Topiknyitó: Portfolio 2010. 07. 22. 14:18

Orbán: nem szükséges új IMF-megállapodás, az EU-val tárgyalunk  

Ugrás a cikkhez
Az idei évre tartani fogja a GDP arányában 3.8%-os államháztartási hiánycélt a magyar kormány és azt szeretné elérni az Európai Unióval folytatandó tárgyalásokon, hogy egyenlő elbánásban részesüljünk azzal kapcsolatban, hogy mikorra kelljen...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=136302
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 07. 23. 13:48
Előzmény: törölt hozzászólás
#220
Persze, ez világos, de ettől még leírhatom róla a véleményem.

Amúgy szerintem az önkori után se lesz nagy változás. Ahogy a tegnapi/tegnap előtti IMF-es történésekkel kapcsolatos egyik elemzői komment mondta: sajnos az látszik az eddigi politikából, hogy az egyet előre egyet hátra időszak következik és elmaradnak a nagy szerkezetátalakítások. Teljesen egyetértek vele. Nekem pontosan ez a gondolatom.
tokos. 2010. 07. 23. 13:46
Előzmény: törölt hozzászólás
#219
Nyilván nem feltétel nélkül adott hitelt, benne volt a 13. havi nyugdíj, a közszféra 13. havija, meg egy csomó más dolog is nyilván, ezeket a lehívásokhoz kellett teljesíteni, és még Bajnaiék idején teljesítették is.

Hogy idénre volt-e valami a 3.8 százalékon felül azt nem tudom, akár hazudhatott is Orbán, meg akár igazat is mondhatott.
Törölt felhasználó 2010. 07. 23. 13:46
Előzmény: #217  tokos.
#218
Ferkó sokáig semmit, amikor meg akart volna valamit, a népszerűtlensége elmosta. Bajnai 1 év alatt semmit nem tehetett azon kívül, hogy válságkezelt. Azt viszont nagyon jó tette. Orbánék azért kaptak 2/3-ot, hogy gyorsan, jelentős átalakításokat végezhessenek. Ez az, amiről még program szintjén sem tudunk semmit.
tokos. 2010. 07. 23. 13:43
Előzmény: #214  Törölt felhasználó
#217
???

Mármint a szerkezetátalakításokat?

Hány éve van válság, és mit tettek benne az etalon Bajnaiék, ill Ferkóék?

Pont ezen a 3 hónapon fog múlni?

Egy normális átalakítás eleve hosszabb idő, az egészségügyben a biztosítók bevonása, de ha csak a legszükségesebbeket lépik meg, és a második adórendszerünket alakítják biztosítási rendszerré, az is csak jan. 1-től indulhat, év közben hülyeség belenyúlni, mindent nem forgathatnak fel.

Vagy gondolod, hogy csettintünk egyet, és kiépítünk egy többiztosítós egészségügyet máj. 19 és 20 között??? Persze ebből nem biztos, hogy lesz valami, de azért vannak reális korlátok is.
Törölt felhasználó 2010. 07. 23. 13:42
Törölt hozzászólás
#216
Törölt felhasználó 2010. 07. 23. 13:41
Törölt hozzászólás
#215
Törölt felhasználó 2010. 07. 23. 13:38
Előzmény: #202  tokos.
#214
"Ebben nincs vita, ehhez meg kell várni az őszt, de addig meg mindek kígyót-békát kiabálni rájuk?"

Milyen megengedő lettél e tekintetben is. Pár hónapja erre még az a duma volt, hogy a pártérdeket az ország fölé helyezik. Itt természetesen várjunk az önkori választásokig, hiszen természetesen addig - ha szükséges is - akkor sem szabad népszerűtlent lépni.

Az a baj, hogy egy válságban nem biztos, hogy van idő ezt kivárni...
Törölt felhasználó 2010. 07. 23. 13:35
Előzmény: #206  tokos.
#213
Péterke ámokfutását baromi sokszor szídtam itt. Éppen az a baj, hogy azt a szoc. Fidesz szavazók (nagyon sok van belőlük) nem tartják annak.
tokos. 2010. 07. 23. 13:34
Előzmény: törölt hozzászólás
#212
Ne kelljen már előkeresnem, a portfólión is megjelent.

Az IMF szerződést meg nem olvastam. Te igen?
tokos. 2010. 07. 23. 13:33
Előzmény: törölt hozzászólás
#211
Miért, te felkötötted a Ferkót? Vagy vele minden rendben volt?
Törölt felhasználó 2010. 07. 23. 13:32
Törölt hozzászólás
#210
Törölt felhasználó 2010. 07. 23. 13:29
Törölt hozzászólás
#209
tokos. 2010. 07. 23. 13:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#208
"De ugye Te sem hiszed komolyan,hogy a szerződés egy papírra leírt szám a hitelező és az adós aláírásával? "

Ezt emlékeim szerint Gyurcsánytól idézte. Hazudott volna ez a Ferkó gyerek?

Amúgy arról volt szó, hogy lejár a szerződés, az idei 3.8%-ot tartják, a jövő meg majd eldől...

"Az mondjuk az IMF-nek írható a javára,hogy nem terítette ki ,hogy ténylegesen mi történt a tárgyalások helyett....(nem kell ezzel egyetérteni!) "

Az IMF közleményt adott ki a tárgyalásokról.
Kolyok
Kolyok 2010. 07. 23. 13:29
Előzmény: #202  tokos.
#207
Tokos

Nem a hazai médiák, hanem a világ médiái, mindenhol rólunk olvasni. A HUF árfolyamot is megnézheted ma is, meg a tőzsdénket is...
Amúgy ma éppen pozitív hangulat van a világba, negatív hangulatnál el se merem képzelni mi lenne...
Mondjuk egy - két nap nem számít, de már a Kósa féle igényes bejelentés óta kiemelt figyelemmel kezelnek, ez az újabb IMF story pedig megint éppen jókor jön és ki tudja mi okosság van még a buta fejükbe... (Ha esetleg shortolnak akkor persze ügyesek...)
tokos. 2010. 07. 23. 13:27
Előzmény: #200  Törölt felhasználó
#206
"Ez jó. Akkor ezek szerint az a külsős nyomás (IMF) nem jött rosszul ugye? Te stílusodban folytatva: Viktorkád éppen ennek a nyomásnak ment ellen. "

Attól függ, hogy mit akarnak, és mire költik. Ha olvastál volna tőlem, akkor esetleg emlékezhetnél rá, hisz épp az imént írtam, ha Viktor nyugdíjra költi az IMF kikapcsolásával szerzett mozgásterét, mint Ferkókád, vagy Péterkéd költötte az adóssággainkat, akkor nyugodtan lógassátok fel, gratulálni fogok hozzá.
Törölt felhasználó 2010. 07. 23. 13:26
Törölt hozzászólás
#205
tokos. 2010. 07. 23. 13:24
Előzmény: #198  Törölt felhasználó
#204
Annak idején írtam esetleg, hogy csalt? Hazudott, az igaz, de mindig is azt írtam, hogy a másik is hazudik. Nem ez különbözteti meg a kettőt.

Mindig is azt írtam, hogy a különbség máshol van, pl. lineáris adó. Az, hogy te nem értesz vele egyet, az egy dolog, én egyetértek, azért szavaztam úgy, ahogy, nem azért, mert hazudott, ill. nem hazudott az egyik, vagy a másik. Abszolót reálisan látom a dolgokat,

Ketttőnk közül te vagy az elfogultabb, csak nem veszed észre, mert egy kicsit nagy az éntudatod.
exmnbs1 2010. 07. 23. 13:22
Előzmény: #194  Törölt felhasználó
#203
Mondjál 10m-s népeket, akik eltüntek mostanában
tokos. 2010. 07. 23. 13:20
Előzmény: #196  Törölt felhasználó
#202
Ebben nincs vita, ehhez meg kell várni az őszt, de addig meg mindek kígyót-békát kiabálni rájuk?

Vannak hibáik, a múlkor pl. a Kósa-féle balhét pokoli rosszulkezelték, de illetve máshol is van, amiben nem teljesen értek velük egyet, bár a lex Járai pl. kikrült a törvényből.

Ez az IMF-es dolog viszont nem különöseben az, itt inkább a pánikkeltéssel van a baj, és ebben hazai médiák is alaposan kiveszik a részüket. Sajnos.
Törölt felhasználó 2010. 07. 23. 13:19
Törölt hozzászólás
#201

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek