Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 10. 19. 12:52

OTP-forecast  

A topic celja hogy elmeleteket osszunk meg egymast kozott arra vonatkozoan, ami az OTP _trendjet_ leirja. Arra keressuk a valaszt, hogy a kovetkezo ket-harom heten belul milyen iranyba tart az OTP, es foleg _miert_? A "miert?"-nek sok oka lehet, lehet az technikai alapu (chartelemzes) vagy fundamentalis alapu (jo hirek/rossz hirek) nagy vevo, nagy elado megjelenese a piacon, stb.



A lenyeg, hogy ebbe a topicba olyan bejegyzesek keruljenek, amik javaslatokat tesznek, es azokat ala is tamasztjak valamilyen modon az OTP arfolyam valtozasara, kozeljovoben valo alakulasara. Egyszeru megfigyeles, hogy a kozeptavu trendek kb. 30 naposak, a kerdes az hogy eszre lehet-e ezeket venni idoben? Illetve az, hogy miert alakulnak ki (pl. osztalek-rally, varatlan hir)?



Ez a topic kulonbozne a masik kettotol (az "OTP reszvenyesek ide!" illeteve a "Mennyit er az OTP?") topicoktol abban, hogy itt sem a daytrade mufajt nem szeretnenk kivesezni (ugyanis egy adott napon belul "barmi" lehet, a trendfordito napoktol eltekintve csak zajnak szamitanak), sem pedig fundamentalis alapon ertekelni az OTPt (ugyanis a konyv szerinti es a piaci ertek az nagyon elterhet egymastol). Minket az az egy dolog erdekel, hogy az OTP merre tart a kozeljovoben.



Tobbeknek is van nagyon jo elkepzelese arrol, hogy es mikent alakul az arfolyam, de ezt nem terjesztik a nyilvanossag ele, mert

1) tartanak attol, hogy a brokerek lemennek a stopjaikert; illetve hogy

2) a modelluket hasznalva majd masok is sikeresek lesznek; illetve hogy

3) a modelljuk valojaban rossz, es kesobb emiatt "nevettseg" targyava valnak (beultetes, felbeszeles);

4) stb.



1) Ugyan egy-egy illikvid napon, vagy forgalom nelkuli kisreszvenyben elofordulhat (es elo is fordul!) a "mutyi", am az OTP arfolyamat a nagybefektetoi mozgatjak. Nehany szazmillios brokeri, belfoldi, bennfentes kotes a fo trenden aligha valtoztathat (na jo: Csanyi 5200 kornyeken annak idejen bullbol bearbe vagta).

2) Ha egy modellt sokan hasznalnak, akkor annak torzito hatasa van (ha mar mindenki vett a piacon, akkor nincs aki vegyen, es az arfolyam egyetlen iranyba mehet es az pedig lefele). Abban az egyben biztos vagyok, hogy a forumot olvasok meg egyutt is csak kishalak.

3) Egy modell addig jo, amig az arfolyam azt csinalja, amit a modell leir. Ha a modell mar elter az arfolyamtol, akkor az megy a kukaba, es nezni kell helyette masikat. Modellek jonnek, modellek mennek. Lehet tobb parhuzamos modell is: ezek vonatkozhatnak kulonfele idotavra, ezek lehetnek egymasnak ellentmondok (valaki kitorest, mas letorest var). Barmi, ami egy gyufalanggal intelligensebb a teljes sotetsegnel, nos, az johet.

4) stb.



Szoval a terv az, hogy ez valamifele ok-okozati topic volna. Ez egy aktualis topic, mert en magam tudok ket egymasnak homlokegyenest ellentmondo kozeptavu modellrol. Nagyon izgalmas kerdes, hogy melyik fog valora valni? Rally indul a napokban, vagy beszakadas jon?



Akinek van barmilyen elkepzelese, modellje, az jojjon, es ossza meg velunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 02. 25. 11:57
Előzmény: #911  Drian875
#960
akárhogy is meg így meg úgy... nem megy ez sehová hiú álom ez sajnos, a gyj szar és kész... technikailag sincs felfelé több, csak azért tartják, hogy a mol megkapja a jussát ennyi szálljunk már le a földre de komolyan.....
Törölt felhasználó 2015. 02. 25. 11:56
Előzmény: #958  macibear
#959
Hát ez nem szép :-D
macibear
macibear 2015. 02. 25. 11:22
Előzmény: #957  Törölt felhasználó
#958
Bocs, de erről most nem nyilatkozunk. :)
Törölt felhasználó 2015. 02. 25. 11:17
Előzmény: #956  macibear
#957
911 akkor ő félt vár?
macibear
macibear 2015. 02. 25. 11:07
Előzmény: #911  Drian875
#956
Te kis rafinált! :)
Kontraindikator
Kontraindikator 2015. 02. 25. 11:01
Előzmény: #954  macibear
#955
Fogalmam sincs... :-D
Én már léptem... de mivel itt megírja mindenki a tutit, én így már nem jutok szóhoz... és ugyebár mi tudjuk, hogy ők tudják, hogy mit akarunk mi, amit nem akarnak ők, ezért nem úgy alakul az általunk várt irány, így bakfitty... :-D
macibear
macibear 2015. 02. 25. 10:58
Előzmény: #947  Törölt felhasználó
#954
Ad most erre az elméleti kérdésre nem fog válaszolni. :)

Most csendben van. Lépni akar. De szerintem éles szemű olvasók már tudják mit is akar csinálni. :)
Törölt felhasználó 2015. 02. 25. 10:50
Előzmény: #952  macibear
#953
Köszi!
macibear
macibear 2015. 02. 25. 10:46
Előzmény: #951  Törölt felhasználó
#952
Kimondottan TA-ból várok csökkenő trendet valamikor márciustól.

Ha ez egybeesik a gyj-vel, csak a véletlen műve. :)

Hírekkel, eseményekkel kapcsolatosan hasonló a véleményem mint Pomperj-nek és Ad-nak. Tudom, hogy megrántják az árfolyamot, de trendet nem befolyásolnak. Ha pedig trendfordulás várható akkor majd keresünk hírt hozzá.
Törölt felhasználó 2015. 02. 25. 10:37
Előzmény: #946  macibear
#951
Maci!

Ha jól emléxem korábban olyat írtatok hogy 03.06-tól esésre számítatok.
Ezt csak Elliotból következtetitek, vagy tudtok valami benfentes infót is már a gyj.-ből.

Ha jól tudom pont akkor jön ki az OTP jelentés. Na már most ha megnézem pl. MOL-t mindegy hogy mit írtak bele, mert emelkedett, mintha csak azt várták volna az új beszállók hogy közzétegyék, majd erre ész nélkül elkezdik venni. Nem féltek hogy OTI-nál is lesz egy ilyen felhajtó erő? Vagy csak félre olvastalak és szó sem volt ilyenről?
Törölt felhasználó 2015. 02. 25. 10:24
Előzmény: #949  Drian875
#950
944
Drian875
Drian875 2015. 02. 25. 10:23
Előzmény: #947  Törölt felhasználó
#949
Írj egy bejegyzésszámot, nem tudom miről kellene véleményt mondanom
kexelo
kexelo 2015. 02. 25. 10:11
Előzmény: #946  macibear
#948
naná, h kérdezek, több szem több célárat lát(hat)! :)
kb 11,4k-ig ABC korrekció?
Törölt felhasználó 2015. 02. 25. 10:09
Előzmény: #944  macibear
#947
OK,csak igy legyen.AD mi a véleményed erről?
macibear
macibear 2015. 02. 25. 10:07
Előzmény: #940  kexelo
#946
Ha már kérdeztél. Szerintem nem hülyeség. Korrekt
kexelo
kexelo 2015. 02. 25. 10:06
Előzmény: #943  Hathor
#945
jaja, ráadásul molban több alakzat és indikátor is tetőzésre utal...
macibear
macibear 2015. 02. 25. 10:04
Előzmény: #937  Törölt felhasználó
#944
Tudom. Én sem. Sima elméleti a felvetés.

Nézzük mikor maradhat a c hullám az a fölött ha két impulzív hullám közötti korrekciós hullámot feltételezünk.

link

1. Running flat
Ebben az esetben a b hullám fölé megy a korrigált hullám csúcsának, a c=a-val, így szinte természetes, hogy c fölötte marad a-nak.

2. Háromszög
b nem visz új csúcsra, jellemzően az a 61%-a. A c pontot követő hullám alatta marad a b-nek.
Hathor
Hathor 2015. 02. 25. 10:00
Előzmény: #940  kexelo
#943
Nálad is ugyanaz a kép MOL-ban.
Drian875
Drian875 2015. 02. 25. 10:00
Előzmény: #941  Hathor
#942
nagyobb tf

csak egy dolog, amire nem fordítottam elég figyelmet a magyar piacon, december 3-4 hetét óvatosan kell kezelni, olyankor nagyon belassul a piac, vagy mint most év végén kimaradt egy két gyertya
Hathor
Hathor 2015. 02. 25. 09:58
Előzmény: #940  kexelo
#941
Sziasztok,

nálam BUX elkpzelés:

Fekete vízszintes egy esetleges fej-váll nyakvonala az előző csúcsnál, jobb váll nem fér ki, azért nem tettem rá.
Korrekció valahol kell legyen

link

Topik gazda

Matsmath
Matsmath
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek