Topiknyitó: Portfolio 2019. 06. 18. 16:43

Összeomlás fenyegeti a fõvárosi traumatológiai ellátást  

Ugrás a cikkhez
Rendkívüli közgyűlést hívott össze a Magyar Traumatológus Társaság az összeomló baleseti sebészeti ellátás miatt - írja a 444. Jön a Portfolio egészségügyi konferenciája!ÁTTEKINTÉS|RÉSZLETES PROGRAM|ÁRAKJELENTKEZÉS 2019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pFModi-1fsz-bsszakrvaanyjat2 2021. 01. 29. 05:56
Törölt hozzászólás
#8
AIDA64 2019. 06. 18. 18:08
Törölt hozzászólás
#7
elemes
elemes 2019. 06. 18. 17:51
#6
na ez nekem nagyon tetszik, szerintem az EP kampány legjobb TV spot-ja:
.
https://youtu.be/Nz702MviBdA
elemes
elemes 2019. 06. 18. 17:24
Előzmény: #4  kiegyezo
#5
ja, megvolt, különben nem írnék :)
.
amikor a zárójelentést átvettem egy migráncs dokitól, megkérdeztem: meddig bírják, hogy egyre kevesebb pénzből kell egyre több beteget egyre nehezebb körülmények között ellátni? a migráncs doki csak nézett rám nyúzott tekintettel (bent volt az előző éjjel egy sürgős műtéten), a háta mögött a nővér: "végre valaki észreveszi ezt is!"
.
ami egészen megdöbbentő, hogy éjjelenten a folyosón fel-alá járkálva hallottam az ügyeletes nővérek beszélgetését a nővérszobából. kb hajnal kettőkor a következő párbeszéd:
- a negyvenkettesben a néni még mindig nem bírja elviselni a kiszolgáltatottságot és saját maga akarta kicserélni a pelenkáját, szegényke nem tudott visszamászni az ágyába...
- ja igen, ő mindig olyan aranyos, ahogy kapaszkodik és oldalra fordul amikor cserélem alatta a lepedőt, pedig biztosan fáj neki minden mozdulat...
(nem mind ilyen, persze, sokáig nem lehet ezt bírni, ezek is ki fognak égni attól tartok.)
kiegyezo 2019. 06. 18. 16:52
Előzmény: #2  elemes
#4
Jobbulást!
AIDA64
AIDA64 2019. 06. 18. 16:48
#3
minden összeomlik ,farizeusok mit ccsináltatok? pusztitás csak semmi8 más.és ezért minden egyes ember felelni fog.
elemes
elemes 2019. 06. 18. 16:43
Előzmény: #1  portfolio
#2
elemes múlt szombaton (pünkösdkor) erősen rosszul lett, kikereste melyik az ügyeletes kórház, autót vezetni már nem tudott, egy barátja vitte el. míg elemes várakozott, az ápoló a bal csulójához bekötött egy branült ("csak vért kell vennem, de úgy látom, szüksége lesz erre is"). félórán belül sorra került, az ügyeletes orvos (nem szakorvos, csak rezidens) megvizsgálta, elküldte szomszéd kórházba radiológiára. míg a radiológián tovább gyötörték elemest, a rezidens behívta az ügyeletes aneszteziológust és a szakorvost (akivel addig telefonon konzultált). a radiológián a szakorvos és a rezidens is megvizsgálta, megírták a diagnosztikai lapot. amikor elemes visszaért a szomszéd kórházból, már volt ágya (ötágyas zuhanyozós kórteremben), de nem sokat kellett várnia, megjött a labor és vitték a műtőbe, az utolsó amire emlékszik, "száznegyven per nyolcvanöt, nem egy izgulós fajta, most hideg pezsgő érzés lesz a karjában, bólintson, amikor eléri a felkarját." elemes mindeközben szégyellte, hogy legalább háromszor-négyszer annyit keres, mint azok az emberek, akik a pünkösdi hosszú hétvégéjükön (rangsorban kb a ner utolsó előtti rabszolgái) segítenek rajta.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek