Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2022. 09. 23. 11:02
Előzmény: #84954  Sehmet
#84960
ez emgint legvedelm irendszer xD oke akkro azt mond el nekem egy legvedelmi rendszer milyen fenyegetst jelent orozsorszagra? xDD
totoro
totoro 2022. 09. 23. 11:01
Előzmény: #84956  SirDMR
#84959
Gondolom minden diplomás ismerősöd a közszolgálati egyetemen végzett, és ők is te is a rendszer tőgyein lógtok.
Sehmet
Sehmet 2022. 09. 23. 11:00
Előzmény: #84957  Sehmet
#84958
.... neked....
Sehmet
Sehmet 2022. 09. 23. 10:57
Előzmény: #84950  Csakegyolvaso
#84957
Mondd, te voltál katona? Milyen rendfokozatod van, vagy ha már "obsitos" vagy, milyen volt? Ezekre kérnék választ, mielőtt olyanokat írsz, hogy nem tudom mi az a hadgyakorlat! :) Én már megírtam az enyémet, amit szerintem akkor sem értettél, hogyan lehet tiszt valaki egyetem után, amikor előfelvételisként már tiszthelyettesi rendfokozatot kapott. Persze az, hogy "rigó", nekem úgysem mond semmit. Éjszakás műszakban voltál, hogy még nem ébredtél fel?
SirDMR
SirDMR 2022. 09. 23. 10:54
#84956
Kommenteket olvasva, itt aki nem szemellenzős kőellenzéki, aki kétpofával, 3 billentyűzettel, 6 kézzel fikázza Zorbánt, az bizony csakis fizetett troll lehet. Olyan, hogy konzervatív, vagy antiglobalista, vagy csak szimplán másképp gondolkodó, olyan ma Magyarországon nem lehet. Csak ez azért furcsa, mert nekem baràti körömben (mindenki minimum 2 diplomás) senki sem osztja az itteni fórumozók aberrált, nemzetietlen, liberálfasiszta gondolatiságát, ha egyáltalán lehet ezt annak nevezni.
Sehmet
Sehmet 2022. 09. 23. 10:54
Előzmény: #84953  signal2
#84955
És a MOL eladásánál jó volt az időzítés és a cél? 
Sehmet
Sehmet 2022. 09. 23. 10:38
Előzmény: #84950  Csakegyolvaso
#84954

Nem azt írtam, hogy rakétabázisokat telepített, hanem azt, hogy azokat AKART telepíteni. Magyarázzam el, hogy mi a különbség? Itt, egy 2019-es, angol nyelvű cikk, méghozzá a Politico-ból, ha arra voltál kíváncsi.
"Hivatalba lépése óta a Biden-adminisztráció fenntartja Washington fegyverszállítmányait és az ukrán hadsereg katonáinak kiképzését, beleértve ebbe a március óta 275 millió dollár értékű felszerelést és támogatási csomagot. A kongresszus tagjai azonban többet szeretnének, és ezért a 2022-es védelmi törvényjavaslathoz csatoltak egy módosítást, amely nyomást gyakorolna a Biden-kormányzatra, hogy adjon el vagy adjon át új lég- és rakétavédelmi rendszereket Ukrajnának, ideértve egy olyan Iron Dome üteg küldését, amelyet jelenleg üzemeltet az amerikai hadsereg."
https://www.politico.com/news/2021/09/14/us-army-iron-dome-weapons-ukraine-511787
signal2
signal2 2022. 09. 23. 10:37
Előzmény: #84947  Sehmet
#84953
Nem-e? 
Egyébként az MVM ordas nagyot buktázik mostanában. Havi 80-100 milliád a vesztesége. Amíg alacsonyabb volt a világpiaci ár, mint az ún "rezsicsökkentett" ár, addig éltek, mint aranyhal a luxusakváriumban, addig büszkék voltunk a nagy nemzeti visszavásárlásokra. Bár nem tettük volna... Az időzítés ismét brutálisan rossz volt, akárcsak pl a MOL kivásárlásánál. 
Heisenberg
Heisenberg 2022. 09. 23. 10:31
Előzmény: #84951  kjanek
#84952
Sok mindenre ad magyarázatot... 
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2022. 09. 23. 10:17
Előzmény: #84948  Sehmet
#84950
azt nem lehet erteni amit teljesen masfele kezdtel el magyarazni.Azt se tudod mit jelent az hoigy hadgyakorlat ezekszerint.Ossze vissza beszelsz.Probalod mondom megmagyarazni a lehetetlent ami nemfog menni mar midnenki at latt rajtad de felolem eroltetheted en raerek feltenni neked ez ta kerdest tobbszor is annal jobban hiteltelenne valsz minnel jobban kikerulod a valaszt ra.
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2022. 09. 23. 10:15
Előzmény: #84948  Sehmet
#84949
te nem is ezt irtam xD tanulj mar meg ovlasni. Valami angol cikket linkelj.!!!!
Sehmet
Sehmet 2022. 09. 23. 10:14
Előzmény: #84945  Csakegyolvaso
#84948
Ja,"valami angol cikket linkeltél ... " Maradjunk ennyiben. :) Attól, hogy valamit nem értesz sokadjára sem, nem én tehetek.
Sehmet
Sehmet 2022. 09. 23. 10:13
Előzmény: #84942  signal2
#84947
Látod, a jobboldali milliárdosok nem arra költik a pénzüket, hogy a házukból az odatelepített vadállományra lövöldözzenek.
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2022. 09. 23. 10:13
Előzmény: #84944  Sehmet
#84946
meg azt linkelted hogy hadgyakorlatok voltak de mikor is a krim elfoglalasa utan nem?Jogos vbolt? Ugy latszik jogos votl mert vegulis putyko megtamadta ukrajnat mindenfele ok nelkul.
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2022. 09. 23. 10:11
Előzmény: #84944  Sehmet
#84945
nem irtal le nekem semmit csak linkelgettel orosz propaganda oldalakat.Valami angol cikket linkel jarrol hoyg raketakilovoallomaokat telepitettek volna. 
Sehmet
Sehmet 2022. 09. 23. 10:10
Előzmény: #84943  Csakegyolvaso
#84944
Ezt már leírtam többször. Kár, hogy az összetett mondatokat nem érted, egyszerű tőmondatokban pedig csak miattad nem fogom leírni.
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2022. 09. 23. 10:08
Előzmény: #84941  Sehmet
#84943
jaja ahhoz kepest meg midngi ne madtal nekem valasz ta kerdeseimre.De felteszem ujbol hatha sikerul. Putyin se votl tisztaba azzal hogy ukrajna nem csatlakozhat a natohoz?(te allitasod szerint)Ha meg csatlakozhatott a natohoz akkor meg Orban szandekosan vetozta ukrajan csatlakozasat? Krim elfoglalasara se adtal semmilyen indokot miert kellett elfoglalni ahogy az tse tudtad bebizonyitani hogy raketakilovo allomasokat telepitettek volna ukrajnaba.
signal2
signal2 2022. 09. 23. 10:05
Előzmény: #84939  Sehmet
#84942
Mondjuk most milyen jó is, hogy a legtöbb energetikai cég magyar kézben van, és így minket terhel a többszázmilliárdos veszteség.
Sehmet
Sehmet 2022. 09. 23. 10:05
Előzmény: #84938  Csakegyolvaso
#84941
Nem szerettem volna kampányolni a választások előtt, és téged sem akartalak befolyásolni. Szerintem már leírtam, miért írok ide, de neked külön is, azért, hogy a sületlenségeidre is reagáljak. :)
signal2
signal2 2022. 09. 23. 10:03
#84940
"Magyarország szeptember közepén megakadályozta, hogy az Európai Unió egységesen felkérje az ENSZ Emberi Jogi Tanácsát: jelöljön ki különleges megbízottat, aki az oroszok által elkövetett emberi jogi sértéseket vizsgálja. A magyar vétó miatt végül a 26 EU tagállam a világszervezethez delegált nemzeti küldöttségén keresztül kérte fel az Emberi Jogi Tanácsot a megbízott kijelölésére."
"Novák Katalin államfő most már azt követelte New Yorkban, amit az Orbán-kormány nemrég megakadályozott: "A lehető leghatározottabban szólítunk fel az ártatlan civilek ellen elkövetett háborús bűnök kivizsgálására. Ezeket a bűncselekményeket az illetékes nemzetközi intézményeknek dokumentálniuk kell, ki kell nyomozniuk, és bíróság elé kell állítani az elkövetőket. Egyetlen elkövetett bűncselekmény sem maradhat büntetlenül."
Sehmet
Sehmet 2022. 09. 23. 10:02
Előzmény: #84936  qpec
#84939
Tévedés! Amikor Horn Gyuláék privatizálták az energetikai szektort, a szerződésekbe szinte semmilyen fejlesztési kötelezettség nem került, csak az, hogy olyan árat állapíthat meg a szolgáltató, amely biztosítja neki az évi 8 %-os osztalékot. Ezért vannak ilyen állapotban a magyar vezetékek és az egész hálózat.
"Külön szólni kell még arról a titkos megállapodásról, amelyet a privatizációs szerződések aláírása előtt egy nappal, azaz 1995. december 7-én írt alá az ÁPV Rt. az RWE Energie AG és az Energie Baden-Wüttenberg AG által alkotott konzorciummal. A csupán másfél oldalas titkos külön-megállapodás értelmében a konzorcium 26 millió USD-t fizet az ÁPV Rt.-nek a következő ellenszolgáltatások fejében: 1. a vásárlók lehetőséget kapnak az ELMŰ Rt. és az ÉMÁSZ Rt. regionális áramszolgáltatók megvásárlására ( a szerződéseket másnap írták alá); 2. a magyar fél garantálja, hogy a vevő a bükkábrányi lignitmezőre két 500 MW-s erőművi blokkot építhet (versenyen kívül, a bányászati és vízkiemelési jogokkal); 3. az eladó kötelezettséget vállal az erőmű teljes élettartamára vonatkozó áramvásárlási szerződés megkötésére; 4. az eladó kötelezettséget vállalt arra is, hogy a megépítendő új lignit tüzelésű blokkokat a terheléselosztás során közvetlenül a Paksi Atomerőmű után fogják besorolni. Mint a témában jártas szakember, ennél pimaszabb és egyoldalúbb (az országra nézve hátrányosabb) megállapodást nem tudok elképzelni. Biztos vagyok benne, hogy a szerződés ÁPV Rt.-s aláíróinak (minthogy a megállapodást a legnagyobb titokban kellett előkészíteni) szakmailag fogalmuk sem volt, hogy mit írnak alá, és annak milyen következményeivel kell számolni. Kritikátlanul elfogadták a befektetők által diktált igényeket." (Dr. Petz Ernő: Magyar energetika 1991-1996. Magyar Energetika 1996/3.)
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2022. 09. 23. 10:00
Előzmény: #84935  Sehmet
#84938
xDD vicces fiu vagy kb a valasztasok utan kezdtel el ide irkalni elotte soha a budos eletbe ne mirtal ebeb a topikba meg valasztasok elott se xD Akkor nem zavart hogy cska 1 velemeny jelent meg hirtelen zavarni kezdett? Vald be fizetett troll vagy.Es meg mindig varom a valaszt a kerdeseimre.
totoro
totoro 2022. 09. 23. 09:54
#84937
Érik a pite? Hallottam pár pletykát tegnapi intézkedésekről: A belügyben minden kiadást zároltak, kórházakra, iskolákra is vonatkozik, semmilyen beérkező számlát nem fizethetnek ki. Kórházak pl.  nem szerződhetnek a takarításra sem. Állítólag a vízügynél is ugyanez a helyzet....
qpec 2022. 09. 23. 09:53
Előzmény: #84916  Törölt felhasználó
#84936
A rendszerhasználat csak addig nem került pénzbe,ameddig nem a "mi kutyánk kölyke"szolgáltatott a rendszerbe.Ezért rohadt le a viz-,gáz-,elektromos hálózat nagy része,mert az a pénz amit előzőleg engedett a kormány ezekre elszámolni,az amortizáció töredékére sem volt elég.Most,hogy lölö érdekeltség,már nyereséget is kell termelni ,tehát lehet többszörösét számlázni,minden fronton.Sem az autópályák,sem a közműhálózat jobb szolgáltatást nem nyújt a jövőben,mert az a nyereség rovására megy ,az pedig nem megengedhető.Nem azért játszottuk a kezére.A minap OPUS-TIGÁZ feliratos furgon húzott el mellettem,de az Opus rv árak az istennek sem akarnak elhúzni a 150-es szintről,vagy alóla.
A gázár nagysága ebben a relációban másodlagos,arra csak a háború miatt lehet hivatkozni és etetni vele a hívőket.
Sehmet
Sehmet 2022. 09. 23. 09:39
Előzmény: #84929  Shortelek
#84935
Tévedsz, de úgy látszik, magadból indulsz ki! Kíváncsi volnék, hogy az állítólagos munka mellett valakinek hogyan van annyi ideje, hogy folyamatosan ezen a fórumon legyen. Én nyugdíjasként és politikával hobbiszerűen foglalkozóként megengedhetem magamnak, hogy itt legyek, és még időm is van rá. De döntsétek el végre, hogy mi vagyok, mert korábban narcizmussal is vádolt valaki, persze az sem volt személyeskedés. Az én hozzászólásomat kizárólag az motiválja, hogy ne csak egyfajta vélemény jelenjék meg itt, bár tudom, hogy aki ide írnak, azoknak legalább 90 %-át úgysem lehet meggyőzni arról, hogy ne túlzott, utópikus idealizmusként tekintsenek a politikára, vagy egzisztenciális, illetve emberi kapcsolataik révén az ellenzékhez kötődésüket egy kis realista látásmód miatt adják fel, de azért fogadják el, hogy más vélemény is létezik, és felesleges az a moralizálást, amit 1990-2010 között bizonyára elfelejtettek, mert semmi más nem történik, mint azon időszak "jól bevált" politikájának folytatása azzal, hogy most már vannak közösségi oldalak, netes fórumok, ahol az ellenzék véleménye jobban meg tud jelenni, mint akkor. Valaki korábban azt írta, hogy "Kádár-népe". Igen, az. Vagy közvetlenül, vagy közvetetten. Ezt Horn Gyula felismerte, és alkalmazta is.
Ajánlom Lengyel László: A szárszói kert című, Hócipőben megjelent írását, amelyből egy kis részletet idéznék előzetesen:
"Akartátok volna hallani? Nem. Vajon nem ülnek-e itt azok is, akik a nagyobb párt nevében követelték maguknak a köztársasági elnökséget, mert az nekik jár? Akik dróton rángattak alkotmánybírákat, s akik azon igyekeztek, hogy a jó kormány nevében korlátozzák az alkotmányos intézményeket? Vajon nem az itt sétálgatók közül lépték-e át a jogállam határait egyetlen perc alatt, ha pártjuk és kormányuk, érdekcsoportjuk, nagycsaládjuk érdekei megkívánták? Vajon nincsenek-e közöttünk, akik elnézték a legdurvább korrupciós ügyeket, sőt részt vettek azokban? Vajon nem tréfálkoznak-e itt azok, akik kitiltották rádió- vagy televízió műsoraikból, lapjukból azokat, akik megpróbáltak ellentmondani, akik fölemelték szavukat egy tisztességes baloldal, liberalizmus vagy konzervativizmus nevében? És miféle baloldali és szabadelvű értékeket képviseltetek, amikor elfeledtétek a legfontosabbakat a szabadság és az egyenlőség értékeit?" (Mínuszolás előtt érdemes elolvasni, nem jobb, hanem kemény baloldali kritika)
http://www.hocipo.hu/content/view/4338_lengyel_laszlo_a_szarszoi_kert
Traktoros 2022. 09. 23. 09:39
Előzmény: #84933  Karvalytokes
#84934
A hitleri Németország esetén sem volt más lehetőség.
Karvalytokes
Karvalytokes 2022. 09. 23. 09:32
Előzmény: #84928  Traktoros
#84933
Tudom.Erre megy ki a játék.Ez legalább egy öszinte hozzászólás volt.
rockmaster 2022. 09. 23. 09:31
Előzmény: #84918  Karvalytokes
#84932
A Szovjetunió restaurációja folyik, amihez Ocsmány Viktor és mende-monda szakköre asszisztál... jó reggelt!
Karvalytokes
Karvalytokes 2022. 09. 23. 09:30
Előzmény: #84921  Sehmet
#84931
Bizony.Irakot még nem is emlitettem:)
________
________ 2022. 09. 23. 09:19
Előzmény: #84928  Traktoros
#84930

menjenek csak szépen haza, és gondolkozzanak el, hogy kell-e nekik ilyen vezetö
a katonák meg kezdjenek tömeges parancsmegtagadásba
Shortelek 2022. 09. 23. 09:19
Előzmény: #84926  Ivanhoe
#84929
Ezek bértollnokok, nem tudom elképzelni, hogy valaki hogy tolhatja az orbáni, putyini narratívát, mert a vidéki 1bites az olyan alapból, de aki mindenféle iskolával, professzori minősítéssel mint a mi vörös bárónk :)) az csak bértollnok lehet.
Traktoros 2022. 09. 23. 09:15
Előzmény: #84920  Karvalytokes
#84928
Nincs itt semmi kettős mérce. Oroszországot meg kell szállni a nyugati erőknek, demilitarizálni kell és fel kell osztani.
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2022. 09. 23. 09:15
Előzmény: #84926  Ivanhoe
#84927
sztetek miert toljak ennyire a propagandat? Mert a tegnapi belinkelt kerdoiv is azt mutatja nem siekrult meggyozniuk a fideszes hivoket. xD
Ivanhoe 2022. 09. 23. 09:13
Előzmény: #84920  Karvalytokes
#84926
"Mindezt azért mert nyugat felfegyverezte Ukrajnát"
Tényeket kérek. Ukrajna 40 százalékát birtokolta a Szovjetunió nukleáris fegyvereinek. Amikor független lett lemondott róla. Én tényeket írok, Te orosz propagandát. 
Peterbond 2022. 09. 23. 09:11
Előzmény: #84923  Peterbond
#84925
Ukrajna felfegyverzese pedig a haboru utan kezdodott el igazan. Ezert is volt vrgig folenyben Oroszorszag az elejen es van hatranyban most. Most latod milyen az ha Ukrajnat felfegyverzik.
.
Az hogy az oroszoknak onvedelembol kellett tamadniuk meg a legnaivaknak is vilagos lehet mekkora kamu volt.
Ivanhoe 2022. 09. 23. 09:11
Előzmény: #84920  Karvalytokes
#84924
Torz értékrend ? :) Nézz magadba, amit leírsz kommentre sem méltó.
Peterbond 2022. 09. 23. 09:09
Előzmény: #84920  Karvalytokes
#84923
Az elcsatolsndo teruleteken az oroszok aranya mint irtam 36% volt. Es mar gyakorlatilag orosz volt 8 eve. Az ujak amiket megszallt meg 20% koruli orosz. Tehat Oroszok eleve UKRAN tobbsegu teruleteket csatoltak el es meg inkabb ukran lakta teruleteket szalltak meg azota. Nincs itt semmilyen kettos merce csak szeretnek igy beallitani az oroszok. Se mariopulban se kherszonban se sehol mashol nem figadtak ujjongva a felszabadito oroszokat hanem ellensllas volt a lakossag reszerol. Anno pl Kharkivban is ki akarta par ezer szakadar kialltani a fuggetlenseget de ott a lakossag megakadalyozta.
.
Nem volt ez tobb mint fegyveres oroszbarat kissebbseg es orosz katonak alltal fegyveresen kikovetelt terulertszerzes amire az ukranok teljesen felkeszuletlenek voltak a lakossag meg csak par helyen tudott ellenallni.
.
Nem ketlem hogy voltak oroszbarat szakadarok de messze nem olyan aranyban mint itt sokan hiszik. Meg a Krimben is a kiszivargot valos nepszsvazasi adatok alapjan a megszallas utan orosz katonak mellett szavazva is alig 50 % ra jitt ki  a csatlakozas Oroszorszaghoz.
________
________ 2022. 09. 23. 09:07
Előzmény: #84920  Karvalytokes
#84922

mit üzensz a behívás elött álló ruszkik kiskatonáknak?
eljegyzés megvolt, jövöre lagzi, jön a baba, házfelújítás folyamatban
Sehmet
Sehmet 2022. 09. 23. 09:06
Előzmény: #84920  Karvalytokes
#84921

Sőt, az ENSZ BT határozata nélkül rohanta le Irakot is az USA olyan kreált indokkal, ami később bebizonyosodott, hogy nem igaz (tömegpusztító fegyverek). Az ENSZ Alapokmányának VII. fejezete szerint csak a fokozatosság elve alapján lehet katonai kényszerítő erőt alkalmazni, amihez előzetes BT határozatra van szükség:

39. cikk: A Biztonsági Tanács megállapítja a béke bárminő veszélyeztetésének vagy megszegésének, vagy bárminő támadó cselekménynek fennforgását és vagy megfelelő ajánlásokat tesz, vagy határoz afelett, hogy milyen rendszabályokat kell a nemzetközi béke és biztonság fenntartása vagy helyreállítása érdekében a 41. és 42. cikkek alapján foganatosítani.

41. cikk: A Biztonsági Tanács határozza meg, hogy milyen fegyveres erők felhasználásával nem járó rendszabályokat kíván foganatosítani abból a célból, hogy határozatainak érvényt szerezzen [...] Ilyeneknek tekintendők a gazdasági kapcsolatok, a vasúti, tengeri, légi, postai, távírói, rádió és egyéb forgalom teljes vagy részleges felfüggesztése, valamint a diplomáciai kapcsolatok megszakítása.

42. cikk: Ha a Biztonsági Tanács úgy találja, hogy a 41. cikkben említett rendszabályok elégtelenek, vagy elégteleneknek bizonyulnak, úgy légi, tengeri és szárazföldi fegyveres erők felhasználásával olyan műveleteket foganatosíthat, amelyeket a nemzetközi béke és biztonság fenntartásához, vagy helyreállításához szükségesnek ítél. Ezek a műveletek az Egyesült Nemzetek tagjainak légi, tengeri és szárazföldi hadereje által foganatosított tüntető felvonulásból, zárlatból (blokád) vagy egyéb műveletekből is állhatnak.

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek