. 01. 16. 22:14
Előzmény: #28422  Törölt felhasználó
#28424
A DJ engem izgat, mert azt trédelem.:))
S&P jobb indikátor valóban, De ez sem rossz , a lényeget tekintve akkora eltérés nincs köztük, nálam a hosszabbtávú trend számít, ebből a szempontból szinkron mennek.
Törölt felhasználó 2008. 01. 16. 22:14
Előzmény: #28408  banyaiz
#28423
szia banyaiz,

remélem nem kapkodtad el a vásárlást

részben a Te érveid hatására 7700-on megvettem én is az első OTP csomagot és várom a további lehetőséget
Törölt felhasználó 2008. 01. 16. 22:12
Előzmény: törölt hozzászólás
#28422
lehet, hogy buta a kérdés, de:

miért izgat mindenkit ennyire a DJ?

kicsit sem reprezentatív index.

S&P nem korrektebb mérőszám?

továbbá: nagy szakadásban a kisebb papírokat előbb-utóbb jobban elszórják. Gondolkodik valaki közületel olyan spreaden, amelyben kis(vállalati)papír indexet elad és nagypapír indexet vesz?
banyaiz 2008. 01. 16. 22:09
Előzmény: #28420  banyaiz
#28421
A nap végi beadások és a Dow mozgása között látok még összefüggést. Ma is emelkedéssel nyitott a Dow aztán gyorsan le Oti meg utána.

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek