Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
the_outsider kedd, 21:36
#62639
Mielőtt még öntetszelgő okostojások kinyilatkoztatásai alapján valakiben rosszul rögzülne:    
"machinál – ‘mesterkedik, fondorkodik’. – machináció: ‘mesterkedés, cselszövés’.     
Latin eredetű szavak a machinari, machinatus (‘kieszel, fondorkodik’) ige nyomán, a machina (‘gép, eszköz’) főnévből; ez a görög mékhané (‘eszköz, szerszám, színpadi emelőgépezet’) szóból ered, ennek alapja pedig a mékhanaomai (‘kieszel, kidolgoz’) ige. Lásd még masina."     https://www.arcanum.com/hu/online-kiadvanyok/Lexikonok-magyar-etimologiai-szotar-F14D3/m-F2FC3/machinal-F2FCC/
      
illetve a közhiedelemmel ellentétben, mármint abban a tekintetben, hogy eredetileg kitől származik:   
"TRIVULZIO, GIAN-JACOPO (1448–1518) olasz hadvezér     
'A háborúhoz három dolog kell: pénz, pénz és újra csak pénz.'"     https://www.arcanum.com/hu/online-kiadvanyok/Gondolattar-kristo-nagy-istvan-gondolattar-1/1800-elott-szuletett-szerzok-2/trivulzio-gian-jacopo-14481518-olasz-hadvezer-1084/
Lowrider kedd, 19:13
Előzmény: #62636  Placi82
#62638

Vitatkozhatunk, mert én nem a tényeket vitatom, hanem az egésznek az erkölcsi és morális alapját.
Minden háború emberiesség elleni bűn. Az önvédelmet lehet indokolni. A támadást, provokációval meg szimpla aljasság, és romlottság.
Lowrider kedd, 19:08
Előzmény: #62635  Placi82
#62637
Igaz, megkövetem Montecuccolit. Ne felejts el az ukránok, mint független nép akaratát sem. Anélkül hiába a pénz meg technika! ;)
Placi82 kedd, 19:02
Előzmény: #62635  Placi82
#62636
Látod, látod a lexikális tudásom nem is olyan rossz😉. Ugye? De vitatkozhatunk tovább. 😀
Placi82 kedd, 18:59
Előzmény: #62631  Lowrider
#62635
Azt Rajmundo Montecuccoli mondta!! De mindegy. Mármint azt hogy a háborúhoz csak pénz kell. Hogy pontasam  idezzuk szó szerint ezt mondta. "A háborúhoz 3 dolog kell!! Pénz! Pénz! És pénz!" "
Machievelli pedig egy zseni volt. Nemzetközi szó a Machinacio, és a machinalni is az ő nevébol alakult ki. De te biztos okosabb vagy mint egy Machievelli!! 😀, hogy megítélés hogy tévedett.!! Khmm....... , De milyen igaz ez a mostani ukrán orosz konfliktusra  is. USA pénze, SZERVEZÉS, TAKTIKÁJA, hírszerzese, fegyverei, raketai nelkul. Már 2022 áprilisában végét ért volna a háború! 
Placi82 kedd, 18:51
Előzmény: #62632  Placi82
#62634
17. ben lejart (anno úgy olvastam) volna a szerződés. Mármint a Szevasutopoli. Hogy hívták azt az elnököt azt  hiszem Poroshenko, de lehet más volt aki mondta 2014 ben? hogy nem lesz meghosszabitva a Szevasztopoli katonai melegtengeri szerződés. Ezt így bele az oroszok pofájába. Na? Igy kellett ezt? Mérték volna ha már akkor nem. Áll a hátuk mögött az USA "adminisztráció"? 
Placi82 kedd, 18:45
Előzmény: #62632  Placi82
#62633
Jav*kivegzik helyett kivéreztetik valamelyik országot akartam írni. 
Placi82 kedd, 18:44
Előzmény: #62629  El_Kebir
#62632
De ez azért különleges státusz lenne. Ez nem belső Sziberoa  vagy Vlagyivosztok. Ami az oroszok része. Itt én egy EBSZES-Kinai-Indiai bekefentartos  ellenorzesu autonóm Donyecki és Luhanszk nepkoztarsagos formát képzelnek el. De ennek kidolgozása a diplomata feladata lenne. De lényegtelen mert ez az egész háború másról szól. A gazdaságról és geopolitikarol,.dipolusrol. Én is csak másfél éve jöttem rá. Úgyhogy itt ez olyan lesz mint a kosher marha vágás. Az utolsó csepp vérig kivegzik az orszagot. Már csak az a kérdés hogy Ukrajna a G7 végtelen fegyver  és penz tamogasaval, vagy az oroszok a saját erejukbol bírják tovább....??.!
Aztán ha az Oroszok irányába dolne el a dolog akkor lesz NATO kontra Orosz-Kína konfliktus. Szerintem. Nézzük meg 1-2 év múlva hogyan fog kinezni ez a joslatom😉
Lowrider kedd, 18:42
Előzmény: #62622  Placi82
#62631

Oroszországhoz csatlakozást a sevastopoli városvezetés kiáltotta ki, nyilván társadalmi támogatással. De azért ne tekintsük már normálisnak azt, hogy ez így megy! Ilyen alapon Hargitáig visszaállíthatjuk a határainkat, mert hát a külhoni magyarok biztos szívesen csatlakoznának Magyarországhoz. Vagy akár a katalánok is kiszakíthatnának maguknak egy országnyi darabot Spanyolországból. Ez egy vicc.
A tengeri kikötő témáját illetően. Nem lett volna olcsóbb, és békésebb megoldás a Fekete tengeri flottát mondjuk Sochiba vagy Novorossiyskbe telepíteni? Ahol egyébkén most is állomásozik a maradéka? Értem én, hogy Sevastopolban kész az infrastruktúra. Vagy legyen mostantól az a vezérelv a világban, hogy az erősebb nemzet vegyen el mindent erőszakkal mindenkitől, amit csak akar?
Persze, minden hatalom kihasználja az erőfölényét. Csak ezt lehet diplomáciával és soft power -rel csinálni, meg lehet úgy, ahogy az oroszok.
A provokációra vonatkozó állításaidat pedig visszautasítom. Pl. engem a hazai rezsim 15 éve provokál. Ha államellenes összeesküvést szerveznék, az rendben lenne? Arról nem is beszélve, hogy a Machievelli is tévedett. A háborúhoz nem csak pénz kell.
Lowrider kedd, 18:26
Előzmény: #62629  El_Kebir
#62630
Na, pontosan erről van szó!
El_Kebir
El_Kebir kedd, 18:25
Előzmény: #62621  Placi82
#62629
Önkormányzat, orosz központi irányítással :D ? Az orosz a határaik mentén élő összes más nép önrendelkezési jogát vitatja, sőt a határaikon belül élő összes más népnek, vagy akár régióknak sincs valós önrendelkezése... Teljes tudtatlanság, vagy inkább szándékos félrevezetés részedről ezzel előhozakodni! Az orosz népet is semmi veszi az orosz elit... 
Placi82 kedd, 18:24
Előzmény: #62626  Lowrider
#62628
Ne használjunk már ilyen pejorativ  "Putyin sz.....kodo" egy egyéb alacsony kulturaju,  sértő dumakat. Köszike. 
Placi82 kedd, 18:23
Előzmény: #62623  Lowrider
#62627
Lowrider ma, 15:43Előzmény: #62583  Placi82Nem kéne itt osztanod az észt! Szemmel láthatóan neked sem jutott elég.
Kihagy a memóriád? Nem te írtad? Ott vannak a válaszaim utolsó 2-3 bejegyzesben lehet cáfolni. Hajrá 
Lowrider kedd, 17:51
#62626
Lassan indítványozni kéne a moderátornál, hogy nevezze át a topicot "Szopkodjuk együtt Putyint!" -ra.
Lowrider kedd, 17:49
Előzmény: #62620  Karvalytokes
#62625
Az orosz haza árulója, maximum.
Lowrider kedd, 17:48
Előzmény: #62615  Placi82
#62624
8-9 hónap az friss reg? Most már mindent értek. XD
Lowrider kedd, 17:47
Előzmény: #62615  Placi82
#62623

Attól, hogy valami leírsz, még nem lesz igaz, csak egy állítás. Aki ebben a háborúban bármennyire is az oroszokat támogatja/mentegeti, az erkölcsileg és morálisan is egy nulla. Mellesleg, van egy közgáz és egy agrármérnöki diplomám, 1 felsőfokú angol, és 1 középfokú német nyelv vizsgával. És nem, nem budapesti vagyok. De még csak nem is neoliberális. Konzervatív értékeket vallok. Az, amit a világban ezen címszó alatt folytatnak (itthon és külföldön egyaránt), az köszönőviszonyban sincs azzal. ;)
Mérjük össze????? Ez valami trauma nálad?
Placi82 kedd, 17:42
Előzmény: #62621  Placi82
#62622
Na gyerekek az alábbi bejegyzést kulturáltan lehet cáfolni.... Rajta! 
Na akkor térjünk rá a másik témára  a Krim orosz elcsatolasahoz. Juj CSÚNYA Putyin mit tett. Kapott is szankciót már azért is a nyakába, bár nem. Olyan rettenetesen sulyosakat mint 2022 ben. 
De lássuk az okokat
1. Euromajdan kirobbanasa, állítólagos hangfelvételek (Nuland) számlák, és bizonylatok alapjan. USA beavatkozást feltételezik egy senki által nem vitatott demokratikusan  választásokon megvalasztott Jankovics ellen. Demokráciaban úgy tudtam a következő elnokvalaztason buktatnak meg a nepszwruteln elnököt.. De mi van ha mégsem bukik. És megint nyer.??. Ja az a neoliberálisoknak nem tetszett volna. Ez demokrácia? 
2. Krim lakossága fejből mondom de ők tenleg 87%ban orosznak  vallottak magukat és örülnek hogy Oroszországhoz  tartoznak már. 
Orosz nyugdíjat is kapnak ami jobb mint az Ukrán, etc... 
3. A szevasztopol egyetlen melegtengeri kikotoje a fekete tengerre, és a földközi tengerre, Oroszoknak, etc, tengeralattjáró, naszad ők, etc. 2017? be talán lejárt volna amiért Oroszország sok millió dollárt fizetett. De Ukrajna USA parancsra állítólag (nyílt titok) nem akarta meghosszabitani. A tengeri orosz egyetlen katonai bázis engedélyét. Csupa jóindulat. 
Aztán csodálkozunk?? 
Mint mondtam N. Machievelli a "Fejedelem" című. Műveben. "Sokkal nagyobb bűnös ki a háborút aljas módon kiprovokalja, mint ki a háborút elkezdi" 
De hát ne osszam én az észt itten igaz? Nekem sincs sok belole😉. 
Placi82 kedd, 17:26
Előzmény: #62617  El_Kebir
#62621
Nem.. Iszatmabuli békében, ha nem nyúlnak bele B Johnsos és fonokei, akkor lett volna egy szép kis szeparatista területi autonomia ott. Bizony ahol saját önkormányzatok, bal és jobb oldali pártok , és költségvetésűk rendőrséguk parlementuk , etc lett volna.. Amolyan onnalo terület. Ukrán ismeroseimtol tudom hogy összevissza házasságok vannak Ukrajnában. Ukrán-Orosz,. Ukrán - Magyar, Ukrán - Kazah, etc... Kelet ukrajnaban meg főleg. Szóval elfertek volna egymás mellett békében. Mint tudjuk Schrodertol már másoktól is, sőt ukrán politikikusoknis is  hogy elismerték,, hogy az Orosz  béke feltétele a. NATO csatlakozás lemondása, és pufferzona kialakitasa az egyre Nyugatbaratabb ukrán kormányok ellen. Hisz töménytelen pénz és taktika és fegyver ment már 2022 februárba óta is nyugatról Ukrajnába . Azért az Orosz hirszerzok se hülyék. Tudtak mi folyik arrafelé!! Az ellen akartak pufferzonat, ami lehetett volna autonomia is. De most már el van cseszve és béke esélye zéró végleg. 

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók