Topiknyitó: Portfolio 2016. 05. 18. 10:49

Orbán Viktort cáfolják a tények  

Ugrás a cikkhez
A régió kivételes szerepét is boncolgatta múlt heti veszprémi beszédében Orbán Viktor. A miniszterelnök szavai azonban túlságosan hízelgők Kelet-Közép-Európára (és Magyarországra) nézve, a valóság ehhez képest kijózanító. Ha nem vettek volna fel...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=231973
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Dehogynincs
Dehogynincs 2021. 05. 28. 12:37
#417
"Én is kínai vakcinával oltattam be magam, nem vagyok bolond, nem estem a fejemre, hogy elzárjam magam az utazás lehetőségétől."
Orbán úgy érvel, mintha ő is hozzánk hasonló alattvaló lenne és nem lapulna a zsebében diplomata útlevél és nem lennének kormányfőnek járó jogosultságai és mintha mi is kormánygépen meg a vazallusaink magángépein röpködhetnénk a soros focimeccsre.
Törölt felhasználó 2021. 05. 28. 11:47
#416
exley 2021. 05. 28. 10:07
Előzmény: #414  Dehogynincs
#415
"baloldali alattvalók" megátalkodott kártékony narancsista, puccsista éhenkórászok:)
Dehogynincs
Dehogynincs 2021. 05. 28. 08:24
#414
- a baloldal oltásellenes
- 5 millió beoltott. Letörtük a vírus harmadik hullámát! - írta a Facebook-oldalán bejegyzésében Orbán Viktor.
Aha. Mindezt egyszerre.
Kérdéseim:
1. Ez az ötmillió az állítólag oltásellenes baloldal nélkül jött össze?
2. Az oltással szoktuk letörni a vírus hullámait vagy megy ez nekünk oltás nélkül is, pusztán a vírus szezonalitása miatt? Az első hullám is oltás nélkül csengett le
3. Ha állítólag csak a baloldali vezetők oltásellenesek, akkor a baloldal számos vezetője miért oltatta be magát, néha még soron kívül is?
4. A kormánypropaganda miért nem örömködik azon, hogy az oltáspárti baloldali alattvalók nem hallgatnak az állítólag oltásellenes vezetőikre és milliószámra oltakoznak?
Dehogynincs
Dehogynincs 2021. 05. 18. 07:49
#413
"A baloldal oltásellenes"
Ehhez el kell hallgatni a baloldali oltáspárti tetteket és a jobboldalon meg  a politikai táborokon kívül megjelenő oltásellenes hangokat. A mi pénzünkből fizetett kormánypropagandának ez semmi gondot nem okoz.
Minden ügynek van színe és fonákja.
A migránskérdésben is be lehet állítani a kormányt migránsellenesnek és migránspártinak is. Egy migránsellenes kormány nem engedett volna át 2015-ben  négyszázezer illegális migránst a határon.
A Szájer-ügy kapcsán is be lehet állítani a fideszt buzibarátnak és buziellenesnek is,
Szájer buziként harcolt hősiesen a brüsszeli bürokratákkal, de villámgyorsan orwelli nonperson lett, amikor a nyilvánosság számára is kiderült a brüsszeli buziorgia.
Hatalomtechnikai szempontból a kormánypropaganda mindig azt sulykolja, amit hasznosnak vél.
pFmodi-1fsz-bsszakrvaanyjat1 2020. 12. 27. 05:06
Törölt hozzászólás
#412
geza77
geza77 2020. 12. 08. 20:29
#411
Orbán Viktor sürgősen Lengyelországba repült, és 16 óra előtt leszállt Varsóban, ahol a katonai repülőtérről egyenesen egy találkozóra ment Jarosław Kaczyńskivel, a PiS elnökével és Mateusz Morawiecki miniszterelnökkel – írta meg a lengyel 300POLITYKA, ami szerint azért találkoztak, hogy megegyezzenek az Angela Merkel német kancellárral kötendő kompromisszum végleges változatáról.     Politikai nyelvezetről magyarra fordítva: mivel Merkel levegőnek nézi Orbánt, nem tárgyal vele, most Orbán a lengyeleknél próbálja megbeszélni, hogyan tálalják a népnek a vereséget.
geza77
geza77 2020. 12. 08. 19:20
#410
Előkerült egy videó, amelyről azt állítják, akkor készült, amikor rajtaütöttek a Szájer-féle bulin
https://hvg.hu/itthon/20201207_Szajer_video_rendorseg_Brusszel?fbclid=IwAR3tWb1pisJyCOc0xi6gko-ZSYKlbRhHt6FGVSCoCqLLWrT3896QwAzGesI
geza77
geza77 2020. 12. 08. 08:34
#409
A fideszes papok lapítanak mint sz@r a fűben! Vajon miért??? O.L.K.T. 2020 dec 7. Érdekes jelenségre hívta a figyelmet a Szemlélek blog egyik írása. A bejegyzés szerint gyakran éri az a kritika a hazai keresztény egyházi vezetőket, hogy morális érintettségű közéleti témákban hallgatagok.
geza77
geza77 2020. 12. 08. 07:51
#408
A főni nem foglalkozik másokkal.rosszabb mint a Rákosi volt!     A kormány éppen akkor engedte el az osztrák laboratóriumot, amikor kiderült róla, hogy sikeres Kevesebb mint egy hónapos teljes lezárással tízezerről háromezer alá csökkent a napi új megbetegedések száma Ausztriában, amelyet november közepéig hűen követett a magyar járványkezelés. Ennek mostantól vége: Orbán Viktor bejelentése után egyértelmű, elengedtük az osztrák mintát. Ezzel viszont az ünnepi időszakban hatalmas rizikót vállalhat a magyar kormány.
geza77
geza77 2020. 12. 07. 23:19
#407

Ha én nem loptam, akkor nem zavar ha házkutatást csinálnak!
Viszont ha sáros vagyok, akkor ész nélkül vétózok...
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 12. 05. 14:16
#406
Orbán: "Nekem mondhatnak, amit akarnak, én csak egy dologban hiszek: a jogi garanciákban."
https://www.portfolio.hu/unios-forrasok/20201204/most-akkor-eleg-a-jogi-garancia-az-orban-kormanynak-a-veto-feladasara-vagy-nem-460346
Aha. A hárommillió pénztártag magántulajdonára is volt jogi garancia, mégis kifosztották a magánnyugdíjpénztárakat az új alaptörvénnyel, amit Szájer vert be a laptopjába.
Még az sem mondhatja a hárommillió magyar pénztártag, hogy egy hülye buzi fosztotta ki őket, mert Józsi ugyan hülyén bukott meg harminc(!) év elteltével, de nem hülye. És nem is egyedül volt, hanem a többi jogi gengszter is kellett ehhez.
Törölt felhasználó 2020. 09. 30. 15:29
Törölt hozzászólás
#405
rockmaster 2020. 07. 21. 11:53
Előzmény: #403  Dehogynincs
#404
Megyei lapok hozzák a lódítást és a személyi kultusz építéséhez a prop cikkeket :)
Orbán Viktor: 92 óra munka, 12 óra pihenés, 0 óra szórakozás (videó)
Orbán Viktor: nincs kapcsolat a jogállamiság és az uniós kifizetések között
Lassan az origo színvonalához süllyednek a jobb időket megélt vidéki lapok!
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 07. 21. 11:04
#403
Orbán szerint minden kísérletet, amely össze kívánt volna kapcsolni két rendkívül fontos kérdést, az uniós pénzeket és a jogállamiságot, sikerrel visszautasítottak.
https://index.hu/kulfold/2020/07/21/eu_csucs_orban_viktor_koltsegvetes_lengyel_magyar/
Maradt a jogállamisági feltételrendszer az uniós költségvetésben
https://index.hu/kulfold/eurologus/2020/07/21/eu_koltsegvetesi_csucs_vegso_megallapodas/
Agresszív kismalac: kuss, én így szoktam győzni.
Az agresszív kismalac biciklizik. Épp arra sétál a kisnyúl, amikor a malac egy jókorát borul a bringával.
- Jaj, kismalac, nem ütötted meg magad?
- Kuss! Én így szoktam leszállni!
larams 2020. 05. 08. 13:07
#402
https://index.hu/gazdasag/2020/05/08/europai_kozponti_bank_nemet_alkotmanybirosag_eszkozvasarlas_illegalis_orban_orulhet/
"A német bíróság ítéletében gyakorlatilag inkompetensnek nevezte az Európai Unió Bíróságát, és elutasította annak korábbi ítéletét."
Akkor most mi lesz?
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 05. 07. 08:43
Előzmény: #400  larams
#401

Regisztráció: 2020-04-28 14:01:32 
Ez csak formális hasonlóság. A lényeges tartalmi különbség az, hogy a spanyol kormány odaél a különleges jogrenddel, Orbán doktor pedig visszaél vele.
Már a parlamentek is különbözőek. Nálunk a képviselők kétharmada nem a választóikat képviseli, hanem Orbán doktor pillanatnyi akaratát még akkor is, ha ezek a pillanatnyi akaratok néha szöges ellentétei egymásnak.
larams 2020. 05. 07. 01:27
Előzmény: #399  Csakisazigazat
#400
nyugi csak kérdeztem...mert ezt olvastam...
Spanyol parlament has granted a government request to prolong the extraordinary legal order.....
outcome of Wednesday’s vote had been in doubt after the main opposition People’s party this week said it would no longer support the extension........It depicted the state of alert as a power-grabbing measure..
Csakisazigazat
Csakisazigazat 2020. 05. 07. 00:35
Előzmény: #391  lancaster
#399
A kerítés két vége közé pedig odahajtani a birka Fideszeseket és körbekeríteni őket .
larams 2020. 05. 06. 23:10
Előzmény: #397  larams
#398
Akkor ott is diktatúra van még??
larams 2020. 05. 06. 23:06
#397
Spain EXTENDS State of Emergency as death toll rises days after easing lockdown.
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 05. 06. 13:57
#396
"Ha nem vettek volna fel bennünket 2004-ben az Európai Unióba, akkor ma az Európai Unió gazdasági teljesítménye hanyatlana. Akkor ma nem gazdasági növekedés lenne, hanem csökkenés. Csak ez a régió hoz igazából értelmezhető, komoly méretű gazdasági növekedést."
Orbán doktor állításával szemben most már biztos, hogy a korábban jelzett menetrend szerint nem épülhet fel a BMW-gyár Magyarországon. A vállalat vegytiszta üzleti döntést hozott, amikor bejelentette, egy évvel elhalasztja az éptkezést.
Aha. Mi vagyunk a BMW motorja, csak ezt nem tudjuk megértetni a tökfejű bajorokkal.
A tény sajnos az, hogy már a koronavírusjárvány előtt is többen szóvá tettük itt a fórumon, hogy a magyar gazdaság aránytalanul súlyosan függ az autóipartól és ezen belül is a német autóipartól.
csendben 2020. 04. 13. 09:47
Előzmény: #394  gombócból_is_sok
#395
Van abban valami báj,hogy ilyen színvonalú egy propaganda! :-)
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 04. 13. 09:13
Előzmény: #392  csendben
#394
Nosztalgiát ébreszt hülyepetit látni. Anno milyen sokat írt. És ha felcseszte magát vagy részeg volt, akkor idegességében elfelejtette a szerepét és sorozatban nyelvtanilag kifogástalan hozzászólásokat alkotott. Azóta visszatért az alapnickjeihez és azokkal szórakoztat minket folyamatosan.
alpinvestor 2020. 04. 13. 09:06
Törölt hozzászólás
#393
csendben 2020. 04. 13. 08:00
Előzmény: #387  HPeter76
#392
"azé nem mai gyerek vagyok én se!!": nem kicsit töröd az "anyanyelv"-edet. :-)
lancaster
lancaster 2020. 04. 13. 07:55
Előzmény: #390  Dehogynincs
#391
Kisebb lyukú kerítést kellett volna kihúzni, hogy a vírus ne férjen át rajta 😂😂😂
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 04. 13. 07:43
#390
„A kollektív védekezést megszerveztük. (…) Ma egy védekezésre berendezett állapotban lévő közösség a magyarok közössége” – fogalmazott Orbán Viktor, kijelentve: „van egy rendes katonai tervünk a védekezésre, felállt az ország a védekezés logikája szerint”.
---------------
Aha. A terv jó, de olyan apróságokkal nem számolt, hogy a szekszárdi kórházlátogatásnál még a magának a kormányfőnél sem tudták megmérni, hogy lázas-e, mert a lázmérő 34.5 fokot mutatott.
2015-ben is volt hazánknak fegyveres védelmi terve, mégis négyszázezer(!) illegális(!) migráns gázolt át rajtunk.
Nem kétséges, hogy a hatalom jól tervez, de ezekre a tervekre a koronavírus fittyet hány.
Az  már biztos, amikor Orbán doktor megfertőződik, akkor nem Szekszárdon fogják kezelni.
Lujoska 2018. 12. 26. 20:26
#389
Szüleim egész életükben gürcöltek. Elhitték, hogy ha keményen, még többet dolgoznak, akkor minden jobb lesz számukra. Nem egy karácsonyra emlékszem, ahol apám munkából esett be, esetleg oda ment a karácsonyfa mellől. Akkor még nem tudtam, hogy ennek nagy ára van, egyszerűen elfogadtam gyerekként, hogy ez így megy. Anyámmal kapcsolatban leginkább a vállalkozói évekre emlékszem. Minden nap reggel négykor kelt és este hat után esett haza hulla fáradtan. Még 24-én is dolgozott. Amikor meg nem, akkor aludt. Így kergették szüleim, azt az álmot, amit elhitettek velük, miszerint ha többet dolgoznak, többet is keresnek és az majd milyen jó lesz. De, ennek nagy ára volt.Tagadhatatlan, hogy szüleim éjt nappallá tevő gürcölésének köszönhetően kitaníttattak minket testvéremmel, hogy egy szép kertes házat vehettek maguknak, ahol élhetnék vígan nyugdíjas életüket. De sajnos nem teszik, nem tehetik. Az állandó munka, a három műszak és a túlórák árát, most kell megfizetniük. Most kell megfizetniük nekik is, és a család többi tagjának is. Nekem például azzal, hogy egyedül töltöm a karácsonyt. Hogy miért? Mert a rettenetesen sok munka, a robot, a ki nem pihent túlórák szétszedték a családot és tönkretették az egészségüket. Állandó volt a fáradtság a feszültség, így egymásra és a gyerekekre nem jutott idő a szülők részéről. Nem volt már energia arra, hogy megértsék és foglalkozzanak azzal mi zajlik le a gyerekekben. Nem volt energia arra, hogy együtt legyen a család. Állandóak voltak a viták a veszekedések, még karácsonykor is, sőt. Az ajándékok kiüresedtek, az egész ünnep csak feszültség volt. Ezért is utáltam meg ezt az egészet. A családtagok eltávolodtak egymástól és ennek egyenes következménye, hogy a kapcsolattartás pár perces kötelező telefonokra szűkült. Testvérem egészen a tengerentúlig menekült ebből a családi légkörből, szökőévente egyszer, ha hazajön.
sgl 2018. 12. 09. 09:03
Előzmény: #387  HPeter76
#388
HPeter76
HPeter76 2018. 12. 08. 17:17
Előzmény: #386  sanka
#387
Azt tudod miért Tüntettek nagy SZÁJJAL,hanem azért,hogy a ""kis embereket"" meg Védjék!!!(el ne HÍDD MÁR)
 >>>>Ha nem azért,hogy KI KAPJA A PÉNZT!!
  -Persze jobban mutatnak(néhány balra elfogult) kis emberek hátán!!(erre jók munkásokat felhasználni)
 2009-ben Dolg. nem titkol Balos KFT-nek!! ÉJJEL NAPPAL DOLGOZTATOTT, MINÉL HAMARÁBB MEGKAPJA A LÓVÉT!! -azé nem mai gyerek vagyok én se!!
sanka 2018. 12. 08. 05:01
Előzmény: #385  HPeter76
#386
Ezért kár volt albi.
HPeter76
HPeter76 2018. 12. 07. 23:32
Előzmény: #384  Lujoska
#385
-Írok már nektek.. Legális BEÁRAMLÁS, MENEKÜLTEK BEFOGADÁSA, úgye a Migráns VÍZUM szavazás!!
 1 körbe a SZAVAZÁS MEGBUKOTT AZ EUBAN!! Jön a 2 Menet ítt meg már Eus Képviselőkkel HÁTTÉRALKUT KÖTNEK!! Egy pár képviselőt RÁBÍRNAK,,,Na így megy ez a """nagy demokrácia...Na meg a nemzeti szuverinítás megvédése!!Na meg a neoliberális(balliberális) polítikai kultúra...
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 10. 25. 09:59
#383
Orbán doktor ünnepi beszéde az 1956. évi forradalom és szabadságharc 62. évfordulóján
kormany pont hu/hu/a-miniszterelnok/beszedek-publikaciok-interjuk/orban-viktor-unnepi-beszede-az-1956-evi-forradalom-es-szabadsagharc-62-evfordulojan
"Fél évszázad alatt kétszer is elveszítettük Magyarország területének kétharmadát"
Másodszor már kevesebett vesztettünk el, mert a bécsi döntés után kevesebbet kaptunk vissza. Erdélyből csak Észak-Erdélyt.
"Akik az Európai Unióból európai birodalmat akarnak gyúrni, kivétel nélkül mind bevándorláspártiak. Az európaiság mércéjévé tették a migránsok beengedését, és elvárják, hogy minden ország és nép haladéktalanul alakítsa magát multikulturálissá. Ma már látjuk, szándékosan nem éltek a hatalmas rendőri és katonai erejükkel, szándékosan nem védték meg Európát a migránsok tömegeitől. Ha mi képesek voltunk, ők is azok lehettek volna. Nem a képesség hiányzott, hanem az akarat."
Orbán doktorék nem voltak képesek megvédeni Európát a migránsok tömegeitől. 2015-ben négyszázezer illegális migráns jutott be az EU-ba a mi schengeni határszakaszunkon. Nálunk nem az akarat hiányzott a képesség.
Orbán doktor valaha jó szónok volt. Most is megcsillogtatott valamit hajdani szónoki képességeiből. Annyira ügyesen keverte beszédében az igaz és hamis állításokat, hogy a többség észre sem vette.
Csakisazigazat
Csakisazigazat 2018. 07. 15. 23:03
Előzmény: #381  Dehogynincs
#382
Komoly szélhámos tudással és tapasztalattal irányítja a bandatagokat(kormánytagok) is, a fogyatékos szavazóival együtt.Arról beszél ahogy csinálni kellene , de teljesen másképp csinálja mint ahogy mondja.Nem is tudok rá haragudni , nem ő a hibás , hogy ilyen idióta és primitív egy nemzet.Jól csinálja ha nem is helyesen amit tesz, ebben a szélhámoskodásban nagyon ügyes.
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 07. 15. 20:06
#381

"Nagy a lemaradásunk, de nem mozgunk más dimenzióban, senki nem tud olyan okot, olyan érvet mondani, ami lehetetlenné tenné, hogy a magyar futball utolérje a horvátot."
Aha. Szokásos politikusi hanta. Nyit egy igaz tagmondattal és hozzákeveri a hamis állításokat.
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 05. 22. 13:14
Előzmény: #379  Karvalytokes
#380

Nem tudom, hogy anyanyelve-e a négernek az angol, de ha valamilyen törzsi nyelv lenne az anyanyelve, az valószínűleg nem lenne alkalmas nemhogy egyetemi tanulmányokra, de még honlaptervezésre sem.
Szóval nem örülnek a bicskeiek. Mit mondjak? Sejtettem.
Paks2 atomhulladékát hol fogják tárolni? Egy-két falu vagy megye biztosan nem fog örülni, hogy az a "valahol" náluk lesz.
Karvalytokes
Karvalytokes 2018. 05. 22. 12:04
Előzmény: #378  Dehogynincs
#379
Miért, a zámoriak mennyire örülnek a hulladéklerakónak?Valahol fenn kell tartani ilyet is.Az hogy beszél angolul abból mire következtetsz?
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 05. 22. 11:45
Előzmény: #375  Karvalytokes
#378

Szóval Bicske.
A bicskeiek mennyire örülnek a tábornak?
Ez a néger sokkal jobban beszél angolul, mint a mi Krisztinánk.
Érdekes, hogy ezt a négert üldözik Kamerunban, de a testvéreit nem. Pedig őket is szívesen befogadnánk.
Karvalytokes
Karvalytokes 2018. 05. 22. 11:35
Előzmény: #372  _Bekre_Pal_
#377
Rosszul hiszed, a török birodalom nem ért el Kongóig.
Karvalytokes
Karvalytokes 2018. 05. 22. 11:28
Előzmény: #375  Karvalytokes
#376
A francia nyelvű rész üldözi az angolt.Értsd:A moszlim a keresztényt.
Karvalytokes
Karvalytokes 2018. 05. 22. 11:27
Előzmény: #373  Dehogynincs
#375
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 05. 22. 11:10
Előzmény: #373  Dehogynincs
#374
a szakemberek ezt kognitív disszonancia redukciónak nevezik
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 05. 22. 11:08
Előzmény: #370  Karvalytokes
#373
Ezt biztosan tudod vagy csak találtál egy olyan magyarázatot, ami jobban hangzik Kádár népének?
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 05. 22. 11:06
Előzmény: #370  Karvalytokes
#372
Vazsmegyei 2018. 05. 22. 11:04
Előzmény: #364  bigyula
#371
Én azt kérdeztem kié az a pénz? Az, hogy közpénz egyértelmű! Mégis van TÖRVÉNY ami az egyénre bízza, mit tehet a közpénzzel! Tudom a Soros rossz példa, de az USA TÖRVÉNYEK nélkül sem tehetné azt, amit tesz a "közpénzzel"! Adózás helyett!
Karvalytokes
Karvalytokes 2018. 05. 22. 11:03
Előzmény: #367  Dehogynincs
#370
Meg az is lehet hogy keresztények.Ha moszlim országból menekülnek szerintem teljesen hihető.
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 05. 22. 11:03
Előzmény: #368  bigyula
#369
Röhej. Ez nem elgépelés vagy melléütés.
bigyula 2018. 05. 22. 10:59
Előzmény: #366  bigyula
#368

"Nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű iskola épül Felcsúton"
.
https://index.hu/gazdasag/ado_es_koltsegvetes/2018/05/22/nemzetgazdasagi_szempontbol_kiemelt_jelentosegu_iskola_epul_felcsuton/
.
Röhely, hogy már egy álltalános iskola is "nemzetgazdasági jelentőségű", csak hogy ne kelljen pályázatot kiírni...
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 05. 22. 10:59
Előzmény: #366  bigyula
#367
Nem tudom, hol dugdossa Orbán doktor azokat a menekülteket, akiket a felkörbácsolt migránsellenesség befogadott és véletlenül éppen annyian vannak, mint amennyit a brüsszeli kvóta előírt nekünk. Velük nincs semmi baj, mert illedelmesen kopogtattak.
bigyula 2018. 05. 22. 10:54
Előzmény: #363  Dehogynincs
#366
Lehetne Felcsúton egy befogadó állomás... ;)
PusztaPutyin 2018. 05. 22. 10:53
Törölt hozzászólás
#365
bigyula 2018. 05. 22. 10:53
Előzmény: #362  Vazsmegyei
#364
Nem vagy semmi! Bírósági ítéletek vannak arról hogy a TAO közpénz.
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 05. 22. 10:52
Előzmény: #360  bigyula
#363

Szerintem ugyanúgy tol a saját pénzéből is a fociba, mint azt Várszegi tette, vagy azok, akiknek Stadler József volt a strómanja. Csak Stadlernek Akasztó volt a faluja és nem Felcsút.
A felcsúti stadionnal az az egyik bajom, hogy szép-szép a stadion, de túl kicsi faluja van.
Vazsmegyei 2018. 05. 22. 10:50
Előzmény: #360  bigyula
#362
Hanem kié mégis az a pénz? Feleslegesen kötekedsz! Majd, ha az UNIO eltörli a TAOt, akkor mehet a purparlé!
Vazsmegyei 2018. 05. 22. 10:47
Előzmény: #356  bigyula
#361
Mert ez a vélemény nem a választáson és népszavazáson alapszik! Neked biztos tetszik, habár semmi jelentősége nincs, csak annak aki a felmérést és az eredményét? szeretné elhitetni a közvéleménnyel.
bigyula 2018. 05. 22. 10:42
Előzmény: #359  Dehogynincs
#360

"Bár, ha fociról van szó, akkor a dvtk-nak is jut bőven a tao-ból. "
.
Tehát, mégsem a saját pénze.
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 05. 22. 10:06
Előzmény: #358  bigyula
#359
Leisztinger a saját pénzét oda tolja, ahova akarja. Nem közpénzeket éget el. Bár, ha fociról van szó, akkor a dvtk-nak is jut bőven a tao-ból.
bigyula 2018. 05. 22. 09:59
Előzmény: #357  Dehogynincs
#358

"Leisztinger: 10 ezer euróból 8-at csorgat vissza egy focista"
.
http://hvg.hu/sport/20180522_Leisztinger_10_ezer_eurobol_8at_csorgat_vissza_egy_focista
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 05. 22. 09:55
Előzmény: #356  bigyula
#357
A mamelukok a főnök gondolatait lesik, nem pedig a választókét.
Nem látok bele Orbán doktor zavaros buksijába, de a stadionokat a nézők használnák, akik nem nagyon léteznek, mert ahhoz foci is kellene. A játékosoknak elég lenne egy elplanírozott libalegelő, egy öltöző és egy szertár.
A válogatottnak vannak időnként jó periódusai (például az EB), de a válogatottnak untig elég egy stadion.
bigyula 2018. 05. 22. 09:45
#356

"Egy friss felmérés szerint a fideszesek kétharmada is elutasítja a stadionépítéseket. "
.
http://hvg.hu/gazdasag/20180521_A_fideszesek_tobbsege_szerint_sem_a_fociba_kellene_tolni_a_penzt
.
Ilyenkor miért nem számít a kétharmad véleménye?
Peterbond 2018. 05. 22. 09:29
Előzmény: #353  Karvalytokes
#355
Belepumpaltunk ennyi penzt a gazdasagba. Ha nem az EU tol akkor hitelbol kellett volna. Az hogy mennyire hasznosult masik kerdes de ugyanigy felmerulne a hitel eseteben is.
2010 es 13 kozott ha nem volt novekedes szerinted mi lett volna az EU penzek nelkul ( segitek valoszinuleg meg kissebb novekedes vagy nagyobb csokkenes ) legjobb pelda ra azthiszem 2016 vege volt ahol az EU penzek befolyasa ideiglenesen visszaeset. A GDP novekedesunk is egybol visszeesett.
A tobbi mondando csak arrol szol hogy egyesek meg ezt is el tudjak rontani. Mint irtam Venezuella is kepes ehezni a vilag leggazdagabb olajkeszletevel. Azert ne ez legyen meg a gorogok a kovetendo pelda.
Az alacsony kamat meg nemzetkozi helyzet. Majd nezd meg milyen gyorsan fogjuk kovetni az amcsi kamatemelest mi is. Pedig most aztan tulnagy uj dolog nem merul fel az itthoni gazdasagpolitikaban. Sot a gazdasagi kornyezetunk nagyon is jo. Megis emelkedni fog a kamat.
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 05. 22. 07:48
Előzmény: #350  Karvalytokes
#354
"De az adott kormány csak abból tud pénzt "kiokositani"magának amit állami beruházásokra kap."
Hamis állítás, de ez a "kiokosítás" szó telitalálat.
Idáig a kifosztás szót használtam arra, hogy az állam "kiokosított" magának (és a nómenklatúrájának meg a klientúrájának) 3000 milliárd(!) forintnyi magántulajdont a 3 millió magyar pénztártagtól (alattvalótól).
Karvalytokes
Karvalytokes 2018. 05. 21. 18:53
Előzmény: #352  Peterbond
#353
Miért kellett volna?2010-2013 között is jöttek Eu pénzek növekedés mégsem volt.Azt hogy a konjuktúrát meg tudjuk lovagolni kellett egy szigorú ,takarékos költségvetés.Ha visszaszerezted a pénzpiac bizalmát lehetett csökkenteni a kamatot.Ha van olcsó hitel akkor van növekedés.Ha konjuktúra van akkor ez hatványozottan igaz.Nem kell akkora jelentőséget tulajdonitani az Eu-s pénznek.Chile nélküle is tud növekedni.A görögök meg az Eu-s pénzzel együtt tönkre tudtak menni.
Peterbond 2018. 05. 20. 20:52
Előzmény: #350  Karvalytokes
#352
Eddig sem arol volt szo hogy mennyit lopnak el hanem mennyivel tobb penzt szorhat a kormany a 2010 elotti idokhoz kepest. Ha nem lettek volna csak pl Bajnai idejenek megfelelo eu osszegek akkor Orbaneknak jelen gazdasagi mutatokhoz kb az allamadossagot 4000 milliarddal ( GDP kb 10-12% ) kellett volna novelni.
Amugy evi 80 milliarddal en megelegednek. Csakhat csak hat par peldaval tul tudunk ugrani ezen a szinten es abba a nagyon sok kis stiklik nincsenek benne ( kisvarda csapatnal edzoterem, a foglalkoztatas segito kozpont helyet, vadaszhazak sajat hasznalatra fideszes polgarmestereknek es ilyen kis lopasok orszagszerte ).
Pl: Duna Arena, de pl a Puskas onmaga mar most tervrajzon duplara ugrott (80-100 milliard ) ugy hogy az arenabol kikerult minden eredetileg tervezett plusz letesitmeny ahol tobb tucat sportag lett volna.
ts3 2018. 05. 20. 20:06
Előzmény: #350  Karvalytokes
#351
Minimum feltételezhetsz 217,5 milliárdos alkotmányos költséget.
Karvalytokes
Karvalytokes 2018. 05. 20. 19:11
Előzmény: #348  Peterbond
#350
Igy már igen.De az adott kormány csak abból tud pénzt "kiokositani"magának amit állami beruházásokra kap.Tehát abból a 435mrd ből tud juttatni a klientúrának.Abból nem, amit mondjuk a pizza sütő kap közvetlen támogatást a kemencére.Ha azt feltételezzük hogy 435 ből ellopnak kb évi 80mrd-t(túlszámlázással,haverok stb)Akkor ez a teljes magyar költségvetés kb 0,48%.Szerintem azért Dél európában ennél rosszabb a helyzet.Főleg ugy hogy tudjuk ,korrupció mindenütt van a világon.
Peterbond 2018. 05. 20. 18:01
Előzmény: #343  Karvalytokes
#349
De ha esetleg a lentieknek nem hiszel itt egy MAGYAR IDŐK cikk amiben a Vitályos Eszter államtitkár mondja hogy
"valamennyi fejlesztési programban meghirdették a 2014–2020-as időszak 9400 milliárd forint keretét 2017. március végéig, ebből 6700 milliárdot már odaítéltek. "
Azaz 7 évre van 9400 milliárd keretünk ami évi 1300 milliárd forint. Erről jön le a 300 milliárdos befizetésünk és lám megint évi 1000 milliárd nettó pozíciónál járunk.
https://magyaridok.hu/gazdasag/hatekonyabb-az-unios-forrasok-felhasznalasa-2221432/
Peterbond 2018. 05. 20. 17:47
Előzmény: #347  Karvalytokes
#348
Ez szerintem csak egy része lehet az EU támogatásoknak és befizetéseknek. mivel az EU támogatás sok esetben nem közvetlenül az államháztartásba fut be bevételként hanem egyből megy támogatásra a gazdaságba ezért csak a kiadási oldalon tudtam megnézni de ott az EU költségvetébe SOKKAL többet fizetünk be mint a te linked szerinti összeg.
http://www.ksh.hu/docs/hun/xstadat/xstadat_eves/i_qse007g.html?down=52
Ez évi 300 milliárdról ír ami inkább egybevág az én korábbi linkjeimmel is ami több helyről származik de nagyságrendileg összevágnak.
Karvalytokes
Karvalytokes 2018. 05. 20. 13:55
Előzmény: #346  sanka
#347
Ott van Eu-s támogatás évi 435mrd ,mint ez úgy hogy befizetünk évi 55mrd-t.
sanka 2018. 05. 20. 13:42
Előzmény: #342  Karvalytokes
#346
Ezen a linken mt is néztél ki, mert az 1000 mrd nincs megcáfolva!
Phylaxa 2018. 05. 20. 13:37
Előzmény: #335  Dehogynincs
#345
"De abba a csoportba is beletartozol, amelyiket Gyurcsányék kerítés nélkül is megvédtek a migránsoktól"
    
Ezt még nem hallottam. Erről irnál pár tényt, miből is állt ez a védelem és melyik zöld határon özönlöttek? :)
sanka 2018. 05. 20. 13:34
Előzmény: #342  Karvalytokes
#344
Ezen a linken mt is néztél ki, mert az 1000 mrd nincs megcáfolva!
Karvalytokes
Karvalytokes 2018. 05. 20. 13:29
Előzmény: #342  Karvalytokes
#343
Karvalytokes
Karvalytokes 2018. 05. 20. 13:29
Előzmény: #341  Peterbond
#342
Hát persze hogy kapjuk mert anno adtunk is érte valamit.Az Eu-s támogatás nem könyöradomány,hanem egy jól átgondolt szisztéma szerint a magországokban generál növekedést ,a perem vidék pedig olcsóbban jut modern technologiához amiből vagy profitál vagy nem.Az évi 1000mrd nem tudom honnét jön itt van egy link:http://www.ksh.hu/docs/hun/xstadat/xstadat_eves/i_qpt004b.html
Peterbond 2018. 05. 17. 08:44
Előzmény: #340  Peterbond
#341
Azért elképeztő belegondolni hogy karvalytőkés rokona is élvezi azt hogy az EU gazdasága fellendülőben és kapjunk mérhetetlen számra a vissza nem térítndő támogatásokat az EU-ból és ezért növekszik a gazdaság plusz az EU felszívta a válságban kialakult munkabűnélküliséget is. És ezek után mi szidjuk teli torokból az EU-t .
Nem mellesleg a Fideszt éltetik akinek más dolga se volt csak széteríteni az évi 1000 milliárdot  ( 6-800 millirádal több bevétel 2007-hez képest ) illetve nem tettek félre a magánnyugdíjpénztárba így újabb évi 5-600 milliárd forint extra elkölthető pénzük van. Ebből jutt persze nekik is de jó részét lerabolja a korrupciós hálózat. De őket az se érdekelné ha a felét elvennék mert hát ők is kaptak valamit.
Csak jelzem ha nem lett volna csak mondjuk a 2007-es vagy 2008-asnak megfelelő EU támogatás akkor ahhoz hogy Orbánék a jelenlegi mutatókat hozzák kb az állami hiányt kb 5-6000 milliráddal kellett volna megterhelni amivel 95-100% körül lenne a GDP arányos hiányunk. ENNYI extra pénzt költhettünk el eddig ( csak az EU-tól ) és még a manyup befizetések 2011-től még további 3-4000 milliárd amit nem tartalékba tettünk el hanem továbbra is felélünk.
Peterbond 2018. 05. 17. 08:24
Előzmény: #332  Karvalytokes
#340
Én hirtelen ezt találtam:
http://real.mtak.hu/17280/1/Kszemle_CIKK_1470.pdf
11. oldal.
Mérleg 2004-2013:  23 milliárd EUR ( kb 6600 Milliárd forint )
Illetve ezt:
https://ec.europa.eu/hungary/about-us/eu-and-your-money_hu
És ez csak az első 10 év. Ahogy látható a 2010-2017-es költségvetésből
 érkezik igazán nagy mennyiségű pénz hozzánk. Évi 1000-1200 milliárd nettóban ( befizetések levonása után ). Szóval inkább már 10.000 milliárd felett lehetünk összeségében. 
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 05. 17. 08:20
Előzmény: #337  Törölt felhasználó
#339

Kádár népének mentalitása. Ha neki jobban megy, akkor nem törődik azzal, hogy ott fönn mit csinál a hatalom és azzal sem, hogy a fejlődés ellenére leszakadunk a nyugattól, a régiótól és az eu-tól.
Azzal sem törődik, hogy miből fejlődünk, hitelből, eladósodásból, eu-pénzekből.
Még kísérletet sem tesz arra, hogy értelmiségi módjára álljon a kérdésekhez és tágabb összefüggéseket keressen.
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 05. 17. 08:14
Előzmény: #337  Törölt felhasználó
#338
kurvasok, de az már soros miatt meg a 2010-ben elmúlt 8 év miatt lesz
Törölt felhasználó 2018. 05. 17. 07:53
Előzmény: #335  Dehogynincs
#337
Sok egyéb tényt sem vesznek figyelembe.
Kemény tiltakozás folyt a 300 Ft-os benzinár ellen.
2008-ban 140 dollár körül volt az olaj, most 70 körül van és 400 Ft a benzin.
Valaki megsaccolhatna mennyi lesz a benzin, ha az olaj visszamegy 140 dollárra.
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 05. 17. 07:41
#336
Bocs kimpaa. Ezt #318-ra szántam, de először nem küldte el a fórummotor és másodszor pedig  véletlenül már nem Karvalytőkés hozzászólására kattintottam.
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 05. 17. 07:39
Előzmény: #320  kimpaa
#335
"Én is abba a csoportba tartozom akinek nőtt a jövedelme s csökkent a rezsije ebben az uralomban."De abba a csoportba is beletartozol, amelyiket Gyurcsányék kerítés nélkül is megvédtek a migránsoktól, míg 2015-ben az Orbán-rezsim idején négyszázezer illegális migráns tarolta le az országot.
A migránskérdést az Orbán-rezsim sokadrangú kérdésnek tartotta. Például némethszilárdi képességű mamelukokat ültetett a nemzetvédelmi bizottságba, akik végtelen lojalitással sorosoztak, de vagy nem vették figyelembe a hírszerzési adatokat vagy eltűrték, hogy a hírszerzés semmiféle értékelhető adatot nem adott a migránsáradatról.
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 05. 17. 07:14
Előzmény: #322  Törölt felhasználó
#334

Ez valami marxista-leninista osztályszemlélet?
Miért annyira fontos a NER? Szavak szintjén már a hatalom is leszállt erről a döglött lóról, az utca emberét pedig egyáltalán nem érdekli. Legalábbis azokat az utcai embereket (utcalányokat?), akikkel érintkezem.
A ner-t a fórumok homokozójában, meg tudálékos cikkekben szokták emlegetni.
Az olimpia rendezése példa a NER-re? Ott azt történt, hogy a hatalom végül kénytelen volt engedni a budapestiek népakaratának és végül kénytelen volt beadni a derekát az olimpia ellenzőinek.
A vasárnap boltzár példa a NER-re? A hatalom évekig kísérletezett élő embereken, beleugatott az életmódunkba,  kigyúrt kopaszokkal és Erdősinékkel akadályozta a népakarat demokratikus érvényesülését, de végül csak besorolt a népakarat mögé.
kimpaa
kimpaa 2018. 05. 16. 22:00
Előzmény: #332  Karvalytokes
#333
A pf-n olvastam valahol, megkeresem majd
Karvalytokes
Karvalytokes 2018. 05. 16. 20:08
Előzmény: #330  kimpaa
#332
9000mrd az hogy jött ki?Tudtommal évi 400mrd körül osztanak vissza.(EU)
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 05. 16. 19:34
Előzmény: #328  Karvalytokes
#331
vannak ilyen vállalkozók is, ha jó helyen vannak jó időben, nem ez a jellemző
kimpaa
kimpaa 2018. 05. 16. 18:41
Előzmény: #328  Karvalytokes
#330
És gondolj bele, hogy mi minden lehetne még abból a 9000 milliárd Ft EU támogatásból, amit kaptunk és soha (!) nem kell visszafizetnünk úgy, mint a szoci éra CHF hiteleit, amiből szintén dübörgött a gazdaság, de hát az csak hitel volt. S most, 2018-ra értük el a 2008-s szintet, jó kis kormányzás volt ez is :)
Kaptál te is egy kicsit én is, umokabátyád is, mint kádárék alatt, s közben lerabolták az országot simicska, mészáros, lázár, rogán "urak" által, ami majd az utódoknál fog hiányozni. Már ha terveztek gyereket és Mo-n terveztek.
kimpaa
kimpaa 2018. 05. 16. 18:26
Előzmény: #327  Törölt felhasználó
#329
Nem, csak szóltam, hogy kicsit túltolták a dolgot, meg innen elmennek az emberek, nem idejönni akarnak, lásd a mai fiataljainkat. Akkor is csak átrohantak az országunkon a menekültek.
 
Viszont el kell ismerni, hogy jól kezeli viktorunk ezt a témát, vagyis hogy nem kell ide idegen kultúra, akik ráadásul beilleszkedni se akarnak, látjuk kint. Vannak saját migránsaink, akiket 500 év alatt se tudtunk integrálni, újabbak nem kellenek. 
Csak a probléma azzal van, hogy emögé a téma mögé bújnak el, ha valaki kritizál valakit az rögtön migráns simogató és azért támad minket mert ide akarunk hozni 1 millió menekültet. Hát a faxt. Hogy el is tűntek a színpadról patkány rogán meg kósalali mikor érezték szorul a hurok a szemétségeik körül s hogy előbújtak a választások estéjén megkönnyebbülten, hogy megúszták a börit. Országunk kizsákmányolói ezek.
Na meg a kert végében kisvasút, stadion, kastély a rohatteu pénzből a tekintetes uralnak, bexarás :D
 
orbanescu valódi államférfiként vonulhatott volna a történelemkönyvekbe, így meg csak egy lesz horthy, rákosi, kádàr mellett, akivel szintén csak eggyel több semmirekellő vezette az országot.
Karvalytokes
Karvalytokes 2018. 05. 16. 11:07
Előzmény: #321  sanka
#328
Azért arra ne vegyél mérget.:)Én valóban nem vagyok az, de az unokabátyám igen.Egy közös ebéd közben elmondta hogy 30% nött tavaly a bevétele.Embereket vett fel új telephelyet is vásárolt hogy 1,5mrd-ért új üzletet nyisson.Orbánnal nagyon meg van elégedve,gyözelme hirére egy palack borral koccintottunk.Hát igy látják a magyar vállalkozok.:)))Ja és a német rendszám már 2010ben lekerült az autókról.:)
Törölt felhasználó 2018. 05. 16. 10:52
Előzmény: #324  kimpaa
#327
és Te, (mint "politikailag aktív, NER-kritikus, középosztálybeli, nagyvárosi tiltakozó") meggyőzted a mamát az ellenkezőjéről?
(Tudom reménytelen).
Vazsmegyei 2018. 05. 16. 10:51
Előzmény: #324  kimpaa
#326
Kár volt a migránsokat Európába küldeni!  Ebből mindenki arra következtet, amire akar! Mindenkinek igaza van a meggyőződése szerint! Az ellenzőkieknek sikertelen volt a kampánya! Kész! Itt az eredmény! Migránsok nélkül ez nem történhetett volna meg, ami ma a problémákat okozza a politikai oldalakon!
Vazsmegyei 2018. 05. 16. 10:46
Előzmény: #315  kimpaa
#325
Minden parlamenti párt ellenében 2/3-a van a fidesznek! Miért nehéz ezt tudomásul venni és pampogni a kialakult eredmény miatt, ami ma Magyarországon tény?
kimpaa
kimpaa 2018. 05. 16. 10:44
Előzmény: #322  Törölt felhasználó
#324
mama feljött vidékről a gyerekekhez s mondta hogy ha jönnek a migránsok, kiírtják a magyarokat.
szóval sikeres volt a kampány.
Vazsmegyei 2018. 05. 16. 10:38
Előzmény: #321  sanka
#323
Viselkedj, mert nem az utcán vagy most!
Törölt felhasználó 2018. 05. 16. 10:25
Előzmény: #317  kimpaa
#322
A középosztályi tiltakozások Magyarországon 2010 óta képtelenek arra, hogy érdemi kapcsolatba lépjenek, szolidaritást vállaljanak és osztályszövetséget kössenek a néppel (a magyar társadalom nem-középosztálybeli részével: alsó kétharmadával). Amíg ez így lesz, a Nemzeti Együttműködés Rendszere megdönthetetlen marad.
Minden "politikailag aktív, NER-kritikus, középosztálybeli, nagyvárosi tiltakozó" figyelmébe:
http://ujegyenloseg.hu/a-kozeposztalyi-tiltakozasok-impotenciaja/
sanka 2018. 05. 16. 10:21
Előzmény: #318  Karvalytokes
#321
Valszeg nem vagy vállalkozó, ők másként látják. Amúgy meg lassan csak orbáni kommunikáció van, de örülj, mert lehet még rosszabb is. Ennyi szegény nem volt még az országban mint most. Az előnyidért elnézést a kormányzati korrupciót, a választási csalást. Jobb országokban százezrek mennének ki az utcára egy ilyen mocsok választás után. De te csak örülj a kis picsa jövedelmednek!!!!!

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek