Topiknyitó: Törölt felhasználó 2017. 07. 13. 18:56

OPUS Global Nyrt.  

Itt az uj topik ahol nincs helye trollkodasnak, szelkakaskodasnak. Hasznaljatok! :) Hajra Opus Global!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
gpeti
gpeti 2019. 08. 30. 20:00
Előzmény: #225775  Maximova
#225780
@MAX+akinek inge. Tisztelettel. Semmi bajom veled:) 
 
Viszont, egy olyan dolgot szeretnél kiszámolni, amit nem lehet. Kezdjük Ádám-Éva-tól.. Állítólag a génjeinkben van, hogy félünk minden ismeretlentől, megpróbáljuk valahogy "betörni". Ez eddig OK, így is van rendjén. Talán Galilei mondta, hogy ami nem mérhető azt tedd mérhetővé, ami nem számítható ki, tedd kiszámíthatóvá (kb). 
 
Te egy olyan matematikai feladatot akarsz kiszámolni, aminek minden eleme ismeretlen. Tegyük fel, ígérem, hogy adok neked 100-1000 Ft közötti összeget 1 héten belül. Te ezt megpróbálod pontosítani. Egy darabig elmehetünk: Azt ki tudod számolni, hogy nem kapsz 80Ft-ot, sem 1234-et. Még azt is belekalkulálhatod, hogy egy smucig vagyok, így nem az átlagot veszed, hanem "kiszámolod", hogy 300 Ft-ot fogok adni. Hétfőn sosem dolgozik ez a hülye Peti, vasárnap meg Bükfürdőn van, úgyhogy valószínü az is, hogy kedd-szombaton adom oda a pénzt. Eddig mindig pénteken szokta, úgyhogy még ezt is belevéve azt mondod hét vége felé lesz a fizetés. Eddig elmehetünk tapasztalati/valószínűségszámítás és a múltbéli események alapján. Ezt idáig még alá is írom. Viszont én kedden adok 789 Ft-ot... Na most akkor hol a hiba? Mit mondasz utólag? Egyaltalán hibás valamelyikünk?
 
Azt akarom kikínlódni magamból, hogy valameddig van értelme TA-nak, de azon a határon túl ugyanolyan saccolás, mint az üveggömbből vagy zaccból olvasás. SZVSZ. Tisztelettel. Befejeztem.
rebekmadar
rebekmadar 2019. 08. 30. 19:58
Előzmény: #225765  Maximova
#225779
Atyavilág! Eddig soha nem gondoltam bele, hogy egy  tapasztalt és nagytudású tőzsdés szemszögéből milyen idegesítőek lehetünk... :))))
Törölt felhasználó 2019. 08. 30. 19:43
Előzmény: #225773  vrstec
#225778
A leghasznosabb információ a belinkelt könyvben az 5. oldalon található:
"Sem Joe Ross, sem a Ross Trading nem ígéri, hogy az itt leírtak alkalmazása biztosan profitot hoz, vagy segítségükkel elkerülhetőek a veszteségek. A tőzsdei kereskedés nem biztos, hogy önnek való. Semelyik megjegyzés, technika, kereskedési rendszer, koncepció nem értendő vételi vagy eladási tanácsnak, bármilyen, a könyvben megnevezett instrumentumra vonatkozzon is."
Maximova
Maximova 2019. 08. 30. 19:36
Előzmény: #225773  vrstec
#225777
Ebben nem találtam az idézett zárszót.
-
Viszont ismerem. :))
Elolvastad?
Elvégezted a gyakorlatokat?
Betartottad a szabályokat?
 Kerestél vele pénzt?
Maximova
Maximova 2019. 08. 30. 19:30
Előzmény: #225772  Törölt felhasználó
#225776
OK
Maximova
Maximova 2019. 08. 30. 19:30
Előzmény: #225762  gpeti
#225775
Te Peti, még annyit zárásként, hogy ez a "Hajrá Opus!", ez mennyivel egzaktabb és használhatóbb a kereskedésben mint a japán gyertyák, a mozgóátlagok, indikátorok és az alakzatok?
Ennyi erővel egy ki tudja milyen (lokáp)mesterek által készített hídnak is naponta elmondhatnánk, hogy "Hajrá Híd!"
-
Azt se feledd el, hogy a lefelé tartó Opi esetében az lenne a nagy hiba, ha valaki tavaly óta 600-ra mutató elemzéseket tenne fel hetente.
Ha lehetne napon túl shortolni Opit, akkor már igen sok pénzt kereshettél volna ezekkel a TA rajzocskákkal.
;))))))
 
KisBika
KisBika 2019. 08. 30. 19:26
Előzmény: #225773  vrstec
#225774
Ez is nagyon jó könyv, de ajánlom a Tőzsdemámort. Szvsz még lesz itt/mindenhol egy hatalmas felkör. Hogy utánna mi lesz nem érdekel. 
Törölt felhasználó 2019. 08. 30. 19:21
Előzmény: #225771  Maximova
#225772
Este írok ha nem baj
Maximova
Maximova 2019. 08. 30. 19:02
Előzmény: #225770  Törölt felhasználó
#225771
Látod ezzel teljesen egyetértek.
Szerintem a TA oktatásokon hintett igékkel már régóta nem lehet pénzt keresni.
Röhej, amikor mutogatják a múlt chartjain, hogy itt kellett venni, itt meg eladni.
Törölt felhasználó 2019. 08. 30. 18:48
Előzmény: #225766  Maximova
#225770
De az. 
Mondjuk a vezetőségi nyilatkozatoknak komolyabb országokban  jogi következménye van. 
Ezzel szemben a TA oktatás jól eladható mind könyv, mind tréning formában.  Ráadásul a brókereknek   is jól jön. 😉 
Maximova
Maximova 2019. 08. 30. 18:45
Előzmény: #225763  vrstec
#225769
Mondj legalább két ilyen könyvet.
Maximova
Maximova 2019. 08. 30. 18:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#225768
Telitalálat!
Mutyi_Ewing 2019. 08. 30. 18:40
Törölt hozzászólás
#225767
Maximova
Maximova 2019. 08. 30. 18:37
Előzmény: #225764  Törölt felhasználó
#225766
A gyorsjelentések is a múlt adathalmazai.
Azokra nem merész dolog döntést hozni?
Vagy egy J1G ígéretre milliókat betenni?
Maximova
Maximova 2019. 08. 30. 18:34
Előzmény: #225762  gpeti
#225765
Petikém, engem nem zavarnak az ilyen jól megírt gondolatok.
Tiszteletben is tartom a véleményedet.
Soha nem mondtam rád sértő mondatokat, mert nem hiszel vagy mert nem látod értelmét a TA-nak.
El is vagyunk mi egymással, egymást tisztelve, szerintem.
Másokat sem sértegetek emiatt.
Fordítva - és most nem rólad van szó -  miért nem működik ez?
Én meg ezt nem értem.
-
A híd példádról meg azt gondolom, hogy amikor a te általad elvégzett munkára kell garanciát vállalnod, akkor az rendben is van. Azért te vagy a felelős. Te tehetsz róla, ha jól vagy ha rosszul működik az a híd.
A tőzsdére betett pénzről viszont ez alig mondható el.
Értem ez alatt, hogy bármennyire is körültekintő munkát végzel te mint befektető vagy spekuláns az vajmi keveset hat az árfolyamra. Onnantól, hogy pozit nyitottál (short vagy long) már semmi nem múlik rajtad. Semmit nem tud garantálni neked az elvégzett munkád. 
Ezért van az, hogy ha abba az irányba megy az árfolyam, amit vár a tréder, akkor valakinek érzi magát a tőzsdén és el is hiszi, hogy ért a tőzsdéhez. Ha meg nem arra megy, akkor - hogy ismert szimbólummal éljek és ne irkáljak annyit - AJKA lelkiállapot következik. Istenverte, átb@szott senkinek érzik magukat az emberek.
Ezért is van a sok feszkó.
-
Azt hiszed, hogy nekem (aki használok fundát, TA-t, figyelek makrogazdaságot és cég híreket)  nem idegesítő a 
TA-t nem használók állandó morgása, kétségbeesett káromkodása, fetrengése, akik állandóan azt kérdezgetik: "Meddig esik ez a sz@r? Miért adják itt? Kinek éri meg?" 
Hidd el ez a mérgezett egér viselkedés unalmasabb, idegesítőbb, mit egy jó TA chart. Ráadásul semmire sem jó a jajveszékelésük, azzal semmit nem tudnak változtatni az árfolyamon.
A TA sem!
De legalább ott van, hogy MOST EDDIG ESHET vagy EDDIG MEHET FEL és ne rinyál, kezdj vele valamit!
-
Szerintem hisztéria nélkül TA chartokat feltenni tájékozódás gyanánt az tőzsdés magatartás, hisztérikusan anyázni és értelmetlen kérdéseket ezerszer feltenni, tanulatlannak maradni és mások használható tudását köpködni, na az nem tőzsdés viselkedés.
-
Petikén továbbra is tisztelettel és szimpátiával Üdv, M.
  
Törölt felhasználó 2019. 08. 30. 18:26
Előzmény: #225761  Maximova
#225764
Egy véletlen, egymástól  teljesen különböző folyamatokból összeállt adathalmaz múltbeli idősoráról  jövőre vonatkozó döntést hozni merész dolog. 
Gondolom  termeli a pénzt, ezért van a kommentekben ennyi érzelem...
vrstec 2019. 08. 30. 18:20
Előzmény: #225762  gpeti
#225763
Biztosan olvastál könyveket a tőzsdézésről, elemzésekről,.....stb Emlékszel arra, hogy az összes könyvet hogyan fejezik be a szerzők?: Így: "úgyis mindig az van, amit a nagyok akarnak" . Ennyi. 
gpeti
gpeti 2019. 08. 30. 18:00
#225762
Ma du. írtam úgy általánosságban az elemzőknek vagy fél oldalt, ráküldtem 15 percet. Olyan hangvételű lett, hogy nem tettem ki a végén. Nem is fogom kitenni. Viszont... 
 
Én azt hittem az elemzők profik, még kicsit irigykedve is néztem rájuk, hogy mennyivel könnyebben elboldogulnak a tőzsde világában, mint én egyszerű "parasztgyerek". Ha nem is felnéztem rájuk, de értékeltem a rengeteg munkát, tanulást amit ebbe fektetnek. Aztán jött többek közt MAX (de ez nem csak neki szól). 
 
Eleinte megnéztem minden grafikont, odafigyeltem az írásokra, megpróbáltam megérteni, segítségként értékelni. Aztán KURVA NAGYOT CSALÓDTAM ezekben a saccolásokban.. Naponta 10 chart, 1-2nap vagy 1 hét után visszafelé módosítgatások, "módosult, mert módosult a környezet" rizsa. Ledöbbentem. Semmivel sem vannak előbbre, mint a "LEEE" vagy a "FEEEEELLL" kiálltók! Csak tudományosabb, jobban néz ki, és rohadt sok felesleges munka van benne. Hantázás, szemfényvesztés, parasztvakítás, bármi áron ki/bemagyarázás. 
 
Biztos, hogy a jóindulat vezérel bennetek, de nálam ez még egy felesleges szakma lett.. Értem mindezt fokozottan OPUS-nál, és annak ellenére, hogy elismerem, van amikor működhet - de max olyan bizonyossággal mint egy jó megérzés, vagy tipp. Minden nap úgy kelek fel, hogy elmormogok egy imát, hogy jöjjön össze legalább egy nyomorult elemzés valakinek, illetve hogy legyen már 1000 ez a sz@r. Mindkettő sikerülni fog. 
Lehet az is gond, hogyha én leteszek egy hidat, és azt mondom, ez 60t-át elbír, bassza meg akkor az kb 100t-nál kezd el meghajlani. Hozzászoktam, hogy amennyit mondok, annak működnie is kell. Semmilyen magyarázat nem lenne elfogadható utólag, amikor az 1t-ás MAX családjának autója alatt leszakadna..
 
Még mielőtt megkapnám, igen, át tudom ugrani ezeket a bejegyzéseket, és nem kötelező olvasnom őket. Ez csak egy észrevétel volt, mindenki abba hisz, amiben akar. A Laposföldhívők is biztosak a dolgukban, és nem lehet nekik megmondani, hogy bazzzmeg nem lapos.. Na mindegy, ahhoz képest, hogy 2 mondatot szerettem csak volna, hosszú lett. Hajrá Opus! Jó 7végét!
Maximova
Maximova 2019. 08. 30. 17:39
Előzmény: #225758  Szent_Gellert
#225761
Nyugodtan mondhatsz negatív véleményt a TA-ról, csak legyen igaz és támaszd alá.
Valamint, ha számodra is igazolódott egy TA (pl. ma reggel beírtam a 383-384-et, amit meg is csinált), akkor azt meg ismerd el. Így a fair. Csak rosszat mondani,  vagdalkozni alap nélkül Semmire nem jó. 
Beszélgetésre főleg nem alkalmas.    

Topik gazda

babosko30
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek