Topiknyitó: Portfolio 2017. 08. 31. 14:52

Orbán Viktor levelet írt Junckernek, benyújtjuk a számlát  

Ugrás a cikkhez
A nyári szünet utáni elsõ Kormányinfót tartja csütörtökön délután Lázár János Miniszterelnökséget vezetõ miniszter. Tájékoztatóját azzal kezdte, hogy ma Orbán Viktor levelet küld az Európai Bizottság elnökének, melyben
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szivacs
szivacs 2017. 09. 05. 16:17
Előzmény: #274  elemes
#275
És? Szerinted ki fizette a fuvardíjat?
elemes
elemes 2017. 09. 04. 20:55
Előzmény: #270  szivacs
#274
"A görögök szervezetten kompokkal hordták a kontinensre az Európa területére jogellenesen belépőket." Azok a hajók és kompok magáncégek hajói és kompjai. Bizonyítékom nincsen, csak egy barátom szava aki pár hónapot ott töltött és eleinte azt hitte mentőakcióban vesz részt aztán a menekültek egyre többen lettek és egyre erőszakosabbak és ő belefáradt és hazajött.
-pny
-pny 2017. 09. 04. 16:15
Előzmény: #270  szivacs
#273
offshort: "2016 tavaszát írtam" szivacs: "Emlékszel, amikor 2015 novemberben" Na most akkor melyikőtök hazudik? Vagy Orbánék vertek át mindkettőtöket?
-pny
-pny 2017. 09. 04. 16:08
Előzmény: #271  offshort
#272
Megismétlem: ilyen vagy olyan sztrájk (leggyakrabban általános ráadásul) néhány havonta van a görögöknél a válság óta. Ez tény. Ebből te egyet kiragadtál és úgy teszel, mintha csak ez lett volna és összefüggést próbálsz rá kreálni... Gyenge kísérlet.
offshort
offshort 2017. 09. 04. 15:55
Előzmény: #269  -pny
#271
nézz utána , ott a gúgli ! , (2016 tavaszát írtam)
szivacs
szivacs 2017. 09. 04. 15:24
Előzmény: #264  elemes
#270
Nem-nem. A görögök szervezetten kompokkal hordták a kontinensre az Európa területére jogellenesen belépőket. Emlékszel, amikor 2015 novemberben a kompkapitányok sztrájkoltak? Mindjárt 15 ezerrel kevesebb jutott be a kontinensre. Hogy mindegyiknek a pénzét elszedték volna, arról nem tudok. Ha te ezt állítod, biztos van bizonyítékod is rá - vagy csak úgy alaptalanul bemondtad?
-pny
-pny 2017. 09. 04. 15:06
Előzmény: #268  offshort
#269
A szöveged ott sántít, hogy a görögöknél a válság óta kb. 3-4 havonta van egy nagyobb sztrájk hullám... Teljesen függetlenül az éppen aktuális migráns helyzettől.
offshort
offshort 2017. 09. 04. 14:52
Előzmény: #264  elemes
#268
sántít a sztorid , amikor 2016 tavaszán sztrájkoltak a görögöknél a hajós szektor dolgozói , akkor nem érkezett se menekült se migráns!
elemes
elemes 2017. 09. 03. 18:07
Előzmény: #266  Dehogynincs
#267
"Volt időszak, amikor Orbán doktor európainak érezte magát" link "Egyszer úgyis a Mészárosból lesz a disznótoros"
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 09. 03. 14:39
Előzmény: #260  szivacs
#266
Volt időszak, amikor Orbán doktor európainak érezte magát és nem számlázott. Forrás a miniszterelnöki honlap. link "Csak én nem vettem magamnak azt a bátorságot, hogy kiszámlázzam Brüsszelnek a regisztrációs költségeket 175 ezer menekült után, nem számláztam ki Brüsszelnek a magyar rendőrség működési többletköltségeit, nem számláztam ki a kerítésépítés költségeit, mert európaiak vagyunk. Ha aláírunk egy schengeni megállapodást, elvégezzük a dolgokat, és ezt a költséget nem hárítjuk át rájuk, tehát mi európai módon viselkedünk, ők azonban nem viselkednek európai módon." Orbán doktor mindent megtesz és megteszi mindennek az ellenkezőjét. A netadót, a vasárnapi boltzárat is bevezette és visszavonta. Kérdés, hogy 2016-ban miért hitte, hogy a schengennel kapcsolatban elvégeztük a dolgunkat. Nem az volt a dolgunk, hogy Európa szívébe juttassunk többszázezer migránst. Az internet nem felejt. Orbán doktor szerencséje, hogy Kádár népe igenis felejt. Elfelejti azt a többszázezer migránst, aki a választási ciklus közepén tört át a védtelen határainkon. Orbán doktor a népmesék okos lánya. Hozott is, meg nem is. Számlázott is, meg nem is. link Orbán doktor mindent kipróbál rajtunk és amelyik ötlete bejön, azzal hivalkodik, az ellenkezőjét meg iparkodik kitörölni az emlékezetünkből. Kádár népével így kell bánni. Erre vagyunk vevők.
elemes
elemes 2017. 09. 03. 14:14
#265
jah és remélem egy forintot sem fizet az EU mert az mind menne rogán antal zsebébe.
elemes
elemes 2017. 09. 03. 14:13
Előzmény: #261  szivacs
#264
nem-nem. a görögöknél sokkal inkább a privát embercsempészet dívott -- akinek volt működő hajója, az fuvarozta az embereket a délkeleti szigetekről a kontinensre. a görög kormány ezért annyit tett, amit nem tett -- nem foglalkozott a regisztrációs kötelezettséggel, stb. építettek viszont táborokat, most is azokba gyűjtik akik még jönnek (nem sokan), kb százezren élnek ma is ezekben a táborokban. nálunk a kormány megszervezett párszáz buszt, amelyek éjjel nappal ingáztak röszke/tompa és shalom között. hogy közben a katonák a pénzt is elszedték a szerencsétlenektől, az valóban nem az állam felelőssége.
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 09. 03. 14:00
Előzmény: #260  szivacs
#263
Engem sokkal jobban zavarnak azok a számlák, amelyeket Orbán doktor nekünk nyújt be és velünk fizettet ki és az összegéből a csókosai híznak. A G-nap előtt SL oligarcha, a G-nap óta ML stróman.
gambadoro 2017. 09. 03. 13:41
Előzmény: #258  elemes
#262
ne zavard össze erre még nincs meg a protokoll egyébként érdekes, amit írsz de facto és de jure egyaránt tök mindegy, hogyan kerültek a schengeni határra a migrók, a bolsevik kormány nem védte meg hosszú ideig vélelmezem, hogy nem volt meg a megfelelő "kivitelező" a kerítésre egyébként volt erre közbeszerzés? nem mintha számítana
szivacs
szivacs 2017. 09. 03. 13:01
Előzmény: #258  elemes
#261
Az a cím a görögök örökös tulajdona!
szivacs
szivacs 2017. 09. 03. 12:59
Előzmény: #252  Dehogynincs
#260
" Orbán doktor benyújtott egy számlát és az eu elbírálja." Szerintem nem kellett volna benyújtani a számlát!
Vazsmegyei 2017. 09. 03. 11:18
Előzmény: #258  elemes
#259
Jajj elemes! Akkor is csak a szemétséget kaptuk nyugatról, amikor hazátlanokat és futóbolondokat közvetítettünk Merkel nagyságos asszonynak! Hogy neked addig ki csempészte őket ide és tova, az már értelmetlen felvetésedben! Legalább egy dicséretet elmormolhatnál azért a féléves jótéteményünkért, amivel fél Európát boldoggá tettük!
elemes
elemes 2017. 09. 03. 10:58
Előzmény: #246  pampa
#258
"Magyarország lépett ennek a kiküszöbölése érdekében." Igen: fél éven át a magyar állam lett európa legnagyobb embercsempésze.
Vazsmegyei 2017. 09. 03. 10:54
Előzmény: #256  ts3
#257
Ismerd be inkább, hogy rosszul fogalmaztál! Félreérthetően!
ts3 2017. 09. 03. 10:29
Előzmény: #249  pampa
#256
Ezt hiszem félreértettél.
Vazsmegyei 2017. 09. 03. 10:12
Előzmény: #254  Dehogynincs
#255
Akkor neked még sok Adyt kell olvasnod, amit újságíróként elkövetett! Azok az esszék még a mai napon is olyan élesek mint a zseniké mindig! Angela Merkel párttag! Mekkorát süllyedt nálad? A momentumos párttag, Fekete-Győr hova süllyedt nálad? Jó, ha az ember nem ragadtatja magát lehetetlen helyzetekbe rossz példáival!
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 09. 03. 09:56
Előzmény: #248  pampa
#254
Vitatkozz József Attilával! Ő az Amerikába kitántorgók közé sorolta volna az oda küldött nagyköveteinket? Szerintem önmagról állít ki bizonyítványt az, aki odáig süllyed, hogy párttag lesz. Itt viszont óriási javulást látok. A Kádár-korszakban kb. egymillió párttag volt, ma százezer körüli teszem a számukat.
Vazsmegyei 2017. 09. 03. 09:52
Előzmény: #247  Dehogynincs
#253
Igen igen! Mégsem tudtál válaszolni, hol szerezted az a tudást, amivel megállíthatod, hogy ki ki melyik pártközpontnak az elkötelezettje! Én speciel egyenlőre csak a te tudásodra vagyok utalva!
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 09. 03. 09:48
Előzmény: #246  pampa
#252
Ez másik kérdés, de engem nem foglalkoztat annyira. Nem tudom, mi bajod a topic címében szereplő eljárással. Orbán doktor benyújtott egy számlát és az eu elbírálja. Tudtommal ugyanezt teszi a görögök és az olaszok számláival is.
Vazsmegyei 2017. 09. 03. 09:46
Előzmény: #244  ts3
#251
Kérdezd a németeket, hogyan kell a keleti piacot titokban megszerezni, úgy, hogy mások ne juthassak hozzá!
Vazsmegyei 2017. 09. 03. 09:44
Előzmény: #243  Dehogynincs
#250
Ez olyan mint az önkritikád! Lehetett volna! Tökéletesen fogalmaztál! Amikor veszítettél, sohasem ismerted be, ahogyan most sem! Amít az UNIO akart azt ne fogd a magyar kormányra! Előbb kapott észbe Orbán mint a brüssselikompánia gondolta volna! Az UNIO sohasem lesz EURÓPA! EUTÓPIA sosem lesz olyan UNIO amit ma elképzeltek a kiválasztott uralkodói!
pampa 2017. 09. 03. 09:41
Előzmény: #244  ts3
#249
Mi "nyúltuk" le a keleti piacokat a gazdag nyugati befektetők elől? Ez új információ számomra.
pampa 2017. 09. 03. 09:39
Előzmény: #245  Dehogynincs
#248
"A magyarok közül is százezrek tántorogtak ki Európa boldogabbik felébe." Te ezt állítottad ami nem igaz! Nem kitántorogtak hanem megtervezetten kiutaztak élve az EU egyik alapelve adta lehetőséggel! Kitántorgók csak az EU-n kívüli terület esetében értelmezhetők! Te pl. a "lábbalszavazók" közé sorolod azokat a FIDESZ tagokat is akik az EU valamelyik intézményében dolgoznak..... Látod ez a csúsztatás esetleg troll-kodás.
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 09. 03. 09:39
Előzmény: #242  Vazsmegyei
#247
Át szoktam ugrani a hozzászólásaidat, de most kivétel teszek. Nekem hiába hízelegsz. Amire válaszoltál, az olyan bejegyzés, amiben elismerem egy elírásomat és helyesbítek. Szerintem ez nem az egoizmus Csimborasszója, de csak hízelegj tovább nyugodtan. Tiszteletben tartom a jogodat a véleményedhez. Nem hoz ki a sodromból.
pampa 2017. 09. 03. 09:36
Előzmény: #243  Dehogynincs
#246
Ha kicsit figyelmesebben olvasnál, akkor azt írtam, hogy az Orbán-kormány a kerítés előtti időszakban nem védte meg a schengeni határ magyar szakaszát és ellenőrizetlen migránsok százezrei mozogtak hazánkban." Igen ez így igaz! De... Magyarország lépett ennek a kiküszöbölése érdekében. Az olaszok és a görögök pedig nem! Akkor az EU miért nem indít ellenük eljárást?
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 09. 03. 09:31
Előzmény: #241  pampa
#245
ismerem ezt a trollmódszert. Mást cáfolsz, mint amit állítottam. Az állítottam, amit beidéztél. "A magyarok közül is százezrek tántorogtak ki Európa boldogabbik felébe. Te meg ilyasféle állítást cfolsz: ""A magyarok közül is százezrek tántorogtak ki Európa boldogabbik felébe, pedig az eu-alapelvek nincs is joguk a munkaerő szabad áramlásához". Nyugodtan adj a számba szavakat és cáfold őket szorgalmasan! Tény az, hogy százezrek szavaztak Orbán doktor illiberális állama ellen a lábukkal. A kitántorgás szóhoz pedig itt találsz józsefattilai forrást: link --- "Sok urunk nem volt rest, se kába, birtokát óvni ellenünk s kitántorgott Amerikába másfél millió emberünk."
ts3 2017. 09. 03. 09:27
Előzmény: #241  pampa
#244
"Az EU alapelvekre épült. Egyik a munkaerő szabad áramlása, igazából ez volt a fő célja a keleti bővítésnek." Köszönjük pampalini a hozzászólást.A keleti piacok megszerzésével mi van? Ez véletlenül maradt le?
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 09. 03. 09:20
Előzmény: #238  pampa
#243
Nem írom le. A kerítés ellen nem ágáltam. Ha mégis ágáltam volna, akkor kérek hozzá #nnnn sorszámot. Ha kicsit figyelmesebben olvasnál, akkor azt írtam, hogy az Orbán-kormány a kerítés előtti időszakban nem védte meg a schengeni határ magyar szakaszát és ellenőrizetlen migránsok százezrei mozogtak hazánkban. Az eu-val kapcsolatos elszámolási vita nem hoz lázba. A 0% és a 50% között találnak majd egy pontot, aminek méltányosságát majd értékelik. Most repül a nehéz kő. Orbán doktor benyújtotta a számlát és ennek lesz valami eredménye. Orbán eddig elhajigált nehéz köveinek találati arányán és megvívott harcain lehet vitatkozni. A harcait többnyire úgy szokta megnyerni, hogy ahol veszít, ott utólag nem ismeri el, hogy egyáltalán harcba indult volna.
Vazsmegyei 2017. 09. 03. 08:44
Előzmény: #239  Dehogynincs
#242
Hol képeztek ki téged, hogy a saját pártközpontod elméleteit másokon keresztül próbálod érvényesíteni? Azt a hihetetlen tudást, amivel megállapítod, hogy melyik pártközponthoz nem tartozol és fel sem tételezed, hogy vannak rajtad kívül is több milliárdan, akik a saját kútfőjüket használják, de mégsem írogatnak akkora hazugságokat, amiket csak a saját kútfővel lehet bizonyítani, feleslegesen. Neked ehhez megvan a saját felhatalmazásod is! Gondold már át, hogy nem vagy az egyetlen aki többet tud felmutatni a saját kútfőjéből, mint amit feltételezel másokról! És amennyire el vagy ragadtatva magadtól, mint egoista!
pampa 2017. 09. 03. 08:34
Előzmény: #236  Dehogynincs
#241
"A magyarok közül is százezrek tántorogtak ki Európa boldogabbik felébe." Ez egy újabb csúsztatás. Az EU alapelvekre épült. Egyik a munkaerő szabad áramlása, igazából ez volt a fő célja a keleti bővítésnek. Európa "boldogabbik" fele már régen összeomlott volna a keletről érkező olcsó,képzett munkaerő nélkül.
Vazsmegyei 2017. 09. 03. 08:32
Előzmény: #218  gambadoro
#240
Na ezt olvasni egy CEUs diplomástól nem nagy ügy! Az a bődületesen szapora magánvélemény amely nem tartozik egyetlen kormányhoz sem , csak a hülyeséget halmozó kukacoskodó, egyéni tartalmatlan gizgazhoz, amire nincs magyarázat! A "kormánypropagandád" elfogult, nem köthető egyetlen ország kormányához sem! Itt alakítasz baromságokat, amit éppen kitalálsz és egy szóval igazolsz! Az ilyen fajta dialektikát az aakabai öbölben sem veszik már vitaszámba! Törvénytelen mondatokkal, agymosott ideológiával vitatkozni nem lehet! Ha ezt tartod az egyetlen lehetséges feltételnek elmehetsz zugírónak, akinek csak a számítógépén maradhatnak meg a szösszenetei azért, hogy ne bosszantsa az emberiség még gondolkodni képes társadalmát!
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 09. 03. 08:28
#239
Elírtam. ... ugyanolyan büszkék lehetünk ... Mentségemre szolgáljon, hogy nem a pártközpont szövegeit copy/paste-elem, hanem saját kútfőből írogatok.
pampa 2017. 09. 03. 08:25
Előzmény: #236  Dehogynincs
#238
A kormánynak at lezz volna a feladata, hogy megvédje a schengeni határ magyar szakaszát és nem az, hogy kifogásokat keressen." Leírnád,hogy kerítés nélkül hogyan kellett volna ezt teljesíteni?Miután megépítette a kerítést,hogy telesíteni tudja a schengeni vállalását és kiderült,hogy képes megállítani az illegális migrációt az EU miért nem finanszírozta a költségét? Esetleg a számla egy részét?Magyarország talált megoldást a kötelezettségének a betartására igaz nem egyből hanem azután miután meg tudta építeni a kerítést ÖNERŐBŐL .....a görögök azóta sem és az olaszok sem tudják tartani a schengeni vállalásukat! Az EU mikor büntet ezért? Ez pedig elég kemény figyelmeztetés!!!!! "Az olasz belügyminiszter a napokban egy rendezvényen már úgy fogalmazott: a jelenleg tapasztalható tömeges migráció az állam működését veszélyezteti."
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 09. 03. 08:13
#237
Orbán doktor hasonló kottából játszik, mint a Németh-kormány a bukása előtti időben. Akkor is volt migránsválság. Az NDK kommunista diktatúrájában élő németek milliói nézték ki maguknak a Német Szövetségi Köztársaságot és a hazánkon keresztül akartak odajutni. A Németh-kormány úgy kezelte a migránsválságot,hogy az akkori geopolitikai helyzetben egyeztetett az orosz gazdáival meg a német kancellárral és végül rázúdította a németeket Ausztrián át a németekre. Van különbség is persze, mert a demokrácia-diktatúra ellentététől eltekintve, egy keletnémet ugyanahhoz a kultúrkörhöz tartozik, mint egy nyugatnémet. A Németh-kormány is próbált új arculattal nekifutni a szabad választásoknak, ahol végül csúfosan megbukott, de a gazdasági hatalmát és a titkosszolgálatát átmentette. Az utódjaik többször is hatalomra kerültek és demokráciánk ugyanolyan büszke lehetett karhatalmista és titkosszolga miniszterelnökére, mint most, Orbán doktor bolsevik lelkületű, oroszbarát, illiberális államára.
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 09. 03. 07:57
Előzmény: #160  offshort
#236
Van pár, egyszerű kérdésem. 1. Mihez? Mihez lett volna elég az, hogy kijelentettem a görögök kötelessége lett volna regisztrálni őket? A határvédelem nem tárhatja szét a kezét akkor, ha olyan migránsok jönnek, akiket a görögöknek kellett volna regisztrálniuk. Ezzel szemben százezerszámra voltak hazánkban olyan migránsok, akikről azt sem tudtuk, kicsodák. A kormánynak at lezz volna a feladata, hogy megvédje a schengeni határ magyar szakaszát és nem az, hogy kifogásokat keressen. 2. Mi a csúsztatás a németekre zúdításban? Hogy jutsz el addig a következtetésig, hogy akkor Merkel nem is mondta, hogy minden szíriait befogadnak? Merkelnek ez a mondata is kellett ahhoz, hogy a migránsokat a németekre zúdítsuk. Ráadásul nem csak a szíriai menekülteknek volt annyi esze, hogy oda zúduljanak, hanem gyakorlatilag az összes migránsnak. A migránsok sem hülyék. A magyarok közül is százezrek tántorogtak ki Európa boldogabbik felébe. Sokak szemében az eu sokkal vonzóbb Orbán doktor illiberális államánál. Azok szemében is, akik még nem szavaztak a lábukkal, hanem itthon maradtak puszta kalandvágyból.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 09. 03. 01:03
Előzmény: #234  szivacs
#235
Ja, így már egyértelmű, mi történt... a 2. egy repülőnek álcázott UFO volt, ami patakyatit rabolta el :) Amúgy a 2 gép között kismillió különbség lehetett, ami szemmel nem látható. Pl. melyik gép milyen magasságban jár, milyen motorja van, stb. A motorok száma az olyan sokat nem számít, inkább az évjárat, gyártó, hogyan tarották karban, stb. A repülési magasság is fontos, ezt sem lehet távolból belőni. De van még kismillió faktor, ami elárulja, hogy álcázott UFO vagy repülő, ill. chemtrailt szóró illuminati-gép vagy csak odavetített hologram, mint amilyen a Pentagonba "csapódott" :)
szivacs
szivacs 2017. 09. 03. 00:53
Előzmény: #233  upgrayeddAKS
#234
Szemre nagyjából azonos méretűnek látszottak. Mindkettő kétmotoros gép volt. Azonosan felhőmentes környezetben haladtak, relatíve közeli párhuzamos pályán. Az elhaladás között nem volt 1 perc különbség. Az egyik kb.5-6 géphossznyi dupla csíkot hagyott, ami maradéktalanul feloszlott. Ez a látómezőn áthaladás során nem változott. A másiké a teljes látómezőben megmaradt, szétterült és hosszúkás felhővé alakult, ami még egy óra múlva is látható volt kissé kiszélesedve és oldalra sodródva. De kemtrél nem lehetett, mert az nem létezik. Más oka kellett, hogy legyen, te biztos ki tudnád találni.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 09. 03. 00:36
Előzmény: #232  szivacs
#233
Ja, mint púp a hátamra :) Kondenzcsík téma: hát mert nyilván chemtrail volt az egyik :) Nyilván szemre be tudtad lőni, melyik gép milyen magasságban jár, milyen motorja van, stb. :)
szivacs
szivacs 2017. 09. 03. 00:09
Előzmény: #229  upgrayeddAKS
#232
Hiányoztam? Ez kedves! De hát család is van - szorri! A csíkról jut eszembe: kedden a strandon napozgatva végignéztem, hogyan lesz az egyik kondenzcsíkból felhő, a párhuzamos másik gépéből meg semmi. Igencsak érdekes a légkörfizika...:-)
szivacs
szivacs 2017. 09. 03. 00:02
Előzmény: #226  upgrayeddAKS
#231
Állítólag csak ez az álneve új, de azért kapott egy linket, biztos ami sicher.
Törölt felhasználó 2017. 09. 02. 21:34
Előzmény: #229  upgrayeddAKS
#230
és hol van az irtás
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 09. 02. 21:22
Előzmény: #227  gambadoro
#229
Btw.: szivacsevics elftárs is úgy elhúzott, hogy csak egy csíkot hagyott maga után :) Biztos ment megnézni az esti mesét pátyílivízorában :) Nem bírta nézni sem, ahogy érveimmel szapulom orbánpatkányt :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 09. 02. 21:19
Előzmény: #227  gambadoro
#228
Ez mondjuk tényleg így van, de amiről eredetileg szó volt, az a menekültek utólagos "oktrojálása" adott országokra precedens elven. Az meg ugyebár nem létezik. (Szóval pontatlanul fogalmaztam, de adott témával kapcsolatban meg értelemszerűen OK volt a kijelentésem.) QED.
gambadoro 2017. 09. 02. 20:04
Előzmény: #225  upgrayeddAKS
#227
legfelsőbb bíróság hozhat precedens jellegű ítéleteket amikre hivatkoznak később kúria kötelező jogegységi határozatok pl.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 09. 02. 20:00
Előzmény: #221  szivacs
#226
Gambadoro relatíve új itt, szóval nem feltétlenül olvasott még a pártokráciás fixa ideádról :) Ne áltasd magad, hogy olyan "hírös" lennél, hogy messze földön hallani lehetett erről :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 09. 02. 19:52
Előzmény: #223  gambadoro
#225
Konkrétabban?
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 09. 02. 19:52
Előzmény: #147  Törölt felhasználó
#224
"Vagy tudatosan kevered a fogalmakat, vagy nagyon nagy zavar lehet nálad." A 2. biztos, de az 1. nem. Tehát lehet is-is is :)
gambadoro 2017. 09. 02. 19:47
Előzmény: #222  upgrayeddAKS
#223
de van nem így hívják de van magyarországon is létezik
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 09. 02. 19:46
Előzmény: #184  pitcairn2
#222
Az EU-ban nincs precedensjog. De nyilván ezt tudtad eddig is, hiszen onnan diktálják nekünk a jogszabályokat :)
szivacs
szivacs 2017. 09. 02. 19:42
Előzmény: #218  gambadoro
#221
Éppúgy van, ahogy neked is. Sajnálom, propagandával nem szolgálhatok, nem követem. "hiszitek" - egyes számban beszélj rólam, nem vagyok "ti" Sajnálom, nem voltam, vagyok és leszek semmilyen párt tagja, csatolmánya, mivel ellenzem a pártokráciát. Erről olvashattál tőlem sokszor és sok éven át, ne tégy úgy, mintha nem tudnád. link
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 09. 02. 19:41
Előzmény: #185  szivacs
#220
Mondok én valamit erről a határsértéses cuccról meg migránskérdésről... Nincs egzakt bizonyítékom rá, csak összeadtam a publikus infókat, és ez jött ki belőle: a kúrmány kb. mindent megtett azért, hogy a "migránsok" és a magyar lakosság közt minél több súrlódás legyen. Népes városok mellé (pl. Debrecen és Győr közelébe) telepítettek nyitott "befogadóbázist", ahonnan szabadon ki-be járhatnak a "migránsok". Nem a MH szállítja őket, hanem tömegközlekedéssel mennek ide-oda, hogy minél több fennakadást okozzanak. A cél: a lehető legtöbb konfrontáció, ami nyilván lejáratja a "migránsokat". Ezzel lehetett "aláfesteni" a sokmilliárdos kampányokat,, aminek a közpénz lenyúlásán túl a propagadna volt a célja (kúrmány népszerűsítése), no meg persze a figyelem elterelése a sok lopásról. Konklúzió: ilyen kártékony kúrmányunk talán még sohasem volt, ami mindent arra használ fel, hogy nekik jobb legyen, nem törődve azzal, hogy milyen áron érik el a céljaikat.
szivacs
szivacs 2017. 09. 02. 19:31
Előzmény: #217  gambadoro
#219
A támadásod folyománya a jogos védelem. Ne támadj, személyeskedj, ennyi pont elég, hogy meglegyünk.
gambadoro 2017. 09. 02. 19:29
Előzmény: #212  szivacs
#218
neked nincs önálló véleményed a kormánypropagandád szajkózód közben bedobsz néhány marginális kérdésben egy kis különvéleményt érdekes, hogy azt hiszitek ezzel bármit el lehet kendőzni azért ezen a fórumon a németbe és a muszály elég ritka, ezeket az egyedeket talán el is lehet kábítani ezekkel a kikacsintásokkal, mást nem - őket meg minek? persze az elhallgatási spirál nagyszerűen működik, mint 56 után már csak ez is a bolsevik identitást bizonyítja ha értesz ps. hétfői feladat a pártkörben megtudni mi is az az elhallgatási spirál
gambadoro 2017. 09. 02. 19:24
Előzmény: #216  szivacs
#217
azért most tényleg állítsd le magad te engem nem teszel sehova mást sem ez nem a pártszervezet
szivacs
szivacs 2017. 09. 02. 18:39
Előzmény: #215  sanka
#216
Mivel név szerint nekem volt címezve. Azt is leírtam, miért: helyre kell tenni, ami nem helyénvaló.
sanka 2017. 09. 02. 18:20
Előzmény: #207  szivacs
#215
Azért mégis mert szóvá teszed, de akinek nem inge tudod.:))
sanka 2017. 09. 02. 18:13
Előzmény: törölt hozzászólás
#214
Kuruci infó maradj már!!!
Törölt felhasználó 2017. 09. 02. 17:58
Előzmény: #208  szivacs
#213
Én azt hiszem Te is tudod hogy ez az unióban nem így működik. Különböző szintű döntési mechanizmus van. Ha csak a miniszterelnökök dönthetnek, akkor van vétó. Ha miniszterek dönthetnek, akkor minősített többség elég és van kisebbségi blokkolás. Ha igaz lenne az uniós döntésre amit írtál, akkor a magyar kormány nagyon pancser módon próbálja meg, nem végrehajtani. Jelenleg azt támadják a bíróságon, hogy dönthettek-e a belügyminiszterek az adott kérdésben, vagy a csak a miniszterelnökök. Utóbbi esetben bármelyik ország megvétózhatja, az elsőben csak kisebbségi blokkolás van. A kisebbségi blokkolás azért nem sikerült, mert Lengyelország nem volt hajlandó beszállni és így nem volt meg a szükséges létszám a blokkoláshoz.
szivacs
szivacs 2017. 09. 02. 16:21
Előzmény: #210  gambadoro
#212
Nem. Pont azt teszem, amit te is. Leírom a véleményemet.
Törölt felhasználó 2017. 09. 02. 16:05
Törölt hozzászólás
#211
gambadoro 2017. 09. 02. 15:45
Előzmény: #209  szivacs
#210
dehogynem te folyamatosan agitálsz
szivacs
szivacs 2017. 09. 02. 15:20
Előzmény: #206  gambadoro
#209
A vélemények leírása nem agitáció. A tiéd sem az és az enyém sem.
szivacs
szivacs 2017. 09. 02. 15:19
Előzmény: #205  Törölt felhasználó
#208
olvasd tovább: "Nemzetközi szerződéseket csak valamennyi aláíró együttes akarata szerint lehet módosítani, aki nem ért egyet a módosítási javaslattal azt nem lehet kötelezni rá."
szivacs
szivacs 2017. 09. 02. 15:18
Előzmény: #204  sanka
#207
Nem szoktam ilyesmin idegeskedni, mert és TUDOM, hogy alaptalan a személyeskedés. Viszont helyre kell tenni azt, aki túl sokat enged meg magának másokkal szemben - vagy te nem ezt teszed?
gambadoro 2017. 09. 02. 15:13
Előzmény: #202  szivacs
#206
te pedig fejezd be a méltatlan agitációt unalmas
Törölt felhasználó 2017. 09. 02. 14:21
Előzmény: #201  szivacs
#205
"Szvsz nem jogosult, mivel nem eu tagok is részesei." Pedig már többször módosították. Szerinted senki, soha nem változtathat rajta? 2013-ba is módosították, akkor az érvénytelen?
sanka 2017. 09. 02. 14:11
Előzmény: #202  szivacs
#204
Azért idegesít mert te is tudod, hogy igaza van, jól összefoglalta!
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 09. 02. 14:06
Előzmény: #185  szivacs
#203
Pontosítok. Nekünk a saját schengeni határszakaszunkat kellett volna megvédenünk. A "jogellenesen áttörtek" pontosan azt jelenti, hogy pártunk és kormányunk nem volt képes megvédeni a schengeni határokat csak úgy-ahogy védeni. Többszázezer ellenőrizetlen migráns használta átjáróháznak hazánkat, mert a magyar szakaszon könnyű volt bejutni az eu-ba.
szivacs
szivacs 2017. 09. 02. 13:55
Előzmény: #198  gambadoro
#202
A vélemények leírása nem agitáció. A "gazdázással" pedig csak magadat járatod le. Ismételten kérlek, hogy az agresszív személyeskedést fejezd be!
szivacs
szivacs 2017. 09. 02. 13:49
Előzmény: #196  Törölt felhasználó
#201
Szvsz nem jogosult, mivel nem eu tagok is részesei. Nemzetközi szerződéseket csak valamennyi aláíró együttes akarata szerint lehet módosítani, aki nem ért egyet a módosítási javaslattal azt nem lehet kötelezni rá.
Törölt felhasználó 2017. 09. 02. 13:12
Előzmény: #197  szivacs
#200
"Ja, a migránsok meg ott ragadnak ha valamilyen (ál)okból nem küldhetők haza." Az áthelyezendők menekülttáborból kerülnek áthelyezésre. Ha nem menekültek a tábornak vissza kell fogadni. Az áthelyezésben csak a már uniós területen lévők vehetnek részt.
gambadoro 2017. 09. 02. 13:05
Előzmény: #196  Törölt felhasználó
#199
szerintem a vita arról szól, hogy tagja vagy-e egy közösségnek akkor is ha baj van, vagy csak akkor ha pénzt kapsz olyan ez mint a barátság a fidesznek és a fidesznyikeknek nincsenek barátaik érdekkapcsolataik vannak
gambadoro 2017. 09. 02. 13:04
Előzmény: #197  szivacs
#198
a gazdáidnak elképesztő szerencséje van ezek közül ez csak az egyik "Gyurcsány Ferenc 2004 és 2006 közötti példája kitűnő, hogy van olyan időszak, amikor valakin nem fog a golyó, de ha valamiért megtörik a varázs, akkor ugyanazok a lövések, amelyek addig leperegtek róla, halálra sebzik. 2014 októberétől is volt egy olyan periódus, amikor valami hasonló kezdődött el a Fidesznél. A látványos gazdagodások elkezdtek súlyos sebeket ejteni a kormánypárton, az utána bekövetkező migránskrízis lényegében mentőkötél volt számukra." és ez a legszebb az egészben A kormánykommunikáció által súlykolt látszólagos eredmények "nem a magyar gazdaság teljesítőképességén nyugszanak, hanem részben a fejlesztési forrásokon, részben pedig az idetelepített összeszerelő üzemeken. Ha nem lesz európai uniós forrás, vagy radikálisan csökken a mértéke, ha a kleptokrata kormány már mindent kiutalt offshore paradicsomokba, ha az autógyártás nem pörög akkora fordulatszámon, mint most, akkor két pillanat alatt bedőlhet az egész Patyomkin-falu." ezért gusztustalan az agitációd
szivacs
szivacs 2017. 09. 02. 13:00
Előzmény: #186  Törölt felhasználó
#197
"Csak a menekülteket kell befogadni." Ja, a migránsok meg ott ragadnak ha valamilyen (ál)okból nem küldhetők haza.
Törölt felhasználó 2017. 09. 02. 13:00
Előzmény: #194  szivacs
#196
A Dublini rendeletek az Európai Unió jogszabályai, amihez csatlakoztak nem uniós országok is. Akkor ez most egy "köbe vésett" rendelet, vagy az Unió változtathat rajta? A vita azon van, hogy elég-e a belügyminiszterek megszavazzák a változást , vagy a miniszterelnököknek kell.
szivacs
szivacs 2017. 09. 02. 12:57
Előzmény: #182  Törölt felhasználó
#195
ez ám az "európai érték" [álszent, képmutató hazudozás]: megígérnek valami nagyon humánusat, fotózkodnak a sajtónak, aztán nem tartják be az ígéretüket, de ha rákérdeznek, újra megígérik...
szivacs
szivacs 2017. 09. 02. 12:47
Előzmény: #177  Törölt felhasználó
#194
Nem. Dublin-3-t nem bírálhatják felül, az magasabb rendű nemzetközi szerződés, amiben ráadásul nem eu tagállamok is részesek!
szivacs
szivacs 2017. 09. 02. 12:45
Előzmény: törölt hozzászólás
#193
"Amennyiben ott vették nyilvántartásba, ott kell lefolytatni az eljárást. dublin3 még érvényben van." Pontosan. A bizottság az eu saját jogrendjét rúgja fel, ha arra akar kötelezni tagállamokat, hogy ne tartsák be a hatályos jogrendet. Nonszensz!
Törölt felhasználó 2017. 09. 02. 12:43
Előzmény: #190  szivacs
#192
"Az áthelyezendők pedig nem kaptak. Az eljárást sem folytatták le. tehát NEM menekültek" Igazad van, de ha kiderül hogy nem menekült, akkor nem is "áthelyezendő" hanem visszakerül a táborba.
szivacs
szivacs 2017. 09. 02. 12:42
Előzmény: #168  Törölt felhasználó
#191
"szíriaiak, irakiak vagy eritreaiak, akiknek szinte biztosan megalapozott a menedékkérelme." - megalapozatlan kijelentés, mivel a vizsgálatot még NEM folytatták le és általában hiteles dokumentumaik sincsenek.
szivacs
szivacs 2017. 09. 02. 12:05
Előzmény: #154  Törölt felhasználó
#190
"Az áthelyezés, a hsz-im a menekültekről szolnak." - mégpedig hibásan. Menekült = a menekültügyi eljárás lefolytatását követően menekültstátuszt KAPOTT! Az áthelyezendők pedig nem kaptak. Az eljárást sem folytatták le. tehát NEM menekültek - azaz hibásan nevezted annak őket.
gambadoro 2017. 09. 02. 11:39
Előzmény: #187  pitcairn2
#189
de a pénzük kell igaz? én régen írom itt: ki kell lépni, aztán éhen halni, ez kell a magyarnak illetve nem, a magyarnak a POTYA kell te is ekézed folyamatosan az EU-t, de azért a szabadságjogok, a lehetőségek, amik a tagsággal járnak tetszenek, igaz? ki is használod az összeset!!!!!!
Törölt felhasználó 2017. 09. 02. 11:30
Előzmény: #187  pitcairn2
#188
Egyetértünk. Viszont jelenleg a kialakult helyzethez kell alkalmazkodnunk.Az Unió tagjai vagyunk. "független államnak senkit sem kell befogadni" független államnak senkinek nem kell pénzt adnia az ország védelmére.
pitcairn2 2017. 09. 02. 11:22
Előzmény: #186  Törölt felhasználó
#187
független államnak senkit sem kell befogadni ami pedig a "menekülteket" illeti foglalkozzanak velük azok akik összehozták ezt az egészet... link ahol erre van pénz ott a "menekültekre" is lesz...
Törölt felhasználó 2017. 09. 02. 11:12
Előzmény: #184  pitcairn2
#186
"és máris megvan a precedens arra, hogy központi akarattal isten tudja kiket lehet rájuk sózni" A befogadó ország dönti el, hogy menekült vagy migráns. Csak a menekülteket kell befogadni.
szivacs
szivacs 2017. 09. 02. 11:07
Előzmény: #137  Dehogynincs
#185
Védtük. Jogellenesen tömegesen áttörtek. A méjnsztrím világmédia és az eu vezetői az intrudereket támogatta és a határt védeni próbálókat ítélte el, nem az embercsempészetet - szembemenve a saját schengeni és a dublini előírásaival. Ettől kezdve világossá vált, hogy vagy beállunk a schengeni és a dublini előírásokat nyíltan és szándékosan felrúgók közé vagy a sík terepen egyedül hatásos fizikai határzárral védjük meg a schengeni határainkat és tartjuk be a vállalt kötelezettségünket. Az olaszok, görögök nem ezt tették, nem tartották be amit vállaltak és nem fogadták el a betartáshoz felajánlott segítséget. Az eu vezetés őket támogatta, bennünket elítélt. Érthetetlen! De facto felhatalmazás nélkül felrúgta a schengeni és a dublini megállapodásokat. Nonszensz!
pitcairn2 2017. 09. 02. 10:55
Előzmény: #183  Törölt felhasználó
#184
és máris megvan a precedens arra, hogy központi akarattal isten tudja kiket lehet rájuk sózni... ma 50-et holnap 500-at néhány év múlva 5000-ret...
Törölt felhasználó 2017. 09. 02. 10:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#183
"Wolfgang Sobotka belügyminiszter megígérte, hogy befogadnak még 50 embert. Ez a lépés pont elegendő volt arra, hogy békén hagyják őket és máris kikerültek – a szlovákokkal együtt – a kötelezettszegési eljárás alól."
Törölt felhasználó 2017. 09. 02. 10:47
Előzmény: törölt hozzászólás
#182
Ezt is leírtam. de Philaxia azonnal félremagyarázta (szerinte azt írtam hog yminden törvényt írjanak alá). Senki nem szívesen fogad be menekülteket, mert ha egy ország eléri hogy nála ne kelljen, az nagy belpolitikai hátrányt jelent. Mindenki a bírósági ítéletre vár, addig csak annyit csinál amennyit feltétlenül kell. Megad egy számot, befogad pár menekültet. Szerintem nekünk is ezt kellett volna csinálni, nem "összecsapni" mindenkivel.
hatosa 2017. 09. 02. 10:28
Törölt hozzászólás
#181

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek