Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Istvan78 2024. 08. 18. 10:27
Előzmény: #62049  szieszta
#62060
A megtévesztés egyik módja, amit itt előadtál. Ezzel a példálózással azt akartad elmondani, hogy az orosz és amerikai tudomány, technológia, technikai fejlettség kb. azonos, pedig dehogy. Persze az oroszoknak is voltak/vannak sikereik, mint ahogy nekünk is vagy akármelyik másik országnak (kivéve a nagyon fejletleneket). A helyzet viszont az, hogy amíg az USÁban, Németországban, Japánban van 1000 találmány, újítás, korszakalkotó eredmény, addig Oroszországban mondjuk tíz. Oroszország lemaradása jelentős, ez megmutatkozik most a háborúban is, pedig a haditechnika fejlesztésére áldozzák a legtöbb pénzt.
szieszta 2024. 08. 18. 10:15
#62059

Ismerősöm járt a ruszkiknál, még  a háború előtt. Mivel ´14-től szankcionáljuk őket, azt gondolta, üres üzletek vannak ott, mint anno a szociban. Aztán leesett az álla.
Amit nem kaptak meg tőlünk, azt megtermelték maguknak. Korábban mindent behoztak, most gabonából a legnagyobb exportőr.
Volt egy 10 hektáros csirketelepen, a legmodernebb technológiával. Semmi mást nem csináltak, csak mint anno a kínaiak, ellestek mindent. Vettek egy önetetőt, aztán aszerint legyártották a sajátjukat.
Amcsik sem maradnak ki a kíváncsiságból, az ukiknál minden egyes megszerzett orosz technikát atomjaira bontva vizsgálják. A lopott technológia  a legolcsóbb.
Én azt várom, hogy Putyin felajánlja, hogy az űrben rekedt két űrhajóst hazahozza. Valamelyik szocis raktárban biztosan van eldobva még egy rakéta. :-) Elvégre Musk is ilyent használ, ünnepeltetve magát.
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 08. 18. 10:08
Előzmény: #62050  szieszta
#62058
Értem én, hogy saját gyártás helyett chipeket vesznek, azt nem értem, hogy a béke helyett miért háborúznak.
Azt értem, hogy miért akartak háborúzni. Nem vagyok állam, de velem már sokszor megtörtént, hogy nem tettem meg olyat, amit akartam volna. Például nem kezdeményeztem verekedést pedig elsőre milyen jó ötletnek látszott.
Karvalytokes
Karvalytokes 2024. 08. 18. 07:27
Előzmény: #62056  Shortelek
#62057
De miért feketén?A BRICS országokból megy az hivatalosan is.
Shortelek 2024. 08. 18. 06:19
Előzmény: #62050  szieszta
#62056
'Az amcsik csodálkoznak, hogy a ruszkik hogyan tudnak gyártani még mindig elektronikus kütyüket,"
Nem csodálkoznak hanem tudják, hogy a ruszkik feketén szerzik be a nyugati elektronikát, sajnos a szankciókat kujátszó fekete kereskedelmet nehéz kizárni, de így lehet ez iránnál, èszak koreánál is.
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 08. 18. 06:09
Előzmény: #62049  szieszta
#62055
Azok a német tudósok jórészt német zsidók (és más országok zsidói: Fermi, Teller, Kármán, Neumann) voltak és főleg a német nácizmus üldözte el és szorította ki őket Európából.
A szovjet atombomba legalább annyira volt kémkedési siker, mint orosz mérnöki teljesítmény.
Az orosz teljesítményekhez orosz kudarcok is társultak: a csernobili atomkatasztrófa, a varsói szerződés megszűnése, a Szovjetunió szétesése és éppen a mostani orosz-ukrán háborúval akarják ezt a Szovjetuniót valamennyire újra összetákolni.
Shortelek 2024. 08. 18. 06:07
Előzmény: #62049  szieszta
#62054
Ez valóban propaganda!!
szieszta 2024. 08. 18. 02:23
Előzmény: #62051  El_Kebir
#62053

Az egész világot megeteti  hollywood a tökéletességükkel. És ezt ők be is veszik. Az elnök beugrik a vadászrepülőbe és megnyeri a földönkívüliek ellen a háborút. Rambo 120 embert öl meg egy tárral.
Nemrég készült egy magyar film, ahol megnyertük a mohácsi csatát. A rendező azt mondta ez teljesen rendben van, hiszen magyarok vagyunk, had örüljön a néző. :-)
szieszta 2024. 08. 18. 02:16
Előzmény: #62051  El_Kebir
#62052

Persze, a grafitszemcse meg  a zárlat. Miden nap előforduló műszaki hiba volt. :-)
Főleg mikor már nem papírra jegyzetelnek.
Persze magyarázni és magyarázkodni bármit lehet.
El_Kebir
El_Kebir 2024. 08. 17. 23:59
Előzmény: #62049  szieszta
#62051
felmondtad a szovjet/orosz propagandaanyagot ... ugyanezt mondják a csodatankjukról, a csodarepülőjükről, a csoda légvédelmi rendszerükről és a csodarakétájukról... amikor meg az aktuális csoda átkerül (pl mig-25), vagy harcban kell jeleskednie, akkor kiderül, hogy nincs ott semmi  csoda, csak a papíron tudja azt amit állítanak róla... (ui.: mikor a grafitszemcse zárlatot okoz, utána meg kérnek a nasa-tól golyóstollat...) 
szieszta 2024. 08. 17. 23:16
Előzmény: #62049  szieszta
#62050
Az amcsik csodálkoznak, hogy a ruszkik hogyan tudnak gyártani még mindig elektronikus kütyüket, mivel nincs csipjük. Hát úgy, hogy nekik nem kell többszázezres csip, elég kivenniük a mosógépből, ilyenek vannak  a legjobb MIG-ekben- :-)
szieszta 2024. 08. 17. 23:10
#62049

Én úgy gondolom, az amcsiknak nem lett volna atombombájuk, ha nem szedegették volna  össze a német tudósokat, akik már ezen régebb óta dolgoztak. Így , ha a ruszkik nem fordítják meg a háború menetét, a németek időt nyertek volna saját maguknak kifejleszteni az atombombát és szépen térdre kényszeríteni bárkit.
Az oroszokat lenézzük, de a rakétafejlesztésben élen jártak, de a katapult ülésüket az amcsik szívesen átvették.
Egyszer láttam egy dokumentum filmet, mikor a szovjetunió összeomlott és bárkinek szabad préda volt ott minden. Az egyik rakétafejlesztő hívta az amcsikat, hogy elég sok prototípust kifejlesztettek, de mivel nem volt rá pénz, otthagyták az egészet. Az amcsik nem hittek a szemüknek, hogy milyen hajtóműveket fejlesztettek, egyszerű és nagyszerű. Ha jól emlékszem hétszer jobb hatásfoka volt, mint az amcsik legmodernebb rakéta hajtóművüknél.
Az amcsiknak is volt katapult ülésük, de aki használta, az rokkantan került ki belőle, sokszor a halálért könyörögve. Aztán megnézték az oroszokét..........
A legjobb hír az volt, mikor a NASA többmillió dollárért fejlesztette ki a súlytalanságban is használható golyóstollat, az oroszok meg ceruzát használtak. :-)
szieszta 2024. 08. 17. 22:40
Előzmény: #62015  Shortelek
#62048
Köszi, jó kis filmecske, de valóban ez az igazság? Vagy csak az amcsi propagandabizottság szüleménye?
janosvitez 2024. 08. 17. 21:40
Előzmény: #62041  Murdoch
#62046
Cső látásod van ....
az agresszor Puytin volt......
Megérdemelnék ,hogy Moszkváig menjenek az ukránok...(sajna ehhez gyengék)
Ezt az erőszakos primitív népséget egyszer és mindenkorra ki kell tenni az Európai népek közösségéből...
Slava Ukrain!
Murdoch 2024. 08. 17. 21:09
Előzmény: #62042  ticctac
#62045
Persze, Zelenszkij füttyentésére viszont tömegek mozdulnak meg, ja nem. 
Murdoch 2024. 08. 17. 21:02
Előzmény: #62043  Ivanhoe
#62044
Ivanhoe 2024. 08. 17. 20:46
Előzmény: #62041  Murdoch
#62043
Odáig is eljutottál már nagy visszaemlékezésedben, hogy Lengyelország felosztását ki támogatta még a németek mellett? Szóval ki is volt benne a 2. világháború kirobbantásban, vagy a katyni mészárlásban? Ribbentrop-Molotov paktum.
"Kifordult magából a világ és ennek a nyugati felsőbbrendű flegmaságnak rossz vége lesz."
A helyedben visszavennék egy csöppet.
ticctac 2024. 08. 17. 20:38
Előzmény: #62041  Murdoch
#62042
Ja tömegesen mennek, csak nem a toborzóirodákba, hanem külföldre. Lásd úgy egy éve is, 500 000-en egy-két nap alatt. Anyácskáért még csak-csak de putyinkáért már nem.
Murdoch 2024. 08. 17. 19:55
Előzmény: #62035  Istvan78
#62041
Emlékeim szerint anno Sztálin de Gaulle mellett támogatta a normandiai partraszállást. Elsősorban azért, mert óriási veszteségeik voltak már. És ki volt ott Bidennel most az évfordulón? Ukrajna… banderástul. És most mi van? Az oroszok nácik, német harci járművek robognak orosz anyaföldön. Ez vajon milyen jelentéssel bír az átlag orosz emberre? Megmondom, mennek a toborzóirodába. Kifordult magából a világ és ennek a nyugati felsőbbrendű flegmaságnak rossz vége lesz.

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek