Topiknyitó: Portfolio 2017. 07. 23. 21:01

Õszintén sajnálom, bocsánatot kérek - Megszólalt a BKK és a T-Systems vezére  

Ugrás a cikkhez
A 18 éves hacker ügye miatt kialakult népharagot igyekszik tompítani szombaton is a Budapesti Közlekedési Központ és a T-Systems Magyarország. Mindkét társaság vezérigazgatója közleményt adott ki. A BKK kompenzációt emleget, a
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
elemes
elemes 2017. 07. 24. 14:12
Előzmény: #39  _pampa_
#40
háromszorosan is buta vagy pampa. 1. láthatóan nem érted már ezt a világot. nem vagy már fiatal, nem tudod tartani a lépést. 2. nem érted, hogy ha az emberek 90%-a (és ezen belül a fidesz támogatók 70%-a) a közérdekű bejelentő sráccal szimpatizál és hülyeségnek tartja, hogy éjszaka vitték el a kommandósok (hiszen saját maga jelentette be a hibát a BKK-nál, teljes névvel és lakcímmel), szóval hogy ilyen helyzetben kontraproduktív a korrupt bkk-t és a korrupt tsystems védelmére kelni. pláne ugyan bután, ahogy csinálod. szóval szerintem add át a stafétát a fiatalabb trolloknak.
_pampa_ 2017. 07. 24. 13:08
Előzmény: #8  ts3
#39
A topik címéhez nincsen köze de a fiatal által elkövetett tetthez van. Azt nyilatkozta: tesztelni akarta a rendszert Megtehette? Szerintetek igen és ezért nem jár büntetés, hanem inkább dicséret.. Akkor miért nem tesztelhetné az elnöki testőrséget is valaki? Előugrik egy vízipuskával és lespricceli az elnököt ,így bizonyítja,hogy nem jól végzik a munkájukat.Ezért pedig jutalom járna neki nem büntetés szerintetek..........(akiknek erről ez a véleménye) .
Galoca 2017. 07. 24. 10:39
Előzmény: #35  _Bekre_Pal_
#38
Sajnos az általad leírtak is benne vannak ebbe :(
pf2 2017. 07. 24. 10:38
Előzmény: #31  elemes
#37
én , mint utas arra vagyok kiváncsi mikor jön a következő busz az interneten , na az leállt egy hétig buszvezető ismerős mondta a buszon sem müködőtt a helyzetjelző vagy rosszul működött ezért az írányítók sem pontos adatokat adtak és kénytelenek voltak mobil telefonon is kommunikálni
Törölt felhasználó 2017. 07. 24. 10:28
Előzmény: #34  _Bekre_Pal_
#36
en csak varom, hogy kinyisson a sarki kiskocsma, aztán lelépek:)
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 07. 24. 10:27
Előzmény: #33  Galoca
#35
hát igen, ezért lenne jó, ha egy beszerzés nem úgy nézne ki, hogy két év háttérlobbizás, fél év tenderelőkészítés, egy év tenderezés versenytársi óvásokkal a mutyik miatt, aztán egy hónap szállítás, hanem mondjuk ebből a kb. bő 3 és fél évből urambocsá akár a harmada rendelkezésre állna a tervezésre, konzultációra, fejlesztésre és főleg tesztelésre, pilotozásra. ilyen, amikor a szakmai szempontok alsóbbrendűek.
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 07. 24. 10:23
Előzmény: #32  Törölt felhasználó
#34
szerintem lehet ezen feleslegesen pörögni, csak minek. a rendszer amit egy korrupt cég vett egy korrupt cégtől konkrétan szar. a többi már csak rizsa.
Galoca 2017. 07. 24. 10:22
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#33
Én ismerem a programozást és a tesztelést is - a felhasználók sokkal fantáziadúsabbak, mint a fejlesztők gondolnák és a tesztelő kapacitás is korlátozott. Az 50Ft.-os sztori meg ott veszélyes, hogy az embereknek nincs ál bankszámlájuk, a valós alapján meg kideríthető ki csalt.
Törölt felhasználó 2017. 07. 24. 10:18
Előzmény: #29  elemes
#32
ja. lehet,hogy véletlenul tobben is 50 ft-ért vettek bérletet, de szerintem inkabb ugyanarrol a srácrol van szo. Végulis felmerulhet az is, hogy a sajto helytelenul járt el amikor tul reszletesen publikalta az esetet.
elemes
elemes 2017. 07. 24. 09:58
Előzmény: #28  pf2
#31
"a BKK futárrendszere mégis mi a f&szért állt le egy hétig???" mármint az a rendszer, ami kiírja, hogy mikor jön a következő busz? az nem a futár -- az a teljes futár rendszernek csak egyetlen modulja. a futár rendszer egésze biztosan nem állt le, mert akkor megszűnt volna a tömegközlekedés a városban.
Törölt felhasználó 2017. 07. 24. 09:58
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#30
az 50 forintos sztori konkrétan napvilágot látott le van takarva az egyik szemem, kicsit bénázok.
elemes
elemes 2017. 07. 24. 09:57
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#29
az EGYIK ilyen sztori látott napvilágot, az index cikkében (most olvastam) sokan jelezték ezt a hibát: link
pf2 2017. 07. 24. 09:55
Előzmény: #18  Adelchi
#28
fejlesztőkre fogják majd , de tuti a főnökök korrekt és teljrskörű ellenőrzés hiányában bevezették. Utána a Kelet Európai mentalitással kinyírni a bejelentőt. Elég nagy pofont kapott BKK és T-System is.Viszont a BKK futárrendszere mégis mi a f&szért állt le egy hétig???
Vazsmegyei 2017. 07. 24. 09:55
Előzmény: #18  Adelchi
#27
Majd ezt az üzletet te orrodra kötik! Üzleti titkokat nem fecsegnek ki a kedvedért! Húde felháborodásodért!
elemes
elemes 2017. 07. 24. 09:55
Előzmény: #18  Adelchi
#26
itt van a probléma elbaszva, nem tudom frappánsan megfogalmazni. nem számít a következményekre, mert nem rendelkezik azzal a képességgel, hogy beleérezze magát az érintettek illetve a hírt olvasók gondolkodásába. az ilyesmi nem feltétlenül racionálisan végiggondolt dolog, hanem egyfajta tanult intuíció vagy érzék vagy nem tudom mi. akiből ez az érzék hiányzik, az sokkal gyorsabban tud előrehaladni a vezetői ranglétrán -- viszont könnyen követ el ilyen durva hibákat.
Törölt felhasználó 2017. 07. 24. 09:45
Előzmény: #24  elemes
#25
az 50 ft szori az konkrétan napvilágot látott.
elemes
elemes 2017. 07. 24. 09:41
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#24
A történet részleteit nem ismerem, de a rendszerben olyan ordító biztonsági hibák voltak, amit biztos sokan észrevettek.
kukker 2017. 07. 24. 09:26
Előzmény: #21  kukker
#23
Törölt felhasználó 2017. 07. 24. 09:24
Előzmény: #20  Galoca
#22
ok. mindenben egyetértunk. kezdo etikus hacker a srác, van még tanulni valoja.
kukker 2017. 07. 24. 09:24
Előzmény: #2  elemes
#21
"Õszintén sajnálom, bocsánatot kérek - Megszólalt a BKK és a T-Systems vezére" link

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek