Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 01. 23. 09:28
Előzmény: #57671  Törölt felhasználó
#57680
Ez hülyeség. Nincs olyan, h paksi típusú atomerőmű. A Paksra építendő új erőműnek semmi köze az elsőhöz. És igen, a franciák éppen jobban tudnak építeni, hogy még többet tudj, a mostaninak sem orosz az irányító és felügyeleti része. Csak a reaktor és még pár berendezés orosz.
drukker 2022. 01. 23. 09:24
Előzmény: #57678  drukker
#57679

Most már csak egyetlen kérdésre adjál választ.
Miért nem vitte az ügyet az országgyűlés elé, mielőtt döntésre került az ügy?
Esetünkben a saját képviselőik véleményét is leszarta - és ezen keresztül a tied is.
drukker 2022. 01. 23. 09:17
Előzmény: #57676  Törölt felhasználó
#57678

Ez idáig egyel kevesebbet vettem mint Orbán, de a megfontoltság okán még előtte állok a vásárlásnak. Egyébként pontosan annyit értek az ügyhöz mint Orbán, ezért nem vettem.
Mindenáron be akarod bizonyítani, hogy a miniszterelnökünk mindenhez ért.
Törölt felhasználó 2022. 01. 23. 09:14
Előzmény: #57675  Ingarian
#57677
Azért egy atomreaktor építése,üzemeltetése és karbantartása,valamivel nagyobb szakértelmet és hozzáértést igényel,mint egy gépkocsi szerelői munka.Ami a titkosítást illeti,azt pénzügyi okok miatt szokták titkosítani,elvégre szeretne mindenki jó üzletet csinálni,és nem szereti kiteregetni a lapjait.Így egy következő üzleti tárgyalás alkalmával van lehetősége,jó alkupozícióba kerülni,hisz nem tudja az új üzletpartnere,hogy előzőleg mennyit kért egy munkáért,ha viszont tudná,akkor lenne hivatkozási alapja az alku során.
Törölt felhasználó 2022. 01. 23. 09:05
Előzmény: #57674  drukker
#57676

:)))))))
Jó tudni,hogy van a fórumon valaki aki atomerőműveket szokott venni :))))))
Mondjuk olyannal már találkoztam,aki bélyegeket gyűjt,vagy régi gépjárműveket,na de,hogy atomerőműveket gyűjtsön valaki arról még nem hallottam :))
Egyébként,miután leírtad,hogy hogyan szoktál szakszerűen atomerőművet venni,megkérdezhetem,hogy eddig konkrétan hány atomerőművet sikerült megvenned :)))
És azt is megkérdezném,hogy honnan tudod,hogy Orbán a szerződés megkötése előtt kikérte-e szakemberek véleményét vagy sem?
Ingarian
Ingarian 2022. 01. 23. 08:58
Előzmény: #57673  Törölt felhasználó
#57675
Szóval, ha te egy Peugeot szervizben dolgoztál, akkor soha többé nem dolgozhatsz méás szervizben, mondjuk Toyotát messzire kerüld. A titkosításra még nem válaszoltál, a belgrádi vasút is titkosítva van, ki tudja miért? 
https://g7.hu/kozelet/20190612/kiderult-hogy-sokkal-dragabb-lesz-minden-rekordot-megdont-a-budapest-belgrad-vasut-magyar-szakasza/?gclid=CjwKCAiA866PBhAYEiwANkIneO3nfy_68Y8qetI78wUFHzcBtv-SjXls0_Z0V-1KH_CFy5YSzoNnIhoCH2MQAvD_BwE
drukker 2022. 01. 23. 08:55
Előzmény: #57671  Törölt felhasználó
#57674

Még mindig nem érted, miről van szó, vagy csaknem akarod.
Atomerőművet én úgy szoktam venni, hogy előtte sokmindeninek kikérem a véleményét, és kifejezetten akadékoskodva látszatproblémákat keresek. Itt erről szó sem volt.
Majd ha mégis a bevásárlás mellett döntök elviszek magammal legalább tíz nukleáris szakember, meg ugyanennyi közgazdász, mert normális körökben ők tanácskoznak, vagy ab-abszurd vitatkoznak. Ideális esetben a miniszterelnök csak a TV arcát mutatja.
Ha minden OK, hazajön és a vételi szándékot az országgyűlés elé visz.
Itt mi történt? Kiment - valószínű hívták - és megmondták mit fog csinálni.
Közben nekünk itthon azt kommunikálja, "az Unió ránk akarja kényszeríteni az akaratát.
Nem az atomerőművel van a probléma, ahol az eljárás neki  ciki, ezért titkosítják.
Törölt felhasználó 2022. 01. 23. 08:46
Előzmény: #57672  Ingarian
#57673
Attól,hogy nem a már működő reaktorokról van szó még azokkal párhuzamosan kell,hogy működjenek az új atomreaktorok,vagyis nem lehet elvonatkoztatni azoktól,ezért nem árt ha olyanok végzik a paksi bővítést akik értenek is az eredeti már működő atomreaktorokhoz,még úgy is,hogy már egy újabb típusú orosz atomreaktor kerül majd beüzemelésre.
Ingarian
Ingarian 2022. 01. 23. 08:32
Előzmény: #57671  Törölt felhasználó
#57672
Bocs, de lásd be, hogy butaságot írtál. Új atomerőműről van szó, nem a működőről. Amúgy, ha kell is atomerőmű, miért kell mindig mindent 100 évre titkosítani? 
Törölt felhasználó 2022. 01. 23. 08:16
Előzmény: #57667  drukker
#57671
Miért szerinted a paksi atomerőműhöz kik értenek a legjobban,ha nem az oroszok.Szerinted kinek a tervei alapján épült a paksi atomerőmű  ?Vagy úgy gondolod,hogy a franciák jobban értenek egy orosz atomerőműhöz?
Törölt felhasználó 2022. 01. 23. 08:07
Előzmény: #57664  ________
#57670
Nem tudom kivesz csirkefarhátat,gyakorlatilag a csontos húsok a leg kevésbé költséghatékony megoldások,ha a színhúst lefejtik róluk akkor rosszabbul járnak mint ha tisztán színhúst vettek volna csont nélkül.Kizárólag az ízfokozása miatt jó a csontos hús,de nem a csirkefarhát,pld.levesbe.
________
________ 2022. 01. 23. 07:28
Előzmény: #57665  drukker
#57669
Dehogynincs
Dehogynincs 2022. 01. 23. 06:19
#57668
"A politika egy olyan világ, amely közel van a költészethez. Ez nem mindig nyilvánvaló a napi durváskodások és lökdösődések mellett, de azért sok szépsége van a mi szakmánknak, hiszen más embereket szolgálni mindig szép dolog, még akkor is, hogyha ez viták közepette zajlik."
Aha. Mégis úgy érzem, hogy alattvaló vagyok. A szolgálat jegyében kifosztják a nyugdíjpénztárakat, bevezetik a vasárnapi boltzárat.
Vannak emberek, akiket Orbán tényleg szolgál. Például Mészáros Lőrinc stróman gazdáját.
A politika tényleg közel van a költészethez. Sokat költ fölösleges stadionokra, személyzet nélküli lélegeztetőgépekre, az állami beruházások szemérmetlen túlárazására és a harsogó kormánypropagandára meg a kormány által  előszeretettel titkosított üzelmekre.
drukker 2022. 01. 22. 23:20
Előzmény: #57654  Törölt felhasználó
#57667

Egyébként, hogy tisztán lássál, - bár ezt kétlem - de legalább írásoddal nem bántasz meg senkit.
Orbán anno kiment Oroszországba barátkozni, majd szóltak neki, hogy vett egy atomerőművet. A rózsaszín tornacipős picsa legalább az mondja "nézzétek milyen édi".
Majd Kínába szóltak neki "vasutat fogsz építeni az Unióba", mert Hamburgba körbe kell menni. A magyaroknak ebből csak a krampácsolás meg az adósság jut, pofa be.
Majd kisvártatva Kína megint előállt "egyetemet fogsz csinálni" - vetted az adást!
Töröld meg az orrod és állj neki 
És rögtön  rájött mire is van szükségünk. Pénz nincs rá, de majd eladósodunk.
Most februárba újra megy Moszkvába a zsákjában Magyarország, "mit adtok érte"
Kedves sotime ez így szerinted rendben van?
drukker 2022. 01. 22. 22:44
Előzmény: #57655  Fagylaltárus
#57666

Ne itt áruld a nyalókádat, a birkamenet jobb közönségnek bizonyul, - mindent benyalnak.
drukker 2022. 01. 22. 22:38
Előzmény: #57654  Törölt felhasználó
#57665

"Egyébként ha már ennyire zavar,hogy az oroszok többek között Magyarországon is folytatnak kém tevékenységet,az nem zavar,hogy az USA is folytat kémtevékenységet"
Persze, hogy zavar, csak a kormánynak is azt a látszatot illik kelteni, hogy őket is zavarja.
Ebbe a bankba még a rendőrség sem mehet be - papírjuk van Orbántól!
Tudsz-e még ilyen helyet Magyarországon. Ha a kémkedést a külképviseleti szervezetek végzik, na bumm mindenki ezt csinálja, - ezt én is tudom.
Egyébként visszautalok a fent említett megállapításodra, mindig ez a válaszotok "más is csinálja". Tartalmatlan az indok és szánalmas. Csak most mi ellenzékiek egy olyan jövőt kívánunk építeni hogy ilyenek ne forduljanak elő. És mint látom téged is zavar a kémtevékenység - kivéve ha Orbán végzi!
________
________ 2022. 01. 22. 22:14
Előzmény: #57663  Ingarian
#57664
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20220121/jon-a-csirkehiany-a-boltokban-es-a-meg-nagyobb-dragulas-522413
Tartom, hogy hamarosan csirkefarhárból hiány lesz.
Keresleti oldal növekedni fog, és lesz egy kisebb pánikvásárlási roham.
Kínálati oldalon meg a gazdák fognak fékezni...
A boltok amúgy meg a többi csirkerészen fognak kompenzálni, úgyhogy az infláció nem fog lassítani...
Ingarian
Ingarian 2022. 01. 22. 21:28
Előzmény: #57653  Istvan78
#57663
Nem nagyon örülnek, igazából nem túl sok embertől merem megkérdezni, ilyenek jönnek, hogy ők nem irigyek, a magyar ember örül, ha békén hagyják, meg hasonló sületlenségek. Meg Gyurcsány ofc.
idegsüveges 2022. 01. 22. 19:16
Előzmény: #57661  Törölt felhasználó
#57662
Most hogy mondod…bank ez egyáltalán? A mérlegfőösszege bármikor felduzzasztható, azután jöhet az Izland-effektus, kombinálva egy ilyen kormánnyal,  államcsőd az EU-ban vagy súlyos anyagi áldozat a lakosságtól.
Mindez egy nem elég körültekintő seggnyalás miatt! 
Törölt felhasználó 2022. 01. 22. 19:09
Előzmény: #57658  idegsüveges
#57661
Ha ez a kicsi orosz bank a magyar állam pénzügyi stabilitását képes megbillenteni,akkor kovács néni befőttes üvegébe tett megtakarítása is baromi veszélyes a magyar államra,annyira kicsi pénzügyileg ez a bank.
________
________ 2022. 01. 22. 18:33
Előzmény: #57659  badsector1
#57660
Kellett nekünk egy velejéig korrupt orosz besúgó az ország élére...
badsector1
badsector1 2022. 01. 22. 18:30
Előzmény: #57654  Törölt felhasználó
#57659
Egy kis segítség: 
"Alaposan feladhatja a leckét a magyar kémelhárításnak, hogy az orosz Nemzetközi Beruházási Bank (IIB) Budapesten teljes mentességet kap a magyar hatóságok felügyelete alól, vezetői és vendégei pedig a diplomáciai mentesség szabályai szerint mozoghatnak Magyarországon és így az Európai Unióban.Ahhoz, hogy megértsük, milyen játékterük lesz ezzel az orosz titkosszolgálatoknak, érdemes egy kicsit messzebbről kezdeni. Az, hogy egy ország hírszerzőket „telepít” egy másik államba, mondhatni természetes. Ezek az emberek persze nem írják ki magukra, hogy kémek, noha egy jelentős részükről a fogadó állam sejti, esetleg tudja, hogy azok.A KÉMEK TÖBBSÉGE UGYANIS DIPLOMÁCIAI FEDÉSBEN ÉRKEZIK AZ ORSZÁGBA. EZ AZT JELENTI, HOGY RENDSZERINT A KÜLDŐ ÁLLAM DIPLOMATÁJAKÉNT, EZÉRT ELEVE DIPLOMÁCIAI MENTESSÉGET ÉLVEZ."
idegsüveges 2022. 01. 22. 18:23
Előzmény: #57654  Törölt felhasználó
#57658
Tetszőlegesen foglalkoztathat tetszőleges állampolgárságú és képzettségű embereket. Mivel diplomáciai mentességük is van, kedvük szerint hozhatnak be az országba fegyvert, kémkedésre alkalmas informatikai eszközöket, ellenőrzés nélkül mozgathatnak készpénzt, sugárzóanyagot, kábítószert, mert a “magyar” állam lemondott az ellenőrzési jogáról. Ha akarják hitelezési tevékenységükkel megbillenthetik a magyar állam pénzügyi stabilitását. Mindezt a magyar adófizetők pénzén! Alig problematikus!
badsector1
badsector1 2022. 01. 22. 17:48
Előzmény: #57655  Fagylaltárus
#57657
több pénzt az  oktatásba, eü-be, kevesebb pénzt stadionokba,lölö,tiborc,garancsi,szijj,alapítványok zsebébe
realmadrid 2022. 01. 22. 17:25
Előzmény: #57654  Törölt felhasználó
#57656
Ebben igazad van. Úgy írnak egyesek erről a témáról hogy fogalmuk sincs róla. Egy a lényeg, lehessen szidni Orbánt meg az oroszokat. Mintha a  CIA nem létezne és nem avatkozna be más országok belügyeibe. 
Fagylaltárus 2022. 01. 22. 17:05
#57655
Aki az egyesült ellenzékre szavaz, mit vártok tőlük? 
Törölt felhasználó 2022. 01. 22. 17:02
Előzmény: #57652  drukker
#57654
És mit tud ez az orosz kémbank?Egyáltalán egy banknak mi köze van a kémkedéshez ?És ki dobta be ezt a témát,hogy az egy kémbank.Egyébként ha már ennyire zavar,hogy az oroszok többek között Magyarországon is folytatnak kém tevékenységet,az nem zavar,hogy az USA is folytat kémtevékenységet Magyarországon vagy,hogy Izrael,és persze még jó pár ország,de csak a legjelentősebbeket említettem.Azt például tudtad,hogy a nagyhatalmak nagykövetségei gyakorlatilag kémközpontok a fogadó ország területén,és oda senki sem léphet be a követség engedélye nélkül ?
Istvan78 2022. 01. 22. 15:11
Előzmény: #57640  Ingarian
#57653
"Benneteket nem zavar, hogy ekkora gazember még nem volt az országban hatalmon?"
Te még meg mered ezt kérdezni szemtől szembe? Csak a felháborodás van a másik oldalról és a veszekedés, tisztázó vitának esélye sincs.
Egyébként mit szoktak reagálni a kérdésre?
drukker 2022. 01. 22. 14:52
Előzmény: #57648  Törölt felhasználó
#57652

Nos mi a véleménye arról az emberről, aki hazánkba betelepíti az Orosz kémbankot. -Erre  az egész világ felhívta a figyelmét - majd ennek eredőjeként határozatot hoztak, hogy senki nem vizsgálhatja a tevékenységét. Sem a NAV sem a felügyeleti szervek számvevőszék + egyebek. Had kémkedjenek!  Náluk nem utasítanak ki ügynököket!
Tudod elcsépelt fogalom de ha valamire ráillik - ez az igazi hazaárulás.
Nekünk magyar állampolgároknak ilyen jogosítványt (nem vizsgálhatók) nem adatik meg. Nekünk marad a végrehajtó. Az orosz kémbank után, már ne csodálkozzunk, hogy hozza  a Kínai egyetemen.
Ez a csákó a nemzetünk szégyene.
Ingarian
Ingarian 2022. 01. 22. 14:40
Előzmény: #57647  signal2
#57651
Az oktatás mindennek az alapja, tudok mesélni, milyen minőségű tudással jöttek bizonyos szakmában végzett emberek hozzám dolgozni. Siralmas, többet tudtam náluk a szakmájukról, pedig én autodidakta módon tanultam meg azokat a dolgokat. 
Ingarian
Ingarian 2022. 01. 22. 14:38
Előzmény: #57646  Törölt felhasználó
#57650
Nézd, sok jót nem tudok egy olyan emberről mondani, aki aljas módon a köznek juttatott pénzt a saját zsebébe tömi., Majd a történelem ítél! ;) 
Törölt felhasználó 2022. 01. 22. 13:18
Előzmény: #57647  signal2
#57649
Ez tény az oktatás terén , nagyon szarul állunk,nevetséges fizetések a pedagógusoknak,és eszméletlen mennyiségű tananyag a minőségi oktatás helyett,ez utóbbi azért az előző kormányok idejében is így volt.Sohasem értettem mi értelme van olyan ismeretanyagot átadni aminek kb 90 %-át soha a büdös életbe nem fogja a gyerek hasznosítani,ráadásul jó esetben max 30-60 napig emlékezik a túlnyomó részükre.Teljesen felesleges időpocsékolás.
Törölt felhasználó 2022. 01. 22. 13:10
Előzmény: #57643  drukker
#57648
Ha az EU nem engedte volna be a sok migránst a schengeni övezetbe akkor Trump sem akarta volna a vízum kötelezettséget bevezetni,nem Orbán miatt hanem a hibás EU-s külpolitika miatt kerültek most hátrányos helyzetbe a romániai,ukrajnai,szerbiai,és horvátországi magyarok.Ennyit a nagyszerű EU-s migráns politikáról !!!!Egyébként Orbánéknak ez egy nagyon magas labda,mert az ellenzék az EU oldalán volt migráns kérdésben,Orbánék ellenében.Kíváncsi vagyok,vajon leütik-e :) Egyébként kösz,hogy felhoztad :)
signal2
signal2 2022. 01. 22. 13:09
#57647
A fidesz sok nagy büne közül az egyik, a közoktatás lerohasztása, statisztikákkal bekutatva:
https://www.szabadeuropa.hu/a/szamokban-a-fidesz-kormanyzas-dramaian-lerontotta-a-kozoktatas-teljesitmenyet/31660330.html
Ennek fényében nevetséges és szánalmas a kormány nepszavazási lezdeményezése.
Törölt felhasználó 2022. 01. 22. 13:01
Előzmény: #57644  Ingarian
#57646
Neked orbánitiszed  van,és szemmel láthatóan baromira nem érdekelnek a tények.Az EU hibás külpolitikáját is simán Orbán nyakába varod.
Törölt felhasználó 2022. 01. 22. 12:58
Előzmény: #57643  drukker
#57645
És miért Orbán tehet arról,hogy az USA úgy látja,hogy az a rengeteg migráns aki az utóbbi évekbe a schengeni országokba betelepült,biztonsági kockázatot jelent .Nem Orbánék mondták azt,hogy nem szabad beengedni a menekülteket ha azok eleve egy nem háborús övezetből jönnek ide ,mert ök nem politikai hanem hanem gazdasági menekültek?Az EU külpolitikája felelős azért,hogy  a schengeni határokon belül az USA szelektálni kezdett.Ez Trump rendelete volt,egyértelmű,hogy nem Orbánék ellen hanem az EU külpolitikája ellen szólt.
Ingarian
Ingarian 2022. 01. 22. 11:53
Előzmény: #57642  Törölt felhasználó
#57644
Tudod ez is az égig magasztalt, de amúgy nyugaton egy lecsapni való bosszantó légynek nézett főnököd külpolitikájának az eredménye, aminek azt hiszem, mindannyian isszuk a levét, még a kemény, ámde ostoba fideszes B-Közép is.
drukker 2022. 01. 22. 11:32
Előzmény: #57642  Törölt felhasználó
#57643

De igen. igazad van, de engem a külhoni magyarok annak ellenére, hogy nem a Fideszre szavazok, jobban érdekelnek, mint pl. a Németországban született más nemzetiségűek.
Az mint látjuk a te dolgod, hogy értük küzdjél.
Törölt felhasználó 2022. 01. 22. 11:21
Előzmény: #57628  drukker
#57642
És,mond csak ez nem az összes schengeni országra igaz,hogy mindenkinek aki nem ott született vízum kell az USA-ba ??
Törölt felhasználó 2022. 01. 22. 11:08
Előzmény: #57627  hellforceone
#57641

Jó,igazad van,tegnapra már lemerültem,hála a mozgalmas tőzsdei eseményeknek ezért pontatlan voltam. Az tény,hogy lassan jött össze az aláírók létszáma,ami azt mutatja,hogy sokan nem a kérdést figyelték hanem,hogy kik akarják ezt aláíratni velük,így ilyen értelemben valóban az ellenzékre szavazók lehettek többségben akik aláírták,szerintem.Mondom ezt úgy,hogy semmi gondom a kérdésekkel.Én is aláírhattam volna,pedig nem szavazok az ellenzékre.Egyébként ebből  a szemszögből nézve,hogy nem csak az ellenzéki szimpatizánsok írhatták alá a kezdeményezést,akkor az még lesújtóbb az ellenzék szempontjából,mert akkor ezek szerint már a saját táborukat sem tudják rendesen elérni.
Egyébként jó,és korrekt volt az írásod,nem úgy mint az enyém tegnap,semmi oka,hogy kitiltsanak érte.
Ingarian
Ingarian 2022. 01. 22. 10:53
Előzmény: #57637  signal2
#57640
Én ezt szoktam megkérdezni a fideszes pár ismerősömtől, akivel még szóba állok. Benneteket nem zavar, hogy ekkora gazember még nem volt az országban hatalmon? Mellesleg a második legszegényebbek a magyar háztartások az EU-ban. Komolyan gondolkodok azon, hogy nem foglalkozok ezzel tovább. A határok még nyitva, majd mondom a lányoknak, hogy menjenek ki külföldre élni, én meg utánuk költözök, megtehetem anyagilag még. Még a baloldal szavazóinak is a nagy része sem foglalkozik a korrupcióval egy kutatás szerint, Akkor én miért bosszankodjak? Eléldegélek , még van tizenpár évem a nyugdíjig.
Törölt felhasználó 2022. 01. 22. 10:49
Előzmény: #57626  sanka
#57639
Legtöbbször,pont azoktól hallom,hogy milyen buták a vidéki emberek,akiknek ki lóg a kapanyél a szájából,ha falúra le esnének,akkor előbb fejnék meg a  bikát mint a tehenet :) Elég sokat éltem Budapesten, és semmivel sem különb Budapest lakossága,mint a vidéki lakosság.
signal2
signal2 2022. 01. 22. 10:41
Előzmény: #57633  drukker
#57638
+ drasztikusan szűkítették a feltehető kérdések körét. Csak az egyik szög a jogállamiság koporsójába.
signal2
signal2 2022. 01. 22. 10:38
Előzmény: #57618  realmadrid
#57637
Nem állnak rosszabbul, mert bőven több egyéni hylre számíthatnak, mitn 4 éve. Abból a szempontból persze rosszabbul áll, hogy arányaiban a fidesz még nagyobb kampányt tud csinálni. Gykolratilag 1 éve nonstop kampányt folytat százmilliárdos közpénzből. Nincs olyan nap, hogy a rádióban/TV-ben, plakátokon ne jönne szempe 8-10-szer kormányzati hirdetés.
Brutálisan aránytalanok a lehetőségek, ami egyértelműen felveti a választások tisztaságának megkérdőjlezését. Konkrétan például egyértelműen törvénytelen, hogy az országos rádiókban "társadalmi célú" reklámokként fut a baloldal anyázása. Komolyan,n egy erkölcsi fertő, az aljasság és gonoszság netovábbja, amit a fidesz rászabadított az országra.
signal2
signal2 2022. 01. 22. 10:33
Előzmény: #57609  Törölt felhasználó
#57636
Ez 2-300 ezer ember, aki elment a zegyébként országosan nagyon kevés aláírásgyűjtó pult egyikéhez. A 10 ezer főnél kisebb településeken gyakorlatilag nem is lehetett aláírni. Az ellenzéknek ugyanúgy 2-2,5 millió körül van a szavazótábora, mint a fidesznek.
badsector1
badsector1 2022. 01. 22. 10:01
Előzmény: #57633  drukker
#57635
"De azt is tegyük hozzá, hogy hatalomra jutásuk után a 100000 aláírást rögtön felemelték 200000-re,"
   
Most meg a hatalmuk elvesztése előtt a csirkefarhát árát csökkentik vagy 30 forinttal. :))
drukker 2022. 01. 22. 09:26
#57634

Az előválasztáskor abban ringatta magát a Fidesz egyház, hogy úgy sem tudják megszervezni, vagy ha igen, jó ha 100000 aláírást  tudnak felmutatni. Profi szervezéssel lett több mint 600000.
A népszavazási kezdeményezést január óta csak gúny követte, itt is csak100000-ret saccoltak. meglett több mint 230000.
Szerencsére a kormányváltást is ilyen lekicsinylés előzi meg!
Én aránypárral megvizsgálnám, - ami már eléggé reprezentatív - hogy a főpolgármester választáskor hányan előválasztottak, és ennek hányszorosa lett a Karácsony szavazat.
Na ha ezt megnézi egy fideszes hívő, és ha valamit is ért a statisztikához megnézném az ábrázatát.
A polgármester választást is pontosan ilyen gúny előzte meg aminek most tanúi vagyunk.
drukker 2022. 01. 22. 08:52
Előzmény: #57601  SirDMR
#57633
De azt is tegyük hozzá, hogy hatalomra jutásuk után a 100000 aláírást rögtön felemelték 200000-re, hogy még egyszer ezt más ne tudja megtenni. Ha most döntenének azt is belevennék, hogy Orbán aláírása nélkül érvénytelen a 200000 aláírás.
drukker 2022. 01. 22. 08:27
Előzmény: #57627  hellforceone
#57632
Én még a "hívektől" megkérdeztem volna azt is, hogy a "széteső rohadófélbe lévő" Európai Unióba miért mi fizetjük, hogy a Kínaiak hamarább odavigyék az áruikat vasúton.
sanka 2022. 01. 22. 08:26
Előzmény: #57629  hellforceone
#57631
Orbánék után valszeg úgy lesz.
sanka 2022. 01. 22. 08:25
Előzmény: #57628  drukker
#57630
Na ez kellene az itteni szavazásban
hellforceone 2022. 01. 22. 08:21
Előzmény: #57628  drukker
#57629
Jaj de jó, végre olvasok ilyet. Nem mintha mindenki Amerikába akarna rohanni, de mégis, az elv számomra felüdítő, mert szerintem a népszavazással ugyanígy kellene tenni....
drukker 2022. 01. 22. 08:19
#57628

https://www.portfolio.hu/global/20220121/fontos-valtozas-nem-minden-magyar-utazhat-vizummentesen-amerikaba-522319
Most megköszönhetik a külhoni magyarok Orbánnak, hogy - saját zsebükre - megbízhatatlan (kémeket-bűnözők) telepített az országba!  20000 fizetett "migráncs"
hellforceone 2022. 01. 22. 08:16
Előzmény: #57609  Törölt felhasználó
#57627
Ez most komoly?? Csak az írta alá, aki hajlandó szavazni az ellenzékre?? Komolyan  mondom, ennyire már nem lehet egy társadalom retardált - nem rád értem személyesen! -, hogy a saját érdekeit se ismerje fel és azért, mert az az ellenzéktől jön, inkább legyen rossz, de nehogy már igazuk legyen valamiben. Szerintem két teljesen értelmes és a közjót szolgáló dologról kívánnak szavazni. Ki akar ide egy olyan egyetemet, amit baromi sok pénzből - és mint tudjuk, általában a tervezett költséggel sosem valósul meg semmi, mert hát ugye lopni is kell vagy 30-40%-ot -, a kínaiak építenek meg nálunk úgy, hogy nekünk kell a hitelt fizetni és minden más módon nekik dől majd a pálya. Sokat nem kell róla magyarázni szerintem. A másik kérdés még, miért baj az, ha a munkanélküli éppen  tovább jár, mint 3 hónap - és utána megszűnik MINDEN, dögöljön meg, akinek nem sikerül munkát találni és mindezt még a válság idején sem képesek megváltoztatni. Komolyan, nem néztem utána, de mondj már kérlek még egy európai országot - ne csak a földrajzi elhelyezkedést nézd, mert mondjuk így Fehéroroszország is európai, hanem a demokratikus berendezkedést is, ami ugyebár nálunk állítólag megvan -, ahol ennyire rövid idő után az állam magyarul leszar magasról. Szerintem 2 teljesen normális kérdés és nem az emberek vagy az ország ellen van. Mondom ezt úgy, hogy bár a fidesst és királyunkat ki nem állom, de ellenzéki szavazó sem vagyok - ez az ellenzék ugyanis sajnos egy vicc, de ez most más lapra tartozik. Szerintem pont az baromi felelőtlen és antiszociális, aki erre a két kérdésre nem volt hajlandó aláírni. PS: portfolio moderátor és "rendszer gazda" - a szójátékot már nem magyarázom -, jöhet az 1 hetes tiltás... oszt jónapot!
sanka 2022. 01. 22. 08:04
Előzmény: #57623  realmadrid
#57626
Nem lemézés, olyanok amilyenek, nulla értelemmel, tisztelet a kevés kivételnek, ennyi a vidék!!
euler 2022. 01. 21. 23:05
Előzmény: #57624  euler
#57625
Majd holnap elolvasom.
Jó, hogy elolvastad azt a piros sort, de érdemes megnyitni is.
euler 2022. 01. 21. 23:02
Előzmény: #57623  realmadrid
#57624
Nem veszem zokon ha elmondod.
realmadrid 2022. 01. 21. 22:59
Előzmény: #57622  euler
#57623
Pökhendi nagyképüség, a vidék lenézése a másik oldalra is igaz. Ha ennyire figyeltél akkor láthattad korábban hogy mi az én vágyam. 
euler 2022. 01. 21. 22:53
Előzmény: #57618  realmadrid
#57622
Nálad mindig értékelem, hogy saját szavaiddal vissza tudod adni a propagandát.
Semmi szám, semmi hivatkozás, csak a vágyak.
Több mint két hónap van még a nagy napig, és minden nap az ellenzéket segíti.  Emlékeztetném a hívőket 2002-re ...
Próbáltam összefoglalni a rezsim jelenlegi reménytelen helyzetét, de ez a mai írás tökéletesen megteszi, élvezhetőbb formában mint ahogy én tudnám:
Ez az erőből pökhendi, az ország lakóinak felét lenéző nagyképűség vissza fog ütni
Törölt felhasználó 2022. 01. 21. 22:28
Előzmény: #57618  realmadrid
#57621
Pont az összefogás miatt állnak rosszabbul, ha egy egységnek néznénk őket akkor jól állnának a 4 évvel ezelőtti legerősebb ellenzéki pártot alapul véve,de az öszkép alapján kevesebben szavaznának most az ellenzékre mint Orbánékra,és ez a lényeg.
realmadrid 2022. 01. 21. 22:25
Előzmény: #57617  badsector1
#57620
Ez a pedofilozó kérdés nem véletlenül lett kitalálva. Ebben az országban a másság elfogadása még mindig gyerekcipőben jár. Már rég kiderült hogy ha nincs a pedofil törvény már rég itt lennének az eu-s pénzek, ennek ellenére ragaszkodik hozzá a kormány mert rengeteg szavazatot jelent a választáson.
Törölt felhasználó 2022. 01. 21. 22:24
Előzmény: #57617  badsector1
#57619
Ennek inkább örülhetnél,így 1 nappal később tudod meg  ,hogy újra 2/3 lett a Fidesz javára :)
realmadrid 2022. 01. 21. 22:20
Előzmény: #57615  ________
#57618
Ez a lényeg. A fidesz szavazók ott lesznek. Jelen pillanatban az látszik hogy az ellenzék nem tud mozgósítani. Most rosszabbul állnak mint 4 éve hiába a 6párti összefogás.
badsector1
badsector1 2022. 01. 21. 22:19
Előzmény: #57611  realmadrid
#57617
nem kell túlkombinálni 01G elzavarását, nincs szükség ilyen hülyeségekkel elterelni a figyelmet.
a fidesz pedofilozó népszavazása is csak azt célt szolgálja, hogy egy nappal később lehessen végeredményt hirdetni.
SirDMR
SirDMR 2022. 01. 21. 22:16
Előzmény: #57603  badsector1
#57616
Egyébiránt ha rajtam múlna fizetős lenne az egészségügy. Mert most túl sok az ingyenélő potyautas proli, akik életükben 0,- Ft TB-t fizettek be, de hála a "minőségi" életvitelüknek (bagó pia kábi) istentelen kiadást jelentenek, amit az átlag bérjövedelemből élők perkálnak be. Legyen saját számlád, amire kötelezően fizetsz be és persze öngondoskodhatsz. Ha bajod van csekkolják az egyenleget és megnézik van-e elég della. Ha nincs, akkor lehet dönteni hitelről. Nyilván életmentő műtétek stb. nem tartoznak ide.
________
________ 2022. 01. 21. 22:15
Előzmény: #57611  realmadrid
#57615
A népszavazás-választással arra számít a fidesz, hogy az ő szavazóik biztosan ott lesznek...
realmadrid 2022. 01. 21. 22:14
Előzmény: #57612  ________
#57614
Ez hülyeség  , csak hergelés. 
badsector1
badsector1 2022. 01. 21. 22:13
Előzmény: #57608  SirDMR
#57613
ki fogod bírni ha leírom a vizitdíjas népszavazásról a véleményem.
________
________ 2022. 01. 21. 22:13
Előzmény: #57596  badsector1
#57612
Az emberek rájönnek, hogy most kell menni, míg olcsóbb és még van
Jövő szombatra már üresek is lesznek a polcok
Újabb öngól a nagy vezérnek 😀
realmadrid 2022. 01. 21. 22:12
Előzmény: #57606  badsector1
#57611
A népszavazásnak is van mozgósító ereje. A fidesz amúgy is jobban mozgósít de a népszavazással, a 4 kérdéssel ez meg jobban sikerülni fog. Ezt ellensúlyozhatta volna az ellenzéki kezdeményezés.
euler 2022. 01. 21. 22:12
Előzmény: #57607  Peterbond
#57610
És még demokrácia volt ...
Törölt felhasználó 2022. 01. 21. 22:11
#57609
Jó,ne bántsuk az ellenzéket,amíg megtalálták azt a 2-300 000 embert akik még hajlandóak szavazni rájuk,mióta Péter belekezdett a hecckampányába,már ez a számarány is csoda számba ment kb.ennyien fognak rájuk szavazni 2 hónap múlva :) Mondjuk én annak az ellenzéki helyében aki a centit elkezdte vágni,azt tanácsolnám ne vágja csak jelölje be egy tollal,hol járunk,még jól jöhet 4 év múlva az a centi :))
SirDMR
SirDMR 2022. 01. 21. 22:10
Előzmény: #57603  badsector1
#57608
Ne haragudj de ez hogyan jön ahhoz a témához? Ez megint milyen érveléstechnika? Mi köze van a mostani kommentednek ahhoz a H0 hipotézishez, hogy az ellenzék bénázott az aláírásgyűjtésben?
Peterbond 2022. 01. 21. 22:08
Előzmény: #57601  SirDMR
#57607
Volt egy kiépített civli hálózata. Polgári körök címen. És igen volt sajtója és messze nem volt ennyire ellenséges a környezet az ellenzékkel szemben.
.
Mondom ezt úgy hogy abban az időben én is Fideszes voltam.
badsector1
badsector1 2022. 01. 21. 22:08
Előzmény: #57602  realmadrid
#57606
01G-t nem a népszavazás fogja leváltani
signal2
signal2 2022. 01. 21. 22:06
Előzmény: #57603  badsector1
#57605
A választásokat követően jön a már előkészített vegyes finanszírozás. Kiváncsi vagyok, hogy fog működni.
signal2
signal2 2022. 01. 21. 22:05
Előzmény: #57601  SirDMR
#57604
Igen  a fidesz sokkal jobban csinálta, mert kopogtatott és nem pultozott, azaz házhoz ment az aláírásért.
badsector1
badsector1 2022. 01. 21. 22:04
Előzmény: #57601  SirDMR
#57603
mekkora átverés volt a fidesz részéről a 300 forintos vizitdíj elleni hergelés, most meg az állami eü-ben levő  teljesítmény volumen korlátozás miatt, ha nem akarsz egy szakorvosi vizitre heteket, hónapokat várni, akkor fizetheted a magán eü-ben 30000 forintos vizitdíjat.
realmadrid 2022. 01. 21. 22:01
Előzmény: #57600  badsector1
#57602
Nem az aláírás számával van a gond. Olvasd el a szabad európa cikkét, pontosan leírja hogy mi a gond. A szabad európát csak nem vádolod azzal hogy fideszes. 
SirDMR
SirDMR 2022. 01. 21. 21:59
Előzmény: #57598  Peterbond
#57601
Fidesz ellenzékben vizitdíjra 48 óra alatt szedte össze az aláírásokat... Persze tudjuk, akkor is Fidesz médiauralom volt... Ja nem, volt egy Fábry show és annyi.

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek