Topikgazda: allergia 2008. 10. 21. 17:44

Orbán: Gyurcsány miatt esik a forint, miniszterelnök-csere oldaná meg a válságot  

Ugrás a cikkhez
Több mint egy órán át tárgyalt ma a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) vezetőivel ma Orbán Viktor, a Fidesz elnöke, amelyet követően azt nyilatkozta, hogy a jelenlegi kormányfővel, illetve a kisebbségi kormánnyal szembeni bizalmatlanság a forint esésének oka, és meglátása szerint a miniszterelnök-csere oldhatná meg a forintválságot.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=4&i=104704
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 10. 24. 00:42
Előzmény: #135  Törölt felhasználó
#140
Szerintem egy pillanat alatt nem oldódna meg a válság, főleg ez a mostani, de ha nem egy nyilvánvalóan idióta és deviáns ember vezeti az országot, az csak jót tehet nekünk.
Többen megfogalmazták már, hogy amíg "ezek" vannak, addig "ott tartanak be, ahol csak tudnak". Igazuk is van!
Tehát, ha szerencsénk van, és a következőnek kevésbé "tartanának be", akkor az mindenképpen csakis a fejlődés irányába hatna. Ehhez jönne még az a kis pozitívum, hogy jobban éreznénk magunkat saját "kis" országunkban, így talán jobb teljesítményeket tudnánk egyenként is elérni.
De ha nem így történne, ennél a mostaninál rosszabb már biztosan nem jöhetne, tehát meg kellene próbálni.
tokos. 2008. 10. 23. 23:18
Előzmény: #135  Törölt felhasználó
#139
Sztem kérdezd meg a Viktort.

Én kevés dolgot kívánok jobban, mint ezeknek a tetveknek a leváltását, de a mostani alighanem nem a legalkalmasabb időpont.

Mondjuk, ha hosszan elhúzódik ez az agónia, akkor meg jobb lenne minél előbb, csak senki se tudja, meddig tart még.
Törölt felhasználó 2008. 10. 23. 21:27
Előzmény: #136  Törölt felhasználó
#138
se jobbos,se balos nem vagyok,de ha a kutyám megenné amit viki mond,biztos megveszne tőle!na de a kutyámnak nem adok sz..t!ez sajnos a másik oldalra is igaz.
egyszer próbálnák már az ország érdekeit szem előtt tartani.összefogni.okos emberekre hallgatni.
sanka 2008. 10. 23. 21:20
#137
Ja, jönne Orbán és huss, eltünik a válság az egész világon, mert Ő egy szent, így gondoljátok, röhej.
Törölt felhasználó 2008. 10. 23. 21:14
Előzmény: #135  Törölt felhasználó
#136
komolyan nem tudod?
Törölt felhasználó 2008. 10. 23. 19:23
Előzmény: #134  banyaiz
#135
Azt valaki igazán elmagyarázhatná nekem, hogy a válság hogyan is oldódna meg attól, hogy Gyurcsány lemond?

Komolyan kíváncsi vagyok.

... és most ha lehet, ne az legyen a válasz, hogy "miért, tán 2010-ig elqrot akarod?"
banyaiz 2008. 10. 23. 17:29
Előzmény: #132  Törölt felhasználó
#134
Aki ilyet kijelent bele a vakvilágba, ebben a szituációban, az vagy teljesen hülye, vagy az embereket nézi annak.

Ha azt mondta volna, hogy a politikai elit pártállástól függetlenül szétlopta, eladta , kiszolgáltatta az országot , az elmúlt 20 évben, néhány szavazattal többért az összes eladná a saját anyját is, és ezért a hozzáállásért elnézést kér a magyar néptõl akkor kezdene érdekelne a szövege.

Ezzel nem Gyurcsányt akarom védeni. :D
Törölt felhasználó 2008. 10. 23. 17:27
Előzmény: #132  Törölt felhasználó
#133
Én porti vagyok.
Nemrég mondtam még mielőtt idejött a cnbc hogy most nem lenne jó
itt a balhét csinálni.

Mindjárt maci előkeresi neked a hozászolást.
Törölt felhasználó 2008. 10. 23. 17:21
Előzmény: #130  Törölt felhasználó
#132
szia koi, mész dobálózni? vagy nem finom az eső
Törölt felhasználó 2008. 10. 23. 17:20
Előzmény: #129  Törölt felhasználó
#131
Szerinted miért védték be annyira?
Orbánnak?
Törölt felhasználó 2008. 10. 23. 17:19
Előzmény: #129  Törölt felhasználó
#130

S szerinted kinek van deviza hitele? :))
Törölt felhasználó 2008. 10. 23. 17:16
Előzmény: #128  exley
#129
vityának államilag támogatott forinthitele van. devizahitellel futó szabadságharcosok ma nem foglalnak hidat, vezér hiába szeretné.
exley 2008. 10. 23. 16:50
#128
A válságból csak egyféle képpen mászunk ki. 1: államcsőd, 2: ft-ot 0-ra leértékelni, 3: a válság kormányt alakítsa meg Simon .P.........z, szvsz.
Törölt felhasználó 2008. 10. 23. 15:58
Előzmény: #126  Törölt felhasználó
#127
lenin elvtárs orbán elvtárs nem ugat hiába..........
Törölt felhasználó 2008. 10. 23. 14:50
Előzmény: #121  Törölt felhasználó
#126
Tévedsz betyár nincs még egy ilyen aljas hazug szélhámos még a maszopban sem.Milyen üzleti alaponról beszél ami most zajlik arról?2002-ben hol állt az ország és most hol áll?Megmondom most az államcsöd szélén elqróék hat éves áldozatos munkájának köszönhetően.
Törölt felhasználó 2008. 10. 23. 14:37
#125

Gyerekek... A probléma gyökere az, hogy a forint az elmúlt években jelentősen felértékelődött. Aki Németországban járt mostanában, az láthatta, hogy olcsóvá vált nekünk ott az élet, ami elég aggályos, vagy legalább furcsa még a gazdaságilag nem képzettek számára is.. Szeretett a forintunk valódi értéke valóban 300 Ft feletti eurót indokolna.

Miért alakult ez ki? A magyaroknak az a téves képzete, hogy az erős valuta erős gazdaságot jelent. Ez tévedés. Az erős gazdaságnak erős ugyan a valutája, de fordítva nem igaz. Tehát a magyar erős valutát akart látni. Mintegy 8 évvel ezelőtt az akkori kormány úgy döntött, ő erős valutát ad az embereknek az utált Bokros csomag után. Az erős valuta azért erős, mert keresett, így felmegy az ára. Keresetté pedig úgy tehetjük, ha minél többen vásárolják. Ezt pedig úgy érhetjük el nagyon könnyen, hogy magas kamatot adunk. Ideális környezetet készítünk a szintén utált spekulánsnak, aki - szerencsénkre a tőle elvárható módon – hitelt vesz fel dollárban alacsony kamatra és azt forintra átváltva magyar államkötvényt vásárol belőle. Teljesült a cél: magas az árfolyam, erős nemzeti valuta. További kellemesnek tűnő mellékhatások: lefelé nyomjuk az inflációt, hiszen olcsóbban vásárolunk külföldről, továbbá látványosan javul a nemzet devizatartaléka.

Nem más ez, mint álságos szövetség a világ spekulánsaival. A baj csak ott van, hogy a spekuláns megbízhatatlan szövetséges. Amikor a világban elhelyezett más befektetésein veszít, elérkezettnek látja az időt, hogy realizálja a magyar adófizetők által egyre keservesebben megfizetett nyereségét (államkötvényekben van a spekuláns pénze) és a vigye a pénzét oda, ahol aktuálisan szüksége van rá. Ilyen ő. Így aztán hirtelen, amikor nem is kell már annyira az erős forint, eladják, az árfolyam esik. Esik, mert nincs, ami megtartsa. A mögöttes gazdasági folyamatok nem tartják meg, mert nem erősek. Miért nem erősek? Lehet itt szidni a kormányt, a politikusokat balról és jobbról indokkal és indokolatlanul, de lássuk be, hogy a gazdasági folyamataink azért nem erősek, mert mesterségesen erősen tartott forint miatt drágán termel a magyar munkaerő. Nem keres sok pénzt, dehogy, csak annyi eurót mégsem adnak érte, amennyit szeretnénk. Teljesen érhető, nem is ér annyit. Így aztán a magyar munkaerő, a magyar vállalatok nem is tudták, tudják eladni termékeiket. Ezért gyenge a gazdaság. Nem tudja megtartani a forintot a szerencsétlen. Mert sajnos nem a mostani árfolyam a lufi, hanem a 240 Ft-os euró volt az.

Szembe kellene néznünk már végre az erős valuta mítoszának delíriumával és elfelejteni. Cimboraságunkat az ördöggel fel kellene számolnunk, és a világ spekulánsainak játékszerül odadobott forintot vissza kellene helyeznünk eredeti szerepébe, küldetésébe. Ez fájdalmas lépés. Nem is meri meglépni azóta egyetlen kormány sem, hogy a Bokros csomag után „bezzeg” módon megvalósult mítoszt, az erős forintot felszámolja. Nem meri, mert retteg a népharagtól. Csakhogy a nép így is haragos, egyre haragosabb. De, hiába haragos. Csodák pedig nincsenek, bármennyire is várja azt bármelyik kormánytól. Nincs csoda, nincs mese, vissza kell térni az alapokhoz: csak akkor fogunk jól élni, ha megveszik a munkánk gyümölcseit, és fizetnek érte. Nem akkor, ha erős a forintunk. Azt a hajunkra kenhetjük, ha nincs belőle elég.
Törölt felhasználó 2008. 10. 23. 14:15
Előzmény: #123  Törölt felhasználó
#124
londoni távirat
nem lesz baj,zsindex megirta,csak vedd fel a hitelt feri,majd a pógár fizeti
stoppol mamád

Törölt felhasználó 2008. 10. 23. 14:09
Előzmény: #115  Törölt felhasználó
#123
ti komcsik furcsa népek vagytok. Nyilánvaló, hogy a kormányotok tönkreb.szta az országot, de még mindig ragaszkodtok a hatalmohoz, mert lenin elvtárs azt mondta..
Törölt felhasználó 2008. 10. 23. 13:09
Előzmény: #121  Törölt felhasználó
#122
Akkor nézd meg hogy Orbának kik a tanácsadói. :
Törölt felhasználó 2008. 10. 23. 13:04
Előzmény: #119  zotya32
#121
A mai magyar politikában, csak két, három olyan ember van aki olyan képességekkel rendelkezik
mind szakmailag, és mind emberileg, mint fletó.
Orbán nincs ezek között.Az a két három ember bent ül a szoci kormányban. Említhetném pl. Gráfot, de ha ő venné át a fletó helyét, másnap vele lenne a fidesznek problémája. A fidesznek az a baja hogy az országot nem az ORBÁN VIKTOR NEMZETI ÉS IDE NEKEM AZ OROSZLÁNT IS RÉSZVÉNYTÁRSASÁG VEZETI ÜZLETI ALAPON. Orbán ne beszéljen gazdaságpolitikáról, mert nem ért hozzá, és a tanácsadóit ő választja emberi alapon ( hűség eskü ). Egy adott feladatra akkor tudom megtalálni a legmegfelelőbb embert , ha
a témában , legalább olyan jártas vagyok, mint akit megbízok a feladattal. Orbán A jogi ügyekkel foglalkozhatna de valójában soha nem volt gyakorló jogász.

Topik gazda

allergia
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek