Topiknyitó: -pny 2017. 04. 08. 14:01

Orbán elkúrta  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 10. 12. 22:53
Törölt hozzászólás
#10
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 04. 19. 22:53
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#9
Egyetlen link is több lett volna a szükségesnél.
Törölt felhasználó 2020. 04. 19. 10:00
#8
Koronavírus: 65 millió ember is belehalhatkoronavírus2019-nCoVkoronavírus-járványSzerző:Meixner ZoltánLétrehozva: 2020. január 29. 09:13Módosítva: 2020. január 29. 14:38A szakemberek már számítottak egy koronavírus-járványra, így nem érte őket meglepetésként, hogy a kór valóban felbukkant. Mivel a veszély már a levegőben volt, mindössze három hónappal a vuhani esetek megjelenése előtt elkészítettek egy koronavírusvilágjárvány-szimulációt, és nem sok jóval kecsegtetett. A koronavírus-pandémia szimmulációját a Johns Hopkins Egyetem egészségbiztonsági központja a Világgazdasági Fórummal, valamint a Bill és Melinda Gates Alapítvánnyal együttműködve futtatta le 2019. október 18-án New Yorkban. A 201. Esemény néven jegyzett járványgyakorlatot Eric Toner, az egyetem tudósa irányította. A szimuláció nem csak azt modellezte, hogy a járvány hogyan fog terjedni, hanem vizsgálta azokat a területeket is, ahol az állami és magánszféra együttműködésére is szükség lenne a súlyos járványra adott valasz során, így csökkentve a gazdasági és társadalmi következményeket. Ázsiai turisták hazájuktól távol. A fertőzések ma könnyen utaznak körbe a világon - Fotó: iStock Bill Gates évek óta hangoztatja, hogy bármelyik pillanatban kitörhet egy olyan járvány, amely sok millió életet követelhet. "A NATO háborús játékokat játszik, és igen jól képzett embereket tart készenlétben. Nekünk most kórokozós játékokat kell játszanunk! Nem arra van szükségünk, hogy felvásároljuk a boltokban az összes spagettit vagy óvóhelyekre költözzünk. Cselekednünk kell, mert az idő nem a mi oldalunkon áll" - fogalmazott. Majd arra hivatkozott, hogy az Institute for Disease Modeling (Betegségmodellező Intézet) szerint egy olyan erősen fertőző és halálos kórokozó, mint az 1918-as influenza, ma világszerte csaknem 33 millió embert ölne meg, mindössze hat hónap alatt. A túlnépesedés fokozza a pandémia veszélyét Toner választása azért esett a koronavírusra, mert ez is egy emberről-emberre könnyen terjedő kórokozó, általában a légutakat támadja meg, és olyan betegségeket idézhet elő, mint atüdőgyulladásvagy a megfázás. Koronavírus már okozott súlyos akut légzőszervi megbetegedéseket, éppen Kínában, ahol a SARS-járvány mintegy 8 ezer embert fertőzött meg, és közülük 774-et megölt 2002-2003-ban. A koronavírussal az a probléma, hogy az emberek zöménél akár 14 napos lappangás után jelenkeznek csak a legtöbbször náthaszerű tünetek, de afertőzésmindvégig továbbadható. Némelyeknél viszont, akiknek a szervezete kevésbé képes védekezni, a vírus nagyon súlyos állapotot idézhet elő.  A vuhani 2019-nCoV vírus okozta járvány egyelőre nem tekinthető pandémiának annak ellenére, hogy a világon már sokfelé eljutott, megjelent Amerikában, Európában, illetve Ázsiában Thaiföldön, Japánban, Dél-Koreában, Tajvanon, Vietnamban, Szingapúrban és Szaúd-Arábiában is jelentették a felbukkanását. Nyilvánvalóan egy ideig minden nap új helyszínen fog megjelenni újabb potenciálisan halálos fertőzéseket okozva. A szakemberek elsősorban attól tartanak, hogy ha eléri a nem elég fejlett egészségügyet működtető és sűrűn lakott országokat (különösen Afrikában), akkor ott nem lesz elég erőforrás a betegség elszigetelésére, és fellobbanhat egy komolyabb járvány, kialakulhat egy újabb erős gócpont. A jelenlegi járványról Eric Toner a Business Insidernek azt mondta, hogy még nem tudni mennyire fertőző, csak az világos, hogy emberről emberre terjed, de nem nyilvánvaló, hogy milyen mértékben. A kezdeti benyomás szerint lényegesen enyhébb kórokozóról van szó, mint a SARS. Ez ugyan megnyugtató, de ezzel szemben áll, hogy valószínűleg könnyebben átadható a SARS-nál, legalább is a közösségi környezetben. (Erre utal, hogy a SARS kilenc hónap alatt okozott 8 ezer fertőzést, a 2019-nCoV viszont egy hónap alatt a Johns Hopkins Egyetem számlálója szerint több mint 6000-et.
sanka 2020. 04. 19. 09:16
Előzmény: #6  gombócból_is_sok
#7
Kár érte.
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 04. 18. 23:06
#6
Re: topiccím: mármint az idősebb 🤣🍼👶
goapsy1
goapsy1 2020. 04. 18. 18:29
Előzmény: #4  R00
#5
Amíg külföldre tud osztogatni, addig nincs gond, más meg nem érdekli a zsebführert.
R00 2020. 04. 18. 17:49
#4
Ma nem tudom garantálni a magyaroknak, hogy lesz annyi maszk az országban, amit patikai forgalomban megtudnak vásárolni. Ezért kérem őket, hogy viseljenek maszkot, de nem garantálni ennek a föltételeit, és ezért elő sem írhatom kötelezettségként. Így állunk
Magánszemély csak magánforgalomból tud beszerezni, vagy készít magának, mint ahogy ezt én is tettem, otthon, a szükség esetére
Ezért én is úgy dolgozom, csinálom az akcióterveket, irányítom az operatív törzset, és a készletgazdálkodásra is úgy hozok döntéseket, hogy igyekszünk a járványt  lassítani. (..) Azon dolgozom, hogy mikor elérkezik az a pillanat, mikor tömegessé válik a járvány és a nagy nyomás nehezik a magyar egészségügyre, akkor az kibírja. Legyen ott elegendő eszköz és ember
-pny 2017. 04. 08. 14:09
Törölt hozzászólás
#3
kimpaa
kimpaa 2017. 04. 08. 14:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#2
szép szép a pávák tánca, de előbb utóbb kilövik őket ;)
-pny 2017. 04. 08. 14:01
Törölt hozzászólás
#1

Topik gazda

-pny
-pny
3 4 2

aktív fórumozók


friss hírek További hírek